Czy każda kolumna powinna być wypełniona?

Wszystko o tym co włożyć do kolumn rektyfikacyjnych, jakie zastosować wypełnienie dla uzyskania najlepszego rezultatu...

Autor tematu
picasso
2
Posty: 3
Rejestracja: sobota, 7 gru 2013, 12:29

Post autor: picasso »

Witam
Chciałbym zacząć przygodę z samodzielną destylacją ;) Zakupiłem do beczki KEG kolumnę http://allegro.pl/kolumna-destylator-ke ... 45212.html Dowiedziałem się że kolumny powinny być czymś wypełnione, więc zapytałem się wykonawcy czym proponuje i dostałem odpowiedz że kolumn nie dzielonych się nie wypełnia. Dla tego proszę o potwierdzenie tego faktu u fachowców takich jak na tym forum, czy to prawda.
-czy jednak powiniene włożyć jakieś wypełnienie
-jak głęboko w kolumnę
koncentraty wina
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5377
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 667 razy
Kontakt:
Re: Odp: Czy każda kolumna powinna być wypełniona?

Post autor: Zygmunt »

Oddaj to bez rozpakowywania, to złom stalowy, a nie kolumna. Sprzedawca, skoro snuje takie teorie, to wyraźnie nie ma zielonego pojęcia o temacie, czego z resztą dowodem sa jego konstrukcje. Masz 10 dni na zwrot, skorzystaj z tego prawa.

Wysyłane z mojego LG-P880 za pomocą Tapatalk 2
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"

kudlatek86
5
Posty: 6
Rejestracja: środa, 16 sty 2013, 12:52
Podziękował: 2 razy
Re: Czy każda kolumna powinna być wypełniona?

Post autor: kudlatek86 »

Witaj kolego.
Tak jak kolega radzi zwróć to, a zastanów się nad kolumną aabratek.
Awatar użytkownika

ta_moko
500
Posty: 535
Rejestracja: piątek, 7 gru 2012, 21:23
Lokalizacja: Południe kraju
Podziękował: 45 razy
Otrzymał podziękowanie: 107 razy
Re: Czy każda kolumna powinna być wypełniona?

Post autor: ta_moko »

A najgorsze, że sprzedawca oferuje 4 strony asortymentu do naszego hobby, więc powinien przynajmniej podstawową wiedzę mieć. Hmm, pewnie ma, ale sprzedawać trzeba.
Sprzedawca mówi Ci bzdury. Zrób, jak radzi Zygmunt. Na forum znajdziesz elementarną wiedzę, której przyswojenie pozwoli Ci kupić/zbudować sprzęt z prawdziwego zdarzenia.
Alkoholu tak naprawdę boją się tylko ludzie, którzy mają coś złego do ukrycia... Ludziom pięknym od wewnątrz alkohol nie szkodzi... - Piotr Skrzynecki

cannon
20
Posty: 29
Rejestracja: piątek, 5 kwie 2013, 09:12
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Czy każda kolumna powinna być wypełniona?

Post autor: cannon »

Ja popełniłem ten sam błąd. Kupiłem na alledrogo i dopiero zasięgnąłem wiedzy od kolegów na forum.
Sprzedałem ją dalej na tym samym serwisie. Zrób to samo.

Autor tematu
picasso
2
Posty: 3
Rejestracja: sobota, 7 gru 2013, 12:29
Re: Czy każda kolumna powinna być wypełniona?

Post autor: picasso »

Dla czego to złom, nie będzie pracować. Ma prawie 4000 pozytywów. Czy po prostu jest to kolumna kiepskiej jakości, a zaproponowana przez was to ideał?
Awatar użytkownika

lesgo58
5000
Posty: 5230
Rejestracja: poniedziałek, 18 kwie 2011, 13:31
Krótko o sobie: "...coqito ergo sum..."
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Land Krzyżaków. Pogranicze Prus wschodnich.
Podziękował: 1292 razy
Otrzymał podziękowanie: 2744 razy
Re: Czy każda kolumna powinna być wypełniona?

Post autor: lesgo58 »

Zadałeś pytanie. Otrzymałeś odpowiedz. Wybór należy do Ciebie.
Jak masz w dalszym ciągu wątpliwości - to poczytaj trochę to forum. A dowiesz się rzeczy o których Ci się nie śniło.
Jeśli problemem jest gotówka. To za te pieniądze kupisz zbiornik , rura 60mm - 50cm i chłodnica. do rury włóż trochę zmywaków i otrzymasz lepszy produkt jak z tej maszynki z oferty. Koszt zamkniesz takze w 500zł - i to z termometrem elektronicznym. A jak odwiedzisz złomowisko to i ze 100-150 zł dodatkowo zaoszczędzisz.
Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
Awatar użytkownika

gr000by
2500
Posty: 2625
Rejestracja: wtorek, 10 sty 2012, 11:32
Krótko o sobie: kombinator - to przede wszystkim
Ulubiony Alkohol: każdy zrobiony z sercem
Status Alkoholowy: Specjalista ds. Wyrobu Alkoholu Domowego
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował: 50 razy
Otrzymał podziękowanie: 665 razy
Re: Czy każda kolumna powinna być wypełniona?

