Nie będzie bimbru na święta!!!

Aspekty prawne dotyczące produkcji alkoholi. Legalizacja, zatrzymania, prawne zmagania.

Autor tematu
Durik
350
Posty: 364
Rejestracja: poniedziałek, 13 lut 2012, 11:24
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowanie: 3 razy

Post autor: Durik »

promocja

maf1
50
Posty: 52
Rejestracja: sobota, 16 lut 2013, 08:00
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Lokalizacja: Gdańsk
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: Nie będzie bimbru na święta!!!

Post autor: maf1 »

Sami policjanci na to na pewno nie wpadli. "Życzliwy" pewnie doniósł ;)
profesjonalne strzyżenie psów www.pudliszon.pl

sztender
250
Posty: 282
Rejestracja: piątek, 8 lut 2013, 19:51
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Podziękował: 16 razy
Otrzymał podziękowanie: 17 razy
Kontakt:
Re: Nie będzie bimbru na święta!!!

Post autor: sztender »

Jak zwykle :odlot: . Zatrzymali "przestępcę" przez duże "P" kilka butelek wódki A przez granicę cysterny mykają. Jest się czym chwalić :twisted:
http://latawce.phorum.pl
Awatar użytkownika

pawel-bob
20
Posty: 25
Rejestracja: wtorek, 22 lis 2011, 18:22
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Homemade ;)
Lokalizacja: Lubelskie
Re: Nie będzie bimbru na święta!!!

Post autor: pawel-bob »

Kolejna ciekawostka jest taka, ze mam w dalekiej rodzinie emerytowanego policjanta. Pędzi bimber na sprzęcie.... zarekwirowanym na służbie ;)
Woda 60% - nowy napój dietetyczny! Woda 60% jest zalecana dla ludzi z nadmiarem wody w organizmie. Łatwa w spożyciu, poprawia apetyt i dobry nastrój. Rozluźnia świadomość. Skład: 60% wody, środek konserwujący (alkohol etylowy) - 40%...
Awatar użytkownika

pokrec
1850
Posty: 1896
Rejestracja: środa, 4 lut 2009, 23:18
Krótko o sobie: Lekko ześwirowany.
Ulubiony Alkohol: śliwki i jabłuszka, rzecz jasna. I wisienki...
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Droga Mleczna, Lokalna Grupa Galaktyk
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 78 razy
Re: Nie będzie bimbru na święta!!!

Post autor: pokrec »

Pawle-bobie, ja bym się nie chwalił taką rodziną...
Gdyby sam sobie zmontował co trzeba - rozumiem, ale tak, na zrabowanej aparaturze?
A co do meritum - NA BANK ktoś "życzliwy" go podkablował.
I dziwi mnie, że nakryli go za rzeczy w sumie legalne: posiadanie bimbru, zacieru w beczkach i aparatury. Co mogą mu udowodnić? Złapali go na destylowaniu?
ポーランド語が書けますちょっと。
得意は満月の仕業の酒です。
Spécialité: Chateau de Garage, serie: La Lune Pleine
Lux Lunae luceat nos!
Disclaimer: Moje uczestnictwo w tym forum ma charakter czysto edukacyjno poznawczy.

Autor tematu
Durik
350
Posty: 364
Rejestracja: poniedziałek, 13 lut 2012, 11:24
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: Nie będzie bimbru na święta!!!

Post autor: Durik »

Posiadanie alkoholu niewiadomego pochodzenia nie jest nielegalne??
Awatar użytkownika

panta_rei
550
Posty: 566
Rejestracja: sobota, 6 paź 2012, 19:33
Krótko o sobie: Robię najlepszą pieprzówkę po tej stronie Wisły ;-)
Ulubiony Alkohol: Moja osobista nalewka agrestowa ;-)
Lokalizacja: Braniewo
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 44 razy
Re: Nie będzie bimbru na święta!!!

Post autor: panta_rei »

A skąd pewność, że "niewiadomego pochodzenia"? ;-)
Pozdrawiam, Sławomir

Autor tematu
Durik
350
Posty: 364
Rejestracja: poniedziałek, 13 lut 2012, 11:24
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: Nie będzie bimbru na święta!!!

Post autor: Durik »

Brak banderoli??

maf1
50
Posty: 52
Rejestracja: sobota, 16 lut 2013, 08:00
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Lokalizacja: Gdańsk
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: Nie będzie bimbru na święta!!!

Post autor: maf1 »

Eeee, ja używam do gotowego produktu butelek z naklejkami akcyzy. Oczywiście są przerwane ale...kto mi zabroni odkręcić butelkę po kupnie, powąchać i zakręcić? :lol:
profesjonalne strzyżenie psów www.pudliszon.pl

maf1
50
Posty: 52
Rejestracja: sobota, 16 lut 2013, 08:00
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Lokalizacja: Gdańsk
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: Nie będzie bimbru na święta!!!

