Destylator Bimber KEG Aabratek LM 150cm/60.3 Łomża

Pytania o kompletne destylatory z Allegro, OLX, sklepów internetowych itp.
Regulamin forum
W celu zwiększenia funkcjonalności prosimy, by nowe tematy miały tytuł dokładnie taki, jaki nosi dana aukcja lub sprzęt w danym sklepie. Nie należy dopisywać pytań o inne aukcje w już istniejącym temacie- dzięki temu łatwiej będzie można szukać sprzętów w przyszłości i unikniemy dublowania tematów o tych samych sprzętach.

Strony z aukcjami Allegro dostępne są 30 dni. Potem wygasają i temat pozostaje bez odniesienia do produktu.
Żeby uniknąć problemu wygaśniętych linków prosimy o wstawianie zamiast adresu aukcji Allegro linku z serwisu http://archi.inosak.org/
(allegromat stał się płatny).

Jak to zrobić?

1. Wchodzimy na wybraną aukcję i kopiujemy jej numer: np: 34556346566454
2. Wchodzimy na stronę http://archi.inosak.org/ i wpisujemy/wklejamy numer aukcji:
3. Kopiujemy link do zarchiwizowanej aukcji:
4. Wklejamy otrzymany link do forum.

Można także wykonać prosty zrzut ekranu za pomocą programy np https://www.screenpresso.com/.


Tematy, które w tytule nie będą zgodne z tytułem aukcji będą warunkowo poprawiane, lub usuwane.
Pamiętaj ! Administracja ma prawo do kasowania/nieakceptowania tematów z linkami do Allegro.
Awatar użytkownika

Autor tematu
biohazard
5
Posty: 6
Rejestracja: poniedziałek, 29 lip 2013, 14:51
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 1 raz

Post autor: biohazard »

Witam wszystkich Aabratek z allegro http://www.allegromat.pl/aukcja141616

co o nim myślicie. Co można do niego dodać a co ująć żeby trochę posłużył.
Ostatnio zmieniony niedziela, 18 sie 2013, 10:14 przez Emiel Regis, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Zmiana tytułu tematu na zgodny z regulaminem!
Awatar użytkownika

JanOkowita
2500
Posty: 2680
Rejestracja: czwartek, 10 lut 2011, 13:56
Krótko o sobie: Parmezan, Ementaler i Roquefort, Duvel i Trappist - to moje nałogi.
Ulubiony Alkohol: Im ciekawszy i starszy tym lepszy.
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: PL
Podziękował: 307 razy
Otrzymał podziękowanie: 432 razy
Kontakt:
Re: Aabratek z allegro co myślicie.

Post autor: JanOkowita »

Myślimy, że trzeba czytać Forum.
Zapraszam do mojego sklepu: https://alkohole-domowe.pl Pokolenie Silver jeszcze daje radę:)

PETER29
850
Posty: 897
Rejestracja: piątek, 18 lut 2011, 16:28
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Czysta i browar
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: ŚLĄSKIE
Podziękował: 18 razy
Otrzymał podziękowanie: 104 razy
Re: Aabratek z allegro co myślicie.

Post autor: PETER29 »

Bardzo dobry wybór. Z tej kolumny raczej nic już nie ujmiesz bo to absolutne minimum. Możesz cały czas cos dokładać. Poczytaj wypełnienie kolumny, wziernik, E-arc, regulator napiecia, VM.
_______________________________________________________________________________
Pozdrawiam KRZYSZTOF
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7298
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1694 razy
Re: Destylator Bimber KEG Aabratek LM 150cm/60.3 Łomża

Post autor: radius »

Do absolutnego minimum, brakuje portu termometru - albo ok. 20 cm pod głowicą, albo ok. 40cm nad kotłem.
SPIRITUS FLAT UBI VULT
Awatar użytkownika

KS2507
400
Posty: 416
Rejestracja: środa, 3 paź 2012, 18:47
Krótko o sobie: Konstruktor fajnych maszynek
Ulubiony Alkohol: Czysty.
Status Alkoholowy: Destylator
Podziękował: 51 razy
Otrzymał podziękowanie: 67 razy
Kontakt:
Re: Destylator Bimber KEG Aabratek LM 150cm/60.3 Łomża

Post autor: KS2507 »

Aukcja z linku zamieszczonego przez autora tematu jest wystawiona prze zemnie i kolumna z głowicą jest mojego wykonania.
Tak jak napisał kolega wyżej jest to wersja ekonomiczna , dodatkowe porty termometru montuję gratis co jest to napisane w opisie aukcji.
Na pozostałych aukcjach są kolumny z wyższym wyposażeniem takim jak.
-Złącza SMS lub TC
-Wziernik
-VM jako obniżony odbiór boczny
-Głowica puszkowa

Mogę też wyposażyć destylator w dodatkowe opcje takie jak.

