"Sukces" policji

Aspekty prawne dotyczące produkcji alkoholi. Legalizacja, zatrzymania, prawne zmagania.
Awatar użytkownika

Autor tematu
jajek12
350
Posty: 353
Rejestracja: piątek, 7 lis 2008, 10:47
Krótko o sobie: Będę stillman'em :)
Ulubiony Alkohol: Bimbrozja
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Lokalizacja: Gdzieś w Polsce
Podziękował: 35 razy
Otrzymał podziękowanie: 44 razy

Post autor: jajek12 »

Witam. No to chłopcy zaszaleli :D Tyle kontrabandy zarekwirowali. Jak czytam takie informacje, to zastanawiam się: komu (czemu) to ma służyć? Zarekwirowana ilość alkoholu jest powalająca. Z jednej strony- śmieszne, a z drugiej...... :womit: się chce.
http://opolelubelskie.naszemiasto.pl/ar ... ,id,t.html
Pozdro. jajek12
Jedzenie, picie, sen, miłość cielesna - wszystko z umiarem. Hipokrates
koncentraty wina
Awatar użytkownika

gr000by
2500
Posty: 2625
Rejestracja: wtorek, 10 sty 2012, 11:32
Krótko o sobie: kombinator - to przede wszystkim
Ulubiony Alkohol: każdy zrobiony z sercem
Status Alkoholowy: Specjalista ds. Wyrobu Alkoholu Domowego
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował: 50 razy
Otrzymał podziękowanie: 665 razy
Re: "Sukces" policji

Post autor: gr000by »

Życzliwy sąsiad się pewnie ujawnił...
Sukces gigantyczny, trzeba zrobić paradę na cześć policji, taką ma skuteczność. A prawdziwych piratów drogowych, morderców i pedofilów nie ma kto szukać i łapać.
Fermentować, destylować, zalegalizować!
http://www.piwo.org/topic/13642-domowa-wytwornia-debowa/ - moje przygody z piwem.

grzewo1
150
Posty: 166
Rejestracja: czwartek, 16 sie 2012, 02:05
Podziękował: 28 razy
Otrzymał podziękowanie: 4 razy
Re: "Sukces" policji

Post autor: grzewo1 »

Kiedyś mieszkałem w tych stronach... dobrze ,że się przeprowadziłem bo strach by było teraz coś ukapać :)

bociann2
500
Posty: 523
Rejestracja: wtorek, 26 kwie 2011, 12:59
Krótko o sobie: Jestem okropnym człowiekiem, tak mi kiedyś mawiali.
Ulubiony Alkohol: Piwa
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Lokalizacja: Jedyna taka w Polsce...
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowanie: 62 razy
Re: "Sukces" policji

Post autor: bociann2 »

Jakby miał porządny sprzęt, to władza by się może ulitowała.
A tak, to za te odstojniki dostał. Dobrze, że nie piątkę bez zawiasów...;-)

Remua
100
Posty: 126
Rejestracja: środa, 8 paź 2008, 10:05
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 7 razy
Re: "Sukces" policji

Post autor: Remua »

No a co wy na ten komentarz:

Ustawa zabrania wytwarzania napojów spirytusowych w procesie destylacji po bezpośredniej fermentacji i tu nie wiadomo dokładnie co oznacza "bezpośrednio" polskie prawo!. Jenak jeśli otrzymamy napój o zawartości mniejszej niż 15% to robimy to legalnie i do tego można posiadać sprzęt, podobnie jak zacier. Posiadając wyrób alkoholowy do 15% możemy go ponownie destylować i otrzymać o większej zawartości alkoholu - wyrób spirytusowy, jedyny warunek to to, że nie możemy destylować napoi powstałych w skutek bezpośredniej fermentacji, wszystkie inne oprócz wina i piwa, możemy destylować do woli legalnie oczywiście na swoje potrzeby i bez zezwolenia. Rozumiem, że policja dokładnie ustaliła wszystkie aspekty tej sprawy i jest pewna swojej racji, że w wyniki destylacji powstał od razu wyrób spirytusowy co powinna też udowodnić. Jeśli znaleziony bimber powstał w wyniku dwóch destylacji to był legalnie wyprodukowany Dobry papuga i policja zero, smakosz 1. Oczywiście nie wiem jakie są ekonomiczne aspekty tego sposobu ale jednak można legalnie produkować bimber.

