Opinie na temat destylatora

Pytania o kompletne destylatory z Allegro, OLX, sklepów internetowych itp.
Regulamin forum
W celu zwiększenia funkcjonalności prosimy, by nowe tematy miały tytuł dokładnie taki, jaki nosi dana aukcja lub sprzęt w danym sklepie. Nie należy dopisywać pytań o inne aukcje w już istniejącym temacie- dzięki temu łatwiej będzie można szukać sprzętów w przyszłości i unikniemy dublowania tematów o tych samych sprzętach.

Strony z aukcjami Allegro dostępne są 30 dni. Potem wygasają i temat pozostaje bez odniesienia do produktu.
Żeby uniknąć problemu wygaśniętych linków prosimy o wstawianie zamiast adresu aukcji Allegro linku z serwisu http://archi.inosak.org/
(allegromat stał się płatny).

Jak to zrobić?

1. Wchodzimy na wybraną aukcję i kopiujemy jej numer: np: 34556346566454
2. Wchodzimy na stronę http://archi.inosak.org/ i wpisujemy/wklejamy numer aukcji:
3. Kopiujemy link do zarchiwizowanej aukcji:
4. Wklejamy otrzymany link do forum.

Można także wykonać prosty zrzut ekranu za pomocą programy np https://www.screenpresso.com/.


Tematy, które w tytule nie będą zgodne z tytułem aukcji będą warunkowo poprawiane, lub usuwane.
Pamiętaj ! Administracja ma prawo do kasowania/nieakceptowania tematów z linkami do Allegro.

Autor tematu
szoszo2012
2
Posty: 2
Rejestracja: środa, 29 sie 2012, 08:45

Post autor: szoszo2012 »

Witam przymierzam się do zakupu destylatora chciałbym wiedzieć czy na takim sprzęcie zrobi dobry bimberek? Z góry dziękuje za pomoc!

http://allegro.pl/destylator-i-szybkowa ... 31127.html
alembiki
Awatar użytkownika

pokrec
1850
Posty: 1896
Rejestracja: środa, 4 lut 2009, 23:18
Krótko o sobie: Lekko ześwirowany.
Ulubiony Alkohol: śliwki i jabłuszka, rzecz jasna. I wisienki...
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Droga Mleczna, Lokalna Grupa Galaktyk
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 78 razy
Re: Opinie na temat destylatora

Post autor: pokrec »

Jak lubisz wiejską berbeluchę, to będzie działał, jak najbardziej, jak spodziewasz się absolutu - nie tędy (i nie w tych funduszach) droga.
Ten sprzęt nadaje się w tym stanie do owocówek i whisky (np. przepędzenia wina albo piwa). Z cukru dostaniesz po prostu śmierdzący fuzlami, klasyczny bimber. Ale są tacy, co taki właśnie lubią.
Musisz na nim psocić co najmniej 2, 3 razy, żeby dostać poprawną brandy.
Lepiej poszukać czegoś z deflegmatorem, bo mając szybkowar to chłodnicę wodną można zrobić sporo taniej samemu.
ポーランド語が書けますちょっと。
得意は満月の仕業の酒です。
Spécialité: Chateau de Garage, serie: La Lune Pleine
Lux Lunae luceat nos!
Disclaimer: Moje uczestnictwo w tym forum ma charakter czysto edukacyjno poznawczy.
Awatar użytkownika

herco1981
5
Posty: 7
Rejestracja: czwartek, 16 sie 2012, 20:17
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Cytrynówka
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: Rybnik
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Opinie na temat destylatora

Post autor: herco1981 »

Szoszo2012, ja nie wiem skąd takie wiadomości posiada pokrec (może z własnego nieudanego doświadczenia). Pokrec wpadnij i spróbuj mojej cytrynówki, to padniesz, nawet nie powiesz, że to z takiego destylatora i to nie tylko jest moja opinia. Szoszo2012 nie słuchaj ludzi, to jest kwestia doświadczenia i wyczucia, a nie tylko sprzętu. Nie można w pełni polegać na aparaturze, tu ważny jest własny wkład-jeśli wiesz o czym mówię.

Kup ,sprawdź ,oceń, zmień ,kombinuj ,cokolwiek ,ważne abyś doświadczał i psocił jak najlepiej potrafisz. Pozdo
Ostatnio zmieniony sobota, 1 wrz 2012, 19:42 przez Wald, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Post niechlujnie napisany.
herco1981
Awatar użytkownika

Wald
2500
Posty: 2591
Rejestracja: środa, 17 lut 2010, 20:05
Krótko o sobie: Dłubek -mechanik "złota rączka".
Ulubiony Alkohol: do 20%
Status Alkoholowy: Miodosytnik
Podziękował: 21 razy
Otrzymał podziękowanie: 260 razy
Re: Opinie na temat destylatora

Post autor: Wald »

Wszystko jest kwestią smaku i oczekiwań degustatorów. Posiedzisz tu dłużej, zdobędziesz praktyki, może spróbujesz wyrobów z różnych źródeł, to zmienisz zdanie.

A co do sprzętu. Cena nie adekwatna do jakości. Średnica wyjścia i rurka o wiele za mała. Podłączenia do wody nie będę komentował. Kup sam szybkowar, chłodnicę szklaną, wężyki silikonowe. Zapłacisz o 1/3 mniej i będziesz zawsze mógł to rozbudować.
Nie oszczędzaj na specjalne okazje. Dziś jest ta specjalna!
Awatar użytkownika

klodek4
1450
Posty: 1474
Rejestracja: czwartek, 21 lip 2011, 15:50
Ulubiony Alkohol: dobry
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Lokalizacja: elda/alicante/, hiszpania
Podziękował: 369 razy
Otrzymał podziękowanie: 64 razy
Kontakt:
Re: Opinie na temat destylatora

Post autor: klodek4 »

Z moim przedmówcą w pełni się zgadzam, za te pieniądze możesz skręcić jakościowo lepszy sprzęt /myśląc o pot stillu/, i oczywiście deflegmator, najlepiej z wypełnieniem miedzianym, a co do gustów i smaków to nie będę się wypowiadał
ja nie wiem skąd takie wiadomości posiada pokrec (może z własnego nieudanego doświadczenia). Pokrec wpadnij i spróbuj mojej cytrynówki, to padniesz, nawet nie powiesz, że to z takiego destylatora
Kolego herco1981 cytrynówka jest rodzajem nalewki, a takie najlepiej jest robić na spirytusie lub dobrym destylacie, z tego sprzęcirka na pewno nie uzyska się takiego produktu, gwarantuje Ci, sam jestem zwolennikiem i użytkownikiem pot stilla i używam go tylko do smakówek i whiskaczy, próbowałem robić cukrówkę na pot stillu /3 razy destylowaną i dwukrotnie przez węgiel/, wydawała mi się ok, dotąd aż nie spróbowałem czystej z kolumny VM/LM kolegi Wikinga, dopiero wtedy poczułem kolosalną różnicę, pozdrawiam
Awatar użytkownika

pokrec
1850
Posty: 1896
Rejestracja: środa, 4 lut 2009, 23:18
Krótko o sobie: Lekko ześwirowany.
Ulubiony Alkohol: śliwki i jabłuszka, rzecz jasna. I wisienki...
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Droga Mleczna, Lokalna Grupa Galaktyk
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 78 razy
Re: Opinie na temat destylatora

Post autor: pokrec »

Kol. herco1981, ja nie z jednego aparatu już psotę piłem. Nie wiem jak komu, ale mi nalewka najlepiej smakuje jak zrobiona na wychuchanym, 2 razy przefrakcjonowanym na porządnej kolumnie absolucie.
ポーランド語が書けますちょっと。
得意は満月の仕業の酒です。
Spécialité: Chateau de Garage, serie: La Lune Pleine
Lux Lunae luceat nos!
Disclaimer: Moje uczestnictwo w tym forum ma charakter czysto edukacyjno poznawczy.
Awatar użytkownika

Wald
2500
Posty: 2591
Rejestracja: środa, 17 lut 2010, 20:05
Krótko o sobie: Dłubek -mechanik "złota rączka".
Ulubiony Alkohol: do 20%
Status Alkoholowy: Miodosytnik
Podziękował: 21 razy
Otrzymał podziękowanie: 260 razy
Re: Opinie na temat destylatora

Post autor: Wald »

Hola, hola, koledzy. Człowiek pisze o cytrynówce, nie cukrówce. Sam taką gotuję. Do tego rzeczywiście pot-still. Ale nie ten z linku i nie za pierwszym razem. No chyba, że źle skumałem i herco1981 pisze o nalewce cytrynowej, robionej z "razówki".

Mój zestaw pot-still (jest tu) kosztował 380 PLN, ale śrubunek za 85 PLN możesz opuścić. Te same pieniądze co propozycja z pierwszego postu i nie ma znaczenia kocioł. Szybkowar i keg płaciłem po 90 PLN.
Koszta generowała dopiero kolumna, ale to inna bajka.
Nie oszczędzaj na specjalne okazje. Dziś jest ta specjalna!

radoslawus
2
Posty: 4
Rejestracja: piątek, 31 sie 2012, 13:47
Re: Opinie na temat destylatora

Post autor: radoslawus »

Witam.

Mi sie wydaje, ze trochę szkoda kasy na coś takiego. Lepiej jest trochę więcej zainwestować, jeśli masz zamiar psocic trochę dłużej niż raz czy dwa. Chodzi o to aby sprzęt nie przeszkadzał w procesie.
Ja dzialam na czymś takim i jestem bardzo zadowolony:

http://destylacja.com/pl/p/DESTYLATOR-MINI-15/159

plus dodatkowy termometr na górze kolumny dla lepszej kontroli procesu. Mogę zrobić na tym dobrą cukrówkę ale również wychodzą destylaty z nalewów owocowych. Ostatnio psocę z win gruszkowych i porzeczkowych.

I jest ok.

pozdrawiam
Awatar użytkownika

Wald
2500
Posty: 2591
Rejestracja: środa, 17 lut 2010, 20:05
Krótko o sobie: Dłubek -mechanik "złota rączka".
Ulubiony Alkohol: do 20%
Status Alkoholowy: Miodosytnik
Podziękował: 21 razy
Otrzymał podziękowanie: 260 razy
Re: Opinie na temat destylatora

Post autor: Wald »

radoslawus pisze:Ja dzialam na czymś takim i jestem bardzo zadowolony:
I dla tego potrzeba wielu ofert, dla każdego. Właśnie o to chodzi, żeby kupiec był zadowolony.
Jednak sprzętu nie polecę, bo oprócz błędów konstrukcyjnych, to dość kłopotliwy system. Trzeba wprawy do jego obsługi.
Nie oszczędzaj na specjalne okazje. Dziś jest ta specjalna!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o kompletne destylatory z Internetu”