Sterownik do systemu e-arc czy taki będzie odpowiedni

Przyrządy pomiarowe, ich montaż i zastosowanie odczytów w procesach destylacji. Regulacja procesów.

Autor tematu
lenartm

Post autor: lenartm »

Witajcie znalazłem coś takiego w necie http://www.dacpol.eu/pl/mikroprocesorow ... i-euc-1283 czy taki sterownik będzie odpowiedni do zbudowania systemu e-arc, jest mozliwość podpięcia termopary, posiada wyjścia przekaźnikowe, istnieje możliwość zadania temperaturowego, myślę że to może zadziałać jestem na początku budowy systemu regulacji, dopiero się uczę więc proszę o wyrozumiałość i pomoc.
alembiki

Autor tematu
lenartm
Re: Sterownik do systemu e-arc czy taki będzie odpowiedni

Post autor: lenartm »

Widzę że post zniknął ale pytanie pozostało, czy ktoś może używa podobnego sterownika???
Awatar użytkownika

pokrec
1850
Posty: 1896
Rejestracja: środa, 4 lut 2009, 23:18
Krótko o sobie: Lekko ześwirowany.
Ulubiony Alkohol: śliwki i jabłuszka, rzecz jasna. I wisienki...
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Droga Mleczna, Lokalna Grupa Galaktyk
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 78 razy
Re: Sterownik do systemu e-arc czy taki będzie odpowiedni

Post autor: pokrec »

Nie bardzo, bo jego wejście to termopary, ew. termometry oporowe. Te elementy mierza w zakresach kilkuset stopni, ale z dokładnością w porywach do 1 stopnia (nie ma znaczenia, że wyświetlają z dokładnością do 0,1 stopnia). Do naszych celów potrzebny jest regulator z termometrem elektronicznym, mierzącym w zakresie -50 - +150 stopni, za to z dokładnością 0,1 stopnia.
Poza tym termopara kosztuje ok. 100 zł, czujnik Pt100 czy Pt1000 - podobnie (jak nie drożej).
ポーランド語が書けますちょっと。
得意は満月の仕業の酒です。
Spécialité: Chateau de Garage, serie: La Lune Pleine
Lux Lunae luceat nos!
Disclaimer: Moje uczestnictwo w tym forum ma charakter czysto edukacyjno poznawczy.

Autor tematu
lenartm
Re: Sterownik do systemu e-arc czy taki będzie odpowiedni

Post autor: lenartm »

To może macie jakieś propozycje gotowych sterowników temperatury z których można by było śmiało skorzystać???
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5374
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 664 razy
Kontakt:
Re: Sterownik do systemu e-arc czy taki będzie odpowiedni

Post autor: Zygmunt »

Do czego chcesz tego używać? Do grzałek, czy do E-ARC?
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"

Autor tematu
lenartm
Re: Sterownik do systemu e-arc czy taki będzie odpowiedni

Post autor: lenartm »

Chciałbym sterować e-arc, chodzi mi o to aby podczas mojej ewentualnej nieobecności czujnik wyłapł skok temperatury, podał sygnał do elektrozaworu a on ma się zamknąć, jeśli ewentualnie temperatura spadnie do odpowiednio wcześniej zadanej to oczywiście zaworek dostaje sygnał od sterownika aby się otworzył. Dodam że moja głowica posiada tylko system LM.

Znalazłem nową propozycję sterownika oto link do niego http://www.czaki.pl/czaki/biblioteka/pd ... emt200.pdf wydaje mi się że ten będzie odpowiedni, co o nim sądzicie.
Awatar użytkownika

pokrec
1850
Posty: 1896
Rejestracja: środa, 4 lut 2009, 23:18
Krótko o sobie: Lekko ześwirowany.
Ulubiony Alkohol: śliwki i jabłuszka, rzecz jasna. I wisienki...
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Droga Mleczna, Lokalna Grupa Galaktyk
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 78 razy
Re: Sterownik do systemu e-arc czy taki będzie odpowiedni

Post autor: pokrec »

