TURBO KLAR 24

Co można przed procesem destylacji aby uzyskać czysty destylat już po.

Autor tematu
slonemil74
20
Posty: 20
Rejestracja: czwartek, 21 mar 2013, 20:33
Otrzymał podziękowanie: 1 raz

Post autor: slonemil74 »

Wiem że, było kilka pytań na ten temat ale mnie ciekawią sprawy zdrowotne tych wszystkich przyspieszaczy, no i oczywiście końcowy smak. Jeżeli są na prawdę jakieś szczególne rodzaje preparatów które są w 100% naturalne to proszę wrzucić kilka nazw.
promocja
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5374
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 664 razy
Kontakt:
Re: TURBO KLAR 24

Post autor: Zygmunt »

Bentonit to skała, żelatynę wiesz z czego się robi, a krzemiany sodu i potasu z turboklarów to też dość mocno naturalne rzeczy...
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"
Awatar użytkownika

lesgo58
5000
Posty: 5230
Rejestracja: poniedziałek, 18 kwie 2011, 13:31
Krótko o sobie: "...coqito ergo sum..."
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Land Krzyżaków. Pogranicze Prus wschodnich.
Podziękował: 1292 razy
Otrzymał podziękowanie: 2743 razy
Re: TURBO KLAR 24

Post autor: lesgo58 »

slonemil74 pisze:... ale mnie ciekawią sprawy zdrowotne tych wszystkich przyspieszaczy, no i oczywiście końcowy smak...
To jest dosłownie indywidualną sprawą każdego z nas. Nie ma idealnej odpowiedzi ani nawet badań jak wpływają na nasze zdrowie i odczucia organoleptyczne różnego rodzaju dodatki .
Ja osobiście staram się nie stosować żadnych. Od preparatów klarujących odszedłem już po kilku razach ich użycia. W końcu bawimy się w wyrób trunków dla siebie. Ile tego w końcu robimy, żeby nie mieć czasu na odczekanie aż samoistnie się wyklaruje ( w zimę 2-3 dni - w lato do 5 dni)?
Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

Autor tematu
slonemil74
20
Posty: 20
Rejestracja: czwartek, 21 mar 2013, 20:33
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: TURBO KLAR 24

Post autor: slonemil74 »

Będę koledzy destylował pierwszy raz w życiu, więc nie mogę się doczekać aby już tego dokonać. Wiec proszę mi koledzy powiedzcie który jest najlepszy pod tymi względami. Muszę to pierwszy raz przyspieszyć. Zrozumcie proszę niecierpliwość.
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5374
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 664 razy
Kontakt:
Re: TURBO KLAR 24

Post autor: Zygmunt »

Najszybciej działają wszystkie dwuskładnikowe środki typu turbo: TurboKlar, Klarmendel itp. Marka nie ma znaczenia, wszystkie to zol i żelatyna.
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"

zigi696
50
Posty: 63
Rejestracja: wtorek, 14 lut 2012, 15:55
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: zależy od dnia i towarzystwa
Status Alkoholowy: Winiarz
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: TURBO KLAR 24

Post autor: zigi696 »

Witam Kolego

Z tego co testowałem klarowanie pomaga szczególnie jak robisz na pot-still'u, na lepszej kolumnie to już niewiele zauważysz w smaku.
Jest jedno "ale" jeśli niczego nie dodaje do klarowania i po prostu czekam, łeb mnie nie boli, nawet jak zdrowo przeholuje, jak dodam czegoś dwuskładnikowego do klarowania już tak dobrze nie jest, owszem nie zwijam się następnego dnia w kłębek ale coś już czuję nie teges. Może to odraza do wszelkiej chemii i dodatków albo gorszy dzień lub coś jak w popieprzonym świecie audiofilów ale z biegiem czasu stwierdzam że coś wym jest...
Polecam dawać 60% torebki drożdży turbo na maksymalną dawkę cukru z napisów na opakowaniu i po zakończeniu fermentacji dać 4 dni na wyklarowanie. Owszem długo to trwa kryształowego zacieru nie będzie, ale to co zostanie już nie smaczy i jak będziesz dawał mniej w sumie drogich drożdży to drugie wiaderko zwróci się szybko.
Bentonit sporo tworzy osadu, sporo się marnuje ale nie smaczy, nie używam bo za każdym razem miałem inny efekt.

Pozdrawiam
choć nie jestem detektywem zawsze znajdę budkę z piwem!

samael76
50
Posty: 77
Rejestracja: poniedziałek, 19 lis 2012, 20:41
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: PSOTA
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: TURBO KLAR 24

Post autor: samael76 »

Witam dołączę się do tematu zakupiłem pierwszy raz TURBO KLAR 24h i coś tu nie tak. Mianowicie psota pachnie ok ale smak jest dużo gorszy GORZKI i piekący. Nie polecam tego bo szkoda fatygi to była pierwszya i ostatnia moja próba z tymi produktami.
Lokuj wszystkie Twoje pieniądze w alkoholu
- tam są one najbardziej oprocentowane!
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5374
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 664 razy
Kontakt:
Re: TURBO KLAR 24

Post autor: Zygmunt »

To nie wina klaru, tylko sposobu destylacji.
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"

samael76
50
Posty: 77
Rejestracja: poniedziałek, 19 lis 2012, 20:41
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: PSOTA
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: TURBO KLAR 24

Post autor: samael76 »

Nie no proszę tyle psotek i ta właśnie jedna psota mi się nie udała no nie wieżę. Wszystko robiłem jak zawsze i nie ma tu mowy o jakimś nie dociągnięciu. No chyba, że po takim klarowaniu trzeba inaczej destylować?
Ostatnio zmieniony wtorek, 17 gru 2013, 23:14 przez Zygmunt, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: interpunkcja
Lokuj wszystkie Twoje pieniądze w alkoholu
- tam są one najbardziej oprocentowane!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Oczyszczanie nastawu przed destylacją”