Propozycje zmian na forum

Informacje o rozbudowie i zmianach na forum. Możecie tu także zgłaszać swoje problemy z tym forum, postaramy się je szybko rozwiązać. Mile widziane pomysły i ciekawe propozycje :)
Awatar użytkownika

Autor tematu
Drożdż_Goerge
50
Posty: 58
Rejestracja: czwartek, 20 wrz 2018, 15:31
Krótko o sobie: Jestem
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 20 razy

Post autor: Drożdż_Goerge »

Chciałem założyć temat, w którym można zamieszczać propozycje zmian kształtu forum. Chodzi mi głównie o nowe funkcjonalności lub poprawa już istniejących.

To może ja zacznę pierwszy - jako nowy użytkownik, muszę czekać na akceptację każdego mojego posta. Czasem zorientuję się poniewczasie, że w tym co wysłałem jest jakiś błąd i wiem, że mój post zostanie odrzucony. W takim wypadku fajnie by było mieć możliwość poprawienia takiego posta, który trafił do moderacji a się jeszcze nie pojawił na forum (żeby zaoszczędzić czas moderatorom).
alembiki
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7298
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1694 razy
Re: Propozycje zmian na forum

Post autor: radius »

Wystarczy, że skopiujesz swojego posta do schowka a potem go edytujesz (gdy zostanie zaakceptowany), lub zamieścisz jeszcze raz z poprawkami, gdy zostanie odrzucony ;)
SPIRITUS FLAT UBI VULT

irek89
250
Posty: 281
Rejestracja: środa, 28 sty 2015, 22:47
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Lokalizacja: Paszczyna
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 9 razy
Re: Propozycje zmian na forum

Post autor: irek89 »

Ale wtedy po tak długim czasie post może być nawet nieaktualny. Ta akceptacja ma tylko jedną pozytywną rzecz: Uczy pisać zrozumiałe i poprawne ortograficznie posty. Jeśli chodzi o resztę to raczej bywa to problematyczne. Bywają też ludzie, którzy i tak nie uczą się pisać jak należy
Awatar użytkownika

Qba
700
Posty: 706
Rejestracja: wtorek, 26 sie 2008, 19:17
Krótko o sobie: Mówię mało, myślę dużo, czasem coś odpędzę, czasem coś wypiję.
Ulubiony Alkohol: Wino z własnnej winnicy. Bimber tatusia.
Status Alkoholowy: Winiarz
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 138 razy
Otrzymał podziękowanie: 177 razy
Kontakt:
Re: Propozycje zmian na forum

Post autor: Qba »

Drożdż_Goerge pisze:...W takim wypadku fajnie by było mieć możliwość poprawienia takiego posta, który trafił do moderacji a się jeszcze nie pojawił na forum (żeby zaoszczędzić czas moderatorom).
Niestety forum phpBB nie oferuje na razie takiej opcji. Kiedy napiszesz post trafia on pod ostrze moderatora, moderator też poprawia czasem błędy jeśli mu coś wpadnie w oko.

Po akceptacji możesz wnieść swoje poprawki, te poprawki znowu podlegają akceptacji, bo nie wiadomo czy ktoś nie nagryzmolił w poprawkach byle jak.

Ten model jak dotąd się sprawdza a forum czyta się prosto i przyjemnie.

@irek89
Te kwestie były omawiane już tutaj. Posty które są napisanie "w miarę" po polsku przechodzą bez problemu.
Alkohole-domowe.com - Przepisy, wiedza, forum
Alkohole-domowe.pl - Zakupy, asortyment, zaopatrzenie

irek89
250
Posty: 281
Rejestracja: środa, 28 sty 2015, 22:47
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Lokalizacja: Paszczyna
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 9 razy
Re: Propozycje zmian na forum

Post autor: irek89 »

Moim zdaniem przydałaby nam się mapa forumowiczów.
Oprócz tego forum jestem jednym z najstarszych użytkowników forum wueska.pl i tam mamy mapę na, której sami dobrowolnie możemy dodać lokalizację swojego zamieszkania. Mi się ona przydaje. Widzę kto w okolicy mnie mieszka i w razie czegoś możemy uderzać do siebie z interesami (kto może mieć potrzebne części) albo wspólnie jeździć.

Tutaj też moim zdaniem przydałaby się nam mapa forumowiczów.
Ostatnio zmieniony wtorek, 16 paź 2018, 21:04 przez irek89, łącznie zmieniany 1 raz.

Drupi
800
Posty: 830
Rejestracja: poniedziałek, 19 sty 2015, 20:36
Krótko o sobie: Na ile moge to pomagam ludziom.
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 73 razy
Otrzymał podziękowanie: 94 razy
Re: Propozycje zmian na forum

Post autor: Drupi »

Taki temat z mapą już istnieje, jednak to hobby bywa czasem karalne, i nie każdy ma odwagę się tam dopisywać.
Natomiast dla nowych użytkowników przydał by się temat z podstawowymi kilkunastoma podstawowymi linkami o podstawach prowadzenia procesu destylacji i rektyfikacji , przygotowania nastawu , zacieru, i żeby to przeczytali, i oświadczyli że przeczytali.
Na początku link Lesgo 58 o prowadzeniu procesu.
I like noble drinks.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprawy Techniczne”