Programy komputerowe do tworzenia etykiet, logo itp.

Tutaj znajdziecie programy do obliczeń, arkusze kalkulacyjne oraz inne pomocne oprogramowanie.

janik
300
Posty: 335
Rejestracja: piątek, 31 sty 2014, 21:02
Podziękował: 13 razy
Otrzymał podziękowanie: 30 razy

Post autor: janik »

Mnie się sprawdza zwykły klej w sztyfcie,koszt minimalny a efektywność i łatwość w użyciu super. :ok:
Awatar użytkownika

arturro009
10
Posty: 10
Rejestracja: czwartek, 22 wrz 2016, 23:52
Krótko o sobie: Alkohol gwałtownie odstawiony od organizmu czyni ogromne spustoszenia!!!
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Zamość
Podziękował: 7 razy
Re: Programy komputerowe do tworzenia etykiet, logo itp.

Post autor: arturro009 »

radius pisze:Podobno, papier fajnie się klei się na mleko :)
Kurcze o tym to nie słyszałem, ale spróbuję następnym razem.

kmb32
1
Posty: 1
Rejestracja: niedziela, 20 mar 2016, 14:35
Re: Programy komputerowe do tworzenia etykiet, logo itp.

Post autor: kmb32 »

Witam Panie i Panowie.
Tego chyba nie było w tym temacie, znalazłem darmową stronę dzięki której można wykreować sobie różne naklejki, nie tylko na nasze trunki. Nie wymyślne, ale może ktoś się zainteresuje.
Po wybraniu naklejki strona wygeneruje ją w PDF, który należy ściągnąć na swój komputer i tam po ponownym otwarciu dodać nazwę, datę, moc, pojemność.
Oto strona:
http://freelabelmaker.com/

birkut
5
Posty: 8
Rejestracja: poniedziałek, 22 lut 2016, 13:03
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Programy komputerowe do tworzenia etykiet, logo itp.

Post autor: birkut »

Ja etykietki robię w Corelu i drukuję na wysłużonej HP Laser Jet CP 1514n. Druk robię na zwykłym papierze ponieważ na samoprzylepnym druk się rozmazywał, być może z powodu regenerowanych pojemników z tonerem. Klej w sztyfcie doskonale sobie radzi.

Dagna
2
Posty: 2
Rejestracja: czwartek, 2 lut 2017, 08:34
Krótko o sobie: Jestem małym gremlinem.
Ulubiony Alkohol: miód pitny
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Kontakt:
Re: Programy komputerowe do tworzenia etykiet, logo itp.

Post autor: Dagna »

Do zrobienia etykiet korzystałam z GIMPa. Ściągnęłam trochę gotowych szablonów i czcionek i bawiłam się, tworząc kilka różnych projektów. Może daleko temu do profesjonalizmu, ale są moje własne :)

misiek35
100
Posty: 132
Rejestracja: środa, 25 sty 2012, 20:10
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 12 razy
Re: Programy komputerowe do tworzenia etykiet, logo itp.

Post autor: misiek35 »

Dagna pokaż co zrobiłaś.
Ostatnio zmieniony czwartek, 2 lut 2017, 20:06 przez misiek35, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

Doody
3500
Posty: 3805
Rejestracja: czwartek, 20 paź 2016, 20:04
Krótko o sobie: Degustator z powołania :-)
Ulubiony Alkohol: DIY
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: południowa Wielkopolska
Podziękował: 283 razy
Otrzymał podziękowanie: 459 razy
Re: Programy komputerowe do tworzenia etykiet, logo itp.

Post autor: Doody »

Miśku,
Dagna z tego co pisze to kobieta ;)
Ale to nie zmienia faktu, że chcielibyśmy zobaczyć efekty :)
Pozdrawiam
Darek

misiek35
100
Posty: 132
Rejestracja: środa, 25 sty 2012, 20:10
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 12 razy
Re: Programy komputerowe do tworzenia etykiet, logo itp.

Post autor: misiek35 »

Poprawione :ok:

infinity
2
Posty: 3
Rejestracja: czwartek, 15 cze 2017, 20:28
Re: Programy komputerowe do tworzenia etykiet, logo itp.

Post autor: infinity »

Trochę takich etykiet podrukowałem i może podzielę się tutaj doświadczeniem.
Na naleweczkach najładniej wyglądają naklejki cięte po obrysie z nieregularnym kształtem.
Wydruk może być na solwencie, UV lub jako nowinka od kilku lat biały poddruk czyli drukujesz np na folii przeźroczystej również na biało.
Przy użyciu odpowiedniego primera zapewne da się nadrukować bezpośrednio na butelce jednak ciężko z opłacalnością i zaangażowaniem posiadaczy takich maszyn.
Laminowanie "płynne" to bardziej filtr UV zabezpieczający przed płowieniem. Jeśli szukacie cienkich naklejek i trwałych naklejek proponuję szukać osoby która ma ploter lateksowy do druku. Lateks nie śmierdzi tak jak solwent, jest droższy jednak ma o wiele większą wytrzymałość na mechaniczne uszkodzenia (przetarcia, rysy)

Bardzo dobrze się klei papier samoprzylepny. Kupowany w arkuszach A4-A3 na ciut lepszych drukarkach domowych również pociągnie. Wersja dla tych którzy chcą sami. Mat lepszy niż połysk.

Jeśli zamawiacie wydruki zapewne większość i tak kasuje za 1m2. Warto więc pomyśleć do przodu jakie trunki będziemy robili teraz i w przyszłości. Na jednym arkuszu trzasnąć całą partię różnych wzorów. Wydruki nie przetrzymywać w rolce. Pociąć sobie na małe arkusze i wsadzić na płasko do szafki.

Co do programów graficznych. Pracuję na Corelu jednak jest on stworzony raczej do grafiki wektorowej. Do tworzenia etykiet są dużo prostsze i przyjemniejsze programy. Jednak co kto lubi.

W załączniku przykładowa prosta etykietka. Za coś takiego nie powinni Was wykasować więcej niż 20-30zł. Macie pewność, że plik się nie wysypie w druku, kolory będą dobre i całość jest przygotowana pod cięcie po obrysie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Download”