Pot Still, Szybkowar 15l + szkło

Kłopoty z budową i eksploatacją aparatury, wybór właściwego sprzętu. Podstawowe pytania początkujących.

Autor tematu
basti_seba
5
Posty: 6
Rejestracja: poniedziałek, 19 paź 2015, 12:45

Post autor: basti_seba »

Witam, proszę o opinię, czy zestaw wymieniony z poniższych części nada się do niezbyt częstej produkcji bimbru i owocowych alkoholi w niedużych ilościach.

http://allegro.pl/szybkowar-15l-cisnieniowy-garnek-turecki-gruszka-i5377935857.html
http://www.eurowin.pl/pl/p/Cylinder-do-wypelnienia/1017
http://www.eurowin.pl/pl/p/destylator-szklany-simax/286
http://www.eurowin.pl/pl/p/Korek-z-korka-4232/524
http://www.eurowin.pl/pl/p/Sprezynki-pryzmatyczne-miedziane-0%2C25-L/724
http://www.eurowin.pl/pl/p/Zmywak-nierdzewny-40g-AISI-410/958

Połączenia przy pomocy węża silikonowego 10mm

Połączenia szklane mają średnicę 12mm, czyli jakoś tak 1/2 cala i taki nypel chciałbym założyć w szybkowarze w zamian za jeden z zaworów a drugi zawór zaślepić ewentualnie.
Wypełnienie cylindra dokładnie jak na zdjęciu ze sklepu.

Grzanie na kuchence gazowej.

Jeżeli przydałby się termometr w szybkowarze to proszę o poradę w jaki go sposób zamontować i czy nada się taki.
http://www.eurowin.pl/pl/p/Termometr-cyfrowy-50-do-300-C-/228

Do kompletu chcę dokupić cukromierz, alkoholomierz i jakieś inne gadżety.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
koncentraty wina

boxer1981228
1000
Posty: 1029
Rejestracja: czwartek, 25 wrz 2014, 17:30
Ulubiony Alkohol: Czysta
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Naas
Podziękował: 256 razy
Otrzymał podziękowanie: 179 razy
Re: Pot Still, Szybkowar 15l + szkło

Post autor: boxer1981228 »

Jak już szybkowar to lepiej zrób sobie coś takiego:

http://alkohole-domowe.com/forum/cm-a-f ... 13273.html

Szlumf
2000
Posty: 2379
Rejestracja: czwartek, 9 maja 2013, 22:40
Podziękował: 629 razy
Otrzymał podziękowanie: 583 razy
Re: Pot Still, Szybkowar 15l + szkło

Post autor: Szlumf »

Zaczynałem od bardzo zbliżonego zestawu.
Szkło było podwieszone na sklejce nad szybkowarem. Do połączenia z otworem w szybkowarze nie używałem żadnych nypli bo wystarczył wężyk silikonowy wchodzący na wcisk w dziurę. W drugiej dziurze zamontowałem też za pomocą wężyków silikonowych termometr taki jak proponujesz. Dzięki takiemu rozwiązaniu szybkowar nie został uszkodzony i nadał służy małżonce.
Po kilku destylacjach nad pierwszy deflegmator dołożyłem drugi w postaci chłodnicy kulowej wypełnionej szklanymi rurkami. Dość dobrze robiła za prymitywny skraplacz choć miałem kłopoty z regulacją przepływu wody chłodzącej. Ty spokojnie możesz dołożyć drugą rurę ze zmywakami co też poprawi jakość.
W zestawie przed chłodnicą miałem jeszcze szklany odstojnik z którego kropelkowo przez cały proces odbierałem skropliny.
Grzałem na kuchence indukcyjnej bez płynnej regulacji co nieco wkurzało.
Wyroby wychodziły dobre. Niestety tempo odbioru tragiczne.

boxer1981228
1000
Posty: 1029
Rejestracja: czwartek, 25 wrz 2014, 17:30
Ulubiony Alkohol: Czysta
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Naas
Podziękował: 256 razy
Otrzymał podziękowanie: 179 razy
Re: Pot Still, Szybkowar 15l + szkło

Post autor: boxer1981228 »

Zerknij na to:
http://destylatorymiedziane.pl/pl/destylatory-proste/53-mikro-pot-still-.html?search_query=Pot+still&results=6

I nie będziesz musiał się obchodzić jak z jajkiem.

Autor tematu
basti_seba
5
Posty: 6
Rejestracja: poniedziałek, 19 paź 2015, 12:45
Re: Pot Still, Szybkowar 15l + szkło

Post autor: basti_seba »

Koszt mojego zestawu to około 300zł.

Mikro pot-still z Szybkowarem 15l od Zygmunta to 470 zł, przy takiej cenie to już chyba lepiej dopłacić 50 zł, bo za 520 zł jest Mikro pot-still z kegiem 30l i obejmą Tri-Clamp.

