Projekt bufora


JUPI202
5
Posty: 5
Rejestracja: wtorek, 6 lut 2018, 14:05
Podziękował: 1 raz

Post autor: JUPI202 »

Dziękuję koledzy za poradę. Czy po zamontowaniu bufora proces zalania i stabilizacji ma wyglądać tak jak dotychczas? Może któryś kolega z
podobnym sprzętem pokrótce opisze jak prowadzić taki proces. Dodam, że serce odbieram z OVM.

Autor tematu
mdudi
50
Posty: 54
Rejestracja: środa, 3 sie 2016, 18:30
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: Projekt bufora

Post autor: mdudi »

ZALOBIK pisze:@mdudi, jeżeli chodzi o lokalizację termometru, to zerknij na ten temat. http://alkohole-domowe.com/forum/projek ... 13585.html
Pozr
Czyli termometr najlepiej od góry i w tak zwanej
"Pochewce " tak jak kol. Herbata proponuje??

użytkownik usunięty
Re: Projekt bufora

Post autor: użytkownik usunięty »

Wg mnie ma to sens, ale czy najlepiej, to może być dyskusyjne. Pewne jest natomiast, że herbata666 te bufory wykonuje i raczej pisze, co wie, a nie to, co mu się zdaję. Pzdr.
Awatar użytkownika

DoktorPio
100
Posty: 119
Rejestracja: niedziela, 11 paź 2015, 21:40
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Piwo
Status Alkoholowy: Piwowar
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowanie: 52 razy
Kontakt:
Re: Projekt bufora

Post autor: DoktorPio »

Ja również wykonałem bufor z pomocnymi wskazówkami kolegi herbata666 to jak go zrobiłem i jakie efekty pracy bufora opisałem w temacie poniżej.
http://alkohole-domowe.com/forum/stabil ... 3-480.html

Obrazek

Autor tematu
mdudi
50
Posty: 54
Rejestracja: środa, 3 sie 2016, 18:30
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: Projekt bufora

Post autor: mdudi »

Jakimi sprężynkami zasypać bufor KO czy miedź?

użytkownik usunięty
Re: Projekt bufora

Post autor: użytkownik usunięty »

Ja bym zasypał KO. Dobre SP dadzą Ci lepsze wzmocnienie zawartości bufora i jego stabilną pracę. Oczywiście przy założeniu poprawnej konstrukcji bufora.

Autor tematu
mdudi
50
Posty: 54
Rejestracja: środa, 3 sie 2016, 18:30
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: Projekt bufora

Post autor: mdudi »

Można dać katalizator miedziany nad buforem i na jakiej wysokości dać sondę do pomiaru temperatury na 10 półce?

użytkownik usunięty
Re: Projekt bufora

Post autor: użytkownik usunięty »

Nie używałem miedzi, więc Ci nie pomogę. A pomiar temperatury nad buforem miałem 10-15 cm.

JUPI202
5
Posty: 5
Rejestracja: wtorek, 6 lut 2018, 14:05
Podziękował: 1 raz
Re: Projekt bufora

Post autor: JUPI202 »

Mam bufor 2,5 l . Na filmikach na Youtube widziałem ze pod koniec procesu spirytus z bufora wygotowuje sie do dna po czym napelnia sie wodą. U mnie wyglada to w ten sposób, że spadnie stan we wzierniku o dwa centymetry, widać ze gotuje sie w środku, trwa to kilkanascie minut po czym poziom wzrasta do poziomu przelewu, muszę wtedy zmniejszyć odbió, za kilka minut temperatura wzrasta na 10 półce trzeba korygowac odbiór i powoli konczyc proces. Czy to normalne. A może ktosopisze jak u niego wyglada proces z buforem.

robert.michal
300
Posty: 308
Rejestracja: poniedziałek, 7 gru 2015, 21:14
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Podziękował: 41 razy
Otrzymał podziękowanie: 75 razy
Kontakt:
Re: Projekt bufora

Post autor: robert.michal »

