Mój nowy sprzęt ...

Temat dla tych, którzy chcą zbudować, bądź zakupić, kompletne urządzenia.
Awatar użytkownika

drgranatt
1900
Posty: 1909
Rejestracja: poniedziałek, 13 lip 2009, 11:04
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Nemiroff Smorodina
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: 3-city
Podziękował: 127 razy
Otrzymał podziękowanie: 208 razy

Post autor: drgranatt »

Trudno jest dyskutować z ludźmi, którzy mają tylko jeden punkt widzenia i nie dopuszczają innych możliwości. Tylko ich teza jest słuszna i żadna inna a na wytknięte błędy reagują nerwowo.
Kolego hexe, jeśli jesteś zainteresowany moim sprzętem to do testów możesz otrzymać nabywając go drogą kupna. Innej możliwości nie ma.
Roger, a gdzie znalazłeś, że
sterowniki z "Twoich szaf" też służą do wielu rzeczy
bo ja do tej pory byłem przekonany, że tylko do jednego :shock:
Roger i hexe, odnośnie konkurencji, która tak Was boli. Otóż Pamel nie jest dla mnie żadną konkurencją ponieważ to co robię to robię dla własnej przyjemności i w miarę wolnego czasu a nie dla zysku.
"最不喜欢的粗鲁所持的以及各种各样的虚伪的混蛋。"
http://alkohole-domowe.com/forum/regulatory-drgranatta-t6000.html
koncentraty wina
Awatar użytkownika

Autor tematu
Roger
250
Posty: 253
Rejestracja: środa, 14 wrz 2011, 12:14
Krótko o sobie: ... to co mnie interesuje to ŻYCIE... i wszystko co z nim związane aby było lepsze i przyjemniejsze ;)
Ulubiony Alkohol: no troszkę ich jest ... :> ;)
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Lokalizacja: W-wa & Lubuskie
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowanie: 42 razy
Re: Mój nowy sprzęt ...

Post autor: Roger »

drgranatt pisze: a gdzie znalazłeś, że
sterowniki z "Twoich szaf" też służą do wielu rzeczy
bo ja do tej pory byłem przekonany, że tylko do jednego :shock:
Roger i hexe, odnośnie konkurencji, która tak Was boli. Otóż Pamel nie jest dla mnie żadną konkurencją ponieważ to co robię to robię dla własnej przyjemności i w miarę wolnego czasu a nie dla zysku.
Gdzie znalazłem pytasz ? ... ano w Thermoplusie ;) i na wielu innych stronach. Zrób sterownik sam od A do Z wtedy pogadamy. Połączyć kilka komponentów kabelkami w jednej szafie wielu potrafi, wymysleć coś i zbudować nie tak wielu ;) ...
Wiesz mnie "konkurencja" Pamelowa nie boli, po prostu nietaktowne wydaje się być gdy ktoś, oferujący urządzenie przeznaczone do "podobnych rzeczy" jeździ sobie jak po łysej kobyle po kimś, kto robi coś mogące zastąpić jego "ustrojstwo" - trudno powiedzieć że Twoje, bo tak jak napisałem poskładałeś klocki a nie wymyśliłeś a to DUŻA RÓŻNICA ...

Proponuję raz jeszcze "zaciągnąć lejce" bo obrona Twoich racji zaczyna być męcząca :( chcesz pisać o "swoim sterowniku" pisz w dedykowanym temacie - jest na forum tylko peanów mało :( -SZKODA przyjdzie przywyknąć jak mawiał Pawlak ;)

PS
Raz jeszcze proszę nie off-topić bo to nie temat o sterownikach a ponieważ nie mam zamiaru kupować sterownika "dr" to proszę mnie nie nawracać na inną wiarą ze sterowników Thermoplusa ( korzystam od lat i wiem jakie są ;) a metalową obudowę dorobię sobie sam jak będę chciał nawet nierdzewną ;)
Koniec kropka "dr" -e ...
Pozdrawiam

Robert ;)
-----------------------------------
˙˙˙˙˙˙ ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ ǝz ɐpoʞzs ˙˙˙˙˙˙˙ ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ
oj ciężko jest lekko żyć :(

asir1956
10
Posty: 19
Rejestracja: czwartek, 16 gru 2010, 18:26
Podziękował: 149 razy
Re: Mój nowy sprzęt ...

