Producent sprężynek KO

Wszystko o tym co włożyć do kolumn rektyfikacyjnych, jakie zastosować wypełnienie dla uzyskania najlepszego rezultatu...

Autor tematu
szaryw
50
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowanie: 1 raz

Post autor: szaryw »

Zastanawiam się czy jest możliwość na podstawie zdjęć i wymiarów stwierdzić, kto wyprodukował sprężynki pryzmatycznie nierdzewne?
Mam jakieś spreżynki KO , zakupione razem z kolumną w 2019 roku ale niestety nie wiem od kogo pochodzą.

prolog1975
450
Podziękował: 60 razy
Otrzymał podziękowanie: 86 razy
Re: Producent sprężynek KO

Post autor: prolog1975 »

W sumie jest dwóch producentów Henitom i Plipek polecanych sprężynek. Reszta to wyrób sprężyno-podobny. Możesz zobaczyć na forum test sprężynek by radius. Tam są też inne rodzaje testowane. Te wiodących producentów różnią się od siebie wymiarami i z tego co pamiętam grubością drutu. Henitom drut 0.25, Plipek 0.24 sprężynka Plipek jest bardziej miękka.
Awatar użytkownika

aras.aras
200
Podziękował: 27 razy
Otrzymał podziękowanie: 35 razy

Post autor: aras.aras »

Wstaw zdjęcie kolumny oraz samej sprężynki z jakimś punktem odniesienia (np. 10 groszy) to się określi od kogo to wypełnienie.
Ostatnio zmieniony piątek, 14 cze 2024, 09:17 przez aras.aras, łącznie zmieniany 1 raz.

Autor tematu
szaryw
50

Teraz jestem na wyjezdzie ale jak wrócę do domu po weekendzie to coś wrzucę na forum

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Autor tematu
szaryw
50

Załączam obiecane fotki spreżynek.
Tak sobie patrzyłem teraz na gościa od którego kupiłem i obecnie oferuje sprężynki plipka, jak było 5 lat temu to nie wiem.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika

aras.aras
200
Podziękował: 27 razy
Otrzymał podziękowanie: 35 razy

Post autor: aras.aras »

Wyglądają, jak produkcji Piotr Lipski vel plipek vel Szymonli. Jeśli brałeś kolumnę od renomowanego konstruktora to również po zdjęciach można ocenić jej pochodzenie.

Autor tematu
szaryw
50

Nie wiem czy renomowany. Jak kupowalem 5 lat temu to aż tak się nie zagłebiałem w temat. Mogę powiedzieć tyle że jeżeli chodzi o wykonanie spawów w kolumnie to są zrobione profesjonalnie. Poniżej link do gościa od którego kupiłem. Nie jest to ta kolumna ale wykonawca ten sam.

https://www.olx.pl/d/oferta/destylator- ... QHduA.html

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wypełnienie kolumny”