Jest w tym trochę "bezpośredniego" sensu, ale czy to już legalne?
Wychylylybymy ?
Awatar użytkownika

lesgo58
5000
Posty: 5230
Rejestracja: poniedziałek, 18 kwie 2011, 13:31
Krótko o sobie: "...coqito ergo sum..."
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Land Krzyżaków. Pogranicze Prus wschodnich.
Podziękował: 1292 razy
Otrzymał podziękowanie: 2743 razy
Re: "Sukces" policji

Post autor: lesgo58 »

Nie spotkałem się jeszcze, żeby ktoś w taki sposób wytłumaczył sprawę. Czy to jest interpretacja, czy paragrafy określają to jasno?
Bo jeśli tylko interpretacja to i sąd nie omieszka interpretować na swoją korzyść.
Są już jakieś precedensy? Czy są Ci znane uzasadnienia wyroków na ten temat. Oczywiście na korzyść oskarżonego.
Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5374
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 664 razy
Kontakt:
Re: "Sukces" policji

Post autor: Zygmunt »

Bzdura, nigdzie w ustawie nie ma zdefiniowanych konkretnych mocy, zabroniona jest po prostu destylacja produktów pofermentacyjnych. Krążą po ludziach takie ploty, a to można do 15%, a to można do 3 nastawów, a to z kolei można legalnie destylować wino, za które już została opłacona akcyza. Prawda jest taka, że najprościej wyjechać do Czech, a trochę trudniej- przejść drogę formalną. Wykonalne, ale drogie. Sama rejestracja w systemie REACH to kilka tysięcy euro (da się to obniżyć do... 43e, rejestrując odpowiednią spółkę:) ), ale do tego dochodzi koszt sprzętu, papierologii, certyfikacji, obmiarowania... No, Czechy tańsze:)
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"

artaks
200
Posty: 227
Rejestracja: wtorek, 4 sty 2011, 15:02
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowanie: 6 razy
Kontakt:
Re: "Sukces" policji

Post autor: artaks »

@Remua
Temat już wałkowany kiedyś grubo na innym wątku. Ogólnie konkluzja taka (właściwie moja osobista), że jakkolwiek ta ustawa nie byłaby idiotycznie (niejasno, nielogicznie) napisana, to Sąd Najwyższy trzyma się zasady 'żadnego bimbru' i wszelkie spory są rozstrzygane na niekorzyść bimbrowników, a zgodnie z interesem Skarbu Państwa (zdziwieni?). Może faktycznie jakiś dobra kancelaria adwokacka mogłaby coś zdiałać, ale kto ma tyle kasy.
kalendarz zbiorów alkoholowych: https://www.google.com/calendar/embed?src=ucacf2t31986vvt5pqnsboei7s%40group.calendar.google.com&ctz=Europe/Warsaw
Awatar użytkownika

lesgo58
5000
Posty: 5230
Rejestracja: poniedziałek, 18 kwie 2011, 13:31
Krótko o sobie: "...coqito ergo sum..."
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Land Krzyżaków. Pogranicze Prus wschodnich.
Podziękował: 1292 razy
Otrzymał podziękowanie: 2743 razy
Re: "Sukces" policji

Post autor: lesgo58 »

Taki też był dotychczas stan mojej wiedzy. Ale myślałem, że coś się zmieniło. Nie to żebym wypatrywał tych zmian na siłę. Tylko mnie wkurza, że coś co jest mi dostępne i mogę wykorzystać do swoich i tylko swoich, na domowy użytek celów - jest mi zabronione.
Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

Remua
100
Posty: 126
Rejestracja: środa, 8 paź 2008, 10:05
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 7 razy
Re: "Sukces" policji

