Wino aloesowe

Wina, które wykonuje się porą, gdy nie ma łatwego dostępu do świeżych owoców i soków...

Autor tematu
mieszczuch
10
Posty: 11
Rejestracja: poniedziałek, 30 wrz 2013, 12:13
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem i chętnie nawiązuję nowe znajomośi.
Ulubiony Alkohol: piwo/wino
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował: 5 razy

Post autor: mieszczuch »

Cześć.

Dziś byłem u kolegi którego ojciec zajmuje się produkcją wina. Chwila pogawędki i wjeżdza temat wina - tutaj doznałem szoku, kolegi ojciec robi wino ALOESOWE zmieszane z owocami (jakaś mieszanka, czułem jabłko z wiśnią - ale smak bliżej nie określony jak dla mnie, a nie chciał zdradzić tajemnicy z czego to jest - wino w każdym bądź razie różowe) - nie dziwie się bo wino smakuje rewelacyjnie. Jedyne co się dowiedziałem to, że nie jest to aloes w czystej postaci tylko woda aloesowa dostępna w marketach np. "Piotr i Paweł" (udział aloesu w wodzie to około 40 %). Do tego oczywiście owoce i MD. Woda aloesowa to cena około 11 zł za 1,5l (czasem można dostać za 7 zł) także myślę nie ryzykowałby w ciemno.

Tutaj pytanie: czy takie coś jest trudne do otrzymania?
Co z czym mieszać żeby cokolwiek pijalnego z tego było? ( przepis raczej niedostępny może ktoś inny robi cos takiego i się podzieli bo jestem bardzo tym zainteresowany po dzisiejszej degustacji)

Dodam, że wino było pół słodkie z odczuwalną nutą alkoholu dopiero po głębszym łyku. Z tego co mi wiadomo wino to nie jest robione pierwszy raz także nie sądzę, aby to była jakaś próba.

Co do wody: woda nie jest czysta , po wlaniu do szklanki zawiera w sobie osad - aloes - w postaci kawałków aloesu.

Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 16 gru 2013, 08:51 przez gr000by, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: konieczne poprawki
promocja
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5376
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 666 razy
Kontakt:
Re: Odp: Wino aloesowe

Post autor: Zygmunt »

http://alkohole-domowe.com/forum/viewtopic.php?t=1599

Wysyłane z mojego LG-P880 za pomocą Tapatalk 2
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"
Awatar użytkownika

Kamal
2000
Posty: 2367
Rejestracja: wtorek, 9 paź 2012, 11:54
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Rum i ogólnie większość domowych trunków
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 210 razy
Re: Wino aloesowe

Post autor: Kamal »

@Zygmunt z tego co przeczytałem, nie polecasz wina z samego aloesu. Ale może z wiśnią, czereśnią, jabłkiem, gruszką, aronią lub jakimś innymi owocami, to to winko może mieć dobry smak.
Obrazek
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5376
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 666 razy
Kontakt:
Re: Wino aloesowe

Post autor: Zygmunt »

Możliwe, ale ja już tego drugi raz sprawdzał nie będę, nie warto. Chyba, że ktoś lubi smak trawy (ogrodowej rzecz jasna:P )...
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"

Autor tematu
mieszczuch
10
Posty: 11
Rejestracja: poniedziałek, 30 wrz 2013, 12:13
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem i chętnie nawiązuję nowe znajomośi.
Ulubiony Alkohol: piwo/wino
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował: 5 razy
Re: Wino aloesowe

Post autor: mieszczuch »

Dzięki za szybką reakcje. Jednak to co mi wysłałeś nie pokrywa się w ogóle z moim opisem. Nie chodzi mi o użycie bezpośrednio aloesu, zmiksowanie go i odstawienie jako "nastaw", ale jak wyżej napisałem - o wodę aloesową. Woda w smaku jest naprawdę smaczna i słodka (dla porównania kupcie takową w sklepie). Co innego rwać świeży aloes traktowany jako "chwast" u nas, a co innego woda smakowa (lecznicza poniekąd).

Mi chodzi o to, żeby taką wodę zmieszać z owocami i utworzyć coś pijalnego jak winko kolegi ojca. :ok:

[MOD - Odstępy dajemy PO znakach interpunkcyjnych, a nie przed nimi!]
Awatar użytkownika

siwy1121
350
Posty: 396
Rejestracja: sobota, 17 wrz 2011, 10:39
Krótko o sobie: Zanim znalazłem tą stronę myślałem, że wiem naprawdę dużo o wyrobie wina... To był dla mnie cios
Ulubiony Alkohol: wino
Status Alkoholowy: Winiarz
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowanie: 25 razy
Re: Wino aloesowe

Post autor: siwy1121 »

Woda aloesowa jest naprawdę dobra i chętnie spróbowałbym winka z tego. Spróbuj wyciągną sekretny przepis od ojca kolegi i koniecznie podziel się na forum.

