Jak zamontować grzałki w KEG'u [+ foto-tutorial]

Zbiorniki do odparowywania zacierów. Budowa, adaptacje modyfikacje.

Autor tematu
lukaszbrt
10
Posty: 14
Rejestracja: sobota, 17 kwie 2010, 13:10

Post autor: lukaszbrt »

Tak jak w temacie. Może dla niektórych pytanie głupie, ale jestem początkujący jeśli chodzi o sam montaż aparatury. Jeśli przeoczyłem i odpowiedź już padła gdzieś na forum to uprzejmie proszę o link.
promocja
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5374
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 664 razy
Kontakt:
Re: Jak zamontować grzałki w KEG'u

Post autor: Zygmunt »

Postanowiłem zrobić foto-tutorial z grzałkologii kegowej.

Wybieramy ofiarę, pośród tysiąca kegów stojących w piwnicy:

Obrazek

Punktakiem zaznaczamy otwory i wiercimy (to w sumie najtrudniejsza część, bo otwory muszą być mniej- więcej precyzyjnie wywiercone).

Obrazek

Jak już uporamy się z wierceniem przykładamy grzałkę i sprawdzamy, czy pasuje:

Obrazek

Jeżeli wszystko jest ok, przystępujemy do następnego kroku- przewlekamy przez otwór sznurek lub kabel....

Obrazek

...by sprytnym narzędziem zrobionym z drucianego wieszaka wywlec kabel przez fitting:

Obrazek

Chwila machania w beczce i mamy dwa kable na zewnątrz:

Obrazek

Mocujemy zatem grzałkę do kabla/sznurka:

Obrazek

...i przeciągamy:

Obrazek

Zostało tylko dokręcić mocno śruby (pamiętać o podkładce gumowej- ona uszczelnia wszystko):

Obrazek

I mamy zamontowaną grzałkę:

Obrazek


To naprawdę zajmuje tylko 15 minut roboty, wystarczy mieć wiertarkę i mocne wiertło.

Po regulatorek do grzałek zapraszam na PW:)
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"
Awatar użytkownika

drgranatt
1800
Posty: 1843
Rejestracja: poniedziałek, 13 lip 2009, 11:04
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Nemiroff Smorodina
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: 3-city
Podziękował: 127 razy
Otrzymał podziękowanie: 204 razy
Re: Jak zamontować grzałki w KEG'u [+ foto-tutorial]

Post autor: drgranatt »

Zygmunt, You are the best!!! :klaszcze: :klaszcze: :klaszcze: :klaszcze: :klaszcze: :klaszcze: :klaszcze: :klaszcze: :klaszcze: :klaszcze: :klaszcze: :klaszcze:

Podałeś bardzo prosty sposób na montowanie grzałek bez konieczności spawania np muf pod grzałki z gwintem. No i zawsze łatwiej jest wywiercić otwór fi 14 niż fi 42mm!!!!!!!!
A jak poradziłeś sobie ze szczelnością mając na uwadze owal KEG-a?

Poleć grzałeczki do KEGA 30 l. Podejrzewam, że aby dobrze grzało musi być powyżej 2 kW no i dobry regulator mocy - taki już namierzyłem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Jedna grzałeczka wystarczy czy muszą być dwie. I ważne moim zdaniem - czy muszą być wykonane ze stali KO czy wystarczy jak będą z miedzi i niklowane(chromowane) oraz jaka jest gęstość mocy na cm2? Ma to duże znaczenie - mniejsza gęstość mocy nie przegrzewa miejscowo wsadu wokół elementu grzejnego - co z kolei odczuwalne jest w jakości.
Chyba że grzałka ma być zanurzona w medium pośrednim ( Zbiornik z płaszczem np. olejowym )
Masz jakieś namiary gdzie najlepiej takie grzałeczki w dobrej cenie kupić?

