Biały Rosjanin

Ranking najsmaczniejszych drinków. Wasze doznania i przeżycia związane ze spożywaniem ulubionych napojów..
Awatar użytkownika

Autor tematu
osatattoo
20
Posty: 27
Rejestracja: sobota, 25 lip 2009, 18:58
Krótko o sobie: Krotko (nawet tylko jednym słowem) jestem w stanie opisać jedynie moich wrogów:P
Ulubiony Alkohol: cydr, likiery i krupniki
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Kontakt:

Post autor: osatattoo »

Jako przedstawicielka płci likierolubnej podzielę się z Wami przepisem na ulubiony mój drink:)

Potrzeba:
* 30 ml wódki
* 20 ml likieru kawowego (może być Kahlua lub pobawcie się w przyrządzanie sami według recepty kolegi mydlo: http://alkohole-domowe.com/forum/likier ... -t748.html
* 10 ml śmietanki
*lód

Wódkę i likier zmieszać razem z lodem w shakerze i wlać do kieliszka koktajlowego. Po wierzchu położyć lekko ubita śmietankę.

Jeżeli nie chce wam się cackać z małymi ilościami, należy podwoić lub potroić proporcje i pic szklankami :mrgreen:
koncentraty wina
Awatar użytkownika

Kucyk
1700
Posty: 1704
Rejestracja: wtorek, 7 paź 2008, 15:51
Krótko o sobie: Staram się odbierać świat z lekkim przymrużeniem oka ;)
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Otrzymał podziękowanie: 157 razy
Re: Biały Rosjanin

Post autor: Kucyk »

osatattoo pisze:Jeżeli nie chce wam się cackać z małymi ilościami, należy podwoić lub potroić proporcje i pic szklankami
...niczym Jeff Bridges w "The Big Lebowski"... :D
Awatar użytkownika

Autor tematu
osatattoo
20
Posty: 27
Rejestracja: sobota, 25 lip 2009, 18:58
Krótko o sobie: Krotko (nawet tylko jednym słowem) jestem w stanie opisać jedynie moich wrogów:P
Ulubiony Alkohol: cydr, likiery i krupniki
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Kontakt:
Re: Biały Rosjanin

Post autor: osatattoo »

Dokładnie! Jeden z moich najulubieńszych filmów:>
Awatar użytkownika

Coorp.pl
100
Posty: 112
Rejestracja: czwartek, 10 wrz 2009, 20:24
Krótko o sobie: Zbyt wiele szczegółów nie ma co zdradzać. Kocham moją Rodzinę a Przyjaciele są ważni jak moi Krewni. Kiedyś kupię sobie ranczo, wybuduję dom, wędzarnię, ziemiankę i szopę do pędzenia. Kto wie? Może wykopię staw? Posadzę na pewno brzozy. A może dęby i lipy ;-) Świerki i sosny też tam będą. Będę miał kurki i świnki, a kto wie, czy nie będzie tam krówki i konika :-)
Ulubiony Alkohol: własne wódki i nalewki oraz piwo braciszka Siurka
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: Puszcze Mazowsza
Otrzymał podziękowanie: 13 razy
Re: Biały Rosjanin

Post autor: Coorp.pl »

osatattoo pisze: Jeżeli nie chce wam się cackać z małymi ilościami, należy podwoić lub potroić proporcje i pic szklankami :mrgreen:
Kiedyś, wieczorem, wypiliśmy z Koleżanką pół litra likieru kawowego mojej roboty. A jak! Ze śmietanką. Nie mogłem zasnąć do 3.00. Kawa, to kawa. Jeśli ktoś nie może spać po zwykłej, zalewanej wodą, to niech nie przesadza także z tą, zalewaną wódką.
"Picie sklepowej wódki Panu Bogu się nie podoba, ale picie dobrego bimbru to nie grzech. To owoc ziemi i pracy rąk ludzkich".
Pan Piotr, bas kościelny, doświadczony bimbrownik


Ave Księstwo Oświęcimskie ;)
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5377
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 667 razy
Kontakt:
Re: Biały Rosjanin

Post autor: Zygmunt »

Zdecydowanie bardziej wolę czrnego Ruska- Kahlua + wódka, w proporcjach dowolnych, dobieranych na smak :) Dobry przepis na Kahluę widziałem na forum bimber.info.
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"
ODPOWIEDZ

Wróć do „Najlepsze Drinki”