Polędwica na surowo

Coś, co można łatwo i szybko przygotować na zagrychę.

Autor tematu
kobuszki
100
Posty: 102
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 19:20
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 10 razy

Post autor: kobuszki »

Polecam kolegom mój przepis na surową polędwicę wieprzową. Mięso nacieramy solą, grubo mielonym pieprzem i czosnkiem. Czosnek może być wyciskany lub krojony w cienkie plasterki, którymi obkładamy mięso. Pierwsze zdjęcie przedstawia włośnie tak przygotowaną już polędwiczkę. Następnie zawijamy nasz wyrób w ściereczkę i wkładamy na 48 godz. do lodówki. Po tym czasie wyjmujemy polędwiczkę z lodówki i w dalszym ciągu w ściereczce zawieszamy na 4 dni nad grzejnikiem. Sposób banalnie prosty,wielokrotnie sprawdzony wśród moich znajomych. Smakuje i pachnie wyśmienicie.Poleecam.
Na sąsiednim forum w temacie Kulinaria/Impreza przedstawiony jest sposób na polędwicę najpierw peklowaną, a póżniej wędzoną.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
promocja

marcins
20
Posty: 27
Rejestracja: środa, 19 sty 2011, 18:01
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: Polędwica na surowo

Post autor: marcins »

...ludzie jakie to pyszneeeeee....
Oczywiście nie był bym sobą gdybym robił, tak jak z przepisu i jak zwykle trochę go przerobiłem:)
Do rzeczy, użyłem soli morskiej(na próbę akurat za dużo i jest to mocno słone), grubo mielony świeży pieprz czarny, zioła prowansalskie i zamiast czosnku sól czosnkowa, a samą szmatkę namoczyłem octem jabłkowym.
Jako iż mam C.O. gazowe to kaloryfery praktycznie zawsze nie są gorące, więc ustawiłem swoją polędwiczkę nad bojlerem, gdzie zawsze jest gorąca woda przy ogrzewaniu gazowym:). Temperatura jest taka, że wystarczyły mi 3 doby na wysuszenie mięsiwa.
Bardzo ale to bardzo polecam do wódeczki super zagrycha, nie lichę będzie to na chlebek czy do jakiej sałatki pomysłów na wykorzystanie tego mięsa jest co nie miara.
Serdecznie polecam!

PETER29
850
Posty: 897
Rejestracja: piątek, 18 lut 2011, 16:28
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Czysta i browar
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: ŚLĄSKIE
Podziękował: 18 razy
Otrzymał podziękowanie: 104 razy
Re: Polędwica na surowo

Post autor: PETER29 »

Pięknie to wygląda kolego kobuszki. Przypomina to jakby lososia wędzonego na zimno.To i ja spróbuję poczynić coś takiego. Czy inne mięso wieprzowe też można robić w podobny sposób?

Pozdrawiam.
_______________________________________________________________________________
Pozdrawiam KRZYSZTOF

Autor tematu
kobuszki
100
Posty: 102
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 19:20
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 10 razy
Re: Polędwica na surowo

Post autor: kobuszki »

Kolego PETER29. W przepisie, który otrzumałem od znajomego mowa była również o schabie, ale niezbyt grubym kawałku.
Awatar użytkownika

panta_rei
550
Posty: 566
Rejestracja: sobota, 6 paź 2012, 19:33
Krótko o sobie: Robię najlepszą pieprzówkę po tej stronie Wisły ;-)
Ulubiony Alkohol: Moja osobista nalewka agrestowa ;-)
Lokalizacja: Braniewo
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 44 razy
Re: Polędwica na surowo

Post autor: panta_rei »

Schab, ogonówka, chuda szynka. A z innej strony, na zimno "dojrzewające" w lodówce to jeszcze może być boczek i słonina.
Pozdrawiam, Sławomir
Awatar użytkownika

Emiel Regis
1700
Posty: 1723
Rejestracja: niedziela, 6 maja 2012, 10:18
Ulubiony Alkohol: własne nalewki, czerwone wytrawne
Lokalizacja: Picardie (Oise) Francja, Żywiec
Podziękował: 81 razy
Otrzymał podziękowanie: 253 razy
Re: Polędwica na surowo

Post autor: Emiel Regis »

Jak to właściwie jest z tą wieprzowiną?
Chodzi mi o to, że nie kojarzę tego mięsa z możliwością jedzenia na surowo, po kilkudniowym przygotowaniu, jak w przepisie powyżej.
Co innego np. wołowina, dobry stek smakuje prawie surowy, z 1mm grubości obróbką termiczną.
Co prawda istnieją surowe wieprzowe wędliny i szynki, ale przygotowanie ich zajmuje kilka miesięcy.
Mamy tu jakiegoś technologa żywności, który by to wyjaśnił?
http://www.youtube.com/watch?v=xZb3jJE8pYM

kalispera
20
Posty: 24
Rejestracja: piątek, 8 lip 2011, 21:52
Re: Polędwica na surowo

Post autor: kalispera »

Jedzenie wieprzowiny surowej to pomyłka, krwiste steki, czy befsztyki z polędwicy wieprzowej, to też pomyłka, choć czasami serwują nam to w restauracjach, wołowina oczywiście być powinna, wieprzowina nawet lekko surowa nie idzie. Może taki przepis będzie bardziej zdrowszy http://wedlinydomowe.pl/forum/viewtopic.php?t=1329
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zakąski Domowe”