Prezent dla Dziadka - Mikro pot-still

Pytania o kompletne destylatory z Allegro, OLX, sklepów internetowych itp.
Regulamin forum
W celu zwiększenia funkcjonalności prosimy, by nowe tematy miały tytuł dokładnie taki, jaki nosi dana aukcja lub sprzęt w danym sklepie. Nie należy dopisywać pytań o inne aukcje w już istniejącym temacie- dzięki temu łatwiej będzie można szukać sprzętów w przyszłości i unikniemy dublowania tematów o tych samych sprzętach.

Strony z aukcjami Allegro dostępne są 30 dni. Potem wygasają i temat pozostaje bez odniesienia do produktu.
Żeby uniknąć problemu wygaśniętych linków prosimy o wstawianie zamiast adresu aukcji Allegro linku z serwisu http://archi.inosak.org/
(allegromat stał się płatny).

Jak to zrobić?

1. Wchodzimy na wybraną aukcję i kopiujemy jej numer: np: 34556346566454
2. Wchodzimy na stronę http://archi.inosak.org/ i wpisujemy/wklejamy numer aukcji:
3. Kopiujemy link do zarchiwizowanej aukcji:
4. Wklejamy otrzymany link do forum.

Można także wykonać prosty zrzut ekranu za pomocą programy np https://www.screenpresso.com/.


Tematy, które w tytule nie będą zgodne z tytułem aukcji będą warunkowo poprawiane, lub usuwane.
Pamiętaj ! Administracja ma prawo do kasowania/nieakceptowania tematów z linkami do Allegro.

Autor tematu
KidOmega
1
Posty: 1
Rejestracja: czwartek, 27 sie 2020, 14:14

Post autor: KidOmega »

Dzień dobry,

znalazłem w internecie gotowy pot-still https://destylatorymiedziane.pl/pl/dest ... 24029.html
- w pełnym zestawie z kegiem 30l, sprężynkami cena to 630 zł.

Pytanie czy za tą cenę warto kupować na prezent dla dziadka, który najlepsze bimbrownicze lata ma już za sobą?
Czy konstrukcja i obsługa będą na tyle proste że starsza osoba ogarnie co i jak?
Czy taki pot-still można dalej ulepszać albo czy w podanym przeze mnie zestawie brakuje czegoś co warto byłoby dokupić?

Sam poczytałem trochę na forum także znam teorie ale daleko mi do bycia chociażby amatorem :D
Ostatnio zmieniony czwartek, 27 sie 2020, 18:36 przez KidOmega, łącznie zmieniany 1 raz.
alembiki

użytkownik usunięty
Re: Prezent dla Dziadka - Mikro pot-still

Post autor: użytkownik usunięty »

Serwus.
Myślę, że dziadka otoczyć opieką należy a nie zastanawiać się nad czymś co do choroby wpędzić go może. Dziadek swoje już wypił. Wędkarstwo, gołębie lub akwarystykę zaproponuj mu. Pozdrawiam
Awatar użytkownika

Kòpôcz
1050
Posty: 1051
Rejestracja: środa, 15 kwie 2020, 19:53
Podziękował: 31 razy
Otrzymał podziękowanie: 139 razy
Re: Prezent dla Dziadka - Mikro pot-still

Post autor: Kòpôcz »

Myślę, że warto wziąć pod uwagę słowa @defacto.
Spojrzę jednak na to z perspektywy mojego ojca, ale i dziadka - obaj z dużym wigorem w wiek podeszły weszli. Jeden dziadek starość spędza w kolejkach w przychodni, inny niczym Adolf Kudliński szarżuje na YT.
Jeśli zdrowie Twojemu dziadkowi pozwala na picie alkoholu, to ja bym jednak zaproponował takiego pot stilla na szybkowarze. Do kega, nawet 30l może czasem potrzebować sprawnego, młodego kręgosłupa. Z 17l szybkowaru ukapie mu tyle, że na kilka tygodni picia z zachowaniem formalnych norm tzw. picia bezpiecznego starczy, a poradzi sobie z tym sprzętem i wagowo, i przestrzeni mniej zaanektuje. Jeśli dziadek ma przeszlość bimbrowniczą, to się nie przejmuj - poradzi sobie z tym sobie. Zasada działania destylacji prostej jest niezmienna od stuleci, tylko sprzęt trochę przyjemniejszy, niż kombinowany w PRL-u.
P.S. Jeśli to jakiś okrągły jubileusz, to pomyślcie może o cztymś bardziej stylowym - alembiku np. od Jana Okowity. Postaraj się jakoś dyskretnie wypytać dziadka co, jak i na czym pędził (bo może to były np. dwie miski z kubkiem w środku) - zawsze to jakiś punkt odniesienia.
No i... W wyborze prezentu uwzględnij uwagę @defacto.
Ostatnio zmieniony piątek, 28 sie 2020, 12:33 przez Kòpôcz, łącznie zmieniany 1 raz.
Domowe gorzelnictwo, jako najwyższa forma oporu przeciw fiskalnemu uciskowi władzy, staje się dziś patriotycznym obowiązkiem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o kompletne destylatory z Internetu”