Jupi202 -bardzo ciekawe
Napisz jaka pojemność kega , jaką mocą grzałeś z jaką prędkością odbierałeś, czym wypełniony bufor. Może zmierzyłeś temp. W buforze.
KALKULATOR NALEWKOWY : https://nalewkidomowe.com
Awatar użytkownika

lesgo58
5000
Posty: 5230
Rejestracja: poniedziałek, 18 kwie 2011, 13:31
Krótko o sobie: "...coqito ergo sum..."
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Land Krzyżaków. Pogranicze Prus wschodnich.
Podziękował: 1292 razy
Otrzymał podziękowanie: 2743 razy
Re: Projekt bufora

Post autor: lesgo58 »

JUPI202 pisze: Czy to normalne.
Wygotowywanie się spirytusu (co widac po zmniejszaniu się poziomu flegmy w buforze) jest zjawiskiem normalnym gdy prowadzi się proces za szybko. Ale zauważyłeś też że już zmniejszenie prędkości odbioru spowodowało ponowne napełnienie się bufora do pełna. Tak zresztą jak to opisałeś. Gdybyś miał termometr w buforze to zauważyłbyś, ze temperatura ponownie spadła.
W każdym bądź razie u Ciebie jest wszystko normalne.
Wystarczy jednak dołożyć termometr w buforze i prowadzić proces na ten termometr redukując odbiór gdy tylko się zauważy wzrost temperatury. Nie trzeba reagować na dziesiętne stopnia. Można dopiero gdy temperatura podskoczy nawet o kilka stopni. Najlepiej nie przekraczać wzrostu o 2 stopnie. I tak robić aż do końca. Gdy już w buforze nie sposób utrzymać temperatury to wtedy można kończyć proces. Ten na tzw. "10 półce" (brzmi lepiej - w dole kolumny ;) ) traktować jako poglądowy.
Gdy się pozna dobrze kolumnę i dojdzie się do wprawy to wystarczy wprowadzić maksymalnie 3 korekty (wystarczą nawet tylko 2) i cały proces skończyć na średniej dość dużej prędkości. Nawet o 1/3 normalnej prędkości podczas pracy kolumny bez bufora.
Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

Autor tematu
mdudi
50
Posty: 54
Rejestracja: środa, 3 sie 2016, 18:30
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: Projekt bufora

Post autor: mdudi »

Chciałbym się zapytać czy stosujecie bufor do destylacji owocówek na aabratku czy tylko katalizator miedziany? Jak to robicie?

robert.michal
300
Posty: 308
Rejestracja: poniedziałek, 7 gru 2015, 21:14
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Podziękował: 41 razy
Otrzymał podziękowanie: 75 razy
Kontakt:
Re: Projekt bufora

Post autor: robert.michal »

Lesgo. Chyba każdy bufor pod koniec się opróżnia, a potem napełnia.
Kolega ma super stabilny sprzęt. Nic nie musi kręcić. Prawdopodobnie mógłby po prostu wcześniej kończyć, zamiast redukować . Ale nie wiemy jaką mocą grzeje, jaki jest stosunek objętości bufora do lega, jak szybko odbiera i co mu zostaje. Zauważ,że kolega opisuje końcówkę działania bufora.
KALKULATOR NALEWKOWY : https://nalewkidomowe.com

JUPI202
5
Posty: 5
Rejestracja: wtorek, 6 lut 2018, 14:05
Podziękował: 1 raz
Re: Projekt bufora

Post autor: JUPI202 »

Bufor ma 2,5 l przy kegu 50l i rurze o średnicy 63,3.
Grzeje mocą 2500w.
Wsad to cukrowka.
Wypelnienie bufora to sprężynki miedziane.
Odbieram z prędkością około 1,5 l/h.
Wygotowywanie spirytusu zaczyna sie gdy na kegu jest 98 stopni, wtedy to poziom cieczy opada we wzierniku.
Chodzi mi tylko o to czy bufor powinien calkowicie sie odróżnić do zera ze spirytusu a potem zalac woda czy tez taki niewielki spadek poziomu też jest zjawiskiem poprawnym?

robert.michal
300
Posty: 308
Rejestracja: poniedziałek, 7 gru 2015, 21:14
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Podziękował: 41 razy
Otrzymał podziękowanie: 75 razy
Kontakt:
Re: Projekt bufora

