Destylator , Bimber , AAbratek , Spirytus 96%

Pytania o kompletne destylatory z Allegro, OLX, sklepów internetowych itp.
Regulamin forum
W celu zwiększenia funkcjonalności prosimy, by nowe tematy miały tytuł dokładnie taki, jaki nosi dana aukcja lub sprzęt w danym sklepie. Nie należy dopisywać pytań o inne aukcje w już istniejącym temacie- dzięki temu łatwiej będzie można szukać sprzętów w przyszłości i unikniemy dublowania tematów o tych samych sprzętach.

Strony z aukcjami Allegro dostępne są 30 dni. Potem wygasają i temat pozostaje bez odniesienia do produktu.
Żeby uniknąć problemu wygaśniętych linków prosimy o wstawianie zamiast adresu aukcji Allegro linku z serwisu http://archi.inosak.org/
(allegromat stał się płatny).

Jak to zrobić?

1. Wchodzimy na wybraną aukcję i kopiujemy jej numer: np: 34556346566454
2. Wchodzimy na stronę http://archi.inosak.org/ i wpisujemy/wklejamy numer aukcji:
3. Kopiujemy link do zarchiwizowanej aukcji:
4. Wklejamy otrzymany link do forum.

Można także wykonać prosty zrzut ekranu za pomocą programy np https://www.screenpresso.com/.


Tematy, które w tytule nie będą zgodne z tytułem aukcji będą warunkowo poprawiane, lub usuwane.
Pamiętaj ! Administracja ma prawo do kasowania/nieakceptowania tematów z linkami do Allegro.

Autor tematu
darekdv
5
Posty: 5
Rejestracja: poniedziałek, 11 mar 2013, 19:09

Post autor: darekdv »

Witam Wszystkich Bardzo Serdecznie.

Na Forum jestem nowy, jak również z produkcją alkoholu nigdy wcześniej nie miałem nic wspólnego. Od nie dawna jestem posiadaczem destylatora tego rodzaju..http://www.allegromat.pl/aukcja133167 (tak jakby dostałelm go w "spadku") na stronie jest to zdjęcie numer 2 (chodzi mi o złącza SMS).
I jako laik mam do Was kilka pytań. Otóż.
1. Jak w Waszym mniemaniu dobry jest to sprzęt?
2. Jak na nim pracować najwydajniej?
3. Czy coś tam trzeba pozmieniać? wypełnienie itp?
Dodam że już na nim pracowałem, destylowałem tylko ubiegłoroczne wina, nie miałem jeszcze wówczas alkoholomierza. Z owoców pracy mojego dziadka otrzymałem około 4 litry destylatu który chyba pachnie ładnie (dziadek nie dodaje drożdży) no a teraz szukam czasu kapkę więcej i z winami lecę dalej aby móc wszystko jeszcze raz gotować.
W sobotę nastawiłem zacier (Drożdże T3 22 litry wody i 7 kilo cukru)X2 i zupełnie nie wiem jak i kiedy to gotować...po czym poznać że to już. Na tą chwile zacier dalej pracuje. A i nie mogę w piwnicy osiągnąć większej temp jak 18 stopni. Macie Panowie jakieś rady?? Będę wdzięczny a z czasem może ja będę pomagał takim jak ja.
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony wtorek, 12 mar 2013, 22:56 przez Emiel Regis, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Zmiana tytułu, lokalizacji, allegromat
koncentraty wina
Awatar użytkownika

pokrec
1850
Posty: 1896
Rejestracja: środa, 4 lut 2009, 23:18
Krótko o sobie: Lekko ześwirowany.
Ulubiony Alkohol: śliwki i jabłuszka, rzecz jasna. I wisienki...
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Droga Mleczna, Lokalna Grupa Galaktyk
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 78 razy
Re: Rady na dobry początek i opinia Znawców

Post autor: pokrec »

Ogólnie wszystko, o co pytasz, jest na forum...
Destylator masz pierwsza klasa, ja bym do niego dodał sondę termometru tak mniej więcej na 2/3 wysokości wypełnienia (i to dość koniecznie), wypełnienie na początek - zmywakami z Lidla no i precyzyjny zaworek igłowy na odbiorze. Warto sobie kolumnę ocieplić np. pianka do rur (taką szarą, z marketu).
Kup cukromierz i alkoholomierz. KONIECZNIE! I nie ma, że na razie spróbuję bez tego, że na początek, takie wykręty są dobre dla gimbusa, nie dla dorosłego człowieka.
Fermentację kończysz, jak cukromierz pływający w beczce z fermentującym cukrem pokaże kilka kresek mniej niż zero (jakieś -3 BLG). 18 stopni w piwnicy to bardzo optymalna temperatura, moim zdaniem, poczekasz kilka dni dłużej, ale nastaw będzie czystszy.
Dobrze byłoby tę kolumnę jeszcze podzielić, np. w stosunku 1:2 (czyli jak masz półtorej metra to na metrówkę i półmetrówkę) poprzez rozcięcie i wspawanie albo kołnierzy, albo złącza typu SMS. Wygodniej się pracuje, konserwuje i myje, można też sobie bardziej elastycznie konfigurować sprzęt pod smakówki, owocówki, czy absolut.
W perspektywie masz zrobienie grzania elektrycznego, bo gazowe to półśrodek i do tego jeszcze niezbyt bezpieczny - otwarty ogień stwarzający ryzyko pożaru (urobek jest wściekle łatwopalny), czy wręcz wybuchu w przypadku wycieku gazu.
I czytaj forum! Naprawdę dowiesz się wszystkiego.
ポーランド語が書けますちょっと。
得意は満月の仕業の酒です。
Spécialité: Chateau de Garage, serie: La Lune Pleine
Lux Lunae luceat nos!
Disclaimer: Moje uczestnictwo w tym forum ma charakter czysto edukacyjno poznawczy.

