In the... Internet

Śmieszne rzeczy związane z tematyką alkoholową i nie tylko:D
Awatar użytkownika

marcinlary
50
Posty: 71
Rejestracja: wtorek, 31 lip 2012, 14:13
Krótko o sobie: madzia ma kwas madzia wypierdziela nas
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: Władysławowo woj pomorskie
Otrzymał podziękowanie: 1 raz

Post autor: marcinlary »

http://www.lastfm.pl/user/marcinlary
http://www.wielkiezarcie.com/recipesgroups.php
promocja
Awatar użytkownika

Autor tematu
Partyzant
750
Posty: 773
Rejestracja: wtorek, 24 sie 2010, 22:25
Krótko o sobie: Lubie psocić i przy okazji próbować, a najlepiej smakuje w święta kiedy delektujemy się naszymi wyrobami, i te wędzonki...
Ulubiony Alkohol: Żubrówka
Status Alkoholowy: Piwowar
Lokalizacja: Jeweuropa czyli nowy trzeci swiat
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 33 razy
Re: In the... Internet

Post autor: Partyzant »

Do rytmu
Jesli ktoś myśli że jest wolnym człowiekiem, to oznacza że jest niewolnikiem!
Awatar użytkownika

Autor tematu
Partyzant
750
Posty: 773
Rejestracja: wtorek, 24 sie 2010, 22:25
Krótko o sobie: Lubie psocić i przy okazji próbować, a najlepiej smakuje w święta kiedy delektujemy się naszymi wyrobami, i te wędzonki...
Ulubiony Alkohol: Żubrówka
Status Alkoholowy: Piwowar
Lokalizacja: Jeweuropa czyli nowy trzeci swiat
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 33 razy
Re: In the... Internet

Post autor: Partyzant »

Moja uczennica :mrgreen:
Jesli ktoś myśli że jest wolnym człowiekiem, to oznacza że jest niewolnikiem!
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7334
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1695 razy
Re: In the... Internet

Post autor: radius »

DOBRE :!: :ok: :mrgreen:
SPIRITUS FLAT UBI VULT
Awatar użytkownika

Emiel Regis
1700
Posty: 1723
Rejestracja: niedziela, 6 maja 2012, 10:18
Ulubiony Alkohol: własne nalewki, czerwone wytrawne
Lokalizacja: Picardie (Oise) Francja, Żywiec
Podziękował: 81 razy
Otrzymał podziękowanie: 253 razy
Re: In the... Internet

Post autor: Emiel Regis »

Posłuchajcie jak brzmi ten samochód, toż to diobeł!

http://www.autokrata.pl/artykul/328-kmh ... dze_a17976
http://www.youtube.com/watch?v=xZb3jJE8pYM
Awatar użytkownika

Trener
900
Posty: 914
Rejestracja: środa, 24 lip 2013, 21:19
Krótko o sobie: Taki sobie ze mnie psotnik ;)
Ulubiony Alkohol: Benedyktynka
Status Alkoholowy: Destylator
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 152 razy
Otrzymał podziękowanie: 150 razy
Re: In the... Internet

Post autor: Trener »

Zapraszamy do Polski :) Straż miejska (gminna) będzie zachwycona ;)
Po drogach jeździ masa świrów i psychopatów. Pędzą na złamanie karku, nie zważając na nic... Aż czasami trudno mi ich wyprzedzić.
Awatar użytkownika

calexico
50
Posty: 65
Rejestracja: wtorek, 15 lis 2011, 00:13
Krótko o sobie: Mam już święty spokój :)
Ulubiony Alkohol: mój
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: In the... Internet

Post autor: calexico »

https://www.youtube.com/watch?v=v4b3MBkOx5k
Awatar użytkownika

Trener
900
Posty: 914
Rejestracja: środa, 24 lip 2013, 21:19
Krótko o sobie: Taki sobie ze mnie psotnik ;)
Ulubiony Alkohol: Benedyktynka
Status Alkoholowy: Destylator
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 152 razy
Otrzymał podziękowanie: 150 razy
Re: In the... Internet

Post autor: Trener »

To mi uświadamia, że nasz język faktycznie jest bardzo skomplikowany ;)
Po drogach jeździ masa świrów i psychopatów. Pędzą na złamanie karku, nie zważając na nic... Aż czasami trudno mi ich wyprzedzić.
Awatar użytkownika

Autor tematu
Partyzant
750
Posty: 773
Rejestracja: wtorek, 24 sie 2010, 22:25
Krótko o sobie: Lubie psocić i przy okazji próbować, a najlepiej smakuje w święta kiedy delektujemy się naszymi wyrobami, i te wędzonki...
Ulubiony Alkohol: Żubrówka
Status Alkoholowy: Piwowar
Lokalizacja: Jeweuropa czyli nowy trzeci swiat
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 33 razy
Re: In the... Internet

Post autor: Partyzant »

Jesli masz małą emeryturę, to tylko twoja wina :bezradny:
Jesli ktoś myśli że jest wolnym człowiekiem, to oznacza że jest niewolnikiem!