Uważacie, że warto dopłacić 220 zł do mojej propozycji i kupić Mikro pot-stilla z kegiem??

Boję się trochę, że zainteresowanie minie i wtedy 520zł w błotko to więcej niż 300 :) Z drugiej strony taki fachowy sprzęt odsprzedam w razie W.

Doradźcie proszę.

aronia
1450
Posty: 1498
Rejestracja: środa, 7 sie 2013, 09:14
Status Alkoholowy: Producent Wódek
Lokalizacja: Podkarpackie
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowanie: 364 razy
Re: Pot Still, Szybkowar 15l + szkło

Post autor: aronia »

Ewentualnie rozważyłbym zrobienie czegoś takiego jak tutaj: http://alkohole-domowe.com/forum/ramzol ... 12311.html - a w wolnej chwili przeglądnij cały temat.

Autor tematu
basti_seba
5
Posty: 6
Rejestracja: poniedziałek, 19 paź 2015, 12:45
Re: Pot Still, Szybkowar 15l + szkło

Post autor: basti_seba »

Ja niestety sam nic w miedzi nie zrobię, nie mam ani czasu ani drygu do tego, zestaw z szybkowaru + szkło jest prosty w poskładaniu i nie miałbym problemu.

Gotowy zestaw miedziany od Zygmunta też wydaje się fajną propozycją.
Dam sobie czas do końca tygodnia i potem chcę już coś kupić.
Wszystkie porady mile widziane.

jpiwek
300
Posty: 309
Rejestracja: środa, 19 mar 2014, 12:43
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowanie: 48 razy
Re: Pot Still, Szybkowar 15l + szkło

Post autor: jpiwek »

Szkło łatwo pobić, sprzęt podany przez Boxxera to dobra propozycja. Jak w to hobby wsiakniesz to wyjśc trudno o to sie nie martw. Jak tylko poczęstujesz wyrobem znajomych to będą sami dopingować. Keg zawsze bardziej rozwojowy jest niż szybkowar.

boxer1981228
1000
Posty: 1029
Rejestracja: czwartek, 25 wrz 2014, 17:30
Ulubiony Alkohol: Czysta
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Naas
Podziękował: 256 razy
Otrzymał podziękowanie: 179 razy
Re: Pot Still, Szybkowar 15l + szkło

Post autor: boxer1981228 »

Kupuj od razu kega i coś z większą średnicą. Nad takim szybkowarem będziesz siedział tyle samo co nad kegiem 30l. Wierz mi wiem co mówię przerobiłem taki szybkowar.
Awatar użytkownika

cviat
30
Posty: 43
Rejestracja: piątek, 31 lip 2015, 12:48
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 5 razy
Re: Pot Still, Szybkowar 15l + szkło

Post autor: cviat »

Zdecydowanie bierz keg. Siedziałem w poniedziałek nad swoim garnkiem znów i powiem, że mimo, że radość jest duża to apetyt o wiele większy i nie wytrzymasz długo z prymitywnym sprzętem.
Awatar użytkownika

Raknor
30
Posty: 48
Rejestracja: wtorek, 4 sie 2015, 14:26
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowanie: 5 razy
Re: Pot Still, Szybkowar 15l + szkło

Post autor: Raknor »

A mi właśnie taki wariant pasował, bo możliwość używania tylko w mieszkaniu.

Szybkowar 14 l (faktycznie to może z 11l wchodzi) za 115 z aleg
Kolba do wypełnienia z Eurowin
Chłodnica
Sprężynki pryzmatyczne miedziane 0,25l
Zmywak z nierdzewki

Korek z korka idzie do wymiany po pierwszym razie i ostygnięciu skurczył się, choć możne obsmaruje go silikonem akwarystycznym i zobacze czy się jeszcze nada, nie to wezmę większy korek do balonu (taki biały do wina) by nachodził na kolbę i wypełnię silikonem od środka. Wodę do chłodnicy podpiąłem też takim korkiem, wężyk igielitowy 8 mm do środka i sam korek wchodzi na ścisk na kran, nic nie cieknie. Kombinowałem jak podpiać kolbę do szybkowara, wiem że da się wsunąć na dolną rurkę kolby z wypełnieniem kawałek węża silikonowego 10/14 i wtedy kolba chodzi na wcisk, ale nie chce jej non stop wkładać i wyciągać, nabiegałem się za rurkami miedzianymi 10 mm (są w sklepach z klimatyzacją) ale niestety ciut za grube. Będę coś zamawiał to dołożę do zamówienia złączkę szklaną 12 mm średnicy zewnętrznej (czyli jak dopływ do deflegamtora) i w ten sposób połączę. Choć sam wciśnięty wężyk 10/14 też szczelnie się trzyma tak po prostu wsadzony w otwór po zaworku ciśnieniowym.