Pozdrawiam :poklon; :poklon; :poklon; :poklon; :poklon; :poklon; :poklon;
"最不喜欢的粗鲁所持的以及各种各样的虚伪的混蛋。"
http://alkohole-domowe.com/forum/regulatory-drgranatta-t6000.html
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5374
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 664 razy
Kontakt:
Re: Jak zamontować grzałki w KEG'u [+ foto-tutorial]

Post autor: Zygmunt »

Odpowiadając kolejno: Owal KEGa to pomijalna sprawa, te gumowe podkładki po dobrym dokręceniu będą trzymać szczelność- aczkolwiek w pepsi-kegu (po kilku gotowaniach zauwazyłem, że minimalnie ciekło) użyłem dodatkowo silikonu neutralnego, którym obsmarowałem gwinty i nakrętki. Trzyma szczelność.

Jakie grzałki- ja używam jednej 1,5kW do 30l kega "piwowego" i jednej 1,4kW do 19l pepsi-kega. Do tego regulator fazowy. Można użyć oczywiście dwóch grzałek, ale mi jakoś szczególnie na skróceniu czasu nagrzewania nie zależy...

Jeżeli chcecie policzyć ile czasu będzie się nagrzewała kociołek, tutaj jest fajny kalkulator:
http://www.copper-alembic.com/distillin ... hp?lang=en

Idąc dalej- w obu przypadkach używam grzałek ze stali nierdzewnej- chociaż producent zaleca, żeby w pojemnikach z nierdzewki nie używać nierdzewnych grzałek- chodzi o korozję elektrochemiczną. Jednak poza nalotami na grzałkach żadnych problemów z tego wynikających nie zaobserwowałem.

Gdzie kupić- ja kupiłem obie w sklepie z częściami AGD- 1,4kW kosztowała bodajże 25zł, a 1,5kW 28. Są to w obu przypadkach grzałki produkcji Selfy- więc jeżeli nie macie w pobliżu sklepu z AGD można je kupić w Internecie. Bywają też na Allegro.

http://www.selfa.pl/index.php/pl/g/5/Ru ... aczy_wody/

Do pepsi-kega: coś jak typ 12.181 (ale każda M-kształtna o odpowiedniej długości wejdzie), do piwowego: 01.601

W przypadku Pepsi-kega można użyć w zasadzie dowolnej grzałki, bo otwór jest spory i łatwo się to wkłada nawet łapą. Do kega piwowego trzeba dobierać takie grzałki, żeby przeszły przez fitting bez nadmiernego gięcia. Jak będziecie szli do sklepu to warto sobie zrobić szablon z kartki papieru (obrysować fitting) i przymierzać "na papierze" czy wejdzie.
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"
Awatar użytkownika

drgranatt
1800
Posty: 1843
Rejestracja: poniedziałek, 13 lip 2009, 11:04
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Nemiroff Smorodina
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: 3-city
Podziękował: 127 razy
Otrzymał podziękowanie: 204 razy
Re: Jak zamontować grzałki w KEG'u [+ foto-tutorial]

Post autor: drgranatt »

Zygmunt,

Dzięki za info, było bardzo rzeczowe i pomocne :D

Proszę powiedz mi jeszcze jedną rzecz: czy grzałeczka o takiej budowie
będzie dobra dla naszych celów?

Pozdrawiam
"最不喜欢的粗鲁所持的以及各种各样的虚伪的混蛋。"
http://alkohole-domowe.com/forum/regulatory-drgranatta-t6000.html
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5374
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 664 razy
Kontakt:
Re: Jak zamontować grzałki w KEG'u [+ foto-tutorial]

Post autor: Zygmunt »

Ma 31cm, więc na długość powinna wejść- ale nie wiem jak będzie z wkładaniem. Przy 50l nie będzie pewnie problemu, ale beczka 30l może być za niska (żeby włożyć grzałkę na miejsce)...
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"

meneso
2
Posty: 2
Rejestracja: piątek, 21 maja 2010, 15:08
Re: Jak zamontować grzałki w KEG'u [+ foto-tutorial]