-Szeroki wlew
-Dodatkowy wlew
-Spust z kega
-Sterowanie E-ARC
-Regulator mocy grzałek
-Wypełnienie pryzmatyczne
-Podział kolumny na dodatkowe elementy.

Pozdrawiam KS2507
Destylatory kolumny rektyfikacyjne 96.6%
INOXSTILL.PL

https://allegro.pl/uzytkownik/inoxstill?order=m
https://www.youtube.com/channel/UCrw1QktBqnANXCuz_nOQBxw

krzysboj
10
Posty: 15
Rejestracja: sobota, 1 gru 2012, 16:03
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Destylator Bimber KEG Aabratek LM 150cm/60.3 Łomża

Post autor: krzysboj »

Potwierdzam wszystko co napisał producent i gorąco go polecam. Wzorowy kontakt, elastyczność. Atrakcyjna cena a przede wszystkim wzorowe wykonanie - właśnie to przeważyło, spawy nawet przed wytrawieniem wyglądają jak po specjalnej obróbce.
Ten wykonawca naprawdę jest godny polecenia.
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 21 paź 2013, 07:55 przez gr000by, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: konieczne poprawki
Awatar użytkownika

artpain
5
Posty: 9
Rejestracja: niedziela, 15 wrz 2013, 22:56
Krótko o sobie: Jestem początkującym hobbystą.
Ulubiony Alkohol: czysty ;-)
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Destylator Bimber KEG Aabratek LM 150cm/60.3 Łomża

Post autor: artpain »

Witam, ja również zakupiłem sprzęt od KS2507. Chciałem kolegę bardzo pochwalić za jakość spawów - są naprawdę pierwsza klasa. Jak otrzymałem instrument to w pierwszej chwili pomyślałem, że wykonał go jakiejś wysokiej jakość japoński robot ( w dobrym tego słowa znaczeniu) - gdyż każdy element był wykonany tak precyzyjnie jakby był zaprojektowany na komputerze a potem "tylko" wytworzony przez nieomylną maszynę:) Na szczęście nie jest to wyrób produkowany masowo i nie posiadający duszy, wręcz przeciwnie - duszę to on ma i gra przepięknie. Sprzęcik dotarł do mnie dwa tygodnie temu - jednak nie chciałem się na jego temat wypowiadać zanim na nim nie zagram. Przez ten czas kompletowałem i składałem sprzęt do zamkniętego obiegu wody - ot taki kaprys, i dlatego tyle to trwało. Teraz jednak gdy jestem już po pierwszym koncercie mogę z czystym sumieniem napisać, że instrument stroi i to pięknie (znaczy się gra i nic nie fałszuje)! Gratulację dla wykonawcy za precyzję i za wiedzę :respect:. Wiedza jest tu bardzo istotna ponieważ trzeba rozumieć jak sprzęt pracuje aby wiedzieć jak go doskonalić i czegoś nie zepsuć. Jestem bardzo zadowolony z zakupu i dziękuje w tym miejscu KS2507 za cenne porady i uwagi. Również tu chciałem zachwalić świetnie wykonany odpływ w kegu wspawany dokładnie w samiutkie dno na środeczku który działa tak pięknie, że żadna kropelka nie zostaje w kegu. Co ciekawe gratis dostałem aż 4 porty (jeden w kegu) i 3 ramki na termometry za co również dziękuję. Początkowo owe ramki wydawały mi się zbędne jak oglądałem zdjęcia innych instrumentów - jednak po pierwszym koncercie okazały się bardzo przydatne gdyż termometr umieszczony w ramce dokładnie na wysokości z której odbywa się odczyt bardzo ułatwia czytelne ocenienie sytuacji w krytycznych momentach. Bardzo wydajna chłodnica w głowicy, doskonale sprawdziła się obiegu zamkniętym wody. Zaworek iglicowy wspawany tak blisko tamki (wykręcałem i sprawdzałem) że jeziorko ma może 1-3ml pojemności :)
Podsumowując,
- kolega zna się na działaniu sprzętu
- zna się na spawaniu
- potrafi doradzić, polecić coś lub zasugerować co jest zbędne a kosztowne.
- wykonał cześć swojej pracy zupełnie gratis - jest elastyczny :)
- 8,86 litra czystej mocy z czego aż 7,35 serca za pierwszym razem samo się broni!
P.O.L.E.C.A.M.
Denerwujące jest ciągłe czytanie tego podpisu pod moim postem.

Myman
50
Posty: 57
Rejestracja: poniedziałek, 20 wrz 2010, 11:45
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 10 razy
Re: Destylator Bimber KEG Aabratek LM 150cm/60.3 Łomża

Post autor: Myman »

Kolego biohazard, posłuchaj kolegi radiusa bo dobrze radzi z tymi portami termometrów. Jeśli ponadto p. Krzysztof dorobi je gratisowo to na twoim miejscu zainstalowałbym obydwa. Z innych ułatwiających życie dodatków radzę szeroki wlew. Jak mi się śliwki w KEGu przypaliły, a miałem standardowy otwór, to mało mnie szlag nie trafił zanim doczyściłem. Teraz z szerokim wlewem czyszczenie to bajka.

