Problem z winem z ryżu - słabo pracuje lub nie pracuje wcale

Wina, które wykonuje się porą, gdy nie ma łatwego dostępu do świeżych owoców i soków...

Autor tematu
qltx
2
Posty: 2
Rejestracja: wtorek, 7 lip 2009, 20:06

Post autor: qltx »

witam mam problem robię winko z ryżu zlałem już części stałe 2 dni temu i odstawiłem wino w balonie żeby się dopracowało ale problem w tym że samo nie pracuje dopiero po wstrząśnięciu butli a po chwili akcja znów ustaje
promocja
Awatar użytkownika

kwachu
300
Posty: 305
Rejestracja: wtorek, 23 wrz 2008, 12:02
Krótko o sobie: Jeszcze brzydszy niż dawniej .
Ulubiony Alkohol: RUM
Otrzymał podziękowanie: 12 razy
Re: help!

Post autor: kwachu »

WITAM
Kolego qltx odrobina cierpliwości a z pewnością winko wyjdzie. Winko ryżowe wychodzi zawsze chyba że, naprawdę ktoś bardzo postara się je spier... Daj winu postać ,sklarować się. A że już nie fermentuje , widocznie fermentacja dobiegła końca.
POZDRAWIAM kwachu !

Autor tematu
qltx
2
Posty: 2
Rejestracja: wtorek, 7 lip 2009, 20:06
re

Post autor: qltx »

dzieki za słowa otuchy ale czy to norma że jeżeli się wypracowało to jeszcze gazuje dodam że dodawałem tylko drożdze winiarskie ale bez pożywki

kukiluki
30
Posty: 34
Rejestracja: poniedziałek, 1 mar 2010, 20:57
Wino ryżowe nie fermentuje :(((

Post autor: kukiluki »

Witam, potrzebna mi jest pomoc, robię swoje pierwsze winko! Jak wspomniałem w tytule, jest ono z ryżu. Wszystko ładnie, pieknie zrobiłem, ale winko stoi i w ogóle nie zaczęło fermentować. Juz prawie cztery dni, tak????? Drożdże przygotowałem dwa dni wcześniej, tylko że bez pożywki bo koleś w sklepie powiedział, że to są uniwersalne i nie trzeba pożywki dawać, tylko zrobić tak, jak na opakowaniu jest napisane!!!! Może ktoś coś doradzić, co z tym zrobić? Nie chcę żeby mi to nie wyszło zaraz na początku!!!!!!!!
Ostatnio zmieniony czwartek, 11 mar 2010, 20:23 przez Agneskate, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: Poprawki interpunkcji oraz polskich liter. Prosimy pisać po polsku.
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5374
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 664 razy
Kontakt:
Re: Wino ryzowe nie fermetnuje :(((

Post autor: Zygmunt »

1. Przeedytuj posta, bo poleci do śmietnika- zachowaj jakiś styl, ortografię itp...
2. Jakie dokładnie były to drożdże? Pożywka jest raczej potrzebna, ale możesz ja zastąpić np. przecierem pomidorowym.
Jeżeli to były Biowinowskie "uniwersalne", te w płynie, to masz spore szanse, że kupiłeś je od razu martwe. Sklepy przechowują je w złych warunkach, większość nie nadaje się do użycia...
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"
Awatar użytkownika

pokrec
1850
Posty: 1896
Rejestracja: środa, 4 lut 2009, 23:18
Krótko o sobie: Lekko ześwirowany.
Ulubiony Alkohol: śliwki i jabłuszka, rzecz jasna. I wisienki...
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Droga Mleczna, Lokalna Grupa Galaktyk
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 78 razy
Re: Wino ryzowe nie fermetnuje :(((

Post autor: pokrec »