Post autor: meneso »

Witam wszystkich jestem tutaj nowy i chce zbudować swoją pierwszą aparaturkę . Mam pytanie dotyczącą tego tematu . Jak najlepiej zamontować dwie grzałki w KEG-u ( mój keg to 50 l , śr. ok 39 cm )? Czy jedna nad drugą , obok siebie ? Myślałem o grzałkach Selfa 01.731 ( 2 kW ) i 01.721 ( 1,5 kW ).
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5374
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 664 razy
Kontakt:
Re: Jak zamontować grzałki w KEG'u [+ foto-tutorial]

Post autor: Zygmunt »

Może być jak chcesz, ale pamiętaj, że dwie nad sobą to problem z minimalna ilością wsadu, jaki będziesz musiał wlewać. Jak będzie za wysoko to będzie trzeba dużo wlać, żeby je zakryć. To rodzi problem przy drugiej destylacji (bardzo rozcieńczona surówka).
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"

meneso
2
Posty: 2
Rejestracja: piątek, 21 maja 2010, 15:08
Re: Jak zamontować grzałki w KEG'u [+ foto-tutorial]

Post autor: meneso »

No tak , ale obcja kiedy grzałki będą koło siebie jest ciężka do wykonania , ponieważ każda z grzałek ma powyżej 20 cm i będą się ze sobą stykać
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5374
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 664 razy
Kontakt:
Re: Jak zamontować grzałki w KEG'u [+ foto-tutorial]

Post autor: Zygmunt »

Zatem wybierz grzałki możliwie płaskie i umieść dwie nad sobą.
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"
Awatar użytkownika

bwie
50
Posty: 90
Rejestracja: czwartek, 8 paź 2009, 20:18
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: Jak zamontować grzałki w KEG'u [+ foto-tutorial]

Post autor: bwie »

Do wyboru, do koloru.
http://www.jtmikro.pl/galeria_grzalek.html

Polecam grzałkę takiego typu http://www.jtmikro.pl/images/galeria/pa250085.jpg, http://www.jtmikro.pl/grzalki_do_wytwornic_pary.html,
trzeba tylko wspawać mufę i do boju.
Awatar użytkownika

Destylatt
30
Posty: 33
Rejestracja: piątek, 5 mar 2010, 13:44
Krótko o sobie: Lubię odpoczywać.
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Jak zamontować grzałki w KEG'u [+ foto-tutorial]

Post autor: Destylatt »

Witam Szanowne Grono,
Wiem, że są dostępne 2 rodzaje kegów od piwa. Jedne z metalową rurą, która uniemożliwia raczej zamontowanie grzałki oraz taka bez rury(rurę się chyba dokręca). I moje pytanie: czy tą rurę taką jak na poniższej fotografii można jakoś łatwo usunąć?
Obrazek
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5374
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 664 razy
Kontakt:
Re: Jak zamontować grzałki w KEG'u [+ foto-tutorial]

Post autor: Zygmunt »

Oba typy kegów mają rurę. Jak inaczej wyobrażasz sobie wylewanie piwa? To, czym się różnią kegi fachowo nazywamy fittingiem, czyli właśnie tą rurą z zaworem. Więcej na www.piwowarstwo.eu Poszukaj też pod "otwieranie kega" na forum, było milion razy.
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"
Awatar użytkownika

lucas070707
100
Posty: 130
Rejestracja: czwartek, 29 lip 2010, 20:47
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: Jak zamontować grzałki w KEG'u

Post autor: lucas070707 »

Zygmunt pisze:Zostało tylko dokręcić mocno śruby (pamiętać o podkładce gumowej- ona uszczelnia wszystko)
Nie mają Koledzy problemu z mocnym dokręcaniem grzałek? Moje firmy SELFA przy próbie mocniejszego dokręcenia wyginają się w kegu i nie da rady ich mocno przykręcić a potem są problemy ze szczelnością :bezradny:
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5374
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 664 razy
Kontakt:
Re: Jak zamontować grzałki w KEG'u [+ foto-tutorial]

