prośba o ocenę

Pomysły na destylatory - do konsultacji.

Autor tematu
stacho79
10
Posty: 16
Rejestracja: piątek, 30 maja 2014, 12:06
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowanie: 2 razy

Post autor: stacho79 »

Po wskazówkach i słowach krytyki za które serdecznie dziękuję przeanalizowałem potrzebne części do budowy aparatu. Dzięki osobne dla kolegi aronia. Szanownemu towarzystwu przedstawiam po poprawkach pierwszego pot stilla do budowy.
1 garnek 15l
2 pokrywa + termometr
3 połączenie wywijką fi 60.3
4 rura KO fi 60.3mm dł 1000mm
5 połączenie za pomocą wywijki i kolanka z cienkiej rury z KO 1/2" (muszę przemieścić się do chłodnicy na drugim blacie. Rurka pochylona w kierunku deflegmatora).
6 przewód silikonowy łączący aparat z chłodnicą
7 chłodnica o poj. ok 25l z rurką miedzianą o dł. 3-4m

Zmniejszyłem średnicę deflegmatora ze względu na dostępność asortymentu z KO oraz kompatybilności takiej rury z kolumną Aabratka. Jak mi się spodoba i się wciągnę to przeniosę się do garażu i podmienię garnek na kega.
Pozdrawiam.
promocja

Autor tematu
stacho79
10
Posty: 16
Rejestracja: piątek, 30 maja 2014, 12:06
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: prośba o ocenę

Post autor: stacho79 »

Mam pytanko do wtajemniczonych. Wczoraj nakręciłem 0.5 l miedzianych sprężynek (przekrój trójkątny o długości boku ok 5 mm). Zostało mi jeszcze dużo drutu. Czy lepiej jest dopchać 2/3 kolumny zmywakami s/s? Czy jak mam jeszcze drut w zapasie to dopychać cały deflegmator?

aronia
1450
Posty: 1498
Rejestracja: środa, 7 sie 2013, 09:14
Status Alkoholowy: Producent Wódek
Lokalizacja: Podkarpackie
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowanie: 364 razy
Re: prośba o ocenę

Post autor: aronia »

To zależy co chcesz otrzymać na tym aparacie - do smakówek najlepsza sama miedź, jeżeli na spirytus to wystarczy 20 cm miedzi do pierwszego procesu, a reszta zmywaki/sprężynki KO. Przy drugim pędzeniu miedź możesz wymienić na zmywaki.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Projekty aparatur”