Prasa z allegro czy warto ?

Wszystko czego potrzebujemy do wytworzenia domowego winka.

Autor tematu
larry007
30
Posty: 44
Rejestracja: niedziela, 23 wrz 2018, 13:54
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 2 razy

Post autor: larry007 »

Witam,


Chciałem zapytać czy warto kupić prasę do owoców pojemności około 6L z allegro, cena coś około 400zł max tyle mam na wydanie, i w takich pieniądzach można tam znaleźć prasy. Miałaby być na prezent także nie chciałbym strzelić gafy i kupić bubla co rozpadnie się jak tylko się na niego popatrzy :odlot:
Ewentualnie jakieś namiary na kogoś kto robi prasy o podobnym załadunku, w przyzwoitych pieniądzach.
Prasa byłaby używana do wyciskania soku z owoców na wino, z czego wiem to winogrona, śliwki, jabłka, ogólnie co w sadzie to w butelce :lol:

Szukałem w dziale "Targowisko" ale nie znalazłem żadnej samoróbki na sprzedaż, z góry dziękuje za pomoc i rady
koncentraty wina

Woodworm
150
Posty: 169
Rejestracja: piątek, 16 sty 2015, 22:00
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podziękowanie: 5 razy
Re: Prasa z allegro czy warto ?

Post autor: Woodworm »

Szukaj Skipior Alkohole, może ma jeszcze jakieś ostatnie do sprzedania
Awatar użytkownika

Jozinek
50
Posty: 98
Rejestracja: sobota, 25 sie 2018, 10:40
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Własny.
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowanie: 5 razy
Re: Prasa z allegro czy warto ?

Post autor: Jozinek »

http://www.art-win.pl/prasynierdzewne.php
Tu masz dobrego producenta.
Też myślałem o 6 l ale w końcu kupiłem 12 l z nierdzewki, nawet tłok jest z nierdzewki. Drożej jak 400 zeta ale zakup na lata.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 10 gru 2018, 10:55 przez Qba, łącznie zmieniany 1 raz.

Autor tematu
larry007
30
Posty: 44
Rejestracja: niedziela, 23 wrz 2018, 13:54
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Prasa z allegro czy warto ?

Post autor: larry007 »

Dzięki chłopaki. Skipior już na ten rok nie ma pras. Te 6l to ładowność optymalna czy max? Wiadomo, że lepiej uciskać pół niż cały kosz.
Skipior doradził właśnie prasę z art win śrubową z koszem drewnianym, bo podstawa szeroka i zawsze można wsadzić większy kosz, co wy na to?

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
Ostatnio zmieniony sobota, 8 gru 2018, 10:01 przez manowar, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

Jozinek
50
Posty: 98
Rejestracja: sobota, 25 sie 2018, 10:40
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Własny.
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowanie: 5 razy
Re: Prasa z allegro czy warto ?

Post autor: Jozinek »

Moje zdanie znasz, choć muszę pomyśleć w swojej o osłonie, bo przy wyciskaniu "sika" na boki.Robią jeszcze drewniane kosze z osłoną z nierdzewki.

Autor tematu
larry007
30
Posty: 44
Rejestracja: niedziela, 23 wrz 2018, 13:54
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Prasa z allegro czy warto ?

Post autor: larry007 »

Pomęczyłem jeszcze trochę Skipiora, całkiem spoko facet, pomoże, doradzi, naprowadzi na dobry trop a nie wyręczy, ale do rzeczy.
Będę zamawiał zestaw z art winu o pojemności 12l, a rozważałem też zakup 22l ale jak powiedział mi skipior 12l będzie bardziej mobilna
http://art-win.pl/sklep/pozostale-akces ... y-11l.html
Kuzyn wykonuje ogrodzenia więc powiedział że jeśli dostanie kosz, podnośnik będzie znał wymiary to zrobi mi ramę pod hydroprasę, projekt zaczerpnąłem z kanału skipiora na youtube.
Dziękuje za pomoc, jak tylko uda mi się prasę zrobić na pewno dodam zdjęcie :)


Jozinek a myślałeś o osłonie z mufy kanalizacyjnej żeby nie pryskało na boki ?
Ostatnio zmieniony niedziela, 9 gru 2018, 10:04 przez larry007, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

Jozinek
50
Posty: 98
Rejestracja: sobota, 25 sie 2018, 10:40
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Własny.
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowanie: 5 razy
Re: Prasa z allegro czy warto ?

Post autor: Jozinek »

Coś wymyślę na przyszły sezon, wyciskałem sok z winogron i ta prasa ma kosz z niesymetrycznymi otworami ( nie ma otworu od dołu do góry jak drewniana ) i w niektórych momentach pstro dawało na boki.Albo będzie coś z rury PCV albo zobaczę czy nie zrobię osłony z kega plastikowego z piwa.Czas pokaże.
P.s.Dobrze robisz nastawiając się na 12 l 6 to malizna.Ja mieszkam od art-winu 15 km to miałem możliwość pooglądać wyroby na żywo i zdecydowałem na 12 l.

Autor tematu
larry007
30
Posty: 44
Rejestracja: niedziela, 23 wrz 2018, 13:54
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Prasa z allegro czy warto ?

Post autor: larry007 »

Jeszcze nie pomalowana ale jednak się wyrobię do świąt. Konstrukcja 40x40x2, strzały 20x20x2. Spód pod prasę będzie z 4-5cm dębowej dechy. Kosz i taca z artwin pojemności 12l. Prasa będzie na podnośnik 4t. Koszty coś około 350zl nie wliczam w to konstrukcji stalowej, bo też nic za nią nie zapłaciłem. Pytanko tylko do jakiej wysokości ładować owoce, wcześniej przefermentowane ze 2 tygodnie ?

Pozdrawiam
Obrazek

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
Ostatnio zmieniony wtorek, 18 gru 2018, 20:21 przez manowar, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

Jozinek
50
Posty: 98
Rejestracja: sobota, 25 sie 2018, 10:40
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Własny.
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowanie: 5 razy
Re: Prasa z allegro czy warto ?

Post autor: Jozinek »

Na maxa nie pchaj, wtedy łatwiej odcisnąć. Jak odciskałem winogron to dawałem tak ok 7-8l.

Autor tematu
larry007
30
Posty: 44
Rejestracja: niedziela, 23 wrz 2018, 13:54
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Prasa z allegro czy warto ?

Post autor: larry007 »

Jak obiecałem, dodaję zdjęcie ukończonego projektu, teraz tylko trzeba poczekać na pierwsze użycie. Szczerze nie tylko wedel może obudzić w kimś dziecko:) Ta prasa stworzona dzięki wam i pomocy skipiora stanęła na wysokości zadania, pozdrawiam i życze wesolych świąt :))Obrazek

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt Winiarski”