Chłodzenie Reflux

Budowa i eksploatacja chłodnic.

Autor tematu
hubertdziwisz
1
Posty: 1
Rejestracja: piątek, 26 kwie 2013, 22:59

Post autor: hubertdziwisz »

Witam serdecznie.

Przechodząc od razu do konkretów: Czy podczas destylacji metodą refluxu możliwe jest stosowanie do chłodzenia wody ze zbiornika umieszczonego powyżej kolumny? Chodzi mi o to czy będzie to rozwiązanie wystarczająco wydajne ponieważ czytałem że przy takiej metodzie destylacji regulacja procesu następuje poprzez regulację przepływu wody. Przymierzam się do zakupu destylatora ale w miejscu gdzie ma być ustawiony nie posiadam ujęcia wody bieżącej tylko ręczną pompę do studni głębinowej.

Dziękuję za poradę
promocja
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7338
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1695 razy
Re: Chłodzenie Reflux

Post autor: radius »

Przepływem wody reguluje się proces tylko w kolumnie typu CM (np. zimne palce). Jeżeli przymierzasz się do kupna kolumny, to kup z głowicą N-S (Abratek, Bokakob), gdzie odpowiedni przepływ wody potrzebny jest tylko do uzyskania całkowitego refluksu i wbrew pozorom, przy dobrze dobranej spirali skraplającej, wcale nie trzeba jej dużo, więc twój pomysł powinien zadziałać. Możesz też pomyśleć o obiegu zamkniętym.
SPIRITUS FLAT UBI VULT
Awatar użytkownika

pokrec
1850
Posty: 1896
Rejestracja: środa, 4 lut 2009, 23:18
Krótko o sobie: Lekko ześwirowany.
Ulubiony Alkohol: śliwki i jabłuszka, rzecz jasna. I wisienki...
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Droga Mleczna, Lokalna Grupa Galaktyk
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 78 razy
Re: Chłodzenie Reflux

Post autor: pokrec »

Uuuu, kolego, gdzie Ty to czytałeś? NIE KUPUJ takiego badziewia, którego regulacja i działanie zależy od regulowania szybkości przepływu wody chłodzącej. Kropka. nawet, jak za darmo będą dawać - nie bierz. No, przesadziłem, za darmo, weź, rozmontuj, zabierz, co Ci się przyda a resztę - na złom i będziesz miał na cukier. Kol. Radius udzielił słusznej rady i jej się trzymaj. Poczytaj NASZE forum, ew, to sąsiednie, zaprzyjaźnione i będziesz wszystko wiedział. Bo na temat procesów destylacji i rektyfikacji już chyba wszystko zostało powiedziane na obu forach. Celuj w aparaturę LM, ew z opcją VM, Czegoś co nazywa się "zimne palce" albo "ZP" lub "CM" - unikaj jak metanolu w trunku. Większość sprzętu na Alle... to właśnie zimne palce...
ポーランド語が書けますちょっと。
得意は満月の仕業の酒です。
Spécialité: Chateau de Garage, serie: La Lune Pleine
Lux Lunae luceat nos!
Disclaimer: Moje uczestnictwo w tym forum ma charakter czysto edukacyjno poznawczy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Chłodzenie”