Rusin
200
Posty: 249
Rejestracja: sobota, 31 sie 2013, 18:55
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Lokalizacja: Kalisz
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowanie: 6 razy
Re: In the... Internet

Post autor: Rusin »

In vino veritas, in aqua sanitas
Awatar użytkownika

Autor tematu
Partyzant
750
Posty: 773
Rejestracja: wtorek, 24 sie 2010, 22:25
Krótko o sobie: Lubie psocić i przy okazji próbować, a najlepiej smakuje w święta kiedy delektujemy się naszymi wyrobami, i te wędzonki...
Ulubiony Alkohol: Żubrówka
Status Alkoholowy: Piwowar
Lokalizacja: Jeweuropa czyli nowy trzeci swiat
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 33 razy
Re: In the... Internet

Post autor: Partyzant »

Rusin to nie koniec:
Jesli rząd będzie widział że wchodzi mało kasy z podatków za ŻYDWÓDKĘ , to się wezmą za bimbrowników. Przykładowo pędzisz bimber - to już masz kare, jak wiadomo kiedy Cię dorwie organ ścigania, czyli PSY... Za konsumpcje będziesz dodatkowo karany ( Jak na razie nie wpadli na ten pomysł ale to tylko czas) ... Za zaoferowanie sąsiadowi twojego wyrobu jako poczęstunek, to następny paragraf... Oczywiście sąsiad też oberwie, za konsumpcje, za to że wiedzial że ty pędzisz i za to że nie zgłosił przestępstwa... I to tylko początek pięknej CCCPmokracji :!:

:piwo: Puki możemy i nie płacimy jescze podatków za podniesienie kufla, to użyjmy sobie i :dupa: na wszelkie niewolnicze prawo tych squrwieli.
Jesli ktoś myśli że jest wolnym człowiekiem, to oznacza że jest niewolnikiem!

Rusin
200
Posty: 249
Rejestracja: sobota, 31 sie 2013, 18:55
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Lokalizacja: Kalisz
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowanie: 6 razy
Re: In the... Internet

Post autor: Rusin »

Na nich nic nie poradzimy. Ale z drugiej strony gdyby było jak w Austrii to bimbrownicy płaciliby akcyzę i produkowali legalnie. Nie mówiąc już o tym że te wyroby są lepsze i zdrowsze niż kupna.
In vino veritas, in aqua sanitas
Awatar użytkownika

Autor tematu
Partyzant
750
Posty: 773
Rejestracja: wtorek, 24 sie 2010, 22:25
Krótko o sobie: Lubie psocić i przy okazji próbować, a najlepiej smakuje w święta kiedy delektujemy się naszymi wyrobami, i te wędzonki...
Ulubiony Alkohol: Żubrówka
Status Alkoholowy: Piwowar
Lokalizacja: Jeweuropa czyli nowy trzeci swiat
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 33 razy
Re: In the... Internet

Post autor: Partyzant »

W tym przypadku jestem za Januszem Korwinem Mikke... WOLNY RYNEK i nie tylko.
Ps. Osobiście uważam że powinien trochę delikatniej mówić, nie wszyscy rozumieją jego wypowiedzi. Ale ma to do siebie że otwiera oczy i naprowadza.
Jesli ktoś myśli że jest wolnym człowiekiem, to oznacza że jest niewolnikiem!

tomhas
250
Posty: 253
Rejestracja: poniedziałek, 12 lip 2010, 21:53
Podziękował: 127 razy
Otrzymał podziękowanie: 16 razy
Re: In the... Internet

Post autor: tomhas »

Awatar użytkownika

gigo
10
Posty: 10
Rejestracja: niedziela, 31 paź 2010, 15:05
Krótko o sobie: warze piwo ,psocę i majsterkuje ,sam wytwarzam sprzęty do mojego hobby
Ulubiony Alkohol: piwo i jałowcówka
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: R-sko
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: In the... Internet

Post autor: gigo »

W opisie tej aukcji jest fajny opis o wypełnieniu.

http://allegro.pl/kolumna-chlodnica-des ... 11218.html
Awatar użytkownika

gr000by
2500
Posty: 2625
Rejestracja: wtorek, 10 sty 2012, 11:32
Krótko o sobie: kombinator - to przede wszystkim
Ulubiony Alkohol: każdy zrobiony z sercem
Status Alkoholowy: Specjalista ds. Wyrobu Alkoholu Domowego
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował: 50 razy
Otrzymał podziękowanie: 665 razy
Re: In the... Internet

Post autor: gr000by »

PRZEDMIOTEM MOJEJ AUKCJI JEST DESTYLATOR Z KOLUMNĄ 120 CM Z PIĘCIOMA ZIMNYMI PALCAMI. KOLUMNĘ MOŻNA WYPEŁNIĆ WYPEŁNIACZEM LUB OWOCAMI I ROBIĆ OWOCÓWKĘ(SMAKÓWKI). DESTYLATOR POSIADA DWA ODSTOJNIKI DO FILTRACJI I CHŁODNICĘ Z TRZY METROWĄ SPIRALĄ W ŚRODKU.
Pyszności z tego wyjdą, pyszności... Kolejny, który dorwał spawarki, wymyślił i zrobił wieszak/antenę radiową i zmarnował materiał. Mam nadzieję, że nikt tego nie kupi :bezradny: .
Fermentować, destylować, zalegalizować!
http://www.piwo.org/topic/13642-domowa-wytwornia-debowa/ - moje przygody z piwem.
Awatar użytkownika

Autor tematu
Partyzant
750
Posty: 773
Rejestracja: wtorek, 24 sie 2010, 22:25
Krótko o sobie: Lubie psocić i przy okazji próbować, a najlepiej smakuje w święta kiedy delektujemy się naszymi wyrobami, i te wędzonki...
Ulubiony Alkohol: Żubrówka
Status Alkoholowy: Piwowar
Lokalizacja: Jeweuropa czyli nowy trzeci swiat
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 33 razy
Re: In the... Internet

Post autor: Partyzant »

Co nowego we Smoleńsku?
Jesli ktoś myśli że jest wolnym człowiekiem, to oznacza że jest niewolnikiem!

