Przepalanka - (wódka 'winiak') Zaprawa do...

Pomysły na poprawę smaku bimbru, przepisy smakowe, domowe sposoby na wyrób markowych wódek...
Awatar użytkownika

Autor tematu
Juliusz
1050
Posty: 1066
Rejestracja: środa, 10 wrz 2008, 16:28
Krótko o sobie: Amator alkoholniarz, ciekawy.
Ulubiony Alkohol: Whiskey.
Status Alkoholowy: Drinker
Lokalizacja: Australia
Podziękował: 82 razy
Otrzymał podziękowanie: 128 razy

Post autor: Juliusz »

Wspominaliśmy tu już o nalewaniu wódki/spirytusu na dąb. Trzeba wspomnieć, że taki nalew można pić i jest względnie smaczny ale aby wykorzystać pełniej smak i aromat nadany wódce dębem znane są przepisy na tzw. Przepalankę. Jest to niezła namiastka winiaku wyprodukowana na zwykłej czystej wódce.

Wprowadzę tu też nowe pojęcie zaprawy do wódek, podam przepis na zaprawę a potem przepisy na sporządzenie trzech różnej jakości przepalanek.

ZAPRAWA DO PRZEPALANKI

1. Orzechy włoskie* (1 orzech) 30-40g.
2. Migdały słodkie 40g
3. Śliwki suszone** 25g
4. Rodzynki 100g
5. Wanilia (1/4 lub 1/3 dużej laski) 1-1.5g
6. Wióry limuzynowe (dąb pieczony) 10-15g
7. Spirytus 50% 1 L

Surowce powinny być pierwszej jakości. Migdały słodkie, śliwki nieodymiane (nie wędzone).

Wszystkie surowce rozdrobnić na małe kawałki i wrzucić do słoja o pojemności 2L. Ze śliwek wyjąć pestki i 2/3 dodać do słoja. Do słoja wlać 1 L spirytusu rozcienczonego do 50%-55% (580ml 95% + 450ml wody). Macerować zalew przez 4 - 5 tygodni mieszając dośc często co drugi lub trzeci dzień. Po upływie zalecanego czasu płyn zlać znad owoców i gdy trzeba przefiltrować przez filtr do kawy. Zabutelkować i nalepić nalepkę 'Zaprawa do przepalanki i dać datę i początkową pojemność). Pozostale owoce zalać małą ilością wody 100ml-150ml zostawić na 24 godziny i filtrowane dodać do zaprawy.

PRZEPALANKA ZWYKŁA
(skład na 10L wódki)

1. Zaprawa do przepalanki 1L
2. Wódka czysta 40% 9L
3. Syrop cukrowy z 50g-75g cukru 0.1L


PRZEPALANKA DOBRA
(skład na 10L wódki)

1. Zaprawa do przepalanki 1L
2. Wódka czysta 40% 8.5L
3. Winiak mieszany (1 butelka) 0.5L
4. Kieliszek wina gronowego 0.1L
5. Syrop z cukru 50g-75g 0.1L


PRZEPALANKA WYBOROWA
(skałd na 10L wódki)

1. Zaprawa do przepalanki 1L
2. Wódka czysta 40% 4L
3. Wódka czysta 45% 4L
4. Winiak luksusowy lub koniak (1 butelka) 0.5L-0.75L
5. Dwa kieliszki wina gronowego 0.2L
6. Syrop z cukru 50g-75g 0.1L

Jak zwykle wódkę dobrze jest odstwić na minimum 1 miesiąc lepiej dwa lub trzy. Można ją oczywiście pić po 24 godzinach ale po dobrym odleżakowaniu łagodnieje i ma subtelny zbalansowany smak.

* - Orzechy włoskie na wódki są materiałem sezonowym. Zbiera się je w końcu lipca/początku sierpnia gdy są jeszcze młodziutkie, zielone i miękkie - dają się łatwo kroić.
Można z nich przyrządzić nalew/esencję ale to w innym temacie.

** - Niektóre śliwki suszone powlekane są tłuszczem aby nie wysychały zbyt szybko.

J.
Moją pasją są suwaki logarytmiczne jednostronne
koncentraty wina

puzon
10
Posty: 15
Rejestracja: środa, 7 gru 2011, 14:21
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Przepalanka - (wódka 'winiak') Zaprawa do...

