Kolumna Destylacyjna AAbratek KA-60G1 (Destylator 96%)

Pytania o kompletne destylatory z Allegro, OLX, sklepów internetowych itp.
Regulamin forum
W celu zwiększenia funkcjonalności prosimy, by nowe tematy miały tytuł dokładnie taki, jaki nosi dana aukcja lub sprzęt w danym sklepie. Nie należy dopisywać pytań o inne aukcje w już istniejącym temacie- dzięki temu łatwiej będzie można szukać sprzętów w przyszłości i unikniemy dublowania tematów o tych samych sprzętach.

Strony z aukcjami Allegro dostępne są 30 dni. Potem wygasają i temat pozostaje bez odniesienia do produktu.
Żeby uniknąć problemu wygaśniętych linków prosimy o wstawianie zamiast adresu aukcji Allegro linku z serwisu http://archi.inosak.org/
(allegromat stał się płatny).

Jak to zrobić?

1. Wchodzimy na wybraną aukcję i kopiujemy jej numer: np: 34556346566454
2. Wchodzimy na stronę http://archi.inosak.org/ i wpisujemy/wklejamy numer aukcji:
3. Kopiujemy link do zarchiwizowanej aukcji:
4. Wklejamy otrzymany link do forum.

Można także wykonać prosty zrzut ekranu za pomocą programy np https://www.screenpresso.com/.


Tematy, które w tytule nie będą zgodne z tytułem aukcji będą warunkowo poprawiane, lub usuwane.
Pamiętaj ! Administracja ma prawo do kasowania/nieakceptowania tematów z linkami do Allegro.

Autor tematu
actua
2
Posty: 3
Rejestracja: niedziela, 30 wrz 2012, 20:53

Post autor: actua »

Witam. Własnym wyrobem zainteresowałem się nie dawno i chciał bym zacząć przygodę. Nie mam zbytnio czasu na budowę własnej aparatury, dlatego chciał bym gotowca. Z tego co widzę, wiele osób również chce kupić. Tak jak inni, znalazłem kilka aparatur na allegro, ale z forum wyczytałem, że nie są za dobre. I tu właśnie moja prośba. Czy doświadczeni forumowicze mogli by polecić jakiś sklep, lub użytkownika, który sprzeda uniwersalnego gotowca do 1000 zł.
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5374
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 664 razy
Kontakt:
Re: Gotowa Uniwersalna Aparatura Dla Początkujących

Post autor: Zygmunt »

Czyli chcesz aparaturę do wszystkiego, łatwą w obsłudze i bez przerabiania chcesz za to wszystko zapłacić 1/4 średniej krajowej. Jestem zdania, że jak się coś kupuje za już niemałe pieniądze, to nie po to, żeby zaraz wydać jeszcze 2x tyle, żeby wszystko pasowało. Z "tańszych" sprzętów na Allegro na forum generalnie polecane są:
http://allegro.pl/destylator-rektyfikat ... 17937.html

http://allegro.pl/destylator-bimber-aab ... 77731.html

Niestety, w obu przypadkach trzeba coś okupić, bądź zmodyfikować.
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"

Autor tematu
actua
2
Posty: 3
Rejestracja: niedziela, 30 wrz 2012, 20:53
Re: Gotowa Uniwersalna Aparatura Dla Początkujących

Post autor: actua »

http://stalowkasklep.pl/kolumna-destyla ... -p-20.html

A co powiecie o tym?? To coś lepszego czy też trzeba coś kombinować i przerabiać??
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5374
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 664 razy
Kontakt:
Re: Gotowa Uniwersalna Aparatura Dla Początkujących

Post autor: Zygmunt »

:ok:
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"
Awatar użytkownika

Marcin.U
50
Posty: 99
Rejestracja: piątek, 5 lis 2010, 12:05
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: Gotowa Uniwersalna Aparatura Dla Początkujących

Post autor: Marcin.U »

Sam taką niedawno zamówiłem z kilkoma dodatkami. Na tą chwilę nie mogę ocenić wykonania bo kolumna jeszcze się robi. Ale za to mogę ocenić kontakt ze sprzedawcą na bardzo dobry. Kolega Kula jest bardzo pomocny przy konsultacji zamówienia i otwarty na nowe propozycje. Jedyny minus to okres oczekiwania na realizację ;)

wawaldek11
2500
Posty: 2896
Rejestracja: niedziela, 14 lis 2010, 22:18
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem, który ma więcej radości z dawania niż z brania.
Ulubiony Alkohol: niepospolity i najlepiej bez banderolki; poszukiwania ciągle trwają...
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Puszcza Goleniowska
Podziękował: 159 razy
Otrzymał podziękowanie: 298 razy
Re: Gotowa Uniwersalna Aparatura Dla Początkujących

Post autor: wawaldek11 »

Marcin.U - długi czas oczekiwania ma też i dobre strony: możesz przygotować z 200 litrów różnych nastawów :mrgreen:
A ile trzeba czekać?
Pozdrawiam,
Waldek
Awatar użytkownika

Marcin.U
50
Posty: 99
Rejestracja: piątek, 5 lis 2010, 12:05
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: Gotowa Uniwersalna Aparatura Dla Początkujących

Post autor: Marcin.U »

I taki mam plan. Już 40 kg cukru czeka na swoich małych oprawców :D A czas oczekiwania to 3 tygodnie. Może niedużo ale dla kogoś nierpliwego to jak wieczność :p

Autor tematu
actua
2
Posty: 3
Rejestracja: niedziela, 30 wrz 2012, 20:53
Re: Gotowa Uniwersalna Aparatura Dla Początkujących

Post autor: actua »

Czyli można śmiało kupić? A jakie usprawnienia kolega zamówił?? Ja raczej grzał bym gazem chociaż prąd na pewno zapewnił by lepszą stabilność temperatur.
Awatar użytkownika

Marcin.U
50
Posty: 99
Rejestracja: piątek, 5 lis 2010, 12:05
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: Gotowa Uniwersalna Aparatura Dla Początkujących

Post autor: Marcin.U »

Poza podstawowym zestawem dołożyłem grzanie elektryczne z regulatorem, przedłużenie kolumny o 20 cm i wypełnienie tego z miedzi, U-rurkę w kegu, układ Inżyniera i dodatkowe porty termometru (w sumie 4) na rurce fi 10 w razie jak by mi się ubzdurało automatykę zakładać.
Co do pytania czy można kupować. Tak jak napisałem wcześniej,destylatora jeszcze nie dostałem także nie mogę potwierdzić wiarygodności sprzedawcy. Jednak nic nie wskazuje na to, że miałbym się rozczarować.

major
250
Posty: 277
Rejestracja: czwartek, 16 lut 2012, 20:16
Otrzymał podziękowanie: 13 razy
Re: Gotowa Uniwersalna Aparatura Dla Początkujących

Post autor: major »

Kulę naprawdę można polecić - moją kolumnę zrobił świetnie. Nad grzaniem elektrycznym nie ma co się zastanawiać, tylko trzeba je po prostu brać. Ja wziąłem sporo dodatków, ale to już kwestia budżetu - da się bez nich żyć (pędząc). Szczególnie opłaca się mieć możliwość dołożenia kolejnych części - np. dodatkowy moduł rury (katalizator/przedłużenie/wziernik) można zawsze dołożyć (zależnie od wysokości i systemu mocowań), a systemu Inżyniera, portów do automatyki czy VM nie dołożysz bez uwzględnienia ich w konstrukcji kolumny.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o kompletne destylatory z Internetu”