Śmierdzący wąż silikonowy.

Sposoby połączeń elementów destylatorów. Połączenia rozbieralne i nierozbieralne. Gwintowanie, lutowanie, spawanie.

Autor tematu
ewan
50
Posty: 81
Rejestracja: niedziela, 31 sty 2010, 17:19
Podziękował: 1 raz

Post autor: ewan »

Kupiłem wąż silikonowy, który śmierdzi jakby szpitalem albo dentystą ale tak że po rozpakowaniu paczki wszystko wokół śmierdziało. Wygotowałem w wodzie ok 20 min. to jest teraz problem z garnkiem. Chociaż wężyk trochę mniej śmierdzi. Co może wytrawić ten silikon żeby można spokojnie podłączyć go do sprzętu?

wawaldek11
2500
Posty: 2912
Rejestracja: niedziela, 14 lis 2010, 22:18
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem, który ma więcej radości z dawania niż z brania.
Ulubiony Alkohol: niepospolity i najlepiej bez banderolki; poszukiwania ciągle trwają...
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Puszcza Goleniowska
Podziękował: 159 razy
Otrzymał podziękowanie: 298 razy
Re: Śmierdzący wąż silikonowy.

Post autor: wawaldek11 »

Często świeżo wyprodukowany wąż ma dziwny zapach. Chyba ulatniają się resztki utwardzacza czy jakoś tak. Połóż w ciepłym i powinno minąć.
Pozdrawiam,
Waldek
Awatar użytkownika

szabix
150
Posty: 184
Rejestracja: środa, 30 gru 2009, 15:01
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: Śmierdzący wąż silikonowy.

Post autor: szabix »

Wypłukać etanolem. A najlepiej przeznaczyć jeden wsad na spirytus techniczny.
Awatar użytkownika

Pretender
2500
Posty: 2993
Rejestracja: piątek, 11 lis 2011, 14:17
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centrum
Podziękował: 38 razy
Otrzymał podziękowanie: 251 razy
Re: Śmierdzący wąż silikonowy.

Post autor: Pretender »

Gdzieś mi się obiło o uszy, że wężyki na koniec są wygrzewane. Ale jak zrobić to w warunkach domowych to nie wiem.
Awatar użytkownika

gr000by
2500
Posty: 2625
Rejestracja: wtorek, 10 sty 2012, 11:32
Krótko o sobie: kombinator - to przede wszystkim
Ulubiony Alkohol: każdy zrobiony z sercem
Status Alkoholowy: Specjalista ds. Wyrobu Alkoholu Domowego
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował: 50 razy
Otrzymał podziękowanie: 665 razy
Re: Śmierdzący wąż silikonowy.

Post autor: gr000by »

Najlepiej będzie zrobić tak jak radzi kolega @ szabix, przepuść jedną porcję nastawu na spirytus. Fakt, nie będzie się nadawał do spożycia bez obróbki na kolumnie, ale będziesz miał problem z głowy.
Fermentować, destylować, zalegalizować!
http://www.piwo.org/topic/13642-domowa-wytwornia-debowa/ - moje przygody z piwem.

Autor tematu
ewan
50
Posty: 81
Rejestracja: niedziela, 31 sty 2010, 17:19
Podziękował: 1 raz
Re: Śmierdzący wąż silikonowy.

Post autor: ewan »

Wygotowałem jeszcze w wodzie z płynem.Teraz się wietrzy namoczę jak go jeszcze parę godzin w przedgonach może się poprawi. Jeden wsad na spiryt techniczny to się trochę mija z celem.
Gdzieś ok. 3lata wstecz kupowałem w eurowinie szkiełka do post stila razem z silikonem nie było problemu wypłukałem w wodzie i żadnych smrodów . Czyżby do Polski zawitała chińszczyzna?
Czy też producenci mają nas w głębokim poważaniu. Spaliłem kawałek silikonu. Dym w miare biały proszek biały z domieszką jakby trochę czarnego. Ale czy to ma wpływ na SMRÓD?
Awatar użytkownika

Pretender
2500
Posty: 2993
Rejestracja: piątek, 11 lis 2011, 14:17
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centrum
Podziękował: 38 razy
Otrzymał podziękowanie: 251 razy
Re: Śmierdzący wąż silikonowy.

Post autor: Pretender »

Chinszczyzna? Nie sądzę. W PL można kupić w dobrej cenie bezpośrednio od producenta. Jeśli jest blisko nas tym lepiej. Zawsze zostają "kawałki" mające kilka metrów.
Awatar użytkownika

soltys
100
Posty: 138
Rejestracja: sobota, 9 lut 2013, 13:10
Status Alkoholowy: Specjalista ds. Wyrobu Alkoholu Domowego
Lokalizacja: woj. Podkarpackie
Podziękował: 33 razy
Otrzymał podziękowanie: 26 razy
Re: Śmierdzący wąż silikonowy.

Post autor: soltys »

Silikon najlepiej kupować tu http://alkohole-domowe.pl/ Jeśli chodzi o Biowin to silikon to jedyna rzecz, której u nich już nie kupię gdyż nazywają silikonem mieszankę silikonowo-igielitową, która delikatnie mówiąc waliła kwaśnym smrodem po rozgrzaniu.
Jeżeli spożywamy alkohol - nie pijemy

mirko
30
Posty: 38
Rejestracja: środa, 9 sty 2013, 19:45
Re: Śmierdzący wąż silikonowy.