Autor tematu
mieszczuch
10
Posty: 11
Rejestracja: poniedziałek, 30 wrz 2013, 12:13
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem i chętnie nawiązuję nowe znajomośi.
Ulubiony Alkohol: piwo/wino
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował: 5 razy
Re: Wino aloesowe

Post autor: mieszczuch »

Cześć. Piszę po krótkiej przerwie. Jeśli ktokolwiek był zainteresowany tym tematem to dowiedziałem się małe co nieco. Otóż używa on winogrona różowego (niestety rodzaju nie pamiętam, jak i paru innych szczegółów z imprezki - wybaczcie...). Drożdże firmy BIOWIN,bodajże madera.
I tutaj pojawią się mała niejasność - jak całe to winko. Oprócz wody aloesowej, o której wcześniej wspomniałem, dodaje on niewielkiej ilości agrestu i białych porzeczek (niewielkiej tzn około 1 l soku wyciśniętego na prasie, zarówno z agrestu, jak i porzeczek na 25 l całego winka). Wszystko to ląduje w balonie 35 l (ogólne proporcje to 11 kg winogrona, 5 l wody, 3,2kg cukru i wspomniana woda aloesowa w ilości 3 l + sok z porzeczek i agrestu 2x1l). Winogrona nie wyciska na prasie tylko dodaje zmiażdżone. Matkę przygotowuje na soku z agrestu (ma to jakieś znaczenie?). Całość doprowadzona do 24 blg, odstawiona do ogrzewanej piwnicy, w której panuję temperatura około 19-20 stopni na okres 3 miesięcy. Dodam też, że wspomniana woda aloesowa nie wpływa znacząco na wzrost blg, ale zdecydowanie na smak finalny. Winko jest po prostu MEGA.

Teraz pytanie czy to wszystko trzyma się "kupy"? Jest w tym może jakiś haczyk, o którym się nie dowiedziałem?
Awatar użytkownika

Kamal
2000
Posty: 2367
Rejestracja: wtorek, 9 paź 2012, 11:54
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Rum i ogólnie większość domowych trunków
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 210 razy
Re: Wino aloesowe

Post autor: Kamal »

na 25 l całego winka
Chodzi Ci o produkt końcowy, czy nastaw?
Z wyliczeń tyle nie wychodzi wina.
Obrazek

Autor tematu
mieszczuch
10
Posty: 11
Rejestracja: poniedziałek, 30 wrz 2013, 12:13
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem i chętnie nawiązuję nowe znajomośi.
Ulubiony Alkohol: piwo/wino
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował: 5 razy
Re: Wino aloesowe

Post autor: mieszczuch »

25 litrów w tym wypadku to ilość "przybliżona", o litr w tą czy w tą się już nie dopytywałem. Balon wyglądał jakby był wypełniony w 5/7 objętości więc tak przyjąłem.
Awatar użytkownika

Wald
2500
Posty: 2591
Rejestracja: środa, 17 lut 2010, 20:05
Krótko o sobie: Dłubek -mechanik "złota rączka".
Ulubiony Alkohol: do 20%
Status Alkoholowy: Miodosytnik
Podziękował: 21 razy
Otrzymał podziękowanie: 260 razy
Re: Wino aloesowe

Post autor: Wald »

W przybliżeniu faktycznie wychodzi ponad 20 litrów, a sam skład zapowiada się dobrze. Białe wino wieloowocowe, wytrawne, głównie gronowe, z dodatkiem porzeczki, agrestu i aloesu. Całość jak najbardziej trzyma się kupy i skoro tamto smakowało, wypada to powtórzyć.
Nie oszczędzaj na specjalne okazje. Dziś jest ta specjalna!

JKelly73
1
Posty: 1
Rejestracja: środa, 26 lut 2020, 14:32
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Kontakt:
Wino - Aloes

Post autor: JKelly73 »

Dzień dobry, żona ma trochę rozrośnięty aloes i tak się zastanawiam, czy da się go wykorzystać jakoś do wina? Może ktoś próbował zrobić wino z aloesu lub z dodatkiem aloesa?
Awatar użytkownika

Erazer
200
Posty: 206
Rejestracja: sobota, 8 lut 2020, 19:31
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowanie: 7 razy
Re: Wino - Aloes

Post autor: Erazer »

Na YouTubie widziałem, że robią wino z kawy, coca-coli czy z odżywki białkowej, więc z aloesu także coś by wyszło :D
Wino z pomidorów też widziałem i podobno całkiem niezłe, eksperymentuj.
Być może będziesz pionierem ;)
Ostatnio zmieniony środa, 26 lut 2020, 20:42 przez manowar, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wina Różne”