Zygmunt, kolega chyba robi wino, nie zacier. :-) Więc dodatek przecieru pomidorowego to chyba przesada.
Wino trzeba spróbowac zadac innymi drożdżami, np. "zamojskimi" - takimi suchymi w torebce, sprzedawanymi w komplecie z pożywką i klarmendlem. Jak to nie da rady, to nie mam pomysłu. Też kiedyś tak miałem z winem ryżowym. Tyle, że to było moje 2-gie ryżowe, pierwsze wyszło znakomite! Nie mam pojęcia, dlaczego tamto wino zaminiło się w ocet i od początku nie chciało fermentować. W wyniku dostałem wino o bardzo małej zawartości alkoholu i solidnie kwaśne, moja mama, która nie pije alkoholu w ogóle stwierdziła, że jej to podchodzi jako napój orzeźwiający. Więc nic straconego, może jeszcze z tego wina wyjdzie chłodnik na upalne, letnie dni. ;-)
A wracając do meritum: płukałeś może ryż przed wrzuceniem go do balonu? Bo ja wtedy nie płukałem i mam podejrzenia, że ów ryż mógł być zaprawiony jakimś konserwantem, co go trzyma w transporcie do Europy i ów konserwant chroniąc przed pleśnią chroni również przed drożdżami. W takim przypadku masz balon nastawu do wyrzucenia. Ryż możesz wywalić, przepłukać, odcedzić porządnie, zadać nowym roztworem cukru i dodać drożdże "zamojskie" z pożywką. Oczywiście te drożdże powinienes najpierw przez ok. 2 dni namnożyć w butelce - przepis masz na opakowaniu. Myślę, że najlepiej będzie uzyc drożdży "Malaga". One dobrze startują.
Inny powód, to za duże stężenie cukru w nastawie. Nie powinno przekraczać na początku 150 g/ litr. Potem, w miare postepów fermentacji dodaje się w postaci syropu resztę cukru przewidzianego w przepisie.
ポーランド語が書けますちょっと。
得意は満月の仕業の酒です。
Spécialité: Chateau de Garage, serie: La Lune Pleine
Lux Lunae luceat nos!
Disclaimer: Moje uczestnictwo w tym forum ma charakter czysto edukacyjno poznawczy.
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5374
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 664 razy
Kontakt:
Re: Wino ryzowe nie fermetnuje :(((

Post autor: Zygmunt »

Mała porcyjka przecieru w matce drożdżowej nie powinna wpływać na bukiet końcowy- do MD dodaje się przecież tylko szczyptę pożywki, żeby drożdże ruszyły... Chodzi mi o ilości rzędu pół łyżeczki przecieru:)
Najlepiej kupić pożywkę, wtedy nie będzie takich problemów.
Następnym razem produkcję zaczynaj od wstawienia matki drożdżowej, dopiero jak będzie mocno pracować przygotowuj resztę...
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"
Awatar użytkownika

kwachu
300
Posty: 305
Rejestracja: wtorek, 23 wrz 2008, 12:02
Krótko o sobie: Jeszcze brzydszy niż dawniej .
Ulubiony Alkohol: RUM
Otrzymał podziękowanie: 12 razy
Re: Wino ryzowe nie fermetnuje :(((

Post autor: kwachu »

Witam.
Kolego kukiluki zrób " matkę " z drożdży piekarniczych i wlej do nastawu. Wino ruszy na pewno .
POZDRAWIAM kwachu !

kukiluki
30
Posty: 34
Rejestracja: poniedziałek, 1 mar 2010, 20:57
Re: Wino ryzowe nie fermetnuje :(((

Post autor: kukiluki »

Wino nadal nie pracuje!!!! Jest sporo piany no to chyba coś się z tym wszystkim dzieje!!!! Ryż płukałem starannie, cztery kg przez prawie 3 godziny!!!! Cukru mam na razie 4 kg w 18,5 kg cukru. Dziś zakupiłem drożdże tokay i pożywkę. Mam zamiar je przygotować i dodać!!! Dobry plan?????

Maro.
50
Posty: 89
Rejestracja: piątek, 13 lis 2009, 22:49
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Wina
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Re: Wino ryzowe nie fermetnuje :(((

Post autor: Maro. »

Moim zdaniem jest to bardzo dobry pomysł,ja wino ryżowe robie tylko na drożdżach Tokay. :)

Pozdrawiam Maro :D

sirkk
2
Posty: 2
Rejestracja: czwartek, 11 lut 2010, 16:29
Krótko o sobie: człowiek, który z dnia na dzień musi coraz twardziej stąpać po ziemi...
Ulubiony Alkohol: domowe wina moich sąsiadów
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: okolice Krakowa
Re: Wino ryżowe nie fermentuje :(((

Post autor: sirkk »