Rusin
200
Posty: 249
Rejestracja: sobota, 31 sie 2013, 18:55
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Lokalizacja: Kalisz
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowanie: 6 razy
Re: In the... Internet

Post autor: Rusin »

http://www.wiocha.pl/1048427,A-winka
Jak to zobaczyłem to prawie spadłem z fotela ze śmiechu.
Ale jak się nie ma rurki to sposób dobry ;)
In vino veritas, in aqua sanitas
Awatar użytkownika

Trener
900
Posty: 914
Rejestracja: środa, 24 lip 2013, 21:19
Krótko o sobie: Taki sobie ze mnie psotnik ;)
Ulubiony Alkohol: Benedyktynka
Status Alkoholowy: Destylator
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 152 razy
Otrzymał podziękowanie: 150 razy
Re: In the... Internet

Post autor: Trener »

Coś na czasie :ok: Film, który rozłożył na łopatki gender studies w Norwegii. Jeśli widzieliście w telewizji wypowiedzi przedstawicieli tego ruchu w Polsce, to zapraszam do oglądania. A jeśli nie widzieliście, to i tak warto obejrzeć, bo przy okazji można się nieźle uśmiać :D Polskie napisy!
Więcej o filmie tutaj http://fronda.gliwice.pl/news.php5?id=864
Po drogach jeździ masa świrów i psychopatów. Pędzą na złamanie karku, nie zważając na nic... Aż czasami trudno mi ich wyprzedzić.
Awatar użytkownika

LosBanditos
10
Posty: 16
Rejestracja: poniedziałek, 23 lip 2012, 12:39
Krótko o sobie: Zbyt dziwny by żyć, zbyt rzadki by umrzeć.
Ulubiony Alkohol: Rum
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja:
Podziękował: 2 razy
Re: In the... Internet

Post autor: LosBanditos »

Jestem ojcem 3letniej córki, która ma zaraz iść do przedszkola gdzie już się powoli wprowadza shit typu gender i szczerze to nie wiem jak to będzie. Jak mi przyjdzie do domu i powie, że w przedszkolu ją uczą, że chłopcy mogą chodzić w sukienkach to ją z automatu wypiszę. Świat schodzi na psy.
...z pustego i Salomon nie naleje...
Awatar użytkownika

Trener
900
Posty: 914
Rejestracja: środa, 24 lip 2013, 21:19
Krótko o sobie: Taki sobie ze mnie psotnik ;)
Ulubiony Alkohol: Benedyktynka
Status Alkoholowy: Destylator
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 152 razy
Otrzymał podziękowanie: 150 razy
Re: In the... Internet

Post autor: Trener »

Możesz pokazać ten film tym pseudo wychowawcom i zwyczajnie ich wyśmiać. Jest jeszcze ponoć kilka części tego filmu których autor ośmiesza gender dalej i pokazuje absurd tego ruchu. Właśnie ich szukam.
Po drogach jeździ masa świrów i psychopatów. Pędzą na złamanie karku, nie zważając na nic... Aż czasami trudno mi ich wyprzedzić.

mirek109
300
Posty: 324
Rejestracja: sobota, 22 wrz 2012, 18:23
Podziękował: 129 razy
Otrzymał podziękowanie: 37 razy
Re: In the... Internet

Post autor: mirek109 »

LosBanditos pisze: Jestem ojcem 3letniej córki, która ma zaraz iść do przedszkola.
Jak mi przyjdzie do domu i powie, że w przedszkolu ją uczą, że chłopcy mogą chodzić w sukienkach to ją z automatu wypiszę. Świat schodzi na psy.
Tak. To prawda. "Świat schodzi na psy."
Jak ja przychodziłem i zacząłem opowiadać pierdoły to mi Ojciec wytłumaczył jak to jest.
Kiedy mój syn przychodził i opowiadał bzdury to mu wytłumaczyłem że to nie jest tak jak mu powiedziano. Jak teraz przychodzi wnuk i opowiada bzdety to mu tłumaczę że to nie jest tak jak mówi - bo tak mu powiedzieli.
Jeżeli chcesz być Ojcem to coś z siebie daj by później być dumny z dziecka, na razie z Twojej wypowiedzi wynika że jesteś tylko ojcem :(
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7334
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1695 razy
Re: In the... Internet

Post autor: radius »

LosBanditos pisze:Jak mi przyjdzie do domu i powie, że w przedszkolu ją uczą, że chłopcy mogą chodzić w sukienkach to ją z automatu wypiszę.
LosBanditos, a twoja żona chodzi w spodniach, czy już ją z automatu z domu wywaliłeś? :mrgreen:
Do poczytania wszystkim, którym dym kościelnego kadzidła nie pozwala samodzielnie i swobodnie myśleć :D
Trzy mity o gender
1. Teoria gender zakłada brak różnic biologicznych między kobietami a mężczyznami. Świadczą o tym hasła typu "nikt nie rodzi się kobietą" i podobne, które można znaleźć na genderowych stronach.