Post autor: asir1956 »

Zgadzam się całkowicie z opinią Rogera.
Sterownik Pamela użytkuję od około roku.
Po wgraniu nowego softu spisuje się bez zastrzeżeń.
W tej cenie nie ma na rynku obecnie lepszego sterownika.
Posiada duże możliwości przy małych wymiarach i stosunkowo niskiej cenie.
Może nie wszyscy w pełni korzystają z możliwości sterownika ale faktem jest , że sterownik ,,wiele może,,
Pozdrawiam
Andrzej

Szymonl
20
Posty: 28
Rejestracja: poniedziałek, 9 kwie 2012, 17:38
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: Mój nowy sprzęt ...

Post autor: Szymonl »

Wydaje mi się, że nie można teraz całkiem obiektywnie powiedzieć czyj sterownik jest najlepszy, bo nikt nie przeprowadził testu w powtarzalnych warunkach każdego z sterowników.
Gdyby każdy z producentów się zgodził, można by wybrać 2-3 doświadczone i zaufane osoby z obu forów, one by przeprowadziły proces, pozapisywały wyniki itp. bo w tym momencie chwalimy to, czego używamy a co się nie psuje ;)

major
250
Posty: 277
Rejestracja: czwartek, 16 lut 2012, 20:16
Otrzymał podziękowanie: 13 razy
Re: Mój nowy sprzęt ...

Post autor: major »

Roger pisze:Regulatorom za jakiś czas poświęcę oddzielny temat bo to obszerny temat ;)
Roger obiecał osobno opisać swoje doświadczenia, a wy tu w najlepsze obrzucacie się gównem. Moim zdaniem wystarczy - każdy chciałby zakończyć spór "własną jedyną słuszną opinią"...


Wracając do nowego sprzętu - zainteresował mnie sam keg. Tak jak w poprzednim sprzęcie jest wyposażony w wężyk do kontroli poziomu cieczy. Pamiętam, że w poprzedniej kolumnie zastosowałeś fajne rozwiązanie umożliwiające spust w najniższym punkcie bez mocowania nóżek (za to z zabawą z mocowaniem rurek). Tym razem masz też nóżki. Dorzuciłbyś parę słów refleksji na ten temat?
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5376
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 666 razy
Kontakt:
Re: Mój nowy sprzęt ...

Post autor: Zygmunt »

Zrobienie spustu 1/2" na dole kega to żaden problem, jeżeli wytniemy trochę rantu. Wystarczy lekko podszlifować kolanko 1/2" i wspawać go w dno. W nie wkręcamy rurkę fi 15mm i voila. Inna sprawa, że przy spuście 1/2" opróżnianie beczki trwa wieki...
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"
Awatar użytkownika

Autor tematu
Roger
250
Posty: 253
Rejestracja: środa, 14 wrz 2011, 12:14
Krótko o sobie: ... to co mnie interesuje to ŻYCIE... i wszystko co z nim związane aby było lepsze i przyjemniejsze ;)
Ulubiony Alkohol: no troszkę ich jest ... :> ;)
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Lokalizacja: W-wa & Lubuskie
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowanie: 42 razy
Re: Mój nowy sprzęt ...

Post autor: Roger »

Wieki jak wieki ... 2 minuty ;) ...
Parę słów refleksji ano bardzo proszę. Po pierwsze nóżki- zrobiłem je dlatego, że tak czy inaczej podkładałem pod KEG-a małą paletę bo nie opróżniem go "do kratki" tylko do kanistra i one eliminują konieczność takich kombinacji, trzy są dlatego że stabilniej stoi, są wkręcane więc można uklad ladnie wypoziomować. A mufę do spusty wspawałem od czoła z lenistwa bo tak nie ma problemu z dostępem i jednak jest parę cm wyżej ułatwia to podstawienie naczynia ale utrudnia opróżnienie do końca bo trzeba KEG przychylić "na zawor" otwór jest najniżej jak można spawając od czoła więc zostaje do opróżnienie po przechyleniu pojemność talerzyka "wklęsłego dna" KEG-a.
Patent z kolankiem który przytoczył Zygmunt jest dobry ja spust może być nisko i jak są nóżki inaczej będzie ciężko wspawać ;)
Pozdrawiam

