Problem z ustabilizowaniem kolumny.

Kłopoty z budową i eksploatacją aparatury, wybór właściwego sprzętu. Podstawowe pytania początkujących.

Autor tematu
johnykupa
20
Posty: 23
Rejestracja: poniedziałek, 5 wrz 2011, 21:05

Post autor: johnykupa »

Witam, w ostatnim czasie dorobiłem się nowej aparatury do rektyfikacji z głowicą typu AAbratek. Wszystko ładnie pięknie, ale nie mogę sobie poradzić z ustawieniem tego cuda... Tak wygląda mniej a więcej wygląda mój destylator, który jest postawiony na kegu od pepsi:

Obrazek

Obrazek

Skraplacz to spirala zwinięta z rurki dn8 o długości 4 metrów, a w kegu grzałka o mocy 2kW. Wypełnienie to wióry spod tokarki, oczywiście ze stali nierdzewnej.

Mój problem to stabilizacja sprzętu w temperaturze +/- 76,2*C. Nie mam pojęcia dlaczego nie mogę ustawić wyższej temperatury... Gdy tylko podkręcam moc na regulatorze napięcia, to chłodnica nie nadąża chłodzić i opary wylatują bokiem, gdy tylko odkręcę bardziej wodę, to temperatura spada, może problem to umieszczenie termometru w złym miejscu i mnie myli trochę?

Druga sprawa to wypełnienie. Wióry są pocięte na kawałki ok 10 cm, nie są to żadne spiralki, a poskręcane są prawie wcale w porównaniu do zmywaków, Czy to kolejny błąd?

Na końcu smak mojego destylatu jest troszkę odbiegający od ideału. Daje się we znaki dziwny posmak, którego nie czułem w innych bimbrach, z różnych aparatur pijałem. Może problemem są uszczelki? dostałem taka matę sylikonową z której wyciąłem uszczelki pod skrętki, jak sprawdzić czy to na pewno silikon? Do tego została oryginalna uszczelka od kega, taka czarna o przekroju o kształcie kola, co była pod dekielkiem.

Liczę na waszą pomoc, sam sobie chyba nie poradzę:(
Awatar użytkownika

Emiel Regis
1700
Posty: 1723
Rejestracja: niedziela, 6 maja 2012, 10:18
Ulubiony Alkohol: własne nalewki, czerwone wytrawne
Lokalizacja: Picardie (Oise) Francja, Żywiec
Podziękował: 81 razy
Otrzymał podziękowanie: 253 razy
Re: Problem z ustabilizowaniem kolumny.

Post autor: Emiel Regis »

Czemu dążysz do ustawienia jakiejkolwiek temperatury?
Bardzo często jest tu powtarzane że nie ważne jaka, byle była stabilna i że termometr powinien być w wypełnieniu, na wysokości zależnej od jego rodzaju.
Sprawdź dokładnie termometr, może być walnięty jeśli 'opary wylatują bokiem' a on wciąż pokazuje +/- 76,2*C.
Jeśli rysunek dokładny to moim zdaniem za duże jeziorko.
Smaki były spowodowane źle prowadzonym procesem, mogły być też spowodowane 'rozdziewiczeniem' aparatu, jak przygotowałeś te wióry?
Jeśli idzie o o-ring to też mam jeden i nic nie czuć.
Moja rada; kup zmywaki i poczytaj o stabilizacji kolumny i roli termometru.
http://www.youtube.com/watch?v=xZb3jJE8pYM

Autor tematu
johnykupa
20
Posty: 23
Rejestracja: poniedziałek, 5 wrz 2011, 21:05
Re: Problem z ustabilizowaniem kolumny.

Post autor: johnykupa »

Wióry umyłem dwa razy w nitro, potem wygotowałem w płynie do mycia naczyń i dwa razy w czystej wodzie. następne psocenie przeprowadzę już na zmywakach, bo takie to najwidoczniej wina wiórów...