Koledzy krzysboj i artpain wyrazili już swoje pozytywne zdanie nt. p. Krzysztofa natomiast ja ze swojej strony mogę dodać, że nie przesadzili :)

cannon
20
Posty: 29
Rejestracja: piątek, 5 kwie 2013, 09:12
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Destylator Bimber KEG Aabratek LM 150cm/60.3 Łomża

Post autor: cannon »

Witam ja również posiadam kolumnę od kolegi KS2507(pozdrawiam serdecznie) i powiem że jakość wykonania bije na głowę konkurencje. Z czystym sumieniem mogę powiedzieć że to dobry i sprawdzony
"gość"od procentowego sprzętu.
Awatar użytkownika

KS2507
400
Posty: 416
Rejestracja: środa, 3 paź 2012, 18:47
Krótko o sobie: Konstruktor fajnych maszynek
Ulubiony Alkohol: Czysty.
Status Alkoholowy: Destylator
Podziękował: 51 razy
Otrzymał podziękowanie: 67 razy
Kontakt:
Re: Destylator Bimber KEG Aabratek LM 150cm/60.3 Łomża

Post autor: KS2507 »

Dziękuję kolegom za opinię i życzę żeby sprzęt służył jak naj dłużej i produkował trunki najwyższej jakości. :piwo:

Poniżej link do moich aukcji.

Pozdrawiam Krzysiek-KS2507 :)

http://allegro.pl/listing/user/listing. ... d=16690954
Destylatory kolumny rektyfikacyjne 96.6%
INOXSTILL.PL

https://allegro.pl/uzytkownik/inoxstill?order=m
https://www.youtube.com/channel/UCrw1QktBqnANXCuz_nOQBxw

PETER29
850
Posty: 897
Rejestracja: piątek, 18 lut 2011, 16:28
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Czysta i browar
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: ŚLĄSKIE
Podziękował: 18 razy
Otrzymał podziękowanie: 104 razy
Re: Destylator Bimber KEG Aabratek LM 150cm/60.3 Łomża

Post autor: PETER29 »

cannon pisze:Witam ja również posiadam kolumnę od kolegi KS2507(pozdrawiam serdecznie) i powiem że jakość wykonania bije na głowę konkurencje. Z czystym sumieniem mogę powiedzieć że to dobry i sprawdzony
"gość"od procentowego sprzętu.
Skąd wiesz że bije na głowę konkurencję? Które sprzęty porównywałeś ? Na pewno KS2507 wie co robi i to widać na fotkach, jednak z takimi stwierdzeniami bym się powstrzymał.
_______________________________________________________________________________
Pozdrawiam KRZYSZTOF

cannon
20
Posty: 29
Rejestracja: piątek, 5 kwie 2013, 09:12
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Destylator Bimber KEG Aabratek LM 150cm/60.3 Łomża

Post autor: cannon »

Dla sprostowania .
Chodzi mi dokładnie o jakość spawów, spasowanie elementów. Mało jest takich sprzętów abym mógł coś przyrównać do roboty KS2507 (akurat znam jego robotę). Nie mam zamiaru obrażać innych producentów sprzętów bo to nie jest w moim zamyśle (ukłon w ich stronę). 95% sprzętu z alledrogo to po prostu "niedopracowane gnioty"- zaznaczam że jest to moja prywatna ocena.I jeśli miałbym z alledrogo wybierać sprzęt KS2507 (pomijając 5% innych dobrych producentów) i owe gnioty to porostu mogę polecić KS.... z czystym sumieniem.
Na pewno są i " lepsze maszyny" innych producentów ale nie mogę się wypowiedzieć na ich temat bo ich nie znam.
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 11 lis 2013, 20:49 przez gr000by, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: brak odstępów
Awatar użytkownika

pędząca norka
20
Posty: 24
Rejestracja: sobota, 7 maja 2011, 13:26
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Podziękował: 1 raz
Re: Destylator Bimber KEG Aabratek LM 150cm/60.3 Łomża

Post autor: pędząca norka »

Witam , sprzęcik od naszego kolegi zakupiłem już parę miesięcy temu ale nie miałem czasu napisać pochwały tak mnie wciągnęło że dopiero teraz mam czas napisać..;-) O jakości wykonania nie będę się rozpisywać bo zrobili to moi poprzednicy , wzorowy kontakt , podzielił mi dodatkowo kolumnę . Sprzęt wręcz śpiewa a nie gra idealnie..;-) Do mojego starego sprzętu nawet nie ma porównania , wręc bez obsługowa i stabilna w pracy , Krzyska mogę tylko pochwalić wiecęj takich ludzi...pozdrawiam
ps. moja kolumna puszkowa nie dość ze pięknie pracuje to i tak wygląda
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o kompletne destylatory z Internetu”