Pitbul81 i jego aparatura reflux.

Temat dla tych, którzy chcą zbudować, bądź zakupić, kompletne urządzenia.

Autor tematu
pitbull81
2
Posty: 3
Rejestracja: wtorek, 16 cze 2009, 07:25

Post autor: pitbull81 »

Witam wszystkich psociarzy.Piszę bo mam kilka pytań co do mojego nowego sprzetu i szukam kilku dobrych porad.czytam już to wszystko od kilku dobrych dni i już coraz mniej wiem a nie chcę sknocić czegoś.Wcześciej psociłem tylko wódeczki smakowe na zwyklej kolumnie ale teraz chcę przejśc na nastepny poziom i dołączyć do grona tych co mają ponad 90% A więc tak:
1)zastanawiam się czy 4KW wystarczy do rozruszania 50l.kega? (mam taboret gazowy o mocy max 7,5 KW)
2)czy 120 cm samego wypełnienia będzie odpowiednie?(bo na więcej niestety mi sufit nie pozwala :-( )
3)czy jako wypełnienie można zastosować takie pierścienie ceramiczne co stosuje się do wstępnego filtrowania w akwariach?Mają one wymiary 6x6mm
A drugą taką rzeczą ciekawą co znalazłem to hartowane kulki szklane do strzelania o średnicy 5.72mm.
Czy bedą to wmiare odpowiednie rzeczy czy mam jednak te zmywaki wkładac albo wióry od tokarza z SS?
4)czy refluks wewnętrzy wystarczy mi tutaj czy jeszcze mam zastosować zewnętrzny?Dodam,że będę miał 4 zimne palce 15mm każdy i bedą miały oddzielnie regulowany przepływ wody.
5)I teraz takie pytanie z innej beczki czy Deflegmator to to samo co wypełnienie w kolumnie czy czymś się różni?
Byłbym bardzo wdzięczny jakby ktoś mógłby mi doradzić.
Pitbull
promocja

djprezes
50
Posty: 63
Rejestracja: sobota, 3 sty 2009, 18:33
Otrzymał podziękowanie: 5 razy
Re: Pitbul81 i jego aparatura reflux.

Post autor: djprezes »

Postaram sie pomoc:

1)wystarczy
2)u mnie wystarcza 120 ;)
3)nie mam pojecia, ale mam zmywaki, i działają
4)wystarczy jeden relfux, ale ja np mam dwa, jednak uzywam tylko zimne palce
5)kolumna pelni role deflegmatora zwrotnego, czyli flegma wraca do gara

pozdrawiam

Autor tematu
pitbull81
2
Posty: 3
Rejestracja: wtorek, 16 cze 2009, 07:25
Re: Pitbul81 i jego aparatura reflux.

Post autor: pitbull81 »

Wielkie dzięki.Jak zbuduję to wstawie fotki.A jako wypełnienie zastosuję narazie szklane koraliki o średnicy 2x2 z małą dziurką w środku o średnicy około 0,7mm.
Zobaczymy co wyjdzie
Pitbull

zbynekk
30
Posty: 46
Rejestracja: wtorek, 26 maja 2009, 17:45
Re: Pitbul81 i jego aparatura reflux.

Post autor: zbynekk »

djprezes pisze:...
5)kolumna pelni role deflegmatora zwrotnego, czyli flegma wraca do gara...
To trochę zbyt duże uproszczenie tematu. Zadaniem deflegmatora jest skroplenie mniej lotnych par. Natomiast w kolumnie na wypełnieniu zachodzi proces wzbogacenia, wymiana para ciecz, to tak jakbyś połączył w szereg kilka - kilkanaście aparatów prostych.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Aparatury kompletne”