Post autor: robert.michal »

Fajne, że się odezwałeś. Wygotowywanie i dolny poziom jaki osiąga ciecz w buforze to wypadkowa prędkości odbioru , mocy grzania i tego ile półek teoretycznych mamy w buforze. Zmiana wartości jednego z tych składników prawdopodobnie zmieni poziom cieczy o którym mówimy. U mnie to się wacha miedzy opróżnieniem bufora do połowy , lub 2/3. bo grzeję z różną mocą.
Ja jestem zadowolony, że poziom cieczy w buforze się obniża. - Jest mniej do wylania - w moim kegu już dawno nie ma alkoholu może najwyżej napełnić się wodą (mam bufor ok 2,1l przy 30 litrowym kegu i 23 cm sprężynek KO ,grzeję i odbieram podobnie jak Ty) a końcówka w buforze to przecież pogony. Zamykam zawór jak poziom cieczy w buforze zacznie wzrastać , i szybko opróżniam bufor. 10 półka do końca jest stabilna i nie muszę redukować odbioru (ale "10 półkę" mam 20 cm nad buforem). Tego pogonu jest w przeliczeniu ze 200ml na ogółem 0,6 - 1,1 l. To co zostało w kolumnie spuszczam do bufora, zlewam i z czasem osobno przedestyluję jak się uzbiera.
Pobierz trochę z bufora jak poziom cieczy zacznie sie podnosić, to będziesz wiedział czy warto coś jeszcze odzyskac z bufora (jaki zapach smak i procent).
P.S jak pierwszy raz robiłem drugą destylację to opróżniłem całkowicie bufor z alkoholu.
To co zostało w kegu i zalało bufor smakowało jak zwykla woda z kranu, - ale spirytus wcale nie był lepszy niż po pierwszym razie, nawet był ostrzejszy :(. Potem przeczytałem że Lesgo kończy przy 89 stopniach w buforze i to się świetnie sprawdza.. minimalne straty, brak zanieczyszczeń pogonowych, oszczędność czasu i prądu
KALKULATOR NALEWKOWY : https://nalewkidomowe.com

JUPI202
5
Posty: 5
Rejestracja: wtorek, 6 lut 2018, 14:05
Podziękował: 1 raz
Re: Projekt bufora

Post autor: JUPI202 »

Hej, w sobotę prowadzilem proces . A wiec tak, caly proces stabilnie przez 3godziny odbior 1,5 l /h . Po czym zaczęło mi sie gotowac we wzierniku jak na kegu byla temperatura 97.7 , zmniejszylem odbior na ovm z 25ml /min na 15 ml/min tak prowadzilem proces do 99.7 na kegu. Wtedy to też zaczela rosnac temperatura na termometrze 20 cm nad buforem. Tak jak poprzednio poziom plynu we wzierniku zszedl tylko ponizej oczka wziernika i jak temperatura przekroczyla 99 to zacza sie poziom unosić aż do 99,7 i przelewem wracac do kega, jak poziom sie podnosil to plyn w buforze juz nie bulgotal . Ogolnie jestem zadowolony z bufora z czasu odbioru , jednej korekty, smak pogonow poznie wyczuwalny niz przy katalizatorze. Zastanawialo mnie tylko to czy cos mam nie tak skoro ten spirytus z bufora calkowicie do zera nie spada tak jak to inni opisywali. Nie mam termometru w buforze wiec nie wiem jakie tam byly temperatury
Awatar użytkownika

zbyszek.sęk
1
Posty: 1
Rejestracja: niedziela, 30 gru 2018, 20:15
Re: Projekt bufora

Post autor: zbyszek.sęk »

Witam wszystkich, podepne się pod temat. Chcę wzbogacić się o bufor, poczytałem forum i z zebranych informacji powstał mój projekt. Zbiornik mam 100 l, kolumnę planuje 88,9, plan dogrzania bufora poprzez dno wspoldzielone z dennica zbiornika. Proszę o ocenę czy nada się i czy ma szansę stabilnej pracy.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bufory stabilizująco-wzmacniające”