Problem z elektrozaworem przedgonów skn v3

Kłopoty z budową i eksploatacją aparatury, wybór właściwego sprzętu. Podstawowe pytania początkujących.

Autor tematu
Mazi880
2
Posty: 3
Rejestracja: sobota, 22 kwie 2023, 15:34

Post autor: Mazi880 »

Witam.
Mam pytanie szanownych forumowiczów odnośnie elektrozaworu przedgonów/pogonów w sterowniku Bolecki skn v3.Dzisiaj podczas procesu przy przedgonach nie otworzyl mi się elektrozawór nie bylo nawet chakterystycznego cyknięcie.Takze na szybko wykręciłem w/w podzespol i zacząłem odbierać na zaworku precyzyjnym.
Pierwsza myśl to padł zawór, usunąłem więc kostkę i podłączyłem pod aku i jak się okazuje zawór działa i slychac cykanie.Czy ktoś spotkał się juz z taką przypadłością bo teraz nie wiem czy tylko kostka może się uszkodziła czy też może na płytce sterownika coś szlak trafił albo co gorsza sterownik.Dodam ze wszystko inne działa jak należy.Jeżeli ktoś ma jakiś pomysł to bardzo bym był wdzięczny.
Pozdrawiam
promocja
Awatar użytkownika

zask
200
Posty: 222
Rejestracja: sobota, 23 lut 2013, 17:01
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podziękowanie: 31 razy
Re: Problem z elektrozaworem przedgonów skn v3

Post autor: zask »

Na moim przykładzie. Sprawdź przewód przy zielonej kostce. U mnie w tym właśnie miejscu był złamany.

Sprawdź zamieniając miejscami elektrozawory na sterowniku przypinając kostki. Od razu będziesz wiedział gdzie leży przyczyna.

Autor tematu
Mazi880
2
Posty: 3
Rejestracja: sobota, 22 kwie 2023, 15:34
Re: Problem z elektrozaworem przedgonów skn v3

Post autor: Mazi880 »

No wszystko wskazuje że coś się posypało ze sterownikiem.Podpiłem motozawór z odbioru serca pod przedgony i też nie reaguje ale jeszcze podepnę odwrotnie z przedgonów pod motozawór i zobaczę.Ogólnie jak patrzyłem na płytkę to wszystko wygląda w porządku czyli chyba procesor:-(. Czy ktoś ma jakieś info czy gdzieś jeszcze dostanę na przykład samą płytkę pod SKN v3 bo tak jak patrzyłem to raczej ciężko znaleźć.A drugie pytanie do znawców tematu jak wygląda przejście z skn v3 na skn v5.Czy czujniki i okablowanie które posiadam będzie pasować z v3 do v5 bo kostki widziałem zupełnie inaczej są w v5 popodpinane?Czy też wszystko trzeba wymienić na nowe jeżeli człowiek już się zdecyduję na zmianę?

prolog1975
450
Posty: 473
Rejestracja: środa, 3 sie 2016, 08:38
Podziękował: 57 razy
Otrzymał podziękowanie: 85 razy
Re: Problem z elektrozaworem przedgonów skn v3

Post autor: prolog1975 »

Masz awarię na 99 % wina sterownika przerabiałem to w sknv3 Otworzył się i koniec pisałem z Bieleckim w tej sprawie ale nie odsyłałem sterownika przedgony i pogony jadę na ręcznym :D
Ostatnio zmieniony niedziela, 23 kwie 2023, 15:33 przez prolog1975, łącznie zmieniany 1 raz.

aakk
1150
Posty: 1163
Rejestracja: poniedziałek, 7 sty 2019, 18:55
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Sieradz
Podziękował: 20 razy
Otrzymał podziękowanie: 101 razy
Kontakt:
Re: Problem z elektrozaworem przedgonów skn v3

Post autor: aakk »

Sprawdzałeś w teście wejść/wyjść czy elektrozawór załącza się?
Destylatory ze stali nierdzewnej.
www.ak-spaw.pl
facebook.com/akspawpl
Zapraszam

Autor tematu
Mazi880
2
Posty: 3
Rejestracja: sobota, 22 kwie 2023, 15:34
Re: Problem z elektrozaworem przedgonów skn v3

Post autor: Mazi880 »

prolog1975 pisze:Masz awarię na 99 % wina sterownika przerabiałem to w sknv3 Otworzył się i koniec pisałem z Bieleckim w tej sprawie ale nie odsyłałem sterownika przedgony i pogony jadę na ręcznym :D
Myślisz że jak wyślę sterownik do Boleckiego to chłopaki coś podziałają żeby naprawić problem??
Przedgony i pogony również na zaworku teraz odbieram ale o ile przedgony to jeszcze o tyle pogodny to już wygodniej jakby automatyka działała jak należy bo nie specjalnie trzeba pilnować jak odcina odbiór serca i przechodzi na pogon (tylko zaworek wcześniej mocniej odkręcić).
aakk pisze:Sprawdzałeś w teście wejść/wyjść czy elektrozawór załącza się?
No właśnie jeszcze mnie to dopadło żeby sprawdzić ale na razie kolumna pracuje i jak skończy to jeszcze tą rzecz sprawdzę.

prolog1975
450
Posty: 473
Rejestracja: środa, 3 sie 2016, 08:38
Podziękował: 57 razy
Otrzymał podziękowanie: 85 razy
Re: Problem z elektrozaworem przedgonów skn v3

Post autor: prolog1975 »

Jak przekładałeś elektrozawory sprawdziłeś wtyk i przewody i nic to test wej/wyj pokaże to samo. Pisałem z Bieleckim napisał padł odbiór przedgon, pogon płytka do naprawy. Najlepiej napisz na forum Boleckiego to uprości temat.
Ostatnio zmieniony niedziela, 23 kwie 2023, 16:54 przez prolog1975, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

bolecki
200
Posty: 217
Rejestracja: wtorek, 4 mar 2014, 17:51
Krótko o sobie: Dobry diler nie bierze.
Otrzymał podziękowanie: 30 razy
Kontakt:
Re: Problem z elektrozaworem przedgonów skn v3

Post autor: bolecki »

Bolecki, a nie Bielecki ;)

Wyjście pada raczej tak że przewodzi cały czas. Jeśli zawór w ogóle był martwy, to zazwyczaj okazywało się że zjedzone są ścieżki/przelotki bo coś się polało.

Ogólnie, na przysłość- jak nie jest zgnity czy zwęglony to nie widzę jakiś większych przeszkód w naprawie.
Kierownik tartaku pod szyldem bolecki.pl
ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy i pytania”