T48 ,dwa nastawy zatrzymały się na 2 i 3Blg....

Jak działają różne rodzaje drożdży. Które wybrać do naszego nastawu. Warunki prowadzenia fermentacji.

Autor tematu
siwucha
20
Posty: 21
Rejestracja: środa, 26 gru 2012, 21:09

Post autor: siwucha »

Sugerując się dużym powodzeniem na Allegro oraz dobrym stosunkiem waga/cena zakupiłem T48 oraz T3. Rozrobiłem dwa razy po 7kg cukru w 21 L wody, paczkę T48 podzieliłem na 3. Zaszczepiłem nimi te dwa nastawy. Ładnie się zaczeło, szło jak burza, ciekawy zapach ale zatrzymały się oba nastawy na 2 oraz 3 Blg...Dodałem fosforanu dwuamonu, drożdży Trockenheffe jako pozywkę oraz resztę paczki T48(trzecią część), którąpodzieliłem na 2. Nic to nie dało. Z obliczeń wynika, że w każdym z nastawów zostało po około 1,5kg cukru(w sumie jakieś 10,50zł).
Wczoraj pomny na tę porażkę rozrobiłem 6kg cukru w ponad 25 L wody, w każdym razie cukromierz wskazał 21Blg. Dodałem Activit oraz 1/2 paczki T3. Dziś po dobie jest po odgazowaniu około 13 Blg, czyli T3 zjadły około 8Blg.
Albo trafiłem na trefną partię drożdży...albo? One pracuja tylko poniżej 23Blg...Początkowego.
Ważność drożdży wynosi jeszcze ładnych kilka(naście )miesięcy.
Mój wniosek jest taki, że ...nie ma co się chciwić na wysokie stężenie alkoholu-końcowe, maksymalnie. Można dać 6kg cukru na 21 L wody...A to, że komuś sfermentowały 8kg cukru(T48) oceniam jako ewenement. Dodam, że normalnie nastawiałem po 1/2 paczki, 33gramy Vodka Star Alcotec i schodziły
po bardzo długim czasie poniżej zera...
Ostatnio zmieniony sobota, 29 gru 2012, 17:41 przez radius, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Bardzo niechlujny post
koncentraty wina
Awatar użytkownika

marcin0616@
30
Posty: 41
Rejestracja: sobota, 8 paź 2011, 00:08
Krótko o sobie: Jestem człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: gostynin
Re: T48 ,dwa nastawy zatrzymały się na 2 i 3Blg....

Post autor: marcin0616@ »

No cóz chytry dwa razy traci. Dałbyś 2 paczki na 21 kg cukru i było by dobrze.
Awatar użytkownika

szeyker89
200
Posty: 244
Rejestracja: niedziela, 30 paź 2011, 18:45
Ulubiony Alkohol: WW - Wyprodukowany Własnoręcznie
Status Alkoholowy: Producent Wódek
Lokalizacja: Białystok
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: T48 ,dwa nastawy zatrzymały się na 2 i 3Blg....

Post autor: szeyker89 »

Dzielenie paczki na pół to już ryzyko że z drożdżami może dostać się za mało pożywki do nastawu a co dopiero dzielenie paczki na 3 części.
Pozdrawiam szeyker89

Autor tematu
siwucha
20
Posty: 21
Rejestracja: środa, 26 gru 2012, 21:09
Re: T48 ,dwa nastawy zatrzymały się na 2 i 3Blg....

