Granucol/Spiricol

Wszystko na temat chemicznego oraz mechanicznego oczyszczania końcowego produktu destylacji, włączając węgiel aktywny, nadmanganian potasu, filtracje, klarowanie, pozbywanie się niechcianych substancji, zapachów drożdży itp...

Autor tematu
czorny10
20
Posty: 22
Rejestracja: niedziela, 3 mar 2013, 00:45
Otrzymał podziękowanie: 1 raz

Post autor: czorny10 »

Witam, mam pytanie. Czy ktos ma doswiadczenie ze środkiem Granucol/Spiricol? Ja stosowałem i efekty były zauważalne ale miałem problem z filtrowaniem. Po prostu zawsze jakies drobinki pozostawały i psota była w lekko czarnych barwach :) materiał ponownie przedestylowałem i wtedy był czysty i wzorowy. Dla testu dodałem do pogonów i choc pogon nadal pozostał pogonem, to jednak dało sie wyraźnie zauwazyc zaokrąglenie zapachu na prawie przyjemny. Próbować oczywiscie nie próbowałem bo to nadal był pogon. Ale sam efekt aromatyczny bardzo mnie zaciekawił.
Pozdrawiam wszystkich.

Ralphi
10
Posty: 12
Rejestracja: piątek, 10 sty 2014, 16:03
Re: Granucol/Spiricol

Post autor: Ralphi »

Odświeżę lekko temat bo nikt nic nie napisał. Ja używam Granucol często i używam, że daje rewelacyjne rezultaty.
Do filtrowania używam sączków filtracyjnych wkładanych do lejka i przez to przelewam, oddziela się rewelacyjnie, bez żadnych resztek.
Awatar użytkownika

wiking
450
Posty: 479
Rejestracja: środa, 27 kwie 2011, 12:52
Krótko o sobie: Nie zawsze jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podziękowanie: 40 razy
Re: Granucol/Spiricol

Post autor: wiking »

Ralphi pisze: Ja używam Granucol często i używam, że daje rewelacyjne rezultaty.
Napisz co to za rewelacyjne rezultaty, bo nie rozumiem o co ci chodzi
:shock:

piotrek1975
5
Posty: 5
Rejestracja: poniedziałek, 7 paź 2013, 19:33
Podziękował: 2 razy
Re: Granucol/Spiricol

Post autor: piotrek1975 »

Witam!
Ja również go używam, nie wiem czy zaraz tam jest "rewelacyjny" ale dodaję go przed drugą destylacją parę dni po tym jak "surówka" odstoi się z sodą oczyszczoną. Na pewno redukuje "złe" zapachy. Jest tani to nie zaszkodzi go zastosować, zwłaszcza gdy mówimy tylko o destylacji pot still gdzie czasem trzeba się wspomóc "chemią".

Ralphi
10
Posty: 12
Rejestracja: piątek, 10 sty 2014, 16:03
Re: Granucol/Spiricol

Post autor: Ralphi »

Oj za rzadko tu zaglądam.
Granucol daje naprawdę znakomite rezultaty jeżeli w destylacie po rozcieńczeniu nadal wyczuwasz jakieś „kwiatki”. Mi na przykład przeszkadzają nawet bardzo delikatne nuty smakowo zapachowe wyczuwane w destylacie po rozcieńczeniu i zamiast filtrować przez jakieś kolumny z węglem dodaję granucolu na kilka dni do balonu i po sprawie.

W przypadku owocówek granucol też dobrze się sprawdza. Dodaję go w zdecydowanie mniejszej ilości około 5g na 5L. Bardzo fajnie harmonizuje smak.

Ale jak już ktoś kiedyś powiedział o gustach się nie dyskutuje, coś co komuś smakuje innemu przez gardło nie przejdzie.

Tymek76
50
Posty: 62
Rejestracja: sobota, 9 sty 2010, 14:09
Podziękował: 35 razy
Otrzymał podziękowanie: 9 razy
Re: Granucol/Spiricol

Post autor: Tymek76 »

Dwa dni temu wsypałem do 25 litrów 45% destylati 25gram Spiricolu - destylat jest czarny jak smoła. Czy wyklaruje się sam ? Grawitacyjnie ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Oczyszczanie destylatu”