Post autor: puzon »

Zrobiłem według pierwszego przepisu, wyszło super, polecam. Po czymś takim nie sięgniesz po czystą ;)
Awatar użytkownika

lesgo58
5000
Posty: 5230
Rejestracja: poniedziałek, 18 kwie 2011, 13:31
Krótko o sobie: "...coqito ergo sum..."
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Land Krzyżaków. Pogranicze Prus wschodnich.
Podziękował: 1292 razy
Otrzymał podziękowanie: 2743 razy
Re: Przepalanka - (wódka 'winiak') Zaprawa do...

Post autor: lesgo58 »

Ja robiłem wszystkie trzy wersje i muszę powiedzieć, że warte zachodu - zwłaszcza po dłuższym przegryzaniu się. Cieślak jest niezastąpiony.
Nie wiem jakie kto ma preferencje ale radziłbym uważać na proporcje cukru. Jak na "winiak" wychodzi za słodkie. Zwyczajowo daję połowę cukru. No i jeszcze jedna uwaga - jeśli przeznaczamy do dłuższego leżakowania proponuję zmniejszyć dawkę zaprawki przynajmniej o 1/3.
To takie moje subiektywne odczucia.
Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
Awatar użytkownika

olo 69
650
Posty: 692
Rejestracja: sobota, 8 maja 2010, 08:02
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowanie: 72 razy
Re: Przepalanka - (wódka 'winiak') Zaprawa do...

Post autor: olo 69 »

Ja zrobiłem w odstępach trzy niby jednakowe zaprawki, a z każdej po rozrobieniu z wódką inaczej smakuje. Ale trunek wart zachodu.
Pozdrawiam,olo 69
Awatar użytkownika

cafekot
250
Posty: 253
Rejestracja: sobota, 15 sie 2009, 15:34
Krótko o sobie: Grupa krwi +miodowa
Otrzymał podziękowanie: 47 razy
Re: Przepalanka - (wódka 'winiak') Zaprawa do...

Post autor: cafekot »

Proszę o pomoc koledzy :
- organizuję wiejski stół na weselę dla przyjaciela, w beczce będzie bimberek który chcę dosmaczyć zaprawą do przypalanki
- czym w przepisie zastąpić orzech włoski zielony ???
Awatar użytkownika

Lootzek
850
Posty: 887
Rejestracja: środa, 19 wrz 2012, 00:23
Krótko o sobie: Psotnik, dłubacz i leń patentowany.
Status Alkoholowy: Destylator
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 97 razy
Otrzymał podziękowanie: 171 razy
Re: Przepalanka - (wódka 'winiak') Zaprawa do...

Post autor: Lootzek »

Cafekot, a kiedy to wesele? Mam w domu conieco esencji na zielonych orzechach. Jest słodka, cierpka, brązowa aż czarna, nieco korzenna i moocno orzechowa! Myślę że setuchna spokojnie zaspokoi twoje potrzeby, chyba że beczułka o której piszesz jest wielkości cysterny ;). Jeśli chcesz mogę Ci w poniedziałek wysłać, pytanie tylko czy się poczta wyrobi..
Awatar użytkownika

cafekot
250
Posty: 253
Rejestracja: sobota, 15 sie 2009, 15:34
Krótko o sobie: Grupa krwi +miodowa
Otrzymał podziękowanie: 47 razy
Re: Przepalanka - (wódka 'winiak') Zaprawa do...

Post autor: cafekot »

Impreza jest dopiero w grudniu, ale do zadania zabieram się już teraz, na stole będzie : ser, smalec, słonina, suszone mięso, wędzone świńskie uszy, udziec dziczy z kością-wędzony na zimno, wiele rozmaitego drobiazgu i 10 litrowa beczka bimberku.
Przesyłam na priv własny adres i proszę o adres kolegi to w formie podziękowań wyślę buteleczkę mojej firmowej miodówki.
:poklon; WIELKIE :poklon; dzięki

p.s. Daj znać czy doszło na PW - bo miałem problemy z wysłaniem.

puzon
10
Posty: 15
Rejestracja: środa, 7 gru 2011, 14:21
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Przepalanka - (wódka 'winiak') Zaprawa do...

Post autor: puzon »

Otwarłem po paru miesiącach butelkę z tą przepalanką, zyskuje z czasem, jest b. delikatna w smaku, ma lekki, przyjemny aromat, zostaje na języku fajny posmak. Spokojnie wchodzi bez popychaczy, ale nie zamula jak słodkie trunki. Jako bazy użyłem destylatu z mąki pszennej, na 1litr, dodałem dwie łyżeczki cukru, 100ml zaprawki, moc 42%. Degustacja w szerszym, męskim gronie, też
potwierdza mój zachwyt. Największą wadą tej przepalanki jest to, że trudno ją utrzymać te parę miesięcy. ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przepisy smakowe”