trinity

Podstawowe, klasyczne destylatory.

Autor tematu
irek
10
Posty: 19
Rejestracja: czwartek, 22 paź 2009, 01:29
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:) lecz do czasu!!!!!!
Ulubiony Alkohol: przepalanka
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: irek »

28122012466-mini.jpg
Witam szanownych kolegów i koleżanki :piwo: .Nadchodzi nowy rok więc trzeba go godnie powitać jakimś zacnym trunkiem , więc psocę i przy okazji w końcu wrzucam fotki :D , piszę "w końcu,, ponieważ sprzęt ma już ponad rok i spłynęło z niego sporo szczęścia a ja samolub nie chwaliłem się za co pokornie przepraszam :oops: . Sprzęcik prosty keg 30 l , miedziany deflegmator fi 35-100 cm wypełniony wiewiórami ko i na długości 15 cm sprężynkami miedzianymi , dwie chłodnice , grzałka 2200w . Flegmuś zamocowany w fitingu za pomocą mufy i rozwierconej zaślepki , uszczelniony sylikonem i ustabilizowany poksyliną . Stosuję dwie chłodnice jedna nad drugą dla oszczędności wody , teraz woda lekko ciurczy , parzy a psotka jest chłodna :odlot: . Pierwszą wykonałem z grubo ściennej rury pcv , górę i duł przyspawałem a w środku jest miedziana spirala około 1,5 metra , druga zwykła szklana . Osiągi nie są najgorsze , ze 100 litrów cukrówki po trzech destylacjach uzyskuję 12-13 litrów 85% destylatu :twisted: i chytra baba z Radomia mi nie straszna :hahaha: .Jak widać mój sprzęt bardzo ewoluował najpierw stalowa beczka ( dzięki której znów musiałem gasić kuchnię bo przeżarło ściankę podczas jednej z wielu naszych schadzek ) następnie 40 litrowy ocynkowany gar z przylutowaną pokrywką i butelkowym deflegmatorem z ENOLI , lecz po kilku baletach przy spuszczaniu dundru pojawiało się coraz więcej płatów rdzy :stop: na szczęście pewnego dnia na naszym lotnisku odbywała się impreza a po jej zakończeniu udało mi się odkupić od ekipy porządkowej kega :freak: (zyskałem dodatkowo 4 litry piwa na leczenie po owej imprezie) . Sukces ma wielu ojców i matek ponieważ sprzęt powstał dzięki wam wszystkim , za co bardzo dziękuję :respect: , czytałem , analizowałem , knułem i w końcu jest , więc oto fotki , oceńcie sami czy aparacik jest :ok: czy do :dupa: , nie pogniewam się :?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
promocja
Awatar użytkownika

zbyszeek10
100
Posty: 111
Rejestracja: poniedziałek, 12 sty 2009, 19:28
Krótko o sobie: Hmmmmm.
Ci co mnie znają wiedzą.
:).
Ulubiony Alkohol: Swojej produkcji. Piwo
Status Alkoholowy: Winiarz
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Kontakt:
Re: trinity

Post autor: zbyszeek10 »

Hej
Ale ten wężyk mi nie pasuje, jakiś takiś żółty ???
i ta poksilina???
nie idzie to jakoś inaczej jakiś takiś nypel :D z miedzi na wąż silikonowy ???Możę nie dowidzę.Powiem tak niech ewoluujeeeeeee.
Będzie oki.
Są zwężki z 35 na 22 i mniej i na chłodnicę i będzie nieźle
Działaj dalej !!!!!
Pozdrawiam zbyszek

Autor tematu
irek
10
Posty: 19
Rejestracja: czwartek, 22 paź 2009, 01:29
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:) lecz do czasu!!!!!!
Ulubiony Alkohol: przepalanka
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Lokalizacja: Gliwice
Re: trinity

Post autor: irek »

Witaj kolego Zbyszku , pod tą poksyliną jest śrubunek mojego autorstwa , niestety okazał się nieszczelny więc na szybko doszczelniłem dziadoliną ;) i jakoś tak zostało . Śrubunek jest z tego względu że opcjonalnie miał być tam dokręcany aromatyzator a teraz jakoś mi się odwidziało :( . Wężoid jest sylikonowy , sprawdzałem metodą Kucyka , swój kolor zawdzięcza temu iż był powleczony czerwoną gumą i zbrojony sznurkami , zerwałem dziadostwo ale trochę koloru zostało :evil: . W tej chwili właśnie degustuję to co przez niego przeleciało i jest zajebioza . Pozdrawiam Irek
Awatar użytkownika

zbyszeek10
100
Posty: 111
Rejestracja: poniedziałek, 12 sty 2009, 19:28
Krótko o sobie: Hmmmmm.
Ci co mnie znają wiedzą.
:).
Ulubiony Alkohol: Swojej produkcji. Piwo
Status Alkoholowy: Winiarz
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Kontakt:
Re: trinity

Post autor: zbyszeek10 »

Witaj
Jeśli smakuje to dobrze, wypij za wszystkich w sylwestra
Pozdrawiam

neopsotnik
30
Posty: 42
Rejestracja: piątek, 21 gru 2012, 12:32
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: trinity

Post autor: neopsotnik »

Ja bym radził zlikwidować tę poksilinę i uszczelnic połączenie w inny sposób lub wykonać je od nowa. Żywice epoksydowe rozpuszczają się w alkoholach.

Autor tematu
irek
10
Posty: 19
Rejestracja: czwartek, 22 paź 2009, 01:29
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:) lecz do czasu!!!!!!
Ulubiony Alkohol: przepalanka
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Lokalizacja: Gliwice
Re: trinity

Post autor: irek »

Witajcie w nowym roku :piwo:
Jak najbardziej wypiłem zdrowie wszystkich forumowiczów, ale do rzeczy - nieszczelność na tym śrubunku była naprawdę niewielka, szczerze mówiąc zauważyłem ją dopiero przy drugiej destylacji.
Rozważałem różne metody doszczelnienia i coś mi się zdaje że po prostu usunę dziadolinę i zlutuję ten śrubunek 8-)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Galeria destylatorów Pot-Still”