Post autor: maf1 »

pawel-bob pisze:Kolejna ciekawostka jest taka, ze mam w dalekiej rodzinie emerytowanego policjanta. Pędzi bimber na sprzęcie.... zarekwirowanym na służbie ;)
Mówią "kradzione nie tuczy" ale w latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych, samo posiadanie zacieru bądź aparatury do produkcji było już karalne. Gdy jednak np. został znaleziony u kogoś zacier, należało zwrócić się do laboratorium kryminalistycznego z wnioskiem o opinię sądową "czy z dostarczonego do badań produktu można otrzymać alkohol?". No i panowie laboranci na profesjonalnej aparaturze pędzili pyszny bimberek i jak myślicie? Wylewali go? :lol: Znam to z autopsji :ok:
profesjonalne strzyżenie psów www.pudliszon.pl
Awatar użytkownika

panta_rei
550
Posty: 566
Rejestracja: sobota, 6 paź 2012, 19:33
Krótko o sobie: Robię najlepszą pieprzówkę po tej stronie Wisły ;-)
Ulubiony Alkohol: Moja osobista nalewka agrestowa ;-)
Lokalizacja: Braniewo
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 44 razy
Re: Nie będzie bimbru na święta!!!

Post autor: panta_rei »

A kto mu zabroni przelać do innej butelki?
Żeby kogoś uznać za winnego należy mu udowodnić winę w sposób nie budzący wątpliwości. Grunt to dobrze się tłumaczyć.

Dawniej kupowałem do nalewek spirytus banderolowany, potem go zlewałem a butelki myłem usuwając nalepki, kapsle, banderole- ale to nie znaczy, że miałem alkohol niewiadomego pochodzenia ;-)
Pozdrawiam, Sławomir
Awatar użytkownika

marcinlary
50
Posty: 71
Rejestracja: wtorek, 31 lip 2012, 14:13
Krótko o sobie: madzia ma kwas madzia wypierdziela nas
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: Władysławowo woj pomorskie
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Nie będzie bimbru na święta!!!

Post autor: marcinlary »

Cieszmy się, że wogóle możemy tu pisać. Jak forum zabraknie to będzie skandal nie z tej ziemi! Dzięki wszystkim za rady.
http://www.lastfm.pl/user/marcinlary
http://www.wielkiezarcie.com/recipesgroups.php

major
250
Posty: 277
Rejestracja: czwartek, 16 lut 2012, 20:16
Otrzymał podziękowanie: 13 razy
Re: Nie będzie bimbru na święta!!!

Post autor: major »

"Nie wyobrażam sobie, żeby obywatel był w stanie samodzielnie osądzić, co jest dla niego dobre." po usłyszeniu mniej więcej takiego zdania od Pani Sędzi, poważnie zwątpiłem w obowiązujący porządek sprawny. Po prostu: prawo prawem, logika logiką, a obywatelowi zawsze...

Słowem wyjaśnienia - sprawa dotyczyła przejścia "na czerwonym" 2 sekundy po zmianie sygnału na skrzyżowanie, co było w tej określonej sytuacji całkowicie bezpieczne. Mogłem też postać sobie na deszczu, zachorować i obniżyć PKB. Na szczęście wybrałem opcję o wiele korzystniejszą dla budżetu.

Niestety - to aparat przymusu państwowego występuje z pozycji siły i w każdej chwili może to wykorzystać. Jeśli Sąd Najwyższy ma w głębokim poważaniu podstawowe prawo człowieka do pędzenia bimbru, to w dalszym ciągu jakiś sędzia niższego stopnia może uważać sam nastaw za dowód ciężkiej zbrodni.

gość
10
Posty: 14
Rejestracja: środa, 6 lip 2011, 17:08
Podziękował: 1 raz
Re: Nie będzie bimbru na święta!!!

Post autor: gość »

A ja jestem ciekaw jak się ta sprawa zakończy, zwykle coś takiego podpada pod niską szkodliwość ale...

Mamy "kryzys" więc częściej słyszę że ktoś dostał przypomnienie o nie zapłaconym mandacie, wszędzie nerwówka i strach przed utratą pracy nawet w mundurowce.

O tym że Policjanci muszą wykazywać się skutecznością wiadomo nie od dziś, niestety ciśnienie źle wpływa na niektórych. Osobiście spodlałem się z przypadkiem że młodą dziewczynę, za brak dowodu rejestracyjnego z miejsca bez żadnego "ale ktoś zaraz dowiezie dowód" zamknięto na 24h.
Rodziny nie zawiadomiono, telefon odebrano, jej ciotka miała jednak znajomości wysoko Policji i do poszukiwań "ruszono" służby w całym powiecie...
Ech jakże się zdziwili kiedy namierzana komórka, odezwała się u nich w komendzie.

To było jedno z siedmiu takich popisowych zatrzymań, same młode dziewczyny, które pewnie zapominały języka w gębie.

Jeśli tamten koleś pęknie i się przyzna to na dzień dzisiejszy rzeczywiście może mieć poważne kłopoty.
Zawsze myślałem że Policjanci nie zajmują się poważnie sprawą kilku butelek, a tu proszę jeszcze tyko odpowiednie napiętnowanie w prasie i podwaliny pod krucjatę z bimbrownictwem gotowe.
Nie chce być złym prorokiem ale jeśli "skala procederu" zostanie dostrzeżona (w tych trudnych dla budżetu czasach) to może się zrobić naprawdę niewesoło.