Post autor: gr000by »

Ilość pozytywów świadczy tylko o ilości aukcji zakończonych pozytywnie dla obu stron. To że ma pozytywy, nie oznacza że robi dobry sprzęt. Nie jest to wyznacznik jakości. Jego sprzęty są robione zgodnie z normami sprzed dekad ;). Poczytaj forum, nikt ci tu źle nie radzi.
Fermentować, destylować, zalegalizować!
http://www.piwo.org/topic/13642-domowa-wytwornia-debowa/ - moje przygody z piwem.
Awatar użytkownika

panta_rei
550
Posty: 566
Rejestracja: sobota, 6 paź 2012, 19:33
Krótko o sobie: Robię najlepszą pieprzówkę po tej stronie Wisły ;-)
Ulubiony Alkohol: Moja osobista nalewka agrestowa ;-)
Lokalizacja: Braniewo
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 44 razy
Re: Czy każda kolumna powinna być wypełniona?

Post autor: panta_rei »

Kolego picasso, zdecydowana większość ludzi nie ma pojęcia o tym jak dobry spirytus można zrobić w domu a ten robiony na sprzętach jak Twój jest jakoś tam pijalny i dla większości smaczny. Niejednokrotnie widziałem opadającą szczękę po spróbowaniu mojego wyrobu, ludziom się oczy otwierają, podniecają się jak dzieci ale jak się dowiedzą, że sam materiał na sprzęt trzeba wydać do 1000 zł to ponownie szczęka opada... zazwyczaj pozostają przy kolumnie za 600zł i marzeniach o zajebistym towarze. Jaką opcję wybierzesz zależy tylko od Ciebie, a świetny sprzęt można zrobić etapowo nie inwestując wszystkiego na raz.
Pozdrawiam, Sławomir
Awatar użytkownika

ta_moko
500
Posty: 535
Rejestracja: piątek, 7 gru 2012, 21:23
Lokalizacja: Południe kraju
Podziękował: 45 razy
Otrzymał podziękowanie: 107 razy
Re: Czy każda kolumna powinna być wypełniona?

Post autor: ta_moko »

picasso pisze:Dla czego to złom... Czy po prostu jest to kolumna kiepskiej jakości, a zaproponowana przez was to ideał?
Tu nawet nie o jakość chodzi. Nikt z Kolegów nawet nie spojrzał na ten sprzęt pod kątem jego jakości - mam na myśli wykonanie, materiały itp. Negatywnie oceniamy tylko konstrukcję. Jest przestarzała i nie pozwoli na uzyskanie świetnego produktu. 4k pozytywów świadczy tylko o transakcjach. Ale...zrobisz jak chcesz.
Alkoholu tak naprawdę boją się tylko ludzie, którzy mają coś złego do ukrycia... Ludziom pięknym od wewnątrz alkohol nie szkodzi... - Piotr Skrzynecki
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5377
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 667 razy
Kontakt:
Re: Odp: Czy każda kolumna powinna być wypełniona?

Post autor: Zygmunt »

Można jechać na narty Polonezem do Krynicy albo X5tką do Włoch- i tu i tu pojeździsz na nartach, ale jakość i komfort są diametralnie różne...

Wysyłane z mojego LG-P880 za pomocą Tapatalk 2
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4941
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 848 razy
Re: Czy każda kolumna powinna być wypełniona?

Post autor: rozrywek »

Picasso nie załamuj się.
Mimo że koledzy ci trochę pojechali ( a mają rację) to nie załamuj się zbyt szybko. Wyjaśnię co jest do dupy: Konstrukcja, jest do dupy, jest przestarzała, nieefektywna, do dupy jest rzemieślnik który to stworzył, w dobie tabletów gość z uporem maniaka produkuje PC-ety na dyskietki. Do dupy jest opis aukcji, "zaciery cukrowe i owocowe" cytat powala na kolana.
Pozytywy:
Materiał jest ok, Keg masz, fitting masz, i trafiłeś na te forum a to już 3/4 sukcesu.
Albo oddasz sprzęt, i zaczniesz budowę nowego, albo tniesz to co już masz i spawasz od nowa, w/g tego co tutaj wyczytasz.
Oddając jednak sprawiedliwość, na tym sprzęcie możesz sobie produkować bardzo dobrej jakości Bimber, o spirytusie zapomnij jednak. To jak? robimy arcydzieło Picassa czy reprodukcję wiejskiego widoczku? Pozdrawiam.
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............

Autor tematu
picasso
2
Posty: 3
Rejestracja: sobota, 7 gru 2013, 12:29
Re: Czy każda kolumna powinna być wypełniona?

Post autor: picasso »

Dzięki za otworzenie mi oczu, muszę bardziej popracować i poczytać więcej. Na dzień dzisiejszy spróbuję coś na tym zrobić, następnie jak się podszkolę sprzedam to coś (może i stracę) ale będę miał porównanie. Na oddanie niestety już za późno.

GRZEŚ141
20
Posty: 20
Rejestracja: czwartek, 3 paź 2013, 08:37
Podziękował: 2 razy
Re: Czy każda kolumna powinna być wypełniona?

Post autor: GRZEŚ141 »

Koledzy mają rację! Poczytaj o budowie kolumny a wiele ci się rozjaśni w głowie, ja też byłem napalony na niektóre kolumny z allegro.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wypełnienie kolumny”