Projekt kolumny aabratek do konsultacji.

Zbiór podstawowych wiadomości dla początkujących destylerów.

Autor tematu
Daito
2
Posty: 2
Rejestracja: sobota, 4 cze 2022, 19:39

Post autor: Daito »

Witam,

Zabrałem się za projektowanie kolumny aabratek z miedzi. Przeczesałem sporo postów i w miarę zdobywania informacji nakreśliłem wstępny rysunek kolumny. Byłbym wdzięczny za wszelkie komentarze czy to idzie w dobrym kierunku.

Ndamienię że :
1) kolumna będzie wykonana z miedzi fi54mm,
2) skraplacz będzie wykonany z rurki miedzianej fi8mm. Obliczyłem że skrapalcz o długości 350mm i średnicy około 47-48mm będzie potrzebował około 6 metrów rurki.
3) Metoda łączenia to lutownia miękkie + lutowanie twarde na łączeniu 105 stopni z ewentualną rurką wspierającą.

Pozdrawiam
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony wtorek, 28 lut 2023, 21:24 przez Daito, łącznie zmieniany 1 raz.
koncentraty wina
Awatar użytkownika

kleryk88
200
Posty: 218
Rejestracja: niedziela, 30 gru 2018, 23:05
Lokalizacja: Trójmiasto
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowanie: 17 razy
Re: Projekt kolumny aabratek do konsultacji.

Post autor: kleryk88 »

oj poczytaj jeszcze trochę zanim się za to zabierzesz, pomyśl o buforze i o OLM , ja ci odradzam miedz do aabratka ale zrobisz jak uważasz, mozesz poszukać jest gdzieś tema z kolumną miedziana co zrobiłem

HeniekStarr
600
Posty: 632
Rejestracja: poniedziałek, 19 lip 2021, 02:57
Podziękował: 182 razy
Otrzymał podziękowanie: 121 razy
Re: Projekt kolumny aabratek do konsultacji.

Post autor: HeniekStarr »


Autor tematu
Daito
2
Posty: 2
Rejestracja: sobota, 4 cze 2022, 19:39
Re: Projekt kolumny aabratek do konsultacji.

Post autor: Daito »

Miedź z tego względu że mam ją akurat prawie bezpłatnie (oczywiście ograniczone ilości, ale starczające na kolumnę). Spore koszty materiałów mi odpadają.
Z racji braku rurki 8mm będzie 10mm.
Do tego planuję kupić płytę grzewczą na 230V 2.6kW i formatkę stalową 400x400 o grubości 2-3mm aby zamontować płytę. Sterowanie mocą przez regulator.
W pierwszej koncepcji miał być prosty pot still, ale po przewertowaniu forumowych postów zdecydowałem się na aabratka.
Zastanawiam się aby urwać 5 stopni z pochylenia głowicy i zrobić ją na 100 stopni.
Samo łączenie planowałem zrobić na mufy 54mm z gwintem zewnętrznym i wewnętrznym, ale biorę jeszcze pod uwagę przejściówki 54mm i łączenie z rurą na wcisk plus obręcz metalowa z uszczelką silikonową (przejściówka jest tańsza opcją i odpada lutowanie).
Ostatnio zmieniony piątek, 3 mar 2023, 17:07 przez manowar, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pierwsze Kroki”