Likier kawowy polecam

Pomysły na poprawę smaku bimbru, przepisy smakowe, domowe sposoby na wyrób markowych wódek...

mirko
30
Posty: 38
Rejestracja: środa, 9 sty 2013, 19:45

Post autor: mirko »

Witam Wszystkich.
Mam pytanie jaką moc osiąga likier wg. przepisu z pierwszego postu?
Nie jest za słaby? wychodzi na to że 1/2L spirytu rozcieńczamy ok 2l ''rozcieńczalnika'' (4x410 ml mleka+0,6 L cukru i reszta).
Mam zamiar zrobić taki likierek swojej lubej.
Ostatnio zaproponowałem Jej IRISH CREAME i zachwalała sobie bardzo (zrobiony z przepisu na buteleczce tj.150g cukru,
200ml śmietanki słodkiej +40% do pojemności 0,7L)
Co do śmietanki jaką Koledzy dodajecie? Ja wywnioskowałem że chodzi tu o śmietankę 30-36% (nie alkocholu :D )
może się mylę?
alembiki

Andrzej77
50
Posty: 73
Rejestracja: piątek, 3 cze 2011, 08:04
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: Likier kawowy polecam

Post autor: Andrzej77 »

Likier, na moje oko (wg. moich wyliczeń) powinien oscylować w przedziale 17-18%.
Puszka mleka niesłodzonego z Gostynia zawiera 411 gram (GRAM, nie ml - słodzone to 530 gram). Nie znalazłem objętości (ma ktoś teraz w domu, żeby zmierzyć tę puszkę?), ale przyjąłem 400ml. Cztery puszki to 1,6 l + 0,6 l cukru daje nam 2,2 l rozpuszczalników 0% dla 0,5 l spirytusu 96%, z czego wychodzi 17,8%.
Dobrze i tanio nie będzie szybko.
Dobrze i szybko nie będzie tanio.
Szybko i tanio nie będzie dobrze.

mirko
30
Posty: 38
Rejestracja: środa, 9 sty 2013, 19:45
Re: Likier kawowy polecam

Post autor: mirko »

Dzięki Andrzej77
A mógłbyś mi przeliczyćile dać spirytu żeby było ok 30%.
Normalnie to sam bym policzył z kalkulatora,a ale coś mi padł office.

Czyli po twoim poście mamy odpowiedź też dla kol. Lvzaako-za mały procent aby trzymać go poza lodówką. ;)

Andrzej77
50
Posty: 73
Rejestracja: piątek, 3 cze 2011, 08:04
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: Likier kawowy polecam

Post autor: Andrzej77 »

30% wychodzi dla 1 litra spirytusu 96%. Przy założeniach z mojego poprzedniego posta. Myślę jednak, że podwajając ilość spirytusu zaburzysz proporcje (będzie być może niedosłodzony, za mało kawowy) i tym samym będziesz musiał zwiększyć udział niektórych składników. Wszystko się da zrobić. Tak czy inaczej, spisuj wszystko dokładnie i wrzuć na forum, jeśli efekt będzie zadowalający. Będziemy mieli likier kawowy w wersji hard!
Dobrze i tanio nie będzie szybko.
Dobrze i szybko nie będzie tanio.
Szybko i tanio nie będzie dobrze.

tomhas
250
Posty: 253
Rejestracja: poniedziałek, 12 lip 2010, 21:53
Podziękował: 126 razy
Otrzymał podziękowanie: 16 razy
Re: Likier kawowy polecam

Post autor: tomhas »

Zamiast kawy rozpuszczalnej może być mielona? Próbował ktoś?
Awatar użytkownika

wolan
750
Posty: 790
Rejestracja: sobota, 14 lut 2009, 17:10
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Lublin/Ostrowiec Św.
Podziękował: 44 razy
Otrzymał podziękowanie: 69 razy
Kontakt:
Re: Likier kawowy polecam

Post autor: wolan »

