Pozdrowienia z Kambodży

Tu możecie pisać posty, które mają wymiar bardziej filozoficzny niż teoretyczny na temat alkoholu wytwarzanego w domu...

wawaldek11
2500
Posty: 2896
Rejestracja: niedziela, 14 lis 2010, 22:18
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem, który ma więcej radości z dawania niż z brania.
Ulubiony Alkohol: niepospolity i najlepiej bez banderolki; poszukiwania ciągle trwają...
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Puszcza Goleniowska
Podziękował: 159 razy
Otrzymał podziękowanie: 298 razy

Post autor: wawaldek11 »

Do wódeczki destylowana wg mnie nie jest najlepsza - czasem czuć w niej smaki "techniczne". A destylacja wody jest energożerna i powoduje ocieplanie klimatu, łatwiej przefiltrować.
Pozdrawiam,
Waldek
alembiki
Awatar użytkownika

jatylkonachwile
550
Posty: 595
Rejestracja: poniedziałek, 13 wrz 2010, 18:24
Krótko o sobie: Główny projektant i konstruktor elektrohydrogumonapawarki z podczepem pod termobululator.
Status Alkoholowy: Wynalazca
Lokalizacja: Ziemia
Podziękował: 8 razy
Otrzymał podziękowanie: 44 razy
Kontakt:
Re: Pozdrowienia z Kambodży

Post autor: jatylkonachwile »

Do odparowania 1kg wody potrzeba ok 2,2MJ energii, czyli tak na oko ok 0,7kWh energii cieplnej. Jest to dużo, i tyle samo energii potem odbieramy z chłodnicy wywalając ją do powietrza lub wody w innym obiegu. Gdyby zamknąć układ grzewczo chłodniczy, czyli energię odzyskaną w chłodnicy wpakować z powrotem do kotła to byśmy zyskali mnóstwo energii którą się traci. Ale to wymaga odpowiedniej pompy ciepła.

Dlatego tak jak pisze Waldek lepiej użyć filtra odwróconej osmozy.

Autor tematu
bartek7x2
10
Posty: 19
Rejestracja: niedziela, 13 lis 2016, 16:58
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem ;-) chyba..
Ulubiony Alkohol: Szkocka Whisky
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Podziękował: 26 razy
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Pozdrowienia z Kambodży

Post autor: bartek7x2 »

kiwitom23 pisze:
bartek7x2 pisze:niestety woda destylowana jest tutaj bardzo droga
No nie żartuj!!! Masz destylator i brak Ci wody destylowanej??? Jak jest droga, to tym lepiej dla Ciebie :D
No i złapałeś mnie na lenistwie :D :D
Alembik daje radę, Kolumna od Zygmunta jednak lepsza ;-)
Zapraszam na kanał mojego przyjaciela, gdzie też pokazywane są moje, miej lub bardziej udane alkohole:
https://www.youtube.com/channel/UCBX_bo0X95HAjxrX9qmrAnQ

kowalikon
1
Posty: 1
Rejestracja: niedziela, 8 sie 2021, 16:38
Re: Pozdrowienia z Kambodży

Post autor: kowalikon »

Cześć wszystkich pracusiów nocnych ;)

Z wielką przyjemnością czyta się o takich wyjazdach i o doświadczeniach, ale przyznaję że ja w innej sprawie-ale przynajmniej na świeżo. Teraz też planuje zacząć destylować wodę. I zastanawiam się czy jest sens całość rozstawiać czy samą chłodnicę do zbiornika i gotować... ?:D Szukałem właśnie odpowiedzi czy będzie to miało jakieś znaczenie :)


A wracając do tematu, w głębi duszy chciało by się tak zostawić wszystko i wyjechać-ale nie zdecydowałbym się, strach przed obcym by mnie odciągnął od tego pomysłu.. Dlatego zazdroszczę i gratuluję!! :) Powodzenia :)
Awatar użytkownika

jatylkonachwile
550
Posty: 595
Rejestracja: poniedziałek, 13 wrz 2010, 18:24
Krótko o sobie: Główny projektant i konstruktor elektrohydrogumonapawarki z podczepem pod termobululator.
Status Alkoholowy: Wynalazca
Lokalizacja: Ziemia
Podziękował: 8 razy
Otrzymał podziękowanie: 44 razy
Kontakt:
Re: Pozdrowienia z Kambodży

Post autor: jatylkonachwile »

kowalikon pisze:Szukałem właśnie odpowiedzi czy będzie to miało jakieś znaczenie :)
Przeczytaj mój wcześniejszy post. 5l wody destylowanej będzie cię kosztowało ok 3zł jeśli grzejesz prądem, za 4-5zł/5l można kupić wodę destylowaną/demineralizowaną.

Za jakiś czas jak obowiązki pozwolą przedstawię sprzęt który może troszkę zrewolucjonizować proces produkcji wody destylowanej.

rastro
2500
Posty: 2558
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 297 razy
Re: Pozdrowienia z Kambodży

Post autor: rastro »

Tylko co rewolucjonizować w wodzie destylowanej... Teraz daje się filtry osmoza i woda niewiele gorsza od destylowanej... a jak mało to daje się jeszcze jonity i już... Tylko do najbardziej wymagających zastosowań kupuje się wodę ale to już nie po 5zł za litr.
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bimbrownia”