Nieprawda. Nikt nie twierdzi, że nie ma biologicznych różnic. Różnice biologiczne to jedno, a gender to drugie. Jestem kobietą biologicznie. Możemy tu mówić o płci genetycznej (mam kariotyp XX), gonadalnej (mam jajniki, nie mam jąder), fenotypowej (mam piersi, dość umiarkowane owłosienie), hormonalnej (estrogeny przeważają u mnie nad androgenami). Tych kryteriów jest więcej, biolodzy mówią też np. o płci germinatywnej, gonadoforycznej, genitalnej. Po co tak komplikować? Czy nie wystarczy prosta wiedza, że baba to baba, a chłop to chłop? Otóż nie zawsze, wszystkie te płcie nie zawsze są ze sobą zgodne, ale to już szczegóły biologii i medycyny, na inną okazję.

W każdym razie biologiczne różnice są. Są też różnice w konstrukcji umysłu. Można sobie zrobić test na płeć mózgu. U większości kobiet przeważa określona konstrukcja mózgu, zwana mózgiem kobiecym. U facetów odwrotnie. Ale te różnice są już dużo mniej wyraźne. Ja na przykład w słynnym teście na płeć mózgu osiągam wynik 60 pkt, co oznacza zgodność w myśleniu męskim i kobiecym. Wygląda na to, że mój mózg jest babochłopem.

Ale oprócz płci biologicznej jest też gender, płeć społeczna. Mam na sobie spodnie, umiem czytać i pisać, skończyłam studia na uniwersytecie, prowadzę samochód. Co to oznacza? Kim jestem? Można powiedzieć, że w Polsce w XXI wieku to już nic nie znaczy i nie da się na tej podstawie powiedzieć, czy jestem baba, czy chłop. Ale 100 lat temu byłoby jasne, że jestem facetem, zresztą podobnie dzisiaj w Iranie. Robię pranie, gotuję obiady i zmieniam pieluchy - kim jestem? Kilkuletni chłopiec biegnie, przewraca się, płacze, jego niezbyt mądry tatuś woła - "baba, baba!" - czy sugeruje, że chłopczyk ma macicę? Raczej nie, po prostu określa jego płeć społeczno-kulturową w tym momencie. Hej mały, społecznie-kulturowo jesteś w tej chwili kobietą, bo to kobiety płaczą. Biedak, nawet nie wiedział, że mówi o gender ;-)

Nikt nie rodzi się kobietą, nikt nie rodzi się mężczyzną, tak jak w przenośni można powiedzieć, że nikt nie rodzi się człowiekiem, choć od początku jest przedstawicielem Homo sapiens. O tym, kim jesteśmy, decydują nasze geny, ale nie tylko. To odwieczny spór - co ma większe znaczenie? W przypadku roślin i zwierząt biolodzy spierają się - geny czy środowisko, w jakim organizm żyje? W przypadku człowieka pytamy raczej - geny czy wychowanie? Można wyobrazić sobie pogląd skrajny, że tylko geny albo tylko wychowanie czynią nas tym, kim jesteśmy, ale prawda oczywiście leży pośrodku. Różne badania, teorie, koncepcje przechylają szalę to w jedną, to w drugą stronę. Nauka nie bazuje na prawdach objawionych, raczej na poznawaniu faktów i ich interpretacji, dyskusji. Dlatego to, jaką rolę w naszej tożsamości płciowej odgrywa płeć biologiczna, a jaką społeczno-kulturowa, też jest i pewnie będzie jeszcze długo dyskutowane, ostateczna odpowiedź może nigdy nie padnie, wiele zależy też od uwarunkowań, lokalnych szczegółów. Jedno jest pewne - obie są ważne.

2. Teoria gender mówi, że płeć można sobie zmieniać, jak się chce i kiedy się chce. Możesz być mężczyzną albo kobietą, możesz o tym decydować.

Tak i nie. Płeć biologiczną można częściowo zmienić, chociaż jest to trudne. Zwykle decydują się na to osoby, u których z jakiegoś powodu wszystkie te wymienione wyżej typy płci są mniej lub bardziej pomieszane, niezgodne. Po urodzeniu płeć dziecka określa się w prosty sposób - jest siusiak, nie ma siusiaka - i zwykle to się zgadza, ale czasem jest trochę bardziej skomplikowane. Czasem wynikają z tego duże dramaty, szczególnie gdy jakaś osoba żyje przez wiele lat w ciele kogoś, kim nie jest.

To płeć biologiczna. A gender? Tu sprawa jest tylko pozornie prostsza. Kiedy nosiłam krótkie włosy, nie malowałam się i nosiłam ciuchy uważane obecnie za uniwersalne (spodnie, bluza), często słyszałam np. w sklepie "czego pan sobie życzy?". Dla tych ludzi byłam mężczyzną, czasem długo nie orientowali się w pomyłce. Kiedy mój mały synek nosił różowe ubranko po kuzynce, ludzie myśleli, że jest dziewczynką. Ale z drugiej strony - czasem wydaje się, że łatwiej zrobić sobie operację, niż zmienić to, co siedzi w głowie. Ogromna jest siła przyzwyczajeń, tradycji, trudno wyrwać się z wyniesionych z domu schematów zachowania, typowych ról. Czasem to dobrze, czasem to nie szkodzi, ale czasem to problem.

