Destylator i szybkowar 2w1 15l

Pytania o kompletne destylatory z Allegro, OLX, sklepów internetowych itp.
Regulamin forum
W celu zwiększenia funkcjonalności prosimy, by nowe tematy miały tytuł dokładnie taki, jaki nosi dana aukcja lub sprzęt w danym sklepie. Nie należy dopisywać pytań o inne aukcje w już istniejącym temacie- dzięki temu łatwiej będzie można szukać sprzętów w przyszłości i unikniemy dublowania tematów o tych samych sprzętach.

Strony z aukcjami Allegro dostępne są 30 dni. Potem wygasają i temat pozostaje bez odniesienia do produktu.
Żeby uniknąć problemu wygaśniętych linków prosimy o wstawianie zamiast adresu aukcji Allegro linku z serwisu http://archi.inosak.org/
(allegromat stał się płatny).

Jak to zrobić?

1. Wchodzimy na wybraną aukcję i kopiujemy jej numer: np: 34556346566454
2. Wchodzimy na stronę http://archi.inosak.org/ i wpisujemy/wklejamy numer aukcji:
3. Kopiujemy link do zarchiwizowanej aukcji:
4. Wklejamy otrzymany link do forum.

Można także wykonać prosty zrzut ekranu za pomocą programy np https://www.screenpresso.com/.


Tematy, które w tytule nie będą zgodne z tytułem aukcji będą warunkowo poprawiane, lub usuwane.
Pamiętaj ! Administracja ma prawo do kasowania/nieakceptowania tematów z linkami do Allegro.

Autor tematu
amperek
10
Posty: 12
Rejestracja: czwartek, 28 lut 2013, 09:02
Otrzymał podziękowanie: 1 raz

Post autor: amperek »

Witam,

Jako początkowy psocący chyba zdecyduje się na tez zestaw: http://www.allegromat.pl/aukcja132503 większego nie mam gdzie trzymać a myślę, że do bloku powinien wystarczyć na własne tylko moje potrzeby nastawiając raz na tydzień :)
Ale pojawia się pytanie ile wody z kranu idzie przy takiej jednej operacji ? zakładając, że trwa kilka godzin?
Odkręca się na max kran czy tylko malutko wiem, że może głupie pytanie ale, chce jakoś przekalkulować ile wody pójdzie na jeden zabieg.
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5374
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 664 razy
Kontakt:
Re: Destylator i szybkowar 2w1

Post autor: Zygmunt »

W tej cenie kupisz kega z chłodnicą- i zostanie na grzałkę. Keg jest rozwojowy, szybkowar tylko wstecznie- do bigosu.
Zużycie wody zależy od mocy grzania.
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"

Durik
350
Posty: 364
Rejestracja: poniedziałek, 13 lut 2012, 11:24
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: Destylator i szybkowar 2w1 15l

Post autor: Durik »

Jeśli chodzi o ilość wody, to przy wolnym grzaniu mi przy kegu 50 szło około 50-60 litrów na jedno psocenie. Wodę puszczasz powolutku tak żeby to co kapie z chłodnicy nie było ciepłe

Autor tematu
amperek
10
Posty: 12
Rejestracja: czwartek, 28 lut 2013, 09:02
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Destylator i szybkowar 2w1 15l

Post autor: amperek »

Kega nie będę miał gdzie trzymać no i chce to wszystko postawić na kuchence gazowej a przestrzeń między kuchenką a okapem mam około 70 cm.

A co do wody to jest np. jakoś możliwość zrobienia, żeby nie szła ona z kranu tylko np z jakieś butelki 5 litrowej bo zawsze mogę pod blokiem nabrać oligoceńskiej za darmo! :).

Zygmunt możesz podać jakiegoś linka to tego kega gdzie można to gotowe kupić bo na allegro nie widzę w takiej cenie albo nie umie szukać ;p

W temacie tylko jeden destylator!

Autor tematu
amperek
10
Posty: 12
Rejestracja: czwartek, 28 lut 2013, 09:02
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Destylator i szybkowar 2w1 15l

Post autor: amperek »

A może używa ktoś tego zestawu i wie jaka jest jakość psoty z tego zestawu i czy w ogóle da się to pić?
Proszę o info.
Za wszystkie informację będę bardzo wdzięczny.
Ostatnio zmieniony czwartek, 7 mar 2013, 09:20 przez Wald, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Kosmetyka.

bat13
10
Posty: 10
Rejestracja: poniedziałek, 12 lis 2012, 12:50
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Re: Destylator i szybkowar 2w1 15l

Post autor: bat13 »

Witam. Ja mam taki garnek ale od razu go przerobiłem na dwa deflegmatory wypełnione druciakami i chłodnica szklana. Garnek kosztuje ok 100 trochę rurek miedzianych palnik i lutujemy chłodnica szklana. Towarek jak dla mnie ok, dwa razy gonie a potem leżakowanie :).
Pozdrawiam
Awatar użytkownika

Bimbel
50
Posty: 84
Rejestracja: sobota, 2 lut 2013, 09:14
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Destylator i szybkowar 2w1 15l

Post autor: Bimbel »

Ludzie! Poczytajcie najpierw trochę forum a dopiero później zadawajcie pytania. Bo jestem pewien, że tych pytań by nie było po wcześniejszym, dość dogłębnym przeglądzie forum w temacie, który was interesuje.
Do dobrej (czytaj: konsumpcyjnej) destylacji kompletny sprzęt nie może kosztować mniej niż tysiaka. Wszystko poniżej to zabawa w małego alchemika (alembika?) :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o kompletne destylatory z Internetu”