Post autor: Remua »

USTAWA
z dnia 18 października 2006 r.
o wyrobie napojów spirytusowych oraz o rejestracji i ochronie oznaczeń geograficznych napojów spirytusowych1)
Rozdział 1
Przepisy ogólne:

1. Ustawa określa:
1) zasady wykonywania działalności gospodarczej w zakresie wyrobu lub rozlewu napojów spirytusowych oraz obrotu tymi napojami;
2) warunki ochrony na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oznaczeń geograficznych napojów spirytusowych zgodnie z wymaganiami określonymi w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 110/2008 z dnia 15 stycznia 2008 r. w sprawie definicji, opisu, prezentacji, etykietowania i ochrony oznaczeń geograficznych napojów spirytusowych oraz uchylają-cym rozporządzenie Rady (EWG) nr 1576/89 (Dz. Urz. WE L 39 z 13.02.2008, str. 16), zwanym dalej „rozporządzeniem nr 110/2008”;
3) wymagania dotyczące napojów spirytusowych w zakresie nieuregulowanym w rozporządzeniu nr 110/2008 oraz w przepisach wydanych w trybie tego rozporządzenia.
2. Przepisów ustawy nie stosuje się do napojów spirytusowych wytworzonych domowym sposobem, na własny użytek i nieprzeznaczonych do obrotu.
3. Napoje spirytusowe, o których mowa w ust. 2, nie mogą być wytwarzane bezpośrednio w wyniku destylacji po fermentacji alkoholowej.


Art. 44.
1. Kto bez wymaganego wpisu do rejestru wyrabia lub rozlewa napoje spirytusowe,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.
2. Kto dopuszcza się czynu określonego w ust. 1 w stosunku do napojów spirytusowych o znacznej wartości,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

http://isap.sejm.gov.pl/Download?id=WDU ... 539&type=3.

Czyli nadal nielegalnie.

artaks,
Wiem dobrze o tych wątkach, jadnak czas płynie a przepisy się zmieniają.
Wychylylybymy ?
Awatar użytkownika

kamil.ww
200
Posty: 210
Rejestracja: środa, 17 paź 2012, 22:56
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Krosno
Podziękował: 48 razy
Otrzymał podziękowanie: 22 razy
Re: "Sukces" policji

Post autor: kamil.ww »

ha, policja lepiej niech się zajmie czymś pożytecznym... A nie wielki sukces bo zwykłemu chłopu zajeba** aparature i 2l bimberku ;/ i dostanie biedny zawiasy, za to że zrobił sobie trochę dobrej wódki ;/
Własne!! zawsze lepsze!! ;) kamil.ww

Ryba64
150
Posty: 180
Rejestracja: piątek, 29 lis 2013, 17:25
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowanie: 46 razy
Re: "Sukces" policji

Post autor: Ryba64 »

Takie przypadki to nie wina policji, a jedynie naszego Parlamentu. Policja prawdopodobnie dostała zgłoszenie i musiała wykonać swoje zadanie.

Trzeba wybrać do parlamentu normalnych ludzi to będzie normalne prawo. Mnie się ulewa, gdy widzę te same gęby w sejmie od 30 lat. Ale do tego potrzebne jest społeczeństwo obywatelskie - przed Polską długa droga i nie wiadomo, czy kiedykolwiek do tego dojdzie widząc ogłupienie 90% ludzi przez media.