Post autor: mirko »

Racja jeżeli nie domieszka to podruba, nie wiem ile wydałeś na te wężyki, ale na Twoim miejscu pomyślałbym o nowym zakupie u innego żródła.
Myślę, że koszt zakupu będzie mniejszy niż przerobienie nastawu na spir. techn.-marnotrastwo.
Awatar użytkownika

Pretender
2500
Posty: 2993
Rejestracja: piątek, 11 lis 2011, 14:17
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centrum
Podziękował: 38 razy
Otrzymał podziękowanie: 251 razy
Re: Śmierdzący wąż silikonowy.

Post autor: Pretender »

Sołtys
Z tego co mi jest wiadomo to Biowin nie ma w ofercie wężyków silikonowych.
Spokojnie, niech kolega spróbuje swoim sposobem pozbyć sie smrodku, wyrzucić zawsze zdąży.

Ewan
A czy przypadkiem podczas gotowania nie "zmętniał", znaczy czy nie stracił na przezroczystości?
Awatar użytkownika

soltys
100
Posty: 138
Rejestracja: sobota, 9 lut 2013, 13:10
Status Alkoholowy: Specjalista ds. Wyrobu Alkoholu Domowego
Lokalizacja: woj. Podkarpackie
Podziękował: 33 razy
Otrzymał podziękowanie: 26 razy
Re: Śmierdzący wąż silikonowy.

Post autor: soltys »

Pretender oczywiście, że masz rację! Kolega ewan pisał o Eurowinie i ja również ten sklep miałem na myśli a napisałem "Biowin". Przypuszczam, że nie tylko mi te dwie nazwy się mieszają;)
Jeżeli spożywamy alkohol - nie pijemy
Awatar użytkownika

szabix
150
Posty: 184
Rejestracja: środa, 30 gru 2009, 15:01
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: Śmierdzący wąż silikonowy.

Post autor: szabix »

przerobienie nastawu na spir. techn.-marnotrastwo.
Więc kup zaprawkę za 5zł i podaj kumplom na stół. Jak zacznie się im odbijać laboratoryjnym bekiem powiedz, że dostali w napitku trochę katalizatora do sieciowania polimerów.

wawaldek11
2500
Posty: 2912
Rejestracja: niedziela, 14 lis 2010, 22:18
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem, który ma więcej radości z dawania niż z brania.
Ulubiony Alkohol: niepospolity i najlepiej bez banderolki; poszukiwania ciągle trwają...
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Puszcza Goleniowska
Podziękował: 159 razy
Otrzymał podziękowanie: 298 razy
Re: Śmierdzący wąż silikonowy.

Post autor: wawaldek11 »

Do różnych eksperymentów kupiłem w sumie kilka kg. wężyków i węży od 4 do 26mm. I jedne śmierdziały, a inne nie. Nie pamiętam od kogo capiły, ale teraz żaden nie śmierdzi - nawet nieużywany. Wniosek z tych obserwacji łatwo wyciągnąć.
I jeszcze jedna uwaga: we wszystkich opisach węży silikonowych stoi, że są neutralne zapachowo i nie przejmują zapachów. Ale używany przeze mnie wąż 22mm do połączenia spiral stilla z chłodnicą nie tylko nabiera zapachów pogonowych przy końcówce, ale nawet czuć je na zewnątrz węża. Po czasie zapach zanika. Wygląda na to, że ten silikon jest jakby porowaty.
Pozdrawiam,
Waldek

Autor tematu
ewan
50
Posty: 81
Rejestracja: niedziela, 31 sty 2010, 17:19
Podziękował: 1 raz
Re: Śmierdzący wąż silikonowy.

Post autor: ewan »

Za wąż dałem 12 PLN /mb , po gotowaniu nie zmętniał.
Moczyłem w przedgonie 2 dni wypłukałem i od wczoraj się wietrzy. Jedzie trochę przedgonem ale coraz mniej. Poprzedniego zapachu na razie nie czuć.
A to jest cytat z wiadomości którą dostałem:

"W procesie technologicznym granulat silikonowy przeznaczony do celów spożywczych jest najpierw wyprażany w piecu w temp.400 st.C, a dopiero potem wytwarza się z niego wężyki silikonowe. Takie wężyki oferujemy w naszym sklepiku.

Wężyki silikonowe przeznaczone do zastosowań przemysłowych (np. do styczności z produktami ropopochodnymi, rozpuszczalnikami, itp.) nie muszą spełniać tego wymogu. Więc niektórzy kupują do odsprzedaży tańsze silikony, z niewygrzanego termicznie granulatu. I tu cała tajemnica.

Jak się pozbyć smrodu ? Wyrzucić i kupić nowe. "

I trudno nie przyznać racji autorowi tej wiadomości.
Jest nim Jasiu Okowita.
Dziękuję za wszystkie rady.
EWAN
Awatar użytkownika

Pretender
2500
Posty: 2993
Rejestracja: piątek, 11 lis 2011, 14:17
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centrum
Podziękował: 38 razy
Otrzymał podziękowanie: 251 razy
Re: Śmierdzący wąż silikonowy.

Post autor: Pretender »

Jak nie zmętniał to najprawdopodobniej jest dobry. Niech się wietrzy, może mu przejdzie....
ODPOWIEDZ

Wróć do „Łączenie”