Mała zagadka z aluminiową bańką

Zbiorniki do odparowywania zacierów. Budowa, adaptacje modyfikacje.

Autor tematu
Zbynek80
750
Posty: 779
Rejestracja: środa, 26 gru 2012, 03:09
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 62 razy

Post autor: Zbynek80 »

Zbudowałem aparaturę na bańce aluminiowej jak widać na poniższym zdjęciu (choć nie kompletna w 100% ) : http://alkohole-domowe.com/forum/downlo ... &mode=view Widziałem na zdjęciach naszego forum, że ktoś takiej używał a i przekonał mnie wpis Radius'a , że można pędzić w aluminium http://alkohole-domowe.com/forum/post30597.html#p30597

Wczoraj dokonałem pierwszej destylacji wody z powodzeniem aparatura działa prawidłowo ale w bańka dziwnie zabarwiła się na ciemno jak na zdjęciach. Czy ktoś może wiedzieć czemu tak się stało i czy nie niesie to za sobą jakichś złych konsekwencji i czy można na tym jednak spokojnie pędzić ? Nie chciałbym bynajmniej początkowo z niej rezygnować ponieważ dobudowanie całej reszty pod bańkę kosztowało mnie ok 500zł deflegmator i chłodnicę można wykorzystać w przyszłości ale zamykanie bańki, to co w deklu itd też troszkę kosztowało.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
promocja
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5377
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 667 razy
Kontakt:
Re: Mała zagadka z aluminiową bańką

Post autor: Zygmunt »

Nastaw jest kwaśny i żre aluminium- w końcu przeżre na wylot:) Teoretycznie wszystko co się rozpuści, zostanie w kotle.
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"

arkadiuszcz
50
Posty: 74
Rejestracja: czwartek, 1 mar 2012, 23:55
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Mała zagadka z aluminiową bańką

Post autor: arkadiuszcz »

Zygmunt pisze:Nastaw jest kwaśny i żre aluminium
Zbynek80 pisze:Wczoraj dokonałem pierwszej destylacji wody
:mrgreen:
Jak używałem aluminiowego szybkowara to też czerniał, to naturalna reakcja chemiczna, na smak destylatu nie miało to żadnego wpływu. Ja usuwałem ten nalot octem, zalewałem gar wodą z octem (1:1) i zostawiałem na noc, wodę z octem zostawiałem bo było tego 12l, i używałem kilka razy.

Autor tematu
Zbynek80
750
Posty: 779
Rejestracja: środa, 26 gru 2012, 03:09
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 62 razy
Re: Mała zagadka z aluminiową bańką

Post autor: Zbynek80 »

No nic uruchomiłem aparaturę z wsadem właściwym i czekam na dziewicze % :odlot:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kotły”