Kapałem surówkę wcześniej puszczoną raz u kumpla, fajnie to działa, całość procesu tak na oko 3h, odbiór kropelkowy, pierwsza 100 kanał, później 0,5 - 85% 0,5 - 80% 0,5 - 72% 0,5 60% a dalej około 0,7l 40% która pójdzie do kolejnych destylacji jak uzbiera się więcej tych ogonów. Chłodnica super mi skraplała na 1-3 zwoju. Woda leciutkim strumieniem, czasem tylko sprawdzałem jak ciepła wraca z chłodnicy .

W przyszłość, bo nastawiam się na smakówki, raz puszczane, z jabłek (1 kg cukru inwertowanego /10 kg owoców) czy ŁKZWJ (może kiedyś zacieranie bo jak poczytałem to już nie jest czarna magią, enzymy widzę tanie, kukurydza u nas 25 zeta za 25 kg już ześrutowanej) to 100 ml do kanału, ze 200-300 przedgonu na bok, serce do ok 45%, to co poniżej razem z przedgonem po uzbieraniu większej ilości do drugiego puszczenia. Serce z dębem na pół roku do piwnicy. No taki plan ;)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika

Raknor
30
Posty: 48
Rejestracja: wtorek, 4 sie 2015, 14:26
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowanie: 5 razy
Re: Pot Still, Szybkowar 15l + szkło

Post autor: Raknor »

Nie mam już opcji edycji więc pisze nowy post.

Testowo poszła gruszka kolegi, 30 kg gruszki i 10 kg cukru, przyznam że nie sprawdziłem końcowego blg, więc nie wiem ile cukru przerobiło (cukromierz mam bo robię wina). Wiem za dużo cukru, ale wstawiane gdy jeszcze nie wiedziałem że przy 5 kg cukru stężenie aromatów w końcowym produkcie było by większe. W sumie 45 l, wiec 4 garnki gotowania. Trochę chyba poskąpiłem przy dzieleniu, bo zlewałem z każdego 10l wsadu ok 70 ml przedgonu, tak mi wychodziło na zapach (teraz wiem że to tylko syfek, przedgon jest po nim) resztę zbierałem aż zaczęło kapać do 45% (ale też na smak i zapach). Wyszło w sumie po pierwszych gotowaniach ok 7,5l 65%. Gotowania trwały długo po 5-6 h każde, odbiór bardzo kropelkowy. Odlałem część do flaszki, rozcieńczyłem do 50, potrzymałem tydzień i testy ze znajomym. W smaku super, zero drapania w gardle itp, można było bez przepijania łykać. Aromat fajny, dokładnie taki jaki był, gdy było jeszcze winem ale intensywniejszy. Tylko głowa na drugi dzień ładnie bolała i trochę problemy żołądkowe. Nie wiem czy to kwestia stężenia i tego że prawie bez przepijania się piło, czy ogólnie mojej niskiej tolerancji na mocniejszy alkohol, ale na pewno też skopałem dzielenie frakcji. Po 50 acetonu trzeba było odlewać 100-150 przedgonu i ewentualnie dodawać go do nowej porcji, tak samo pogon ciąć ciut wyżej może przy 55-50% a resztę też do nowego wsadu. W każdym razie puściłem drugi raz, rozcieńczone trochę poniżej 40%, na spokojnie odebrałem przedgon kropelkowo, odpadła jeszcze w ten sposób 150 smrodku, serce do 50% i na końcu ok 0,7 pogonu 40%, więcej nie zbierałem. Wyszło 4l 82% i 0,7l 65% ciut czystsze, ale nadal z posmakiem i aromatem tej przefermentowanej gruszki.

Następnym razem będę albo więcej odcinał przy gotowaniu na raz, albo puszczał na dwa razy.

Tak puściłem jabłko na calvados, na szybko, nawet acetonu nie odciąłem, bo nie mogłem go wyczuć w przedgonach (może to kwestia słabego z 6% wsadu? może małej ilości cukru - 1 kg/10 kg owoców do tego inwertowanego z kwaskiem?). Dopiero przy drugim razie, w wolnej chwili, jak puszcze wsad 35% to przy powolnym skraplaniu podzielę frakcje. Wyjdzie szybciej niż dwa razy powoli, jak z gruszkami.

I na koniec - prosty sprzęt na szybkowarze całkiem dobrze spisuje się w małej kuchni mieszkania ;) Jestem ogólnie zadowolony. ŁKZWJ już sobie pracuje, wiec i zbożówki na nim potestuje. Dodatkowo enzym upłynniający i scukrzający zamówione razem z damami 5l (najtaniej znalazłem w Eurowinie, po 10/sztukę) to i zacierania jak skończę z ŁKZWJ spróbuję.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy i pytania”