Pozdrawiam.

sztender
250
Posty: 282
Rejestracja: piątek, 8 lut 2013, 19:51
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Podziękował: 16 razy
Otrzymał podziękowanie: 17 razy
Kontakt:
Re: Nie będzie bimbru na święta!!!

Post autor: sztender »

Jaka skala procederu :odlot: Skala to jest na granicach i była w czasach "prohibicji". Rzygam już zwalaniem wszystkiego na kryzys :bardzo_zly: nieudacznictwa, chamstwa i drobnomieszczaństwa. Zwyczajnie go podpierdolił jakiś "życzliwy", a psy się wykazały bo wpierdolić mandat zwykłemu człowiekowi jest prosto i łatwo i jest sukces. A za bandytą trzeba się nalatać i narobić i jeszcze można po mordzie dostać.
http://latawce.phorum.pl
Awatar użytkownika

pokrec
1850
Posty: 1896
Rejestracja: środa, 4 lut 2009, 23:18
Krótko o sobie: Lekko ześwirowany.
Ulubiony Alkohol: śliwki i jabłuszka, rzecz jasna. I wisienki...
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Droga Mleczna, Lokalna Grupa Galaktyk
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 78 razy
Re: Nie będzie bimbru na święta!!!

Post autor: pokrec »

Obawiam się, że karanie miłośnika domowych wyrobów będzie droższe dla budżetu, niż te grosze, co budżet na nim "stracił"... To nie kierowca złapany na fotoradarze i mandat karny poza uruchamianiem machiny sądowej. Byłoby niebezpiecznie, gdyby za wytwarzanie można było nałożyć po prostu mandat bez wyroku sądowego, ale nie można.
ポーランド語が書けますちょっと。
得意は満月の仕業の酒です。
Spécialité: Chateau de Garage, serie: La Lune Pleine
Lux Lunae luceat nos!
Disclaimer: Moje uczestnictwo w tym forum ma charakter czysto edukacyjno poznawczy.
Awatar użytkownika

mtx
1400
Posty: 1410
Rejestracja: poniedziałek, 2 sty 2012, 02:50
Ulubiony Alkohol: Whiskey
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: Władysławowo woj.pomorskie
Podziękował: 516 razy
Otrzymał podziękowanie: 123 razy
Kontakt:
Re: Nie będzie bimbru na święta!!!

Post autor: mtx »

sztender pisze:Zwyczajnie go podpierdolił jakiś "życzliwy", a psy się wykazały bo wpierdolić mandat zwykłemu człowiekowi jest prosto i łatwo i jest sukces. A za bandytą trzeba się nalatać i narobić i jeszcze można po mordzie dostać.
Brawo kolego :poklon; :ok: masz w 100% rację. Sam nie raz widziałem jak psiarnia spisuje babcię
bo nie przeszła na pasach, a innym razem gdy w nocy wracałem z imprezy i widziałem napier...jących
się ludzi to suki omijają ich szerokim łukiem - bo tak jak piszesz:
można po mordzie dostać
Taka jest rzeczywistość naszych piesków - ale zaraz się pewnie znajdzie obrońca kundelków i nam napisze,
że do lekarza powinniśmy iść ;)

oskar1980pl
30
Posty: 46
Rejestracja: czwartek, 30 maja 2013, 14:32
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Nie będzie bimbru na święta!!!

Post autor: oskar1980pl »

pokrec pisze:Obawiam się, że karanie miłośnika domowych wyrobów będzie droższe dla budżetu, niż te grosze, co budżet na nim "stracił"....
Polska kraj w którym obywatel jest dla rządu, a nie rząd dla obywatela.
Od zawsze rząd wyciska z nas wszystkie soki.
Czy zalegalizowanie takiej domowej produkcji nie mogło by być bezproblemowe. Czy budżet by coś stracił gdyby to było legalne ?
Moim zdaniem NIE, a może by zyskał.
Na pewno znaleźli by się ci, którzy by zgłosiły swoją "produkcję" i odprowadzili jakiś podatek do skarbu. A gdy to jest nie możliwe, to każdy produkuje nielegalnie.

Produkcja na własne potrzeby:
bio-diesla - bez możliwości zalegalizowania
alkoholu - bez możliwości zalegalizowania
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 3 cze 2013, 15:21 przez Wald, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Kosmetyka.
Awatar użytkownika

psotamt
1150
Posty: 1183
Rejestracja: niedziela, 19 mar 2017, 20:59
Krótko o sobie: Żałuję tylko, że tak późno zacząłem smakować własne wyroby...
Ulubiony Alkohol: Zbożowy
Status Alkoholowy: Destylator
Lokalizacja: Mazowsze
Podziękował: 177 razy
Otrzymał podziękowanie: 394 razy
Re: Nie będzie bimbru na święta!!!

Post autor: psotamt »

Odkopałem, odgrzebałem, gdzieś tu była złota łopata..., ale news świeży:
"Na wesele syna"
Zabieranie bogatym i dawanie biednym pozbawia jednych i drugich motywacji do pracy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Prawo a Produkcja Alkoholi”