Teoria gender mówi, że płeć społeczno-kulturowa nie jest czymś niezmiennym i oczywistym. Inaczej wygląda kulturowa kobieta w Iranie, inaczej w Arabii Saudyjskiej, w Szwecji, w Etiopii, Chinach, Laponii, Indiach... Jedna nosi burkę, nie ma żadnych praw i nie wolno jej wychodzić bez męskiej obstawy, druga różni się od facetów detalami makijażu, jeśli zechce, nieco innym fasonem spodni czy bielizny. Inaczej wyglądał i zachowywał się mężczyzna w czasach bitwy pod Grunwaldem czy potopu szwedzkiego, inaczej wygląda i zachowuje się teraz. Mój mąż zmienia dzieciom pieluchy i zmywa naczynia, było nie do pomyślenia, żeby zrobił to mój dziadek. Płeć społeczno-kulturowa podlega przemianom w czasie i przestrzeni. Tak, możemy o tym decydować.

3. Gender każe chłopcom nosić sukienki i malować się. Są nawet takie programy dla przedszkoli.

Poradnik dla nauczycieli, wydany przez Fundację Edukacji Przedszkolnej, wywołał burzę. Zgroza, hańba, promocja zboczeń, każą chłopcom ubierać się w koronkowe sukienki i malować paznokcie! Chcesz wiedzieć, zajrzyj do źródła. Spośród 9 naprawdę ciekawych scenariuszy zajęć tylko jeden ma w sobie fakultatywny element przebierania:

"Trzy lub cztery osoby opuszczają z nauczycielką pomieszczenie. Zanim powrócą, mają podjąć decyzję czy wracają jako chłopcy czy dziewczęta. Pozostałe dzieci mają, po ich zachowaniu, ruchach odgadnąć ich płeć. Porozmawiaj z dziećmi na temat tego: Skąd wiedziały, kto jest dziewczynką a kto chłopcem, po czym to poznały? Jak dziewczynki, a jak chłopcy podkreślają/ wyrażają swoją płeć? (na przykład poprzez ubranie, fryzurę, biżuterię, kolory)? Czy wiedzą, jak mogły ubierać się kobiety dawniej? Co było dopuszczalne w ubiorze kobiet, a co mężczyzn. Czyj strój bardziej się zmienił? Czy wiedzą dlaczego?
Pokaż dzieciom przygotowane ilustracje. Zapytaj, co na nich widzą, jak się ubierały kobiety a jak mężczyźni. Co się zmieniło w stroju kobiet i mężczyzn na przestrzeni dziejów. Jakie są różnice w strojach w zależności od kultury.
Zwróć uwagę na fakt, że dziewczynki mogą chodzić w spodniach, ale chłopcy w spódnicach i sukienkach nie. Czy kiedyś mężczyźni mogli nosić długie włosy a kobiety krótkie? Jak to się zmieniło? Zapytaj dzieci czy wiedzą dlaczego?"

Naprawdę takie straszne?

Swoją drogą, dlaczego wolno dzieciom dla zabawy przebierać się za różne postaci którymi nie są - królewnę, wróżkę, człowieka-pająka, Indianina, i to jest słodkie i zabawne, a za inną płeć - nie wolno, cóż za pomysł, fuj, zboczuchy, łapy precz od naszych dzieci? Boimy się, że im się spodoba, że im tak zostanie? Boimy się, że chłopiec stanie się dziewczynką, kiedy pomaluje paznokcie? A może stanie się transwestytą albo drag queen? Nie, dzieci nie myślą w ten sposób, a przebieranie się, odgrywanie ról jest wpisane w dzieciństwo, w poznawanie świata. Ale ta obawa oznacza, że do płci społeczno-kulturowej najsilniej przywiązani są właśnie jej krytycy.
SPIRITUS FLAT UBI VULT
Awatar użytkownika

Trener
900
Posty: 914
Rejestracja: środa, 24 lip 2013, 21:19
Krótko o sobie: Taki sobie ze mnie psotnik ;)
Ulubiony Alkohol: Benedyktynka
Status Alkoholowy: Destylator
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 152 razy
Otrzymał podziękowanie: 150 razy
Re: In the... Internet

Post autor: Trener »

Jestem ostatnią osobą, której dym kościelnego kadzidła mógłby w czymkolwiek przeszkodzić, bądź czegokolwiek zabronić. Moim wyznaniem jest nauka oraz towarzyszące jej fakty.

Jeśli ideologia:
- rości sobie prawa do nazywania jej nauką
- kieruje się założeniami, które okazują się niezgodne z doświadczeniami prowadzonymi przez czołowych naukowców z różnych części świata
- odrzuca owe badania (wyniki eksperymentów, nie teorii) obalające podstawy tej ideologii twierdząc, że są przestarzałe bądź prowadzone wg. nieprawidłowych założeń
- nie oferuje w zamian żadnych empirycznych dowodów, które mogłyby jej bronić

to wychodzi na to, że żadną nauką nie jest.
O ile dobrze pamiętam, w prawdziwej Nauce, dana teza jest uznawana do czasu, aż nie zostanie podważona eksperymentalnie. W tym przypadku już została podważona, a mimo to błędna ideologia jest w dalszym ciągu promowana. Zastanówmy się więc może kim będziemy, jeśli pozwolimy by dzieciom wpajano z gruntu fałszywe teorie, odbierające im potencjalnie przynależność nie tyle społeczną, ale nawet płciową. Tym razem problem wykracza poza ramy doktryn religijnych.
Po drogach jeździ masa świrów i psychopatów. Pędzą na złamanie karku, nie zważając na nic... Aż czasami trudno mi ich wyprzedzić.
Awatar użytkownika

lesgo58
5000
Posty: 5230
Rejestracja: poniedziałek, 18 kwie 2011, 13:31
Krótko o sobie: "...coqito ergo sum..."
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Land Krzyżaków. Pogranicze Prus wschodnich.
Podziękował: 1292 razy
Otrzymał podziękowanie: 2744 razy
Re: In the... Internet

