Prasa do owoców

Wszystko czego potrzebujemy do wytworzenia domowego winka.

Autor tematu
bombel6622
50
Posty: 58
Rejestracja: niedziela, 16 wrz 2018, 16:27
Otrzymał podziękowanie: 1 raz

Post autor: bombel6622 »

Witam. Zamierzam zrobić prasę do owoców. Jak się nazywa śruba z specjalnym gwintem aby łatwo kręcić. Gdzie można kupić?
koncentraty wina
Awatar użytkownika

inblue
350
Posty: 389
Rejestracja: środa, 2 kwie 2014, 08:19
Status Alkoholowy: Miodosytnik
Lokalizacja: Warszawa/Praga Płd.
Podziękował: 14 razy
Otrzymał podziękowanie: 307 razy
Re: Prasa do owoców

Post autor: inblue »

Śruba trapezowa ze stali nierdzewnej. Do tego potrzebne Ci będzie jeszcze łożysko oporowe, bo to właśnie dzięki niemu lekko się kręci.
Spróbuj popytać w lokalnych sklepach z artykułami metalowymi.
Ostatnio zmieniony niedziela, 21 paź 2018, 15:21 przez inblue, łącznie zmieniany 1 raz.
Prawdziwi twardziele piją naftę.

https://stop447.info/
#NieDlaRoszczeń

irek89
250
Posty: 281
Rejestracja: środa, 28 sty 2015, 22:47
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Lokalizacja: Paszczyna
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 9 razy
Re: Prasa do owoców

Post autor: irek89 »

Albo pomyśl o kupieniu najtańszego siłownika hydraulicznego do podnoszenia samochodów.

mirek-swirek
250
Posty: 299
Rejestracja: piątek, 21 kwie 2017, 22:57
Podziękował: 61 razy
Otrzymał podziękowanie: 41 razy
Re: Prasa do owoców

Post autor: mirek-swirek »

inblue pisze:Śruba trapezowa ze stali nierdzewnej.
Nie musi być z nierdzewnej. W swojej pierwszej prasie wykorzystałem mechanizm z "kręconego", metalowego krzesła. Jak najbardziej rdzewny. Wciskał tłok, zrobiony z małego garnka w podziurawione, ocynkowane wiadro. Miała być to jednorazówka, na szybko. Okazało się, że działało z powodzeniem kilka lat.
Mechanizm ani nie zardzewiał bardziej, ani nie oddawał olejów smarujących do wytłoków/soków. (Smarowalem dość dużo, żeby się łatwiej pracowalo.) Poprostu, nie miał z nimi absolutnie żadnego kontaktu. Przestałem go używać tylko dlatego, że wiadro się w końcu rozleciało. A w między czasie kupiłem 15t podnośnik butelkowy do samochodu. I sprawność nowej prasy się znacznie podniosła, dzięki temu...
Ostatnio zmieniony niedziela, 21 paź 2018, 21:13 przez mirek-swirek, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt Winiarski”