Post autor: siwucha »

Dzieliłem wielokrotnie vodka star alcotek na dwie części i było ok oprócz długiego czasu fermentacji.
Nie sądzę abym był zbyt chytry, raczej powiedziałbym oszczędny w granicach rozsądku.
Szły łeb w łeb -różnica wynosiła 1 Blg, poza tym nie tylko mnie nie leżą te T48- jak wyczytałem...
Następnym razem dam pół paczki na 6kg cukru+ activit. Myślę, że nie będzie problemów.
Zadbam aby Blg startowe wyniosło max 21 Blg.
Przedwczoraj poczyniłem nastaw na pół paczki T3 też tej samej firmy, blg startowe 21, dziś po 48H jest 5Blg.
Dodałem oprócz activitu po 1 tabletce musującej multiwitaminy i witaminy C.
Cały czas ostro buzuje w fermentorze, więc tym razem raczej skuchy nie będzie.
Teoretycznie jutro po południu powinno być już na minusie;-)
Ostatnio zmieniony niedziela, 30 gru 2012, 19:05 przez Emiel Regis, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: kosmetyka
Awatar użytkownika

mtx
1400
Posty: 1414
Rejestracja: poniedziałek, 2 sty 2012, 02:50
Ulubiony Alkohol: Whiskey
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: Władysławowo woj.pomorskie
Podziękował: 523 razy
Otrzymał podziękowanie: 124 razy
Kontakt:
Re: T48 ,dwa nastawy zatrzymały się na 2 i 3Blg....

Post autor: mtx »

No dobra, ale ja mam pytanie... Po co dzielisz paczkę drożdży na kilka nastawów?
Pytam z czystej ciekawości, bo ja nastawiając 10kg cukru na paczkę T48 (a dokładniej
to TS48) czekałem 6dni na zejście nastawu do -3blg. więc się tak zastanawiam po co
dzielić drożdże?
A i tak dla ścisłości - zamiast wit.C lepiej dać B1 :ok:
Awatar użytkownika

alkoholomir
50
Posty: 51
Rejestracja: czwartek, 11 paź 2012, 00:48
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: T48 ,dwa nastawy zatrzymały się na 2 i 3Blg....

Post autor: alkoholomir »

A może koledze przed nowym rokiem cukromierz kopną w kalendarz? :D
Zawsze starałem się być zapobiegliwy. Kobiety i dzieci mogą być beztroskie i trzeźwe, my nie.
Vito Andolini

Autor tematu
siwucha
20
Posty: 21
Rejestracja: środa, 26 gru 2012, 21:09
Re: T48 ,dwa nastawy zatrzymały się na 2 i 3Blg....

Post autor: siwucha »

Dzielę po to drożdże i cukru daję 6kg aby zmieścić się w standardowych fermentorach 30L.Nie jestem Pudzianem aby dekantować i w ogóle operować beczkami 100L z wsadem dajmy na to 80kg. Wiem ,że można przelewać wężykiem itd,ale znacznie wygodniej jest mi operować 30L fermentorami,zwłaszcza ,że służą mi one też do wyrobu piwa. Wielokrotnie dzieliłem Turbo Vodka Star też ich tańszy odpowiednik,na dwie części,bez szkody tzn. szło długo ale zawsze niżej zera a to było tylko 33g drożdży i dodatków. T3 po podzieleniu na dwie części też zeszły poniżej zera (-3,-4)-lecz nie jest to żadne osiągnięcie. T3 i T48 dają nawet po kolumnie taki specyficzny ,słodkawy zapaszek.
Tak potwierdzam ,że multiwitamina lub witamina B są bardziej wskazane niż witamina C, ale dodałem ją aby lekko zakwasić dodatkowo,gdyż do drożdży Turbo prawdopodobnie też jest dodawany kwas cytrynowy(tudzież inny). Nie wiem czy to się komuś przyda:trzymam spirytus w słoikach z sproszkowanym węglem brzozowym co dobę wstrząsając i efekt jest naprawdę dobry.Okorowuję nożem brzozę -gałęzie ,pnie i wypalam w kominku.Potem trzeba drewka oblać wodą w kominku aby się za bardzo nie spaliły i rozdrobnić np w moździerzu.Przepuszczając to potem ponownie przez kolumnę efekt wychodzi super,choć można tylko przefiltrować .
Ostatnio zmieniony czwartek, 31 sty 2013, 00:25 przez Wald, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Kosmetyka.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drożdże i fermentacja”