Post autor: lesgo58 »

Po co sztucznie wywołuje się problem tam gdzie go nie ma?
I sprawa nie dotyczy tylko gender, ale i innych aspektów naszego życia. Pierwszy z brzegu - tak dla przykładu - terroryzm ( połączony oczywiście z innymi religiami).
Odpowiedzi nasuwają się same.
Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7334
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1695 razy
Re: In the... Internet

Post autor: radius »

@Trener, z całym szacunkiem, jeśli piszesz, że;
Jestem ostatnią osobą, której dym kościelnego kadzidła mógłby w czymkolwiek przeszkodzić, bądź czegokolwiek zabronić
to podpieranie się publikacjami skrajnie konserwatywno-katolickiej Frondy czy też Salonu24, nie przystoi człowiekowi, który sam o sobie pisze;
Moim wyznaniem jest nauka oraz towarzyszące jej fakty.
Ale do rzeczy;
Jeszcze kilka miesięcy temu mało kto przejmował się istnieniem gender lub wiedział co to słowo oznacza. Tym bardziej, że ciężko je zdefiniować. Samo pojęcie gender, czyli płci kulturowej, stworzyła w 1979 r. Rhoda Unger, profesor psychologii na Montclair State University w New Jersey. Chciała w ten sposób podkreślić, że istnieje więcej niż jedna definicja płci. Jak więc widać gender ma już kilkadziesiąt lat i jakoś do tej pory nikt nie demonizował tego co ze sobą niesie. No, ale w Polsce co raz wybuchały afery z udziałem hierarchów katolickich, więc trzeba było dać "pospólstwu" innego wroga na pożarcie. Wróćmy jednak do głównego wątku.
Spostrzeżenia Rhody Unger usystematyzowała w latach 90. minionego wieku Judith Butler, profesor literatury porównawczej. Napisała ona przeraźliwie nudną książkę pt. "Uwikłani w płeć. Feminizm i polityka tożsamości", z której wynika, że kobiecość i męskość to kategorie konstruowane przez klasę społeczną, pochodzenie, seksualność itd. To właśnie prof. Butler uchodzi za twórczynię "ideologii gender" - Przynajmniej w oczach publicystów "Gościa Niedzielnego".
Tak na marginesie - Krytyka Polityczna właśnie wznowiła po pięciu latach sprzedaż tejże książki. Polecam ludziom z otwartym umysłem, chociaż, tak jak napisałem wcześniej, nudna jak cholera :)
Jedźmy dalej.
"Ideologia gender" (choć nie ma to nic kompletnie wspólnego z żadną ideologią) to zmyślone przez Kościół zagrożenie, które uosabia wszystko, czego biskupi nie lubią i boją się we współczesnym świecie, czyli równouprawnienie, różnorodność, samodzielne myślenie, możliwość wyboru różnych dróg życia. Atak ten połączyli z dużą dozą kłamstw i manipulacji. Dawno nie widzianych rozmiarów kampania biskupiej nienawiści, która przetacza się przez nasz kraj, ma dwa oczywiste cele - "przykryć" medialnie aferę pedofilską i wskazać wroga. Wiele zdezorientowanych osób uważa, że w tym "dżender" musi być coś groźnego, bo przecież biskupi nie mogli sobie tej całej sprawy wymyślić od początku do końca.
Ależ nie wymyślili ! Biskupie kłamstwa zawsze są uszyte ze skrawków rzeczywistości. W "ideologii gender" faktem pozostaje istnienie badań nad "gender", czyli rolami, jakie dana kultura wyznacza mężczyznom i kobietom. Te okruchy faktów pomieszane z mnóstwem kłamstw, zmyśleń i przeinaczeń składają się właśnie na "nieomylną prawdę" Kościoła katolickiego.
Nie będę się rozpisywał, każdy kto choć trochę jest zainteresowany tematem, znajdzie konkretne i prawdziwe wiadomości na ten temat.
Trener pisze:Jeśli ideologia:
- rości sobie prawa do nazywania jej nauką
- kieruje się założeniami, które okazują się niezgodne z doświadczeniami prowadzonymi przez czołowych naukowców z różnych części świata
- odrzuca owe badania (wyniki eksperymentów, nie teorii) obalające podstawy tej ideologii twierdząc, że są przestarzałe bądź prowadzone wg. nieprawidłowych założeń
- nie oferuje w zamian żadnych empirycznych dowodów, które mogłyby jej bronić
Przede wszystkim, tak jak już napisałem, to nie jest żadna ideologia, a po drugie; co w takim razie powiedzieć o kulturoznawstwie, socjologii, filozofii itp. nie wspominając już o teologii, gdzie "naucza" się bajek wymyślonych przez "nieomylnych" papieży i jeszcze państwo (czyli również ateiści, agnostycy czy wyznawcy innych religii) za to płaci :?: :o
SPIRITUS FLAT UBI VULT
Awatar użytkownika

Trener
900
Posty: 914
Rejestracja: środa, 24 lip 2013, 21:19
Krótko o sobie: Taki sobie ze mnie psotnik ;)
Ulubiony Alkohol: Benedyktynka
Status Alkoholowy: Destylator
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 152 razy
Otrzymał podziękowanie: 150 razy
Re: In the... Internet

Post autor: Trener »