Robert ;)
-----------------------------------
˙˙˙˙˙˙ ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ ǝz ɐpoʞzs ˙˙˙˙˙˙˙ ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ
oj ciężko jest lekko żyć :(
Awatar użytkownika

Autor tematu
Roger
250
Posty: 253
Rejestracja: środa, 14 wrz 2011, 12:14
Krótko o sobie: ... to co mnie interesuje to ŻYCIE... i wszystko co z nim związane aby było lepsze i przyjemniejsze ;)
Ulubiony Alkohol: no troszkę ich jest ... :> ;)
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Lokalizacja: W-wa & Lubuskie
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowanie: 42 razy
Re: Mój nowy sprzęt ...

Post autor: Roger »

Konieczność oczyszczania / trawienia miedzi spowodowała wprowadzenie małego udogodnienia w moim sprzęcie ;)
Tak wygląda miedź po 3-4 przebiegach:
Obrazek

Dolny odcinek mojej kolumny ma 45cm miedź to około 25cm od dołu. Wysypywanie do trawienia jest rzeczą lekko "upierdliwą" więc zrobiłem coś w rodzaju koszyczka z nierdzewnej perforowanej blachy ( wykorzystałem sitka zmywarki zakupione za całe 5pln na "wystawce" )
Obrazek

Od dołu i od góry jest podparcie dla wypełnienia miedzianego a ten drucik służy do wyjmowania koszyczka z rury ;)

Obrazek

Obrazek

teraz miedź jest na górze dolnego odcinka kolumny a na dole jest zasyp z nierdzewki. Czyszenie stało się proste jak konstrukcja cepa bo po prostu wkładam do "gara" cały koszyczek ;). Proste i ułatwia życie ;)

PS
Coś się powaliło i musiałem wstawić obrazki bezpośrednio ...
Ostatnio zmieniony piątek, 2 lis 2012, 12:10 przez Roger, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam

Robert ;)
-----------------------------------
˙˙˙˙˙˙ ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ ǝz ɐpoʞzs ˙˙˙˙˙˙˙ ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ
oj ciężko jest lekko żyć :(
Awatar użytkownika

drgranatt
1900
Posty: 1909
Rejestracja: poniedziałek, 13 lip 2009, 11:04
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Nemiroff Smorodina
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: 3-city
Podziękował: 127 razy
Otrzymał podziękowanie: 208 razy
Re: Mój nowy sprzęt ...

Post autor: drgranatt »

Nic się nie powaliło i masz teraz obrazki podwójnie wstawione, to tak na marginesie.
A pytanie brzmi:
Czy już na tym udogodnieniu robiłeś coś :?: Jeśli tak, to czy są zauważalne jakiekolwiek różnice w jakości czy tylko samo udogodnienie w wyciąganiu sprężynek:?:
"最不喜欢的粗鲁所持的以及各种各样的虚伪的混蛋。"
http://alkohole-domowe.com/forum/regulatory-drgranatta-t6000.html
Awatar użytkownika

Autor tematu
Roger
250
Posty: 253
Rejestracja: środa, 14 wrz 2011, 12:14
Krótko o sobie: ... to co mnie interesuje to ŻYCIE... i wszystko co z nim związane aby było lepsze i przyjemniejsze ;)
Ulubiony Alkohol: no troszkę ich jest ... :> ;)
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Lokalizacja: W-wa & Lubuskie
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowanie: 42 razy
Re: Mój nowy sprzęt ...

Post autor: Roger »

Poprawiłem linki dlatego widać ;)
Tak robiłem po tej modyfikacji różnic nie zaobserwowałem ani w przebiegu procesu ani w jakości ... To raczej modyfikacja funkcjonalna ułatwiajaca obsługę niż mająca cokolwiek poprawić.
Sprzęt i bez tego funcjonuje bez zarzutu ;)

PS
Duble obrazków usunięte.
Pozdrawiam

Robert ;)
-----------------------------------
˙˙˙˙˙˙ ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ ǝz ɐpoʞzs ˙˙˙˙˙˙˙ ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ
oj ciężko jest lekko żyć :(

wawaldek11
2500
Posty: 2914
Rejestracja: niedziela, 14 lis 2010, 22:18
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem, który ma więcej radości z dawania niż z brania.
Ulubiony Alkohol: niepospolity i najlepiej bez banderolki; poszukiwania ciągle trwają...
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Puszcza Goleniowska
Podziękował: 159 razy
Otrzymał podziękowanie: 298 razy
Re: Mój nowy sprzęt ...

Post autor: wawaldek11 »

Roger - Ja też kierując się wygodą (żeby nie powiedzieć lenistwem :mrgreen: ) usprawniłem czyszczenie sprężynek Cu. Mam człony łączone też na SMS-y. Wyciąłem krążek z blachy KO 80mm i dokupiłem nakrętkę SMS. Zaślepiam i zalewam roztworem czyszczącym.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Pozdrawiam,
Waldek

PETER29
850
Posty: 897
Rejestracja: piątek, 18 lut 2011, 16:28
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Czysta i browar
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: ŚLĄSKIE
Podziękował: 18 razy
Otrzymał podziękowanie: 104 razy
Re: Mój nowy sprzęt ...

Post autor: PETER29 »

Piękny sprzęt kolego roger. :respect:
.Jako że nie chcę zakładać nowego tematu podepnę się pod twój post. Zaczynam robić swój sprzęt tylko że aabratka.Rura 63,5. Zastanawiam się czy przy takiej średnicy nie wyciąć kołnierza z kega i wspawać od razu sms. Ma to w ogóle jakiś sens jeśli chodzi o szybkość odbioru czy napływ flegmy.
Ktoś zarzuci że szybkość w naszym hobby nie jest wskazana - zgadzam się.
Pytam tytko z merytorycznego punktu widzenia. Czy ma to jakikolwiek sens?
Było nie było fitting jednak ma mniejszą średnicę.
_______________________________________________________________________________
Pozdrawiam KRZYSZTOF
Awatar użytkownika

Wald
2500
Posty: 2591
Rejestracja: środa, 17 lut 2010, 20:05
Krótko o sobie: Dłubek -mechanik "złota rączka".
Ulubiony Alkohol: do 20%
Status Alkoholowy: Miodosytnik
Podziękował: 21 razy
Otrzymał podziękowanie: 260 razy
Re: Mój nowy sprzęt ...

Post autor: Wald »

Przy kolumnie 63,5 mm fitting nie będzie jeszcze przeszkodą. Flegma spłynie bez przeszkód.
Dopiero do większych średnic trzeba się zastanawiać.
Nie oszczędzaj na specjalne okazje. Dziś jest ta specjalna!

PETER29
850
Posty: 897
Rejestracja: piątek, 18 lut 2011, 16:28
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Czysta i browar
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: ŚLĄSKIE
Podziękował: 18 razy
Otrzymał podziękowanie: 104 razy
Re: Mój nowy sprzęt ...

Post autor: PETER29 »

Dzięki wielkie kolego Wald za szybką odpowiedź. Czyli robię normalnie na fittingu a kegowi daruje życie tym razem. :smiech:
_______________________________________________________________________________
Pozdrawiam KRZYSZTOF

pawel1195
2
Posty: 2
Rejestracja: środa, 24 lip 2013, 19:56
Podziękował: 1 raz
Re: Mój nowy sprzęt ...

Post autor: pawel1195 »

Witam wszystkich psotników i pozdrawiam. Założenie takie: Abartek wykonany
własnoręcznie (powiedzmy satysfakcja ) Fi 50 dł. 110cm. Pytanie czy warto podzielić kolumnę:
miedź osobno i sprężynki, czy nie?
Zbiornik ok. 30 litrów, 2 x 2 Kw regulator mocy PRD2W + 3 termometry wypełnienie Miedź 0.4 litr, spreż. 1.8 litr, wziernik- latarka Fi 50mm < zaworek precyzyjny zakupiony... wężownica-chłodnica 35cm fi6 mm ok. 4m, nachylenie głowicy ok. 99 stopni
Proszę o opinie i porady na które czekam
Pozdrawiam :respect:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika

gr000by
2500
Posty: 2625
Rejestracja: wtorek, 10 sty 2012, 11:32
Krótko o sobie: kombinator - to przede wszystkim
Ulubiony Alkohol: każdy zrobiony z sercem
Status Alkoholowy: Specjalista ds. Wyrobu Alkoholu Domowego
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował: 50 razy
Otrzymał podziękowanie: 665 razy
Re: Mój nowy sprzęt ...

Post autor: gr000by »

Ciekawy zbiornik. Ma bardzo niespotykany kształt :D. Dobrze wchodzi do szafek? Robiony samodzielnie lub na zamówienie?
Fermentować, destylować, zalegalizować!
http://www.piwo.org/topic/13642-domowa-wytwornia-debowa/ - moje przygody z piwem.

radius6
50
Posty: 54
Rejestracja: sobota, 21 kwie 2012, 21:35
Podziękował: 14 razy
Otrzymał podziękowanie: 7 razy
Re: Mój nowy sprzęt ...

Post autor: radius6 »

@pawel1195 gratulacje, fajnie to wygląda, podobne trochę do mojego Pancernika:-) Dospawałbym tylko uchwyty do przenoszenia i ewentualnie spust( o ile nie ma). Jaka blacha ?

pawel1195
2
Posty: 2
Rejestracja: środa, 24 lip 2013, 19:56
Podziękował: 1 raz
Re: Mój nowy sprzęt ...

Post autor: pawel1195 »

Blacha 2 mm, spust już jest a co do rączek też będą... Jak zalany nie do ruszenia .Z 30 l zrobiło się 52 . Ale tak poważnie robiony własnoręcznie . Pytanie odnośnie dzielenia kolumny , chodzi o wypełnienie
miedź i sprężynki warto ? Pytanko, jakiego ocieplenia użyć? Fotki z prac dnia dzisiejszego, proszę o komentarze.

Mod.
Pisz staranniej.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika

Pretender
2500
Posty: 2993
Rejestracja: piątek, 11 lis 2011, 14:17
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centrum
Podziękował: 38 razy
Otrzymał podziękowanie: 251 razy
Re: Mój nowy sprzęt ...

Post autor: Pretender »

Kolumnę podziel, będzie Ci łatwiej wyjmować i czyścić miedź. Czy warto stosować sprężynki miedziane i z ko? Warto i wiele już o yym napisano, wystarczy poszukać, leniuszku.... :D Kolumnę ocieplasz ociepleniem do rur z np Casto. Zbiornik możesz ocieplić np karimatą, ociepleniem do kominków. Może masz dostęp lub posiadasz jakiś inny materiał izolująco ocieplający? Grzejesz prądem więc masz większy wybór.

rico balboa
1
Posty: 1
Rejestracja: niedziela, 22 wrz 2013, 20:34
Re: Mój nowy sprzęt ...

Post autor: rico balboa »

WITAM. Jestem nowicjuszem, podoba mi się dzieło ROGERA dlatego proszę o kontakt do niego. POZDRAWIAM
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7333
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1694 razy
Re: Mój nowy sprzęt ...

Post autor: radius »

Pisz na PW :ok:
SPIRITUS FLAT UBI VULT

manta
10
Posty: 19
Rejestracja: piątek, 14 gru 2012, 23:34
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Mój nowy sprzęt ...

Post autor: manta »

Witam wszystkich.
Poniżej mój Pot Still.
Keg 30l w nim termometr - 1m rury 35mm zakończona śrubunkiem(aby można było wyczyścić miedź) - śrubunek zakończony redukcją na 10mm - zakończone chłodnicą szklaną której nie ma na zdjęciu.
W rurze wypełnienie?? :cry: JAKIE? Czy dać miedzi 30cm i dalej zmywaki czy wypełnić całą rure miedzią. Na wypełnienie pójdzie przewód linkowy (cienkie druciki) upchane dość ciasno.
Lutowane lutem miękkim SN97CU3 topnik z atestem PZH do układów sanitarnych.
Na warsztacie troszkę brudno, ale to w końcu warsztat.

Proszę o sugestie oraz poradę w sprawie wypełnienia.


DSC_0148 m.jpg
DSC_0149 m.jpg
DSC_0146m.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Aparatury kompletne”