Co do jeziorka, to pewnie masz racje, po zespawaniu dopiero pomyślałem o większym kącie.

Chyba pójdę za wskazówką i będę utrzymywał stałą temperaturę, bo błąd termometru plus złe zamontowanie, daje jeszcze większy błąd pomiaru przecież...
Awatar użytkownika

mtx
1400
Posty: 1410
Rejestracja: poniedziałek, 2 sty 2012, 02:50
Ulubiony Alkohol: Whiskey
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: Władysławowo woj.pomorskie
Podziękował: 516 razy
Otrzymał podziękowanie: 123 razy
Kontakt:
Re: Problem z ustabilizowaniem kolumny.

Post autor: mtx »

No to od początku...
Keg pepsi jest trochę mały jak na taką kolumnę (ledwie 16-17l wsadu), postaraj się o zwykłego
"browarniczego" kega 30l albo i 50l. Dalej temperatura nie ma być jakaś tam konkretna tylko ma
być stała :!: ona jest zależna od wszystkiego, ciśnienia atmosferycznego, temperatury danego
dnia, mocy i ilości wsadu - od wszystkiego i nie ważne jaka (oczywiscie w granicy rozsądku)
ważne by była stała.
Odnośnie kolumny - jako wypełnienie lepiej (dużo) sprawdzą się zmywaki (i opcjonalnie możesz
wrzucić z 25cm miedzi jako katalizator), termometr załóż w wypełnieniu, skróć rurkę odbioru i
ewentualnie wrzuć coś przy tamce (kostka teflonu, kawałek porcelany) żeby zmniejszyć jeziorko.
Co do tych uszczelek, silikon najlepiej podpal i zobacz jak się pali - jak pali się delikatnie i robi się
biały kruchy popiół dodatkowo wydając biały łagodny dym to na 100% silikon, a jak jakieś czarne
naloty, smrody z dymu itd to jest badziewie nie silikon i wywal to w kibel ;)

A o stabilizacji i pracy na kolumnie najlepiej poczytaj tu:
http://alkohole-domowe.com/forum/operow ... -t103.html
Możesz też przeczytać jeszcze to:
http://alkohole-domowe.com/forum/co-sie ... -t445.html

Pozdrawiam :piwo:

Autor tematu
johnykupa
20
Posty: 23
Rejestracja: poniedziałek, 5 wrz 2011, 21:05
Re: Problem z ustabilizowaniem kolumny.

Post autor: johnykupa »

Witam ponownie i dziękuję za wszystkie wcześniejsze porady, ale problem jest nadal :(

w kolumnie mam już napchanych zmywaków, do tego dorzuciłem na spód trochę miedzianych sprężynek (miałem drutu na jakieś 10 cm, lepsze to niż nic). Odwiedziłem spawacza, zwiększyłem nieco kont głowicy - mniejsze jeziorko, do tego dospawałem poniżej skraplacza odpływ par jakby mi się kiedyś zachciało pracować na kolumnie typu VM.

Sprawdziłem uszczelki - palą się jak silikon, pozostaje wiec jedno pytanie, dlaczego to dalej śmierdzi? Zapach nie jest taki typowo bimbrowy, pracowałem jednak trochę na pot-stillu, a zapach z mojej nowej rakiety jest inny, ciężko to pić.... z takich śmierdzących rzeczy mógł jedynie zostać ten oring co uszczelnia dekielek, to on może tworzyć problem? A może muszę to przerobić dwa razy? Taki efekt jest z zacieru.

Porobiłem kilka fotek telefonem jak to wygląda...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

siwucha
20
Posty: 21
Rejestracja: środa, 26 gru 2012, 21:09
Re: Problem z ustabilizowaniem kolumny.

Post autor: siwucha »

Sądzę, że nie czyści się sprzętu rozcieńczalnikiem nitro...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy i pytania”