Polska, księża, kadzidło, biskupia nienawiść, itp. itd... nieźle...
Zwróćmy jednak uwagę na szczegół, że ten film nie powstał w Polsce lecz w Norwegii i nie wygląda to na zlecenie kleru. Po co mieszać w to religię??? Nawet nie wiedziałem, że kościół ma na ten temat jakieś zdanie. Zresztą od dawna nie oglądam telewizji.
Jesteśmy dorośli i sami odpowiadamy za to, czy wierzymy w kłamstwa dla pozoru pomieszane z prawdą, którymi na każdym kroku jesteśmy bombardowani. Sami odpowiadamy za to, czy "walczymy" między sobą o przekonania do istnienia "wyższej prawdy" lub naszych "nieomylnych" racji. Ale indoktrynowanie dzieci od najmłodszych lat, ponieważ jest to prostsze od zmieniania przekonań osób dorosłych, uważam już za chwyt poniżej pasa. Temat nie dotyczy tylko Polski, lecz całej Europy. Jeśli błędne rozumowanie zostało ujawnione, empirycznie podważone, a mimo to nadal jest usilnie propagowane, to mnie osobiście skłania do co najmniej (ponadreligijnej) refleksji.
Po drogach jeździ masa świrów i psychopatów. Pędzą na złamanie karku, nie zważając na nic... Aż czasami trudno mi ich wyprzedzić.
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7334
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1695 razy
Re: In the... Internet

Post autor: radius »

Polska, księża, kadzidło, biskupia nienawiść, itp. itd... nieźle...
A co mam pisać?! Australia, aborygeni, guano, biali osadnicy itp. itd... :?: :o
Chyba jednak żyjemy w Polsce i ten problem nas dotyczy a nie np. Afrykanerów ?
Trener pisze: indoktrynowanie dzieci od najmłodszych lat, ponieważ jest to prostsze od zmieniania przekonań osób dorosłych, uważam już za chwyt poniżej pasa.
Zgadzam się w tym wypadku z tobą w 100% :) Potwierdziłeś tym stwierdzeniem (chyba niechcący ;) ) to co się w Polsce dzieje z dziećmi indokrynowanymi już od przedszkola przez Kościół katolicki :mrgreen:
A teraz odpowiedz mi, ale tak szczerze, skąd i w jaki sposób w ogóle dowiedziałeś się o "ideologii gender"
I skąd wiesz co ona w sobie zawiera :?: ;)
SPIRITUS FLAT UBI VULT
Awatar użytkownika

Trener
900
Posty: 914
Rejestracja: środa, 24 lip 2013, 21:19
Krótko o sobie: Taki sobie ze mnie psotnik ;)
Ulubiony Alkohol: Benedyktynka
Status Alkoholowy: Destylator
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 152 razy
Otrzymał podziękowanie: 150 razy
Re: In the... Internet

Post autor: Trener »

O całym gender dowiedziałem się przypadkowo właśnie z tego filmu i to co zobaczyłem bardzo mnie zaniepokoiło.
Jestem przeciwnikiem każdej indoktrynacji dzieci, nawet tej prowadzonej przez kościół, jeśli może się to w przyszłości negatywnie na nich odbić. Wszystko zależy od tego jakimi intencjami kierują się wszelacy „wychowawcy”. Czy chcą dla naszych dzieci jak najlepiej, czy też pragną za ich pomocą złamać i rozbić całe społeczeństwo. A o tym jak zwykle przekonamy się w przyszłości. Może jeszcze nawet za naszego życia.

Edit:
A swoją drogą uczepiłeś się tego kościoła jak rzep psiego ogona. Nie wiem co Ci takiego zrobił i to nie moja sprawa. Powiem więcej. Dzisiejszy kościół to w mojej ocenie rozbity wewnętrznie, nędzny cień potęgi, jaką był niegdyś. Ale obudź się w końcu, bo to nie kościół jest wrogiem.
Po drogach jeździ masa świrów i psychopatów. Pędzą na złamanie karku, nie zważając na nic... Aż czasami trudno mi ich wyprzedzić.

kucharek
Nowy Członek Forum
Posty: 0
Rejestracja: czwartek, 23 sty 2014, 11:56
Re: In the... Internet

Post autor: kucharek »

Awatar użytkownika

soltys
100
Posty: 138
Rejestracja: sobota, 9 lut 2013, 13:10
Status Alkoholowy: Specjalista ds. Wyrobu Alkoholu Domowego
Lokalizacja: woj. Podkarpackie
Podziękował: 33 razy
Otrzymał podziękowanie: 26 razy
Re: In the... Internet

Post autor: soltys »

155 km/h na sankach
Jeżeli spożywamy alkohol - nie pijemy
Awatar użytkownika

Trener
900
Posty: 914
Rejestracja: środa, 24 lip 2013, 21:19
Krótko o sobie: Taki sobie ze mnie psotnik ;)
Ulubiony Alkohol: Benedyktynka
Status Alkoholowy: Destylator
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 152 razy
Otrzymał podziękowanie: 150 razy
Re: In the... Internet

Post autor: Trener »

3obieg.pl pisze:Rząd Donalda Tuska wymyslił sobie fotoradary stacjonarne jako masową skarbonkę do łupienia obywateli. Nie jest tajemnicą, że zaczęły powstawać i rozrastać się Straże Miejskie i Gminne dla których kwestie bezpieczeństwa mieszkańców to tylko pretekst, a tak naprawdę są grupą przestępczą o charakterze zbrojnym, której zadaniem jest masowa bandyterka i zasilanie kasy miasta, gminy oraz własnych kieszeni (poprzez pensje i premie) bez oglądania się na obowiązujące prawo.
Pseudo Straż pstryknęła Ci fotkę fotoradarem? Zanim zapłacisz kolejny, nielegalny mandat tym (cenzura) w mundurach, przeczytaj najpierw te artykuły:
http://3obieg.pl/fotoradary-jestesmy-pokrzywdzonymi
http://3obieg.pl/radary-anuluj-sobie-mandat
http://3obieg.pl/akcja-tusk-za-kierowni ... ed-radarem
http://3obieg.pl/najprostsza-odpowiedz- ... -miejskiej
Dostępne również za darmo wzory dokumentów po (również darmowym) zarejestrowaniu się na stronie.
Po drogach jeździ masa świrów i psychopatów. Pędzą na złamanie karku, nie zważając na nic... Aż czasami trudno mi ich wyprzedzić.

