Co robić ze słodkim starym winem?

...na wszystkim da się nastawić "zacier".

Autor tematu
woblerus
5
Posty: 7
Rejestracja: niedziela, 7 kwie 2013, 14:46

Post autor: woblerus »

Witam wszystkich,
To mój pierwszy post,ale forum śledzę juz od dawna.Moja przygoda z alkoholem domowej produkcji zaczęła sie juz w czasach stanu wojennego :D Byłem wtedy tylko obserwatorem,ale zostalo to we mnie i czasem coś przepuszczę na własne potrzeby.
Potrzebuje pomocy.
Kolega podarowal mi kilkadziesiąt litrów nie przerobionego wina.Nie wiem dokładnie,ale dodawał na początku jakieś drożdże piekarskie i owoce,wszystko co się nawinęło.Póżniej próbował wzbudzić to drożdżami babuni.Niestety wino nie chciało pracować po czym wyladowalo na niewielkim mrozie.W końcu przywędrowało do mnie.
Przecedziłem płyn i podzieliłem na trzy częsci.Pamiętajac ze kolega do swojego wina dodawal wszystko,postanowiłem że na początek dodam drożdże babuni.Niestety drożdże nie pobudziły plynu do pracy.Do drugiej częsci dodałem sprawdzone w boju drożdże Turbo 48.Niestety to tez nie przyniosło pożądanego skutku.Płyn jest słodki i nawet zapachem nie przypomina wina.
Czy da się z tym nic zrobić?
alembiki
Awatar użytkownika

pokrec
1850
Posty: 1896
Rejestracja: środa, 4 lut 2009, 23:18
Krótko o sobie: Lekko ześwirowany.
Ulubiony Alkohol: śliwki i jabłuszka, rzecz jasna. I wisienki...
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Droga Mleczna, Lokalna Grupa Galaktyk
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 78 razy
Re: Co robic?

Post autor: pokrec »

Kupić cukromierz. Jeśli Twój kolega dodał na wstępie za dużo cukru, to żadne drożdże w tym nie ruszą. Albo drożdże zrobiły co mogły i więcej już nie przerobią, bo alkohol je zabił a cukier jeszcze został. Jedyna metoda, to spróbować to przepsocić jakie jest, a dunder ostudzić wyrównać cukier dodatkiem wody do 20 BLG i wtedy dodać drożdży.
I czytać forum.
No, pytanie, czy kolega nie dodał tam czegoś, co na wstępie drożdżom nie służy.
Wbrew pozorom zrobienie nastawu owocowego nie polega na tym, na czym polega robienie bigosu "na winie" - czyli pakowaniu weń tego, co się nawinie pod rękę + resztek z całego tygodnia.
ポーランド語が書けますちょっと。
得意は満月の仕業の酒です。
Spécialité: Chateau de Garage, serie: La Lune Pleine
Lux Lunae luceat nos!
Disclaimer: Moje uczestnictwo w tym forum ma charakter czysto edukacyjno poznawczy.

Autor tematu
woblerus
5
Posty: 7
Rejestracja: niedziela, 7 kwie 2013, 14:46
Re: Co robic?

Post autor: woblerus »

Coś mi się wydaje, że muszę zainwestować w cukromierz :? Możliwe jest, że jest tam za dożo cukru. Albo rozcieńczę to wodą i sprawdzę czy ruszy. Tylko, czy teraz muszę dodać na nowo drożdże, a może tamte będą jeszcze w stanie ożyć?
Ostatnio zmieniony niedziela, 7 kwie 2013, 21:57 przez Wald, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Kosmetyka.

PETER29
850
Posty: 897
Rejestracja: piątek, 18 lut 2011, 16:28
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Czysta i browar
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: ŚLĄSKIE
Podziękował: 18 razy
Otrzymał podziękowanie: 104 razy
Re: Co robic?

Post autor: PETER29 »

Nie ma takiej możliwości jeśli padły to nic ich nie ożywi.
_______________________________________________________________________________
Pozdrawiam KRZYSZTOF

Autor tematu
woblerus
5
Posty: 7
Rejestracja: niedziela, 7 kwie 2013, 14:46
Re: Co robic?

Post autor: woblerus »

Tak więc z trzeciej, czystszej części odlałem około 3 litry tego czegoś do pięciolitrowej bańki. Dodałem kostkę drożdży i uzupełniłem wodą.Po trzech godzinach widać oznaki fermentacji :D Może nie wszystko stracone.
Awatar użytkownika

panta_rei
550
Posty: 566
Rejestracja: sobota, 6 paź 2012, 19:33
Krótko o sobie: Robię najlepszą pieprzówkę po tej stronie Wisły ;-)
Ulubiony Alkohol: Moja osobista nalewka agrestowa ;-)
Lokalizacja: Braniewo
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 44 razy
Re: Co robic?

Post autor: panta_rei »

Kostka drożdży na 5l nastawu?
Pozdrawiam, Sławomir

Autor tematu
woblerus
5
Posty: 7
Rejestracja: niedziela, 7 kwie 2013, 14:46
Re: Co robic?

Post autor: woblerus »

Tak, dałem kostkę żeby sprawdzić czy coś zacznie pracować. Poczekam na efekt końcowy, a jeśli będzie OK to resztę tego wińska rozcieńczę na oko (nie mam cukromierza) i dodam Turbo 48. Czy może ktoś ma lepszy pomysł?.

sztender
250
Posty: 282
Rejestracja: piątek, 8 lut 2013, 19:51
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Podziękował: 16 razy
Otrzymał podziękowanie: 17 razy
Kontakt:
Re: Co robic?

