Regulatory drgranatta

Przyrządy pomiarowe, ich montaż i zastosowanie odczytów w procesach destylacji. Regulacja procesów.
Awatar użytkownika

Autor tematu
drgranatt
1900
Posty: 1908
Rejestracja: poniedziałek, 13 lip 2009, 11:04
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Nemiroff Smorodina
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: 3-city
Podziękował: 127 razy
Otrzymał podziękowanie: 208 razy

Post autor: drgranatt »

Witam wszystkich użytkowników moich regulatorów zarówno tych pierwszych jak i tych najnowszych.
Interesują mnie Wasze opinie oraz proszę o wypowiedzi na temat ich działania.
Czy macie z nimi jakieś problemy a jeśli tak to jakie :?:
Jeżeli natomiast działają dobrze to też proszę o słowo uznania ;) :oops:
A może macie jakieś sugestie dotyczące wprowadzenia zmian w budowie lub działaniu automatyki :?:
Korzystając z okazji chciałbym zaprezentować moje najnowsze "dziecko" ale niestety :cry: niekomercyjne.
Pozdrawiam
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"最不喜欢的粗鲁所持的以及各种各样的虚伪的混蛋。"
http://alkohole-domowe.com/forum/regulatory-drgranatta-t6000.html
Awatar użytkownika

wiking
450
Posty: 479
Rejestracja: środa, 27 kwie 2011, 12:52
Krótko o sobie: Nie zawsze jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podziękowanie: 40 razy
Re: Regulatory drgranatta

Post autor: wiking »

Jako użytkownik prawie wszystkich twoich wynalazków, stwierdzam że są bardzo dobre. W ostatnim zmieniłbym termometry na dokładniejsze, ale to mały szczegół. Posiadam również dwa regulatory od konkurencji i niestety blado wypadają przy twoich.

korzeniewski.mariusz
5
Posty: 6
Rejestracja: sobota, 26 lut 2011, 21:36
Re: Regulatory drgranatta

Post autor: korzeniewski.mariusz »

Witam serdecznie. Podziwiam Andrzeja za jego zdolności i ciągłe udoskonalanie swojego produktu, który jest bardzo praktyczny i jedyny w swoim rodzaju. Ja też posiadam regulator od Andrzeja i jestem z niego bardzo zadwolony, choć jeszcze małe mam doświdczenie w tej branży. Pozdrawiam
Awatar użytkownika

wiking
450
Posty: 479
Rejestracja: środa, 27 kwie 2011, 12:52
Krótko o sobie: Nie zawsze jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podziękowanie: 40 razy
Re: Regulatory drgranatta

Post autor: wiking »

Ktoś kiedyś napisał, że chętnie przeprowadziłby test regulatorów drgranatta i pamela. Ja chciałem przeprowadzić taki test, zdemontowałem regulator drgranatta i zamontowałem pamela, który otrzymałem po naprawie i małych przeróbkach. Niestety nie było mi dane długo go testować, przy drugim wsadzie wysiadło sterowanie elektrozaworem, moje nerwy sięgnęły już zenitu. Albo ja jestem jakimś pechowcem albo te regulatory są do :dupa:. Ile razy można się bawić w wysyłanie i odsyłanie sprzętu, tym bardziej do Norwegi. Co mi z tego że producent wszystko naprawia lub wymienia, jak piszą obrońcy tych regulatorów, ja potrzebuję sprawnego sprzętu a nie takiego w którym się wiecznie coś pali, topi, ogólnie psuje się. Wywaliłem kupę kasy na ten regulator i nie przeprowadziłem na nim jeszcze ani jednego procesu do końca, ludzie ileż można wytrzymać :bezradny:. Co do regulatora drgranatta to nie mam zastrzeżeń, przynajmniej działa :ok:.
Awatar użytkownika

Roger
250
Posty: 253
Rejestracja: środa, 14 wrz 2011, 12:14
Krótko o sobie: ... to co mnie interesuje to ŻYCIE... i wszystko co z nim związane aby było lepsze i przyjemniejsze ;)
Ulubiony Alkohol: no troszkę ich jest ... :> ;)
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Lokalizacja: W-wa & Lubuskie
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowanie: 42 razy
Re: Regulatory drgranatta