Autor tematu
darekdv
5
Posty: 5
Rejestracja: poniedziałek, 11 mar 2013, 19:09
Re: Rady na dobry początek i opinia Znawców

Post autor: darekdv »

Ok dostosuję się do rad dodam jeszcze że grzanie elektryczne już tam jest (grzałka 2000W bez możliwości regulacji( zagotowanie 25 litrów zajmuje około 70 minut.)) A jutro uderzam do sklepu po osprzęt i oczywiście napisze co i jak. Śliczne dzięki
pozdrawiam i będę dokładnie czytał Forum sorki...
Awatar użytkownika

Wald
2500
Posty: 2591
Rejestracja: środa, 17 lut 2010, 20:05
Krótko o sobie: Dłubek -mechanik "złota rączka".
Ulubiony Alkohol: do 20%
Status Alkoholowy: Miodosytnik
Podziękował: 21 razy
Otrzymał podziękowanie: 260 razy
Re: Destylator , Bimber , AAbratek , Spirytus 96%

Post autor: Wald »

Oprócz kolumny ociepl też kega. Mój zagotuje się po 50 do 55 minut (spora oszczędność) i przez cały proces grzejesz tylko środek, a nie całą chatę.
Nie oszczędzaj na specjalne okazje. Dziś jest ta specjalna!

Autor tematu
darekdv
5
Posty: 5
Rejestracja: poniedziałek, 11 mar 2013, 19:09
Re: Destylator , Bimber , AAbratek , Spirytus 96%

Post autor: darekdv »

Ok Tak też zrobię, Jutro wielki dzień...
Napiszę jak wyszło.
pozdrawiam

Autor tematu
darekdv
5
Posty: 5
Rejestracja: poniedziałek, 11 mar 2013, 19:09
Re: Destylator , Bimber , AAbratek , Spirytus 96%

Post autor: darekdv »

Witam.
Miałem napisać co wyszło z moich nastawów ale niestety obie butle stoją jak stały, bo tylko jedna z nich się ładnie wyklarowała a druga pracuje (przeniosłem ją nawet bliżej pieca żeby ten proces przyspieszyć bo w sobotę chcę psocić). A w ubiegłą sobotę destylowałem tylko resztę wina która została z ubiegłego roku i cóż po drugim gotowaniu rewelacja. Tylko muszę sobie sprawić nowy "lepszy" alkoholomierz bo obecny pokazuje po za skalą i to dość sporo.
Co do moich cukrówek boję się, że destylat będzie śmierdział drożdżami. Wyposażyłem się w węgiel aktywny tylko nie wiem jak go użyć. Czy przy każdej destylacji czy przy ostatniej?? będę wdzięczny za rady.
PZDR
Awatar użytkownika

Emiel Regis
1700
Posty: 1723
Rejestracja: niedziela, 6 maja 2012, 10:18
Ulubiony Alkohol: własne nalewki, czerwone wytrawne
Lokalizacja: Picardie (Oise) Francja, Żywiec
Podziękował: 81 razy
Otrzymał podziękowanie: 253 razy
Re: Destylator , Bimber , AAbratek , Spirytus 96%

Post autor: Emiel Regis »

Jeśli uważnie poprowadzisz proces i nie odbierzesz pogonów to nie ma żadnego ryzyka drożdżowych smrodków.
http://www.youtube.com/watch?v=xZb3jJE8pYM

Autor tematu
darekdv
5
Posty: 5
Rejestracja: poniedziałek, 11 mar 2013, 19:09
Re: Destylator , Bimber , AAbratek , Spirytus 96%

Post autor: darekdv »

Hej.
Racja, jestem już po i powiem szczerze wszystko ok, zero smrodków itp. Dozbieram więcej i gotujemy jeszcze raz, dzięki za rady pozdrawiam.

cannon
20
Posty: 29
Rejestracja: piątek, 5 kwie 2013, 09:12
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Destylator , Bimber , AAbratek , Spirytus 96%

Post autor: cannon »

Dobrze wiedzieć ze dobrze sobie radzisz na nowym aabratku. Pisze dlatego że zdecydowałem się na ten sam system i i już nie mogę się doczekać pierwszych psot na mojej dziewicy. Jestem bardzo ciekawy co mi wyjdzie z "nastawów owocowych".

Pochwalony

PETER29
850
Posty: 897
Rejestracja: piątek, 18 lut 2011, 16:28
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Czysta i browar
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: ŚLĄSKIE
Podziękował: 18 razy
Otrzymał podziękowanie: 104 razy
Re: Destylator , Bimber , AAbratek , Spirytus 96%

Post autor: PETER29 »

Grzałka też przyda się większa bo ta 2000 wat jest za mała aby pracować tuż pod progiem zalania, jeśli jako wypełnienie bedą zmywaki. Do sprężynek też chyba będzie mało pomyśl o takiej 1,4 i 2 kw oraz regulator - spisuje się świetnie.
_______________________________________________________________________________
Pozdrawiam KRZYSZTOF
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o kompletne destylatory z Internetu”