To, co podałeś, wygląda mi na miernik temperatury, nie regulator.
Ja nie wiem, co Ci polecić, bo sam e-ARC-a nie używam, a jakbym miał go używać, to przeprogramowałbym swoją centralkę sterującą (która teraz jest tylko termometrem 4-ropunktowym). jak będę miał czas, to kiedyś to zrobię. Siłą rzeczy więc nie orientuję się, kto i jakie sterowniki produkuje. Może Pamel? albo u kol. Cezarego zamówić?
ポーランド語が書けますちょっと。
得意は満月の仕業の酒です。
Spécialité: Chateau de Garage, serie: La Lune Pleine
Lux Lunae luceat nos!
Disclaimer: Moje uczestnictwo w tym forum ma charakter czysto edukacyjno poznawczy.
Awatar użytkownika

wiking
450
Posty: 479
Rejestracja: środa, 27 kwie 2011, 12:52
Krótko o sobie: Nie zawsze jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podziękowanie: 40 razy
Re: Sterownik do systemu e-arc czy taki będzie odpowiedni

Post autor: wiking »

Awatar użytkownika

wolan
750
Posty: 790
Rejestracja: sobota, 14 lut 2009, 17:10
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Lublin/Ostrowiec Św.
Podziękował: 44 razy
Otrzymał podziękowanie: 69 razy
Kontakt:
Re: Sterownik do systemu e-arc czy taki będzie odpowiedni

Post autor: wolan »

Jest na forum wątek dotyczący sterowników :) także radze poszukać :)
Ja używam http://thermoplus.pl/katalog/regulatory ... -3710.html
Sprawuje się ok, mam tylko jedną uwagę odnośnie tego sterownika, reaguje szybko na wzrost temperatury (np. dotknięcie ręka czujki), natomiast potrzebuje dużo więcej czasu żeby wrócić do temperatury otoczenia, ale w przypadku jakim go stosujemy można uznać to za plus.
Pozdrawiam
Kolumny w różnych konfiguracjach :
https://mojdestylator.pl

piotrekrob
10
Posty: 11
Rejestracja: niedziela, 10 lip 2011, 10:16
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Zabrze
Re: Sterownik do systemu e-arc (termostat z histerezą)

Post autor: piotrekrob »

Witam wszystkich mam na imię Piotr i jestem tutaj nowy na forum ale już od bardzo dawna zbierałem materiały do budowy swojej rafinerii,i też w moich zbiorach znalazł się (termostat z regulowaną histerezą 246-K NOWY ELEKTRONIK) który zakupiłem jakieś dwa lata temu za kwotę ok.70 zł
posiada on możliwośc regulacji dolnej temperatury przy której się włączy i górnej przy której wyłączy, krok regulacji i dokładność pomiaru wynosi 0,1 stopnia a zakres temperatur od -50 do +150 stopni.
Miałem zamiar go zastosować do utrzymania stałej temperatury w kotle ale to forum mnie oświeciło i dowiedziałem się że w kotle temperatura cały czas rośnie i tak ma być ,więc wykorzystam go chyba do automatycznego wyłączenia kociołka w momencie gdy temperatura będzie blisko wrzenia wody czyli zawartość alkocholu dochodzić będzie do 0%.
Dodam że zestawi zakupiłem do samodzielnego montażu z gotowym zaprogramowanym układem bodajże ATMEGA 16 i wyświetlaczem cały montaż elementów na płytkę zabrał mi raptem godzinę.Myślę że jak wklepiesz w GOOGLE symbol to ci znajdzie a na allegro napewno kupisz.
Może akurat się przyda do systemu e-arc chociaż szczerze przyznam nie wiem co to za system i zaraz będę się uświadamiał.

Pozdrawiam Piotr
Awatar użytkownika

pokrec
1850
Posty: 1896
Rejestracja: środa, 4 lut 2009, 23:18
Krótko o sobie: Lekko ześwirowany.
Ulubiony Alkohol: śliwki i jabłuszka, rzecz jasna. I wisienki...
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Droga Mleczna, Lokalna Grupa Galaktyk
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 78 razy
Re: Sterownik do systemu e-arc czy taki będzie odpowiedni

Post autor: pokrec »

Po opisie widać, że to właściwy sterownik do e-ARC.
ポーランド語が書けますちょっと。
得意は満月の仕業の酒です。
Spécialité: Chateau de Garage, serie: La Lune Pleine
Lux Lunae luceat nos!
Disclaimer: Moje uczestnictwo w tym forum ma charakter czysto edukacyjno poznawczy.

Autor tematu
lenartm
Re: Sterownik do systemu e-arc czy taki będzie odpowiedni

Post autor: lenartm »

Ja już wiem wszystko i zdecydowałem się na sterownik jak w linku http://www.czaki.pl/czaki/biblioteka/pd ... emt200.pdf teraz muszę poszukać odpowiedniego elektrozaworka stal KO zabieram się do szukania ...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kontrola procesu destylacji”