Witam. Miałem podobny problem z winem ryżowym. W ostatecznosci okazało się, że zaczęło cos się dziać (fermentować) dopiero po 6 dniach - tak więc nie należy się stresować, że w internecie podana jest doba, dwie, po których wino ma ostro ruszyć. W moim przypadku podejrzewam, że matka drożdzowa była słaba. Dlatego też, mimo wszystko i na wszelki wypadek, po tych 6 dniach dodałem nową matkę drożdzową. Dalsze fazy przebiegły prawidłowo.
Awatar użytkownika

Winiarek5
200
Posty: 222
Rejestracja: czwartek, 12 mar 2009, 00:43
Otrzymał podziękowanie: 15 razy
Re: Wino ryżowe nie fermentuje :(((

Post autor: Winiarek5 »

pokrec pisze:...mam podejrzenia, że ów ryż mógł być zaprawiony jakimś konserwantem, co go trzyma w transporcie do Europy i ów konserwant chroniąc przed pleśnią chroni również przed drożdżami.
Drożdże nie trawią skrobii znajdującej się w ziarnach ryżu i innych zbóż.
W ten sposób natura zabezpieczyła dobrze zaopatrzoną spiżarnie dla kiełka.
Ziarna konsumpcyjnego nie zabezpiecza się przed grzybami; magazynowane/transportowane w odpowiedniej wilgotności i temperaturze jest nie do ruszenia przez drożdże.
Fermentacja ruszy jak się doda cukru - będzie to wtedy winko cukrowe na ryżu a nie winko ryżowe.

Pozdrawiam

Winiarek

PS
Chyba w końcu będę miał internet; zaprawdę, jak na XXI wiek jest to wybitne osiągnięcie.

ciarek666
2
Posty: 2
Rejestracja: piątek, 13 gru 2013, 12:28
wino ryżowe, nie pracuje po nastawieniu

Post autor: ciarek666 »

Witam,

postawiłem pierwsze wino z ryżu:
- 6l wody,
- 1kg cukru,
- 1,2kg ryżu,
- 2 cytryny,
- przyprawy,

drożdże winiarskie tokay. Zgodnie z przepisem nastawiłem wieczorem w poniedziałek i dzisiaj (piątek) z rana wlałem je (dodając pożywkę) do baniaka ze składnikami z przepisu. Minęło już parę godzin a w baniaku cicho, nawet żadnej piany nie ma na górze.

Zastanawiam się co jest nie tak, chyba powinno już zdrowo bulgotać?

Wiecie może co z tym zrobić i co zrobiłem źle?
Awatar użytkownika

gr000by
2500
Posty: 2625
Rejestracja: wtorek, 10 sty 2012, 11:32
Krótko o sobie: kombinator - to przede wszystkim
Ulubiony Alkohol: każdy zrobiony z sercem
Status Alkoholowy: Specjalista ds. Wyrobu Alkoholu Domowego
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował: 50 razy
Otrzymał podziękowanie: 665 razy
Re: Problem z winem z ryżu - słabo pracuje lub nie pracuje wcale

Post autor: gr000by »

Daj im 1-2 dni na opanowanie nastawu i nagazowanie go, tak aby wydzielające się CO2 zaczęło bulgotać w rurce. Więcej cierpliwości, to podstawa w tym hobby.
Fermentować, destylować, zalegalizować!
http://www.piwo.org/topic/13642-domowa-wytwornia-debowa/ - moje przygody z piwem.

ciarek666
2
Posty: 2
Rejestracja: piątek, 13 gru 2013, 12:28
Re: Problem z winem z ryżu - słabo pracuje lub nie pracuje wcale

Post autor: ciarek666 »

Rzeczywiście, już zdecydowanie zdrowiej bulgocze, pozdrawiam!
Awatar użytkownika

siwy1121
350
Posty: 396
Rejestracja: sobota, 17 wrz 2011, 10:39
Krótko o sobie: Zanim znalazłem tą stronę myślałem, że wiem naprawdę dużo o wyrobie wina... To był dla mnie cios
Ulubiony Alkohol: wino
Status Alkoholowy: Winiarz
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowanie: 25 razy
Re: Problem z winem z ryżu - słabo pracuje lub nie pracuje wcale

Post autor: siwy1121 »

I polecam dodać rodzynki.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wina Różne”