CCcom
30
Posty: 30
Rejestracja: środa, 14 wrz 2011, 08:59
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: In the... Internet

Post autor: CCcom »

Ostatnio zmieniony poniedziałek, 10 lut 2014, 19:35 przez CCcom, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

Trener
900
Posty: 914
Rejestracja: środa, 24 lip 2013, 21:19
Krótko o sobie: Taki sobie ze mnie psotnik ;)
Ulubiony Alkohol: Benedyktynka
Status Alkoholowy: Destylator
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 152 razy
Otrzymał podziękowanie: 150 razy
Re: In the... Internet

Post autor: Trener »

Świetne filmy :ok:
Dziennikarz o pseudonimie TVBigos dokumentuje służbę (znaczy spanie na służbie)... pracę (rozstawianie i składanie fotoradaru)... kulturę osobistą (awanturujący się komendant, kierowanie gróźb karalnych wobec obywatela), przestrzeganie przepisów ruchu drogowego (znaczy niestosowanie się do nich i wielokrotne ich łamanie), profesjonalną obsługę fotoradarów (całkowity brak znajomości instrukcji obsługi, ingerowanie w sprzęt, przekłamywanie prędkości i wybiórcze rejestrowanie samochodów jadących w kolumnie z tą samą prędkością)... naszej "cudownej" i "kochanej" straży :punk: Pewnie można by wymieniać dalej, ale obejrzałem dopiero 16 odcinków z bodaj 83-ch nagranych w różnych miejscowościach na terenie Polski i z zapartym tchem oglądam dalej :D
A na poważnie, rewelacyjny materiał obrazujący bezprawie patroli straży miejskich i gminnych (pisanie nazw tych "instytucji" małymi literami całkowicie zamierzone).
Po drogach jeździ masa świrów i psychopatów. Pędzą na złamanie karku, nie zważając na nic... Aż czasami trudno mi ich wyprzedzić.

77luk
Nowy Członek Forum
Posty: 0
Rejestracja: czwartek, 21 sty 2010, 12:13
Re: In the... Internet

Post autor: 77luk »

Odradzam stosowania "porad" z 3obieg.pl.
Gość uczepił się jednej sprawy (którą chyba nie do końca rozumie) i myśli, że jest bezkarny.
Jakoś nie widać zalewu podziękowań od unikających mandatów.
Postępowanie z art. 54 nie musi z nikogo robić ani świadka ani podejrzanego o wykroczenie itp.
Rozpatrują zdarzenie i właściciela pytają kto kierował - tu nie ma zmiłuj się i trzeba odpowiedzieć ("nie wiem" to też dopuszczalna odpowiedź).
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika

Wald
2500
Posty: 2591
Rejestracja: środa, 17 lut 2010, 20:05
Krótko o sobie: Dłubek -mechanik "złota rączka".
Ulubiony Alkohol: do 20%
Status Alkoholowy: Miodosytnik
Podziękował: 21 razy
Otrzymał podziękowanie: 260 razy
Re: In the... Internet

Post autor: Wald »

W takim zapytaniu jest opcja: wiem, ale nie powiem. Nie trzeba donosić na kogokolwiek i taką odpowiedź ITS spokojnie przyjmuje. Generalnie kosztuje to w takim przypadku minimum z taryfikatora plus 100 zł, ale za to bez punktów karnych.

Gdzieś jeszcze mam takie pismo.
Nie oszczędzaj na specjalne okazje. Dziś jest ta specjalna!
Awatar użytkownika

Autor tematu
Partyzant
750
Posty: 773
Rejestracja: wtorek, 24 sie 2010, 22:25
Krótko o sobie: Lubie psocić i przy okazji próbować, a najlepiej smakuje w święta kiedy delektujemy się naszymi wyrobami, i te wędzonki...
Ulubiony Alkohol: Żubrówka
Status Alkoholowy: Piwowar
Lokalizacja: Jeweuropa czyli nowy trzeci swiat
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 33 razy
Re: In the... Internet

Post autor: Partyzant »

Fajnie jest pokazana drogówka na filmie.


A tu trailer:
Jesli ktoś myśli że jest wolnym człowiekiem, to oznacza że jest niewolnikiem!

CCcom
30
Posty: 30
Rejestracja: środa, 14 wrz 2011, 08:59
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: In the... Internet

Post autor: CCcom »


Ryba64
150
Posty: 180
Rejestracja: piątek, 29 lis 2013, 17:25
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowanie: 46 razy
Re: In the... Internet

Post autor: Ryba64 »

A może coś rockowo...
Lubię to co naturalne

hecktor2
Re: In the... Internet

Post autor: hecktor2 »

ODPOWIEDZ

Wróć do „Fun Forum”