Post autor: Zygmunt »

Musisz kluczem trzymać element grzejny (można za tę nasadkę to podłączania przewodu)- inaczej się zwichrują.
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"

mikado
1
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek, 31 paź 2011, 11:53
Re: Jak zamontować grzałki w KEG'u [+ foto-tutorial]

Post autor: mikado »

Witam,kawałek kołka np.kij od szczotki ,łyżka drewniana do zablokowania grzałki i jest OK!
Awatar użytkownika

Wald
2500
Posty: 2591
Rejestracja: środa, 17 lut 2010, 20:05
Krótko o sobie: Dłubek -mechanik "złota rączka".
Ulubiony Alkohol: do 20%
Status Alkoholowy: Miodosytnik
Podziękował: 21 razy
Otrzymał podziękowanie: 260 razy
Re: Jak zamontować grzałki w KEG'u [+ foto-tutorial]

Post autor: Wald »

Najważniejsze jest, aby nakrętka ślizgała się po gwincie i podkładce. Każdy większy opór będzie obracał grzałką. Zmontuj całość, lekko skręcając jak na gotowo. Potem odkręć jeden koniec dociskając grzałkę, żeby została na właściwym miejscu. Tak żeby maksymalnie dużo gwintu wystawało z kega. Teraz nasmaruj wszystko co masz dostępne, czyli keg w miejscu styku z podkładką, samą podkładkę, gwint grzałki i nakrękę. Ja smarowałem silikonem do silników 360oC (ładnie poszło), ale możesz użyć cokolwiek. Uszczelka nie przepuści tego do środka, więc może być nawet smar do łożysk. Podobnie drugą stronę. Nawet niewielki opór na gwincie spowoduje ruchy grzałki wewnątrz i uszczelka "wypłynie" spod kołnierza.
Nie oszczędzaj na specjalne okazje. Dziś jest ta specjalna!
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7298
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1694 razy
Re: Jak zamontować grzałki w KEG'u [+ foto-tutorial]

Post autor: radius »

Ja, montując grzałkę w kegu, założyłem na końcówki od środka dość pasowne uszczelki z miękkiego klingerytu (zielone uszczelki do wody), które dość dobrze utrzymują grzałkę nie pozwalając jej się skręcić przy dokręcaniu nakrętek. Gwinty smaruję smarem silikonowym. No i nie trzeba "na chama" dociągać nakrętek. Klingeryt się poddaje i dobrze uszczelnia, a zastosowane wcześniej przeze mnie uszczelki ze silikonu, już po nie mocnym dokręceniu nakrętek, "wypływały" spod kołnierza, dokładnie tak, jak to opisał Wald.
Stosuję także pewien myk techniczny. Po nawierceniu otworów, młotkiem 0,5kg wyklepuję krzywiznę kega wokół otworów (łatwo się poddaje) przez co uszczelka lepiej dolega i nie trzeba aż tak mocno dokręcać nakrętek aby spełniła swoje zadanie.
SPIRITUS FLAT UBI VULT

witja
5
Posty: 6
Rejestracja: czwartek, 29 mar 2012, 09:39
Re: Jak zamontować grzałki w KEG'u [+ foto-tutorial]

Post autor: witja »

Witam wszystkich.
Pragnę odnowić temat i poprosić o wstawienie zdjęć wraz z opisem
jak zamontować grzałkę w kegu. Niestety w poście Zygmunta
nie ma foto/nie wyświetlają się.
PoZdrawiaM.
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5374
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 664 razy
Kontakt:
Re: Jak zamontować grzałki w KEG'u [+ foto-tutorial]

Post autor: Zygmunt »

Zrobione.
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"

W_TG
600
Posty: 643
Rejestracja: piątek, 27 gru 2013, 23:54
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 145 razy
Re: Jak zamontować grzałki w KEG'u [+ foto-tutorial]

Post autor: W_TG »

