Procesy w pierwszej destylacji

Porywanie cieczy z kotła, dziwny smak i zapach destylatu oraz wszelkie inne problemy związane z destylacją...
Awatar użytkownika

Autor tematu
Michuł
2
Posty: 3
Rejestracja: sobota, 30 lis 2019, 01:29

Post autor: Michuł »

@aakk, ale do tego potrzebny jest dolny odbiór (u mnie OLM). Ja też podczas odbioru serca, przez cały proces odbieram 1krople/min z głowicy jako odpad, no i też stabilizuje 60 min.
Wziernik powinien być zasypany do połowy (tak przynajmniej radził mój producent). Poza tym proponował bym wymienić wziernik na OLM. Wziernik to tylko bajer, który nie ma wpływu na jakość destylatu(wiem, wiem są różne opinie na ten temat). Dodatkowo ocieplił bym kolumnę.
Ostatnio zmieniony niedziela, 12 sty 2020, 10:08 przez radius, łącznie zmieniany 1 raz.
:poklon; Michoł :freak:
Awatar użytkownika

Voltron
30
Posty: 39
Rejestracja: wtorek, 18 sie 2015, 14:36
Ulubiony Alkohol: swój własny :D
Status Alkoholowy: Destylator
Re: Procesy w pierwszej destylacji

Post autor: Voltron »

defacto pisze:@Voltron
Trzydziestominutowa stabilizacja, nie jest wcale czymś wyjątkowym na 50l keg i jeszcze zaledwie 250ml przedgonu? Wydaje się troszkę zbyt krótko i mało.
Tylko że ja mam 30l keg :)
Może warto by dorobić obniżony odbiór?

Mod.
Nie cytuj całych postów.
Ostatnio zmieniony niedziela, 12 sty 2020, 11:05 przez radius, łącznie zmieniany 1 raz.

użytkownik usunięty
Re: Kolumna półkowa sitowa by CHPRZEMO

Post autor: użytkownik usunięty »

Voltron pisze:Nastaw to 15kg cukru i reszta woda, w sumie wszystko ma 55l
Przepraszam. Po tym wywnioskowalem, że gotujesz w kegu 50l a robisz go naddatkiem.
Mój błąd. Nie mniej, podtrzymuję swoje zdanie, że przodu odbierasz zbyt mało i zbyt krótko stabilizujesz kolumnę.
Tak.
Inwestycja w kierunku obniżonego odbioru, to dobry kierunek.
Awatar użytkownika

Voltron
30
Posty: 39
Rejestracja: wtorek, 18 sie 2015, 14:36
Ulubiony Alkohol: swój własny :D
Status Alkoholowy: Destylator
Re: Procesy w pierwszej destylacji

Post autor: Voltron »

Spróbuję dłużej stabilizować i więcej odebrać przedgonów w następnym procesie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy destylacyjne”