Nastaw z pomidorów

...na wszystkim da się nastawić "zacier".

Autor tematu
wujek1988
1
Posty: 1
Rejestracja: środa, 4 wrz 2013, 11:37
Podziękował: 2 razy

Post autor: wujek1988 »

Witam

Na samym wstępie chciałem powiedzieć że dopiero raczkuje w temacie pędzenia .. Ale przeglądam forum czytam i się powoli uczę :P także proszę o wyrozumiałość. :!: :D
A wracając do tematu, mam około 60kg wolnego towaru tzn dojrzałych pomidorów spod foli i chciałbym to przerobić na jakiś mocniejszy %%% :odlot: , przyznam się że szukałem jakiś przepisów ale nic ciekawego nie wpadło mi w oko :?: :D
Próbował ktoś eksperymentować z pomidorem? Jakieś pomysły jak to przerobić na %%, proporcje, itp, przepisy ....

z góry dzięki :D
Ostatnio zmieniony środa, 18 wrz 2013, 20:53 przez Emiel Regis, łącznie zmieniany 1 raz.
koncentraty wina

Rusin
200
Posty: 249
Rejestracja: sobota, 31 sie 2013, 18:55
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Lokalizacja: Kalisz
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowanie: 6 razy
Re: Pomidorowy Problem

Post autor: Rusin »

10Kg cukru 30l wody a pomidory dać tak sobie do smaku. Ale co z tego wyjdzie? Bóg raczy wiedzieć. Ja do swojego przesłodzonego wina dałem przecier pomidorowy i poszło na rurki jak przerobiło cukier i w smaku nic nie czuć.
In vino veritas, in aqua sanitas
Awatar użytkownika

Lootzek
850
Posty: 887
Rejestracja: środa, 19 wrz 2012, 00:23
Krótko o sobie: Psotnik, dłubacz i leń patentowany.
Status Alkoholowy: Destylator
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 97 razy
Otrzymał podziękowanie: 171 razy
Re: Pomidorowy Problem

Post autor: Lootzek »

Hmmm, osobistych doświadczeń z nastawem z pomidorów nie mam, jedynie zdarzyło mi się próbować wino pomidorowe ;). W smaku było dość specyficzne ale nie odrzucające.
Gdyby jednak napadło mnie na zrobienie takiego destylatu, zabrałbym się do tego tak:
Umyte tomaty pociapałbym na cząstki, bez oddzielania czegokolwiek (oczwiście prócz nadgniłych fragmentów), bo pod skórką najwięcej aromatu siedzi. Tak przygotowane poddusiłbym pod przykryciem aż się rozpadną. Dopiero tak uzyskaną masę przetarłbym przez sitko aby pozbyć się pestek i skórek.
Dalej postępowałbym wg przepisu Kucyka, czyli 2kg cukru (lub glukozy) na 15 litrów pulpy, dodać drożdże, myślę że bayanusy albo jakieś turbo fruit. Nie dawałbym pożywki bo cały taki nastaw to jedna wielka pożywka ;). Po kilku dniach dalszy 1 kg cukru na 10 litrów nastawu i dać tym małym robalom zrobić swoje. Aha, nie przesadzałbym z ilością nastawu w fermentatorze bo mocno podejrzewam że drożdże w tak sprzyjających okolicznościach przyrody mogą ostro buzować na początku! ;)
Dalej destylacja a uzyskaną ambrozję zarzuciłbym małą ostrą papryczką dla podkreślenia charakteru :)
Awatar użytkownika

szeyker89
200
Posty: 244
Rejestracja: niedziela, 30 paź 2011, 18:45
Ulubiony Alkohol: WW - Wyprodukowany Własnoręcznie
Status Alkoholowy: Producent Wódek
Lokalizacja: Białystok
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: Pomidorowy Problem

Post autor: szeyker89 »

Z samych pomidorów nie zaszalejesz. Mają w sobie niewiele cukru. Mogą jedynie robić za pożywkę dla drożdży ale to też nie za dużo ich dajesz w tym celu. Ja już dawno z nich zrezygnowałem ze względy na gotowe mieszanki drożdży + pożywka. Pozdrawiam.
Pozdrawiam szeyker89

czorny10
20
Posty: 22
Rejestracja: niedziela, 3 mar 2013, 00:45
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Pomidorowy Problem

Post autor: czorny10 »

Lootzek pisze: ...dodać drożdże, myślę że bayanusy albo jakieś turbo fruit. Nie dawałbym pożywki bo cały taki nastaw to jedna wielka pożywka ;).
Turbo fruit to Saccharomyces Bayanus, pożywka, witaminy i mikroelementy oraz enzymy :)
Awatar użytkownika

Lootzek
850
Posty: 887
Rejestracja: środa, 19 wrz 2012, 00:23
Krótko o sobie: Psotnik, dłubacz i leń patentowany.
Status Alkoholowy: Destylator
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 97 razy
Otrzymał podziękowanie: 171 razy
Re: Pomidorowy Problem

Post autor: Lootzek »

Masz rację :) O pożywce wspomniałem tylko dlatego że w przepisie Kucyka którym się podpierałem takowa występuje.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zaciery i nastawy z różnych rzeczy”