Jak sobie radzicie z wymiarami grzałek. A konkretnie.
Wszystkie grzałki jakie widziałem mają wymiar 41cm * 5cm. A otwór w KEGU to 4cm.
Co prawda grzałki są stosunkowo miękkie ale obawiam się że ściśnięcie do wymiaru 4 cm szerokości może ją uszkodzić.
Poradźcie coś proszę.
Alkohol nikomu nie rozwiązał problemów.
Ale wielu pomógł o nich zapomnieć.
Awatar użytkownika

Wald
2500
Posty: 2591
Rejestracja: środa, 17 lut 2010, 20:05
Krótko o sobie: Dłubek -mechanik "złota rączka".
Ulubiony Alkohol: do 20%
Status Alkoholowy: Miodosytnik
Podziękował: 21 razy
Otrzymał podziękowanie: 260 razy
Re: Jak zamontować grzałki w KEG'u [+ foto-tutorial]

Post autor: Wald »

http://allegro.pl/grzalka-do-bojlera-gr ... 01341.html
A takiej nie widziałeś? 45 mm wchodzi bez większych problemów. Takie montował kolega robiąc relację i ja również. Weszło i działa. Moc dobierzesz jaką potrzebujesz, bo w ofercie są różne.
Nie oszczędzaj na specjalne okazje. Dziś jest ta specjalna!

kuba 82
30
Posty: 41
Rejestracja: poniedziałek, 11 lut 2013, 17:20
Podziękował: 1 raz
Re: Jak zamontować grzałki w KEG'u [+ foto-tutorial]

Post autor: kuba 82 »

Witam koledzy, bardzo pomocny tutorial na temat montażu grzałek. Jednak mam pytanko, obiło się o moje uszy stwierdzenie , iż keg 50L posiada w dolnej bocznej części podwójną ściankę- czy to prawda? jeżeli tak, to na jakiej wysokości wywiercić otworki do montażu grzałek żeby wiercić w pojedynczej ściance?
Awatar użytkownika

Pretender
2500
Posty: 2993
Rejestracja: piątek, 11 lis 2011, 14:17
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centrum
Podziękował: 38 razy
Otrzymał podziękowanie: 251 razy
Re: Jak zamontować grzałki w KEG'u [+ foto-tutorial]

Post autor: Pretender »

Nie spotkałem się z takim kegiem. Jeśli posiadasz beczkę od naszych krajowych piw to masz pojedynczą ściankę. Otwór zrób najniżej jak to możliwe, na płaskim/równym odcinku ścianki. Piszesz o otworkach, grzałka typu U? Jeśli tak to zastanów się nad grzałką 5/4". Jak dla mnie lepsze rozwiązanie. Może droższe ale wygodniejsze.
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5374
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 664 razy
Kontakt:
Re: Jak zamontować grzałki w KEG'u [+ foto-tutorial]

Post autor: Zygmunt »

Nie podwójną, tylko w pewnym miejscu na dole do beczki dospawany jest dolny kołnierz. Należy wiercić nad tym łączeniem.
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"

kuba 82
30
Posty: 41
Rejestracja: poniedziałek, 11 lut 2013, 17:20
Podziękował: 1 raz
Re: Jak zamontować grzałki w KEG'u [+ foto-tutorial]

Post autor: kuba 82 »

Bardzo dziękuję za odpowiedzi. Pretender, wiem ze lepszy montaż jest na mufie, ale obawiam się o trawienia spawu w środku kega (do tego koszt spawania), poza tym wywiercenie czterech otworów nie nastręcza dużych problemów.
Awatar użytkownika

Pretender
2500
Posty: 2993
Rejestracja: piątek, 11 lis 2011, 14:17
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centrum
Podziękował: 38 razy
Otrzymał podziękowanie: 251 razy
Re: Jak zamontować grzałki w KEG'u [+ foto-tutorial]

Post autor: Pretender »