Post autor: sztender »

Zawsze mnie ciekawi tego typu podejście do problemu. Wszyscy "migają" się od zakupu cukromierza. A koszty drożdży, czasu, nerwów nie liczą :hahaha:. Ale widocznie tak to już jest, że szkoda wydać 10 zł, lepiej stracić 50 zł (w drożdżach, cukrze, wodzie), parę godzin i nastawy. A potem płacz, że się nie da, że wino domowe jest :womit:. Coś chyba w tym jest, że wszyscy "winiarze" zalecają do "zabawy", CUKROMIERZ :czytaj:
http://latawce.phorum.pl
Awatar użytkownika

panta_rei
550
Posty: 566
Rejestracja: sobota, 6 paź 2012, 19:33
Krótko o sobie: Robię najlepszą pieprzówkę po tej stronie Wisły ;-)
Ulubiony Alkohol: Moja osobista nalewka agrestowa ;-)
Lokalizacja: Braniewo
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 44 razy
Re: Co robic?

Post autor: panta_rei »

Turbo Fruit byłby lepszy, albo Bayanusy, Turbo 48 to drożdże do cukrówek. Cukromierz to wydatek kilku, kilkunastu złotych i można go kupić w sklepach typu Obi, Nomi, Castorama, Liroy Marlin, i pewnie w pierwszym lepszym ogrodniczym. Warto go mieć, za chwilę będziesz zadawał pytania czy juz skończyło, czy wszystko przerobione, wówczas też Cię będziemy męczyć o ten nieszczęsny cukromierz ;-)
Pozdrawiam, Sławomir

Autor tematu
woblerus
5
Posty: 7
Rejestracja: niedziela, 7 kwie 2013, 14:46
Re: Co robic?

Post autor: woblerus »

Niestety, moderator odrzuca moje posty, ktore nastepnie giną z niby schowka. Nie mam pojecia gdzie on jest.Polonista się trafił czy co :bardzo_zly: Przeglądarka podkreśla mi wszystko na czerwono, już sam jestem głupi.
Drożdży zaproponowanych przez kolegę panta_rei nie moge znalezć. :(
Czy cukrometr to moze byc to
http://www.ebay.co.uk/itm/Home-Brew-Win ... 3f1d4bf65f?
Dzisiaj,do około 14litrów nastawu dodałem 5litrów wody i paczkę turbo48.Ruszyły aż miło :D
[Mod]
A tu moderator podkreślił ci na czerwono co należałoby poprawić. Używaj także spacji

[Mod2] Poza tym sprawdzaj pocztę, dostawałeś z powrotem na mail-a swoje posty wraz ze wskazówką co należy poprawić.
Awatar użytkownika

panta_rei
550
Posty: 566
Rejestracja: sobota, 6 paź 2012, 19:33
Krótko o sobie: Robię najlepszą pieprzówkę po tej stronie Wisły ;-)
Ulubiony Alkohol: Moja osobista nalewka agrestowa ;-)
Lokalizacja: Braniewo
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 44 razy
Re: Co robic?

Post autor: panta_rei »

No coś słabo szukałeś tych drożdży, wystarczyło wejść do "tutejszego" sklepu ;-) Cukromierz z całą pewnością też tam znajdziesz.
http://alkohole-domowe.pl/cat-pl-6-droz ... niane.html
Pozdrawiam, Sławomir

Autor tematu
woblerus
5
Posty: 7
Rejestracja: niedziela, 7 kwie 2013, 14:46
Re: Co robic?

Post autor: woblerus »

Ciężko mi pisać, gdy przeglądarka koryguje moje posty na język angielski :bardzo_zly: Próbuje różnych sposobów, ale gdy wszystko jest podkreślone na czerwono dostaje oczopląsu. Naprawdę się staram :(
Szukałem tych drożdży na ebay.uk i dlatego nie znalazłem.
Czy to będzie cukromierz? http://www.ebay.co.uk/itm/Home-Brew-Win ... 3f1d4bf65f
Awatar użytkownika

pokrec
1850
Posty: 1896
Rejestracja: środa, 4 lut 2009, 23:18
Krótko o sobie: Lekko ześwirowany.
Ulubiony Alkohol: śliwki i jabłuszka, rzecz jasna. I wisienki...
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Droga Mleczna, Lokalna Grupa Galaktyk
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 78 razy
Re: Co robic?

Post autor: pokrec »

Nie wiem, co na tym ebaju jest, bo już wyekspirowało, ale rozchodzi się o taki przyrząd:
http://allegro.pl/winomierz-cukromierz- ... 47431.html

Zasadniczo jest to szklany aerometr wyskalowany w procentach cukru w jego roztworze wodnym.
ポーランド語が書けますちょっと。
得意は満月の仕業の酒です。
Spécialité: Chateau de Garage, serie: La Lune Pleine
Lux Lunae luceat nos!
Disclaimer: Moje uczestnictwo w tym forum ma charakter czysto edukacyjno poznawczy.
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5374
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 664 razy
Kontakt:
Re: Co robic?

Post autor: Zygmunt »

Ten z Ebaya jest wyskalowany w stopniach gęstości właściwej, wiec na używane na forum stopnie Ballinga będziesz musiał sobie przeliczać.
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"

Autor tematu
woblerus
5
Posty: 7
Rejestracja: niedziela, 7 kwie 2013, 14:46
Re: Co robic?

Post autor: woblerus »

Jasne,zaczynam rozumieć zasady tu panujące.
Dziękuje ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zaciery i nastawy z różnych rzeczy”