Hej, możesz zastosować kawę ziarnistą ale pierw zaparz ją w małej ilości wody :) i wlej sam wywar.
Możesz zaparzyć większą ilość będzie bardziej kawowy a taki jest najlepszy :) Co do zwiększenia ilości procentów w likierze uważam to za kiepski pomysł, najlepiej smakuje taki do 20%. Zresztą likiery tego typu nie przekraczają 20% :) Pozdrawiam
Kolumny w różnych konfiguracjach :
https://mojdestylator.pl
Awatar użytkownika

szfagir
350
Posty: 379
Rejestracja: poniedziałek, 26 lis 2012, 11:16
Ulubiony Alkohol: S.W.Ó.J.
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Lokalizacja: Gród Kraka
Podziękował: 47 razy
Otrzymał podziękowanie: 53 razy
Re: Likier kawowy polecam

Post autor: szfagir »

Zrobiony. Proporcje przerobione tak żeby wyszło 0,7L :)
Pychotka:)

Abalka
5
Posty: 7
Rejestracja: środa, 31 lip 2013, 08:28
Podziękował: 2 razy
Re: Likier kawowy polecam

Post autor: Abalka »

Ja zrobiłem wg przepisu tytułoweg na 1 stronie użyłem mleczka niesłodzonego zagęszczonego http://alejka.pl/mleko-zageszczone-gost ... -500g.html w smaku jeszcze nie wiem co wyszło ale czy to powinno być takie mało gęste? Na pewno konsystencja nie jest jak likier :/ Wam też tak wyszło czy coś ja źle zrobiłem.

t1o9m8e6k
50
Posty: 93
Rejestracja: piątek, 22 lip 2011, 14:35
Ulubiony Alkohol: likier kawowy
Status Alkoholowy: Producent Nalewek
Re: Likier kawowy polecam

Post autor: t1o9m8e6k »

Witajcie! Likier kawowy produkuję od dłuższego czasu. Poniżej podam składniki i proporcje (na większą ilość gotowego trunku) i opiszę z jakim borykam się problemem. Macie doświadczenie to może podpowiecie dlaczego tak się dzieje.
4000gram mleka zagęszczonego niesłodzonego
15 łyżek kawy rozpuszczalnej Jacobs Kronung
8,25 szklanek cukru (szklanka o pojemności 250ml)
0,7l wody
5 cukrów wanilinowych
2,3l 85%
Mleko gotuję. Jak złapie wyższą temperaturę wsypuję cukier i cukier wanilinowy. Zazwyczaj mama miesza dalej (do zagotowania), a ja przygotowuję roztwór kawy. 15 łyżek do 0,7l wody (ok. 90 stopni). Do zagotowanego mleka wlewam rozczyn kawy, mieszam i czekam do całkowitego ostudzenia.
I teraz problem. Robiąc kiedyś na prędko nie wystudziłem dokładnie tego kawowego mleka. Wlałem do letniego %%% i zauważyłem, że zaczęła się rozwarstwiać, ważyć (nie wiem jak nazwać to zjawisko). Mimo wszystko rozlałem do butelek. Zaglądam za kilka dni i rozwarstwiona paskudnie. Później, przez kilka razy, wlewałem %%% do zimnego i było w porządku. A ostatnio znowu kicha. Pomimo, że wszystko zimne to i tak rozwarstwia się. Nie wiem gdzie leży przyczyna. Przed spożyciem wstrząsam i jest gładka w kolorze i całkowicie kawowa w smaku (brak też jakichkolwiek grudek). Próbowałem różnych sposobów. Ostatnio wlewając %%% do mleka użyłem wiertarki z mieszadłem :D, aby wszystko dokładnie wymieszać. Po kilku dniach kicha.
Następny będę robił w piątek i planuję inaczej. Ostudzę mleko, a oddzielnie roztwór kawy. Do zimnej kawy dodam %%% i dopiero całość wleję do mleka. Zobaczymy co wyjdzie.
Zdjęcie nie przedstawia mojego likieru, ale u mnie dzieje się to samo. Też pojawiają się takie smugi, a alkohol potrafi oddzielić się u dołu butelki.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Niedawno przeczytałem w gazecie, że picie alkoholu jest bardzo niebezpieczne dla zdrowia. Doszedłem do wniosku: gra nie jest warta takiego ryzyka. Dlatego przestałem czytać gazety.
Awatar użytkownika

panta_rei
550
Posty: 566
Rejestracja: sobota, 6 paź 2012, 19:33
Krótko o sobie: Robię najlepszą pieprzówkę po tej stronie Wisły ;-)
Ulubiony Alkohol: Moja osobista nalewka agrestowa ;-)
Lokalizacja: Braniewo
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 44 razy
Re: Likier kawowy polecam