Mufę 5/4" odrysowujesz w środku na odpowiedniej wysokości. Następnie wewnątrz odrysowanego okręgu wiercisz małe otworki i młotkiem wybijasz środek. Umiejętne dospawanie mufy do czoła nie powinno stworzyć spawu, brzydkiego "strupa". Spaw będzie na zewnątrz, łatwy do wyczyszczenia. A przed dpspawaniem mufy ładnie można ogradować powstały otwór. Na pewno kest to sposób prostszy od Twojego, bo np nie musisz kombinować z mocowaniem i uszczelnianiem grzałek.

michal278
1850
Posty: 1867
Rejestracja: poniedziałek, 17 gru 2012, 14:56
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: zielona wróżka
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: podlaskie/ mazowieckie
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowanie: 106 razy
Kontakt:
Re: Odp: Jak zamontować grzałki w KEG'u [+ foto-tutorial]

Post autor: michal278 »

Ja polecam znaleźć kogoś z palnikiem plazmowym i otwór cacy. Co do grzałek to polecam u-u firmy eliko. Zwykła u też wejdzie do 50tki, oczywiście wspawane przez mufe. Ja mam 2 mufki zrobione z jednej 5/4 całą. Gorąco polecam to rozwiązanie.
zapraszam na wczasy na podlasie - jaglowo.com

boxer1981228
1000
Posty: 1029
Rejestracja: czwartek, 25 wrz 2014, 17:30
Ulubiony Alkohol: Czysta
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Naas
Podziękował: 256 razy
Otrzymał podziękowanie: 179 razy
Re: Jak zamontować grzałki w KEG'u [+ foto-tutorial]

Post autor: boxer1981228 »

Witam,
Czy mógłbym prosić o ponowne odnowienie tematu. Zdjęcia z pierwszego postu niestety nie wyświetlają się.
Z góry dziękuję.
Awatar użytkownika

KS2507
400
Posty: 416
Rejestracja: środa, 3 paź 2012, 18:47
Krótko o sobie: Konstruktor fajnych maszynek
Ulubiony Alkohol: Czysty.
Status Alkoholowy: Destylator
Podziękował: 51 razy
Otrzymał podziękowanie: 67 razy
Kontakt:
Re: Jak zamontować grzałki w KEG'u [+ foto-tutorial]

Post autor: KS2507 »

Ja montuję grzałki w mufie 5/4 ,robisz otwór wspawujesz mufę i wkręcasz grzałkę montujesz obudowę, estetycznie praktycznie i bezpiecznie :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Destylatory kolumny rektyfikacyjne 96.6%
INOXSTILL.PL

https://allegro.pl/uzytkownik/inoxstill?order=m
https://www.youtube.com/channel/UCrw1QktBqnANXCuz_nOQBxw

michal278
1850
Posty: 1867
Rejestracja: poniedziałek, 17 gru 2012, 14:56
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: zielona wróżka
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: podlaskie/ mazowieckie
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowanie: 106 razy
Kontakt:
Re: Odp: Jak zamontować grzałki w KEG'u [+ foto-tutorial]

Post autor: michal278 »

Skąd taką obudowe kolega wziął?

Smakuje i próbuje, sklepowej nie kupuje.
zapraszam na wczasy na podlasie - jaglowo.com
Awatar użytkownika

KS2507
400
Posty: 416
Rejestracja: środa, 3 paź 2012, 18:47
Krótko o sobie: Konstruktor fajnych maszynek
Ulubiony Alkohol: Czysty.
Status Alkoholowy: Destylator
Podziękował: 51 razy
Otrzymał podziękowanie: 67 razy
Kontakt:
Re: Jak zamontować grzałki w KEG'u [+ foto-tutorial]

Post autor: KS2507 »

Kolega plipek1 sprzedaje takie obudowy.