A swoją drogą widząc co się dzieje w UE niedługo pewnie doczekamy się kar za nielegalne wędzenie mięsa.
Lubię to co naturalne
Awatar użytkownika

lesgo58
5000
Posty: 5230
Rejestracja: poniedziałek, 18 kwie 2011, 13:31
Krótko o sobie: "...coqito ergo sum..."
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Land Krzyżaków. Pogranicze Prus wschodnich.
Podziękował: 1292 razy
Otrzymał podziękowanie: 2743 razy
Re: "Sukces" policji

Post autor: lesgo58 »

Ryba64 pisze: Trzeba wybrać do parlamentu normalnych ludzi to będzie normalne prawo. Mnie się ulewa, gdy widzę te same gęby w sejmie od 30 lat.
Raczej straciliśmy okazję do zrobienia z Polski Społeczeństwa Obywatelskiego.
Winę za to ponosi Ordynacja Wyborcza.
Nie ma szans na jej zmianę bo co byśmy teraz nie zrobili i jakbyśmy nie głosowali - pozostaniemy zawsze w tym samym sosie.
Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4905
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 844 razy
Re: "Sukces" policji

Post autor: rozrywek »

Możliwe jest iż Państwo zwyczajnie boi się strat z tytułu wpływów z podatku akcyzowego (złodziejskiego haraczu) możliwe że też boi się o zdrowie i życie swoich obywateli nie zdając sobie sprawy jacy fachowcy parają się tym hobby, zardzewiałych baniek już nie ma, metanolu również. Ja ze swej strony sam mam dosyć mieszane uczucia co do legalności i chęci aby to legalne było. Nie afiszuję się, nie chwalę, nie muszę kozaczyć że to co przyniosłem na stół jest moje. Wracając do litery prawa to może i obstawałbym za legalnością domowej destylacji, za to z całą stanowczością karałbym handel, oraz typowych wytwórców wielkolitrażowego syfu na sprzedaż.
Bimbrownik z nazwy kojarzy mi się właśnie z hektolitrowym pędzeniem najgorszego badziewia na handel, my jako hobbyści z bimbrownictwem nie mamy wspólnego prawie nic. Ja co prawda oprócz różnorakich nalewek i ciekawych experymentów lubię samogon, oczywiście własnoręcznie zrobiony i wypędzony delikatny bimberek.
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............
Awatar użytkownika

Pretender
2500
Posty: 2993
Rejestracja: piątek, 11 lis 2011, 14:17
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centrum
Podziękował: 38 razy
Otrzymał podziękowanie: 251 razy
Re: "Sukces" policji

Post autor: Pretender »

Panowie, wszyscy po trochu macie rację. Nie chodzi o straty, bo w przeciwnym razie były by naloty i kontrole. Tak samo z policjantami, nie chce mi się wierzyć, że namierzyli gościa, jedynie donosik życzliwego sąsiada. Bo co z niego za bimbrownik, jak miał 2l gotowego, ehhhhhh..... A bo to niebiescy nie pędzą ?
Tak jak napisał rozrywek, nie jesteśmy bimbrownikami tylko hobbystami. Nie afiszujmy się z tym, a będzie dobrze.
Awatar użytkownika

Partyzant
750
Posty: 773
Rejestracja: wtorek, 24 sie 2010, 22:25
Krótko o sobie: Lubie psocić i przy okazji próbować, a najlepiej smakuje w święta kiedy delektujemy się naszymi wyrobami, i te wędzonki...
Ulubiony Alkohol: Żubrówka
Status Alkoholowy: Piwowar
Lokalizacja: Jeweuropa czyli nowy trzeci swiat
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 33 razy
Re: "Sukces" policji

Post autor: Partyzant »

Jesli wszyscy będziemy cicho siedzieli, to WIELKIE gówno z tego będziemy mieli... Ot demokracja! Mieliśmy czerwonych ze wspaniałą teorią, teraz mamy niebieskich ( UE ) z jeszcze lepszą! I CO G... :dupa:

WOLNI LUDZIE W KAJDANACH :hahaha:
Jesli ktoś myśli że jest wolnym człowiekiem, to oznacza że jest niewolnikiem!

Durik
350
Posty: 364
Rejestracja: poniedziałek, 13 lut 2012, 11:24
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: "Sukces" policji

Post autor: Durik »


andreas1807
10
Posty: 16
Rejestracja: czwartek, 21 lis 2013, 16:43
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: "Sukces" policji

Post autor: andreas1807 »

A ja myślałem, że dla własnych potrzeb można :stop:.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Prawo a Produkcja Alkoholi”