Post autor: panta_rei »

Ja bym obstawiał, że problemem jest woda, ja bym jej tam nie dał w ogóle.
Pozdrawiam, Sławomir
Awatar użytkownika

gr000by
2500
Posty: 2625
Rejestracja: wtorek, 10 sty 2012, 11:32
Krótko o sobie: kombinator - to przede wszystkim
Ulubiony Alkohol: każdy zrobiony z sercem
Status Alkoholowy: Specjalista ds. Wyrobu Alkoholu Domowego
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował: 50 razy
Otrzymał podziękowanie: 665 razy
Re: Likier kawowy polecam

Post autor: gr000by »

1. Woda - bez niej też dobre (a nawet lepsze) będzie.
2. A jak z wlewaniem spirytusu do gorącego mleka? U mnie spisało się to dobrze w likierze/kremie czekoladowym, nic się nie zważyło ani nie rozwarstwiło. Wystarczy mocno mieszać i lać powoli alkohol.
Fermentować, destylować, zalegalizować!
http://www.piwo.org/topic/13642-domowa-wytwornia-debowa/ - moje przygody z piwem.

t1o9m8e6k
50
Posty: 93
Rejestracja: piątek, 22 lip 2011, 14:35
Ulubiony Alkohol: likier kawowy
Status Alkoholowy: Producent Nalewek
Re: Likier kawowy polecam

Post autor: t1o9m8e6k »

Nigdy nie wlewałem do gorącego. Jeśli rzeczywiście woda to wlanie %%% do roztworu kawy powinno pomóc. Nie będzie już wody tylko słabszy %%% Albo inaczej: przygotować taki roztwór procentów, aby uzupełnić brakujące 0,7l. A kawę wtedy jak rozpuścić? W mleku?
Niedawno przeczytałem w gazecie, że picie alkoholu jest bardzo niebezpieczne dla zdrowia. Doszedłem do wniosku: gra nie jest warta takiego ryzyka. Dlatego przestałem czytać gazety.
Awatar użytkownika

gr000by
2500
Posty: 2625
Rejestracja: wtorek, 10 sty 2012, 11:32
Krótko o sobie: kombinator - to przede wszystkim
Ulubiony Alkohol: każdy zrobiony z sercem
Status Alkoholowy: Specjalista ds. Wyrobu Alkoholu Domowego
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował: 50 razy
Otrzymał podziękowanie: 665 razy
Re: Likier kawowy polecam

Post autor: gr000by »

Kawę zaparz/rozpuść w czymkolwiek, bo i tak jej nie przecedzasz ani nie filtrujesz. A na gorąco (nie więcej niż 80*C) możesz mieszać bezpośrednio spirytus z wsadem smakowym na mleku - sprawdzone, wszystko ładnie stoi w butelkach nierozwarstwione.
Fermentować, destylować, zalegalizować!
http://www.piwo.org/topic/13642-domowa-wytwornia-debowa/ - moje przygody z piwem.

t1o9m8e6k
50
Posty: 93
Rejestracja: piątek, 22 lip 2011, 14:35
Ulubiony Alkohol: likier kawowy
Status Alkoholowy: Producent Nalewek
Re: Likier kawowy polecam

Post autor: t1o9m8e6k »

Zagotuję mleko w którym rozpuszczę cukier, cukier wanilinowy i kawę. Jak troszkę ostygnie to doleję odpowiednią ilość %%%? Dobrze będzie?
Cały czas byłem pewien, że rozwarstwia się z powodu ciepłego mleka i następuje "ścięcie".
Niedawno przeczytałem w gazecie, że picie alkoholu jest bardzo niebezpieczne dla zdrowia. Doszedłem do wniosku: gra nie jest warta takiego ryzyka. Dlatego przestałem czytać gazety.
Awatar użytkownika

gr000by
2500
Posty: 2625
Rejestracja: wtorek, 10 sty 2012, 11:32
Krótko o sobie: kombinator - to przede wszystkim
Ulubiony Alkohol: każdy zrobiony z sercem
Status Alkoholowy: Specjalista ds. Wyrobu Alkoholu Domowego
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował: 50 razy
Otrzymał podziękowanie: 665 razy
Re: Likier kawowy polecam