http://destylatory.sklep.pl/index.php?i ... r=category
Destylatory kolumny rektyfikacyjne 96.6%
INOXSTILL.PL

https://allegro.pl/uzytkownik/inoxstill?order=m
https://www.youtube.com/channel/UCrw1QktBqnANXCuz_nOQBxw
Awatar użytkownika

magius
200
Posty: 202
Rejestracja: niedziela, 18 maja 2014, 18:46
Krótko o sobie: Mały, pokręcony...
Podziękował: 30 razy
Otrzymał podziękowanie: 6 razy
Re: Jak zamontować grzałki w KEG'u [+ foto-tutorial]

Post autor: magius »

boxer1981228 pisze:Witam,
Czy mógłbym prosić o ponowne odnowienie tematu. Zdjęcia z pierwszego postu niestety nie wyświetlają się.
Z góry dziękuję.
Też przyłączam się do prośby o odnowienie zdjęć.
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5374
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 664 razy
Kontakt:
Re: Jak zamontować grzałki w KEG'u [+ foto-tutorial]

Post autor: Zygmunt »

Tak jak pisałem, fotki przepadły razem z tamtym dropboxem.
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"
Awatar użytkownika

magius
200
Posty: 202
Rejestracja: niedziela, 18 maja 2014, 18:46
Krótko o sobie: Mały, pokręcony...
Podziękował: 30 razy
Otrzymał podziękowanie: 6 razy
Re: Jak zamontować grzałki w KEG'u [+ foto-tutorial]

Post autor: magius »

Oj, nie doczytałem tego...
No nic, będę kombinował jakoś :)

boxer1981228
1000
Posty: 1029
Rejestracja: czwartek, 25 wrz 2014, 17:30
Ulubiony Alkohol: Czysta
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Naas
Podziękował: 256 razy
Otrzymał podziękowanie: 179 razy
Re: Jak zamontować grzałki w KEG'u [+ foto-tutorial]

Post autor: boxer1981228 »

Po 28 stycznia będę zakładał 2 grzałki do swojego kociołka to postaram się zrobić fotki pod opis Zygmunta. Ale wydaje mi się że jak weźmiesz ową grzałkę w rękę to sam opis w zupełności wystarczy.

thxluk
100
Posty: 130
Rejestracja: sobota, 13 lut 2021, 08:16
Krótko o sobie: ... i butelka rumu.
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: śląsk
Podziękował: 21 razy
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Jak zamontować grzałki w KEG'u [+ foto-tutorial]

Post autor: thxluk »

Witam, jestem na etapie wspawania mufy 5/4 cala do kega 50 .
Powiedzcie jakie jest dokładne oznaczenia materiału sugerowanego na ową mufę .?
Awatar użytkownika

wolan
750
Posty: 790
Rejestracja: sobota, 14 lut 2009, 17:10
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Lublin/Ostrowiec Św.
Podziękował: 44 razy
Otrzymał podziękowanie: 69 razy
Kontakt:
Re: Jak zamontować grzałki w KEG'u [+ foto-tutorial]

Post autor: wolan »

Najbardziej popularne 304l.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Kolumny w różnych konfiguracjach :
https://mojdestylator.pl

prolog1975
450
Posty: 472
Rejestracja: środa, 3 sie 2016, 08:38
Podziękował: 57 razy
Otrzymał podziękowanie: 85 razy
Re: Jak zamontować grzałki w KEG'u [+ foto-tutorial]

Post autor: prolog1975 »

304, 304l, 316.
Awatar użytkownika

drgranatt
1800
Posty: 1843
Rejestracja: poniedziałek, 13 lip 2009, 11:04
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Nemiroff Smorodina
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: 3-city
Podziękował: 127 razy
Otrzymał podziękowanie: 204 razy
Re: Jak zamontować grzałki w KEG'u [+ foto-tutorial]

Post autor: drgranatt »

Tylko żeby mufa nie była zbyt cienkościenna bo przy wspawaniu moze uledz zdeformowaniu.
"最不喜欢的粗鲁所持的以及各种各样的虚伪的混蛋。"
http://alkohole-domowe.com/forum/regulatory-drgranatta-t6000.html
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kotły”