Post autor: Roger »

A jaki był objaw tego o czym piszesz ?
EZ nie zalaczyl się po kolejnej stabilizacji ?
Pozdrawiam

Robert ;)
-----------------------------------
˙˙˙˙˙˙ ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ ǝz ɐpoʞzs ˙˙˙˙˙˙˙ ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ
oj ciężko jest lekko żyć :(
Awatar użytkownika

wiking
450
Posty: 479
Rejestracja: środa, 27 kwie 2011, 12:52
Krótko o sobie: Nie zawsze jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podziękowanie: 40 razy
Re: Regulatory drgranatta

Post autor: wiking »

Po prostu odpaliłem dzisiaj rano kolumnę i elektrozawór nie reagował na sterownik, tak jak by nie dostawał napięcia. W regulatorze słychać było pstryknięcia, ale elektrozawór był niewzruszony i nie działał. Na próbę podłączyłem regulator drgranatta i okazało się że elektrozawór jest w porządku, działa i reaguje odpowiednio. Zaznaczam od razu że przy pierwszej próbie wszystko działało i nic nie było przestawiane, przy drugiej próbie niestety sprzęt odmówił posłuszeństwa.
Awatar użytkownika

Roger
250
Posty: 253
Rejestracja: środa, 14 wrz 2011, 12:14
Krótko o sobie: ... to co mnie interesuje to ŻYCIE... i wszystko co z nim związane aby było lepsze i przyjemniejsze ;)
Ulubiony Alkohol: no troszkę ich jest ... :> ;)
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Lokalizacja: W-wa & Lubuskie
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowanie: 42 razy
Re: Regulatory drgranatta

Post autor: Roger »

Nie odpowiedziales na pytanie bo " nie reagował " to troszkę lakoniczne :(
Myśle ze masz problem z ustawieniami poczytaj o rozdzielczości pomiarowej, histerezie i sprawdź ustawienia w menu sterownika głownie typ zaworu ;)
Pozdrawiam

Robert ;)
-----------------------------------
˙˙˙˙˙˙ ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ ǝz ɐpoʞzs ˙˙˙˙˙˙˙ ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ
oj ciężko jest lekko żyć :(
Awatar użytkownika

wiking
450
Posty: 479
Rejestracja: środa, 27 kwie 2011, 12:52
Krótko o sobie: Nie zawsze jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podziękowanie: 40 razy
Re: Regulatory drgranatta

Post autor: wiking »

@Roger, nie mam nic do ciebie, wiem że chcesz bronić sprzętu, ale nie rób ze mnie wała. Przecież napisałem jasno i wyraźnie że przy pierwszej próbie wszystko działało idealnie (wyobraź sobie że wiem jak ustawić to ustrojstwo) i że nic nie było później przestawiane. Nie odsyłaj mnie więc do czytania czegokolwiek.
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5376
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 666 razy
Kontakt:
Re: Regulatory drgranatta

Post autor: Zygmunt »

Skoro słyszałeś "pykanie" (pewnie przekaźnik), EZ jest sprawny to może... sprawdź kabel :)
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"
Awatar użytkownika

Roger
250
Posty: 253
Rejestracja: środa, 14 wrz 2011, 12:14
Krótko o sobie: ... to co mnie interesuje to ŻYCIE... i wszystko co z nim związane aby było lepsze i przyjemniejsze ;)
Ulubiony Alkohol: no troszkę ich jest ... :> ;)
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Lokalizacja: W-wa & Lubuskie
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowanie: 42 razy
Re: Regulatory drgranatta

Post autor: Roger »

NIe mam zamiaru nikogo ani niczego bronić to po pierwsze , po drugie wczoraj było wczoraj a dzisiaj jest dzisiaj ... To co wczoraj było temp. stabilizacji dzisiaj nią przeważnie nie jest ... Większość sterownikow ma rozdzielczość 0,06st C i histereze 0,1 - Thermoplusy ze sterownika "dr" rownież. Jeśli masz wyświetlanie w setnych częściach stopnia to się zorientujesz o czym piszę. Może się tak zdarzyć ze ustawienie sterowania EZ in plus 0,01st nie wystarczy żeby działało bo histereza+rozdzielczość bedzie niższa od temperatury stabilizacji i wszystko w temacie.

PS
Zachęcam jednak to zglebienia tematu- o przeczytaniu napisałem bo jadę A2 i cieżko pisać wtedy elaboraty jak ten, więc bez złośliwości proszę ...
Pozdrawiam

Robert ;)
-----------------------------------
˙˙˙˙˙˙ ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ ǝz ɐpoʞzs ˙˙˙˙˙˙˙ ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ
oj ciężko jest lekko żyć :(
Awatar użytkownika

wiking
450
Posty: 479
Rejestracja: środa, 27 kwie 2011, 12:52
Krótko o sobie: Nie zawsze jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podziękowanie: 40 razy
Re: Regulatory drgranatta

Post autor: wiking »

Ja nie chcę być dla ciebie złośliwy, ale zrozum mnie tak jak ja próbuję ciebie zrozumieć. Wczoraj sterownik działał a dzisiaj nie działa i również to wszystko w temacie. W regulatorze od drgranatta czegoś takiego nie ma, po prostu odpalasz sprzęt i jazda. Jeżeli jesteś pewny że to kwestia ustawień i jesteś w stanie rozwiązać mój problem to proszę o kontakt na pw. W razie gdyby ci się udało, to osobiście odszczekam wszystko.
Awatar użytkownika

Autor tematu
drgranatt
1900
Posty: 1908
Rejestracja: poniedziałek, 13 lip 2009, 11:04
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Nemiroff Smorodina
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: 3-city
Podziękował: 127 razy
Otrzymał podziękowanie: 208 razy
Re: Regulatory drgranatta

Post autor: drgranatt »

@Roger, Ty chyba nie rozumiesz co wiking pisze lub co gorsze-nie chcesz zrozumieć :( . Przekaźnik w urządzeniu działa a EZ nie, to co to znaczy :?: Przekaźnik nie podaje napięcia bo prawdopodobnie nastąpiła przerwa w obwodzie zasilania EZ, a z jakiej przyczyny :?: Tego to nie wiem ;) Przyczyn może być kilka.
Nie rób więc wikingowi wody z mózgu i nie każ mu ustawiać parametrów bo to nic nie da, wiesz o tym dobrze :shock:
"最不喜欢的粗鲁所持的以及各种各样的虚伪的混蛋。"
http://alkohole-domowe.com/forum/regulatory-drgranatta-t6000.html
Awatar użytkownika

Roger
250
Posty: 253
Rejestracja: środa, 14 wrz 2011, 12:14
Krótko o sobie: ... to co mnie interesuje to ŻYCIE... i wszystko co z nim związane aby było lepsze i przyjemniejsze ;)
Ulubiony Alkohol: no troszkę ich jest ... :> ;)
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Lokalizacja: W-wa & Lubuskie
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowanie: 42 razy
Re: Regulatory drgranatta

Post autor: Roger »

Ja rozumiem co Wiking pisze wiem , który ma sterrownik i wiem co Piotr zmieniał ostatnio w sofcie - ty wiesz czy masz kryształowe kulę ?
No chyba masz skoro juz wiesz co padło ;)
Ja się przenioslem z dyskusją na PW żeby Twojego tematu nie zasmiecać.

Ps
Dzisiaj rozmawiałem z Pamelem o tym temacie i z tego co wiem to widział ten sterownik na jesieni ... Wiec kupy mi się to nie trzyma ale to nie mój problem ...

Ps2
Tak "dr" masz rację Thermoplus jest najlepszy ;) ma tylko troszkę krzaków systemowych o których się nie mówi ;)

Już się tu nie odzywam więc nie odpowiadaj mi proszę ;)
Pozdrawiam

Robert ;)
-----------------------------------
˙˙˙˙˙˙ ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ ǝz ɐpoʞzs ˙˙˙˙˙˙˙ ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ
oj ciężko jest lekko żyć :(
Awatar użytkownika

wiking
450
Posty: 479
Rