Zauważyłem , że...nastaw cukrowo-słodowy

Jak i z czego zrobić idealny zacier lub nastaw, który będzie podstawą do otrzymania oczekiwanego destylatu, przepisy, porady, sposoby na dobry na zacier, itp...

Autor tematu
limuzyna1
2
Posty: 4
Rejestracja: niedziela, 15 maja 2011, 11:28

Post autor: limuzyna1 »

Witam Kolegów. Chciałem poinformować o moim ciekawym eksperymencie.
Mianowicie, chciałem zrobić nastaw z parzenicy słodowanej( słodowałem sam 1,5 kg eksperymentalnie). Podczas słodowania trwającego dwa tygodnie na ziarnie wytworzyła się chyba pleśń, ale nie przejmując się tym wrzuciwszy ze słodowane ziarno do 8l gara z wodą i przemieniłem w cukier. Niestety uzyskałem z tego jedyne 5 blg, zamiast obiecanych 12, wymyśliłem więc, że dosypie kilo cukru, co dało mi 13,5 blg-sukces. Wrzuciłem to do wiadra spożywczego 10 litrów i dodałem pół kostki drożdży babunia. Zaczęło kipieć i dziwnie pachniało, nie mówiąc o podłym smaku. Wszystko było by normalne, ale po dwóch dniach cukromierz wpadł do wiadra jak kamień w wodę...wszystko przeżarło. Szybko więc wrzuciłem już nie mętny płyn do wiadra....Po drugim psoceniu uzyskałem calutki litr 65% księżycówki o fajnym smaczku.
Tu moje pytanie do was: Czy ktoś próbował takich metod? Wydaje mi się, że ten słód zadziałał jak turbo...?
alembiki
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zaciery i Nastawy”