Post autor: gr000by »

Tak, powinno być dobrze. W swoim przepisie tak robię i wychodzi pięknie http://alkohole-domowe.com/forum/likier ... t9317.html. Grunt to dobrze mieszać podczas wlewania alkoholu.
Fermentować, destylować, zalegalizować!
http://www.piwo.org/topic/13642-domowa-wytwornia-debowa/ - moje przygody z piwem.

t1o9m8e6k
50
Posty: 93
Rejestracja: piątek, 22 lip 2011, 14:35
Ulubiony Alkohol: likier kawowy
Status Alkoholowy: Producent Nalewek
Re: Likier kawowy polecam

Post autor: t1o9m8e6k »

A czy stanie się coś jeśli np %%% wlałbym do zimnego mleka? I ostatnie pytanie: czy niższe stężenie alkoholu nie spowoduje rozwarstwienia? Wlewałem 85%, a teraz, zachowując 0,7l z wody, wyjdzie mi ok.71% (chcę zostawić te 0,7l bo inaczej wyjdzie za gęsta).
Niedawno przeczytałem w gazecie, że picie alkoholu jest bardzo niebezpieczne dla zdrowia. Doszedłem do wniosku: gra nie jest warta takiego ryzyka. Dlatego przestałem czytać gazety.
Awatar użytkownika

gr000by
2500
Posty: 2625
Rejestracja: wtorek, 10 sty 2012, 11:32
Krótko o sobie: kombinator - to przede wszystkim
Ulubiony Alkohol: każdy zrobiony z sercem
Status Alkoholowy: Specjalista ds. Wyrobu Alkoholu Domowego
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował: 50 razy
Otrzymał podziękowanie: 665 razy
Re: Likier kawowy polecam

Post autor: gr000by »

Jakbyś wlał alkohol do zimnego mleka, które będziesz później podgrzewał to będziesz miał dość znaczne straty alkoholu, a podgrzewanie alkoholu na otwartym ogniu nie należy do bezpiecznych rzeczy. Niższe stężenie wlewanego alkoholu nie powinno mieć wpływu na rozwarstwienie. Zresztą spróbuj, może się teraz uda :).
Fermentować, destylować, zalegalizować!
http://www.piwo.org/topic/13642-domowa-wytwornia-debowa/ - moje przygody z piwem.

michal278
1850
Posty: 1867
Rejestracja: poniedziałek, 17 gru 2012, 14:56
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: zielona wróżka
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: podlaskie/ mazowieckie
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowanie: 106 razy
Kontakt:
Re: Likier kawowy polecam

Post autor: michal278 »

Ile czasu można to przechowywać i jak? Czy potrzebna jest lodówka?
zapraszam na wczasy na podlasie - jaglowo.com
Awatar użytkownika

damonum
10
Posty: 12
Rejestracja: wtorek, 29 maja 2012, 04:07
Ulubiony Alkohol: pivo Fosters
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Bath, England
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Likier kawowy polecam

Post autor: damonum »

Przechowywanie chyba nie grozi.
Zrobiłem likierek opisany na pierwszej stronie w pierwszym poście (tak na test 2 buteleczki) po pierwszej lampce dostałem podziękowanie i buziaka, że jak takie rzeczy będę robić, to mogę psocić ile chce i kiedy chce. Po tygodniu dostałem drugiego z zapytaniem: Czy mogę więcej tego, zrobić bo się kończy.
Ale do pytania chyba też się podłącze, bo jak zrobię galon czy dwa to będę miał spokój na dłużej.

t1o9m8e6k
50
Posty: 93
Rejestracja: piątek, 22 lip 2011, 14:35
Ulubiony Alkohol: likier kawowy
Status Alkoholowy: Producent Nalewek
Re: Likier kawowy polecam

Post autor: t1o9m8e6k »

Zmodyfikowałem przepis. Zagotowałem mleko w którym rozpuściłem cukier, cukier wanilinowy. Po zagotowaniu odczekałem kilka minut i zalałem nim kawę (częścią mleka). Wymieszałem i wlałem do pozostałej ilości. Stało całą noc, a rano do zimnego dolałem wcześniej przygotowane %%% Wymieszałem i rozlałem do butelek. Sprawdzam dzisiaj i co widzę? rozwarstwienia. Jaki wniosek: inne sposób przyrządzenia, a efekt taki sam. Muszę dalej szukać przyczyny.
Niedawno przeczytałem w gazecie, że picie alkoholu jest bardzo niebezpieczne dla zdrowia. Doszedłem do wniosku: gra nie jest warta takiego ryzyka. Dlatego przestałem czytać gazety.
Awatar użytkownika

gr000by
2500
Posty: 2625
Rejestracja: wtorek, 10 sty 2012, 11:32
Krótko o sobie: kombinator - to przede wszystkim
Ulubiony Alkohol: każdy zrobiony z sercem
Status Alkoholowy: Specjalista ds. Wyrobu Alkoholu Domowego
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował: 50 razy
Otrzymał podziękowanie: 665 razy
Re: Likier kawowy polecam

Post autor: gr000by »

Spróbuj wlać alkohol do gorącego (65-80*C) mleka z dodatkami następnym razem.
Fermentować, destylować, zalegalizować!
http://www.piwo.org/topic/13642-domowa-wytwornia-debowa/ - moje przygody z piwem.

Abalka
5
Posty: 7
Rejestracja: środa, 31 lip 2013, 08:28
Podziękował: 2 razy
Re: Likier kawowy polecam

Post autor: Abalka »

Ja zrobiłem identycznie tylko kawę (rozpuszczalną) rozpuściłem w lekko gotującym się mleku, zrobiłem identycznie jak w przepisie tytułowym na mleku, które pokazałem stronę wcześniej. Żadnego rozwarstwienia.

t1o9m8e6k
50
Posty: 93
Rejestracja: piątek, 22 lip 2011, 14:35
Ulubiony Alkohol: likier kawowy
Status Alkoholowy: Producent Nalewek
Re: Likier kawowy polecam

Post autor: t1o9m8e6k »

Zrobię tak: Rozpuszczę najpierw cukier i cukier wanilinowy, a do lekko gotującego wsypię kawę. Po zagotowaniu jak osiągnie 65-80 stopni wleję %%%.
Niedawno przeczytałem w gazecie, że picie alkoholu jest bardzo niebezpieczne dla zdrowia. Doszedłem do wniosku: gra nie jest warta takiego ryzyka. Dlatego przestałem czytać gazety.

Abalka
5
Posty: 7
Rejestracja: środa, 31 lip 2013, 08:28
Podziękował: 2 razy
Re: Likier kawowy polecam

Post autor: Abalka »

Ale kombinujesz :) Pozostaw mleko to wystygnięcia w temperaturze pokojowej i dolej %. Pamiętaj o wcześniejszym dodaniu kakao. Naprawdę drugiej Ameryki nie odkryjesz :D
Awatar użytkownika

Marcin.U
50
Posty: 99
Rejestracja: piątek, 5 lis 2010, 12:05
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: Likier kawowy polecam

Post autor: Marcin.U »

Hmm ekspertem nie jestem ale wydaje mi się, że przy takich nalewkach ważne jest aby alkohol wlewać powoli i ciągle mieszając. Pewnie tak właśnie robisz, ale warto to jednak wyraźnie zaznaczyć :)
Awatar użytkownika

Bimbel
50
Posty: 84
Rejestracja: sobota, 2 lut 2013, 09:14
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Likier kawowy polecam

Post autor: Bimbel »

Tak zachwalacie ten likier, że dobrze wpływa na żony to i ja muszę go zrobić :)

t1o9m8e6k
50
Posty: 93
Rejestracja: piątek, 22 lip 2011, 14:35
Ulubiony Alkohol: likier kawowy
Status Alkoholowy: Producent Nalewek
Re: Likier kawowy polecam

Post autor: t1o9m8e6k »

Marcinie.U, każda podpowiedź jest dla mnie ważna. Już bardzo długo zmagam się z problemem rozwarstwienia, że czasem to już nawet nie chce mi się sprawdzać w regale gdzie stoi likier bo i tak wiem, że rozwarstwiło :D Przy następnej próbie w ruch pójdzie mieszadło i ktoś do pomocy żeby powoli wlewał mi procenty do gara :D
Niedawno przeczytałem w gazecie, że picie alkoholu jest bardzo niebezpieczne dla zdrowia. Doszedłem do wniosku: gra nie jest warta takiego ryzyka. Dlatego przestałem czytać gazety.
Awatar użytkownika

Marcin.U
50
Posty: 99
Rejestracja: piątek, 5 lis 2010, 12:05
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: Likier kawowy polecam

Post autor: Marcin.U »

Wystarczy chyba zwykła łyżka i dwie, własne ręce :P Chyba, że duże ilości robisz.
Awatar użytkownika

Trener
900
Posty: 914
Rejestracja: środa, 24 lip 2013, 21:19
Krótko o sobie: Taki sobie ze mnie psotnik ;)
Ulubiony Alkohol: Benedyktynka
Status Alkoholowy: Destylator
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 152 razy
Otrzymał podziękowanie: 150 razy
Re: Likier kawowy polecam

Post autor: Trener »

mydlo pisze:Składniki 4 puszki mleka kandyzowanego niesłodzonego
Chyba skondensowanego?... No ale każdy wie o co chodzi ;)

Robiąc tę ambrozję, przypomniały mi się smaki dzieciństwa :D Mleko z rozpuszczonym cukrem to po prostu smak mleka z tubki z dzieciństwa... Uwielbiałem je :odlot: A z dodatkiem kakao, to po prostu mleko kakaowe z tej samej tubki :ok: Mógłbym to pić nawet bez alkoholu :poklon;
Jak na ironię, z całego tego równania wywaliłbym kawę. W mojej ocenie zaburzyła smaki dzieciństwa ;) Na przyszłość zrobię to jeszcze raz bez niej :) Problem stanowi również kwestia kakao. Nie chciało się do końca rozpuścić i gdzieniegdzie można trafić na maleńkie grudki. Rada na przyszłość - lepiej kakao rozrobić osobno w mleku w małym dzbanku lub szklance i potem dolać do reszty.
Choć naturalnie kobieta zachwycona i jej koleżanki z pracy również :ok:
:klaszcze: dla autora przepisu :)
Po drogach jeździ masa świrów i psychopatów. Pędzą na złamanie karku, nie zważając na nic... Aż czasami trudno mi ich wyprzedzić.

t1o9m8e6k
50
Posty: 93
Rejestracja: piątek, 22 lip 2011, 14:35
Ulubiony Alkohol: likier kawowy
Status Alkoholowy: Producent Nalewek
Re: Likier kawowy polecam

Post autor: t1o9m8e6k »

Zrobiłem dzisiaj likier po raz kolejny. Zagotowałem mleko w którym rozpuściłem cukier, cukier wanilinowy i kawę. Do dobrze ciepłego wlałem %%%, ale mocniejsze niż poprzednim razem. Efekty? Aż szkoda pisać. Już dawno nie widziałem żeby rozwarstwiła się tak paskudnie.
Niedawno przeczytałem w gazecie, że picie alkoholu jest bardzo niebezpieczne dla zdrowia. Doszedłem do wniosku: gra nie jest warta takiego ryzyka. Dlatego przestałem czytać gazety.
Awatar użytkownika

Trener
900
Posty: 914
Rejestracja: środa, 24 lip 2013, 21:19
Krótko o sobie: Taki sobie ze mnie psotnik ;)
Ulubiony Alkohol: Benedyktynka
Status Alkoholowy: Destylator
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 152 razy
Otrzymał podziękowanie: 150 razy
Re: Likier kawowy polecam

Post autor: Trener »

Moim zdaniem Twój problem zniknie, gdy zamiast 85% zaczniesz lać 96%. Wlałem połówkę czystego spirytusu do już całkowicie wystudzonego mleka z rozpuszczonymi dodatkami i nie mam absolutnie żadnych rozwarstwień. Przypuszczam, że woda ma całkowicie inną gęstość niż reszta składników. Do tego nie miesza się z tłuszczami, ani ich nie rozpuszcza. Wyeliminuj wodę i będzie spokój.
Po drogach jeździ masa świrów i psychopatów. Pędzą na złamanie karku, nie zważając na nic... Aż czasami trudno mi ich wyprzedzić.
Awatar użytkownika

gr000by
2500
Posty: 2625
Rejestracja: wtorek, 10 sty 2012, 11:32
Krótko o sobie: kombinator - to przede wszystkim
Ulubiony Alkohol: każdy zrobiony z sercem
Status Alkoholowy: Specjalista ds. Wyrobu Alkoholu Domowego
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował: 50 razy
Otrzymał podziękowanie: 665 razy
Re: Likier kawowy polecam

Post autor: gr000by »

O wodzie pisałem już na samym początku, żeby ją wyeliminować jak najszybciej, takie trunki robi się na mleku z dodatkami i spirytusie. Może i wyjdzie mocniejsze, ale można to obejść, dodając mleka (nawet zwykłego z kartonu) zamiast wody - na pewno to będzie lepsze rozwiązanie niż dodawanie wody.
Fermentować, destylować, zalegalizować!
http://www.piwo.org/topic/13642-domowa-wytwornia-debowa/ - moje przygody z piwem.
Awatar użytkownika

barti23
5
Posty: 9
Rejestracja: piątek, 29 lip 2011, 19:19
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: sex on the beach
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: UK
Podziękował: 6 razy
Re: Likier kawowy polecam

Post autor: barti23 »

Witam Serdecznie.

Mój sprawdzony przepis to:

350 ml spirytusu
3 Masy kajmakowe
6 łyżeczek kawy rozpuszczalnej ja używam Carte Noire
2 łyżeczki kakao
2 łyżeczki ekstraktu waniliowego Dr Oetker
2 łyżeczki cukru trzcinowego

Mieszam kawę z cukrem i kakao. Zalewam ciepłym mlekiem do pół szklanki i mieszam dobrze do rozpuszczenia. Masę kajmakową przekładam do garnka ok 5l i podgrzewam do upłynnienia. Dodaję kawę z cukrem i mlekiem i miksuje mikserem na równa masę. Następnie studzę do temperatury pokojowej i powoli dodaje spirytus. Wychodzi 19% likier w ilości ok 1,8L. Ja z tego robię 2 razy 0,7 do piwnicy i 0,4 na bieżąca konsumpcję małżonki.
Awatar użytkownika

Trener
900
Posty: 914
Rejestracja: środa, 24 lip 2013, 21:19
Krótko o sobie: Taki sobie ze mnie psotnik ;)
Ulubiony Alkohol: Benedyktynka
Status Alkoholowy: Destylator
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 152 razy
Otrzymał podziękowanie: 150 razy
Re: Likier kawowy polecam

Post autor: Trener »

Jednak mleko zagęszczone, zagęszczonemu nierówne.
Od jakiegoś czasu robię ten likier na mleku zagęszczonym w kartonikach 500 gramowych, a że schodzi jak woda, więc robię go dość często. Niestety gotowe wyroby na tym mleku strasznie się rozwarstwiają. Za pierwszym razem myślałem, że to felerna partia, ale potem dla pewności kupowałem je w różnych miejscach i różnych przedziałach czasowych.
Gdy ten sam likier robiłem na mleku zamkniętym w mniejszych kartonikach, tego problemu nie było. Widać oszczędność nie zawsze się opłaca.
Po drogach jeździ masa świrów i psychopatów. Pędzą na złamanie karku, nie zważając na nic... Aż czasami trudno mi ich wyprzedzić.

malwinka
2
Posty: 4
Rejestracja: środa, 21 sty 2015, 16:41
Podziękował: 1 raz
Re: Likier kawowy polecam

Post autor: malwinka »

Ja robiłam jeszcze inaczej tylko, że jedynie barwiłam bimber ziarnami kawy. Wrzuciłam kilkanaście do butelki i tak stało dluższy czas. Kolor i zapach miało ładny, smak podobno też. Sama nie próbowałam bo nie pije ale pijący mnie pochwalili :-)

genas.1970
20
Posty: 29
Rejestracja: sobota, 13 wrz 2014, 13:54
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:), jak mogę pomogę,,,
Ulubiony Alkohol: własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: WLKP.
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Likier kawowy polecam

Post autor: genas.1970 »

E tam...Malwinka, a co mieli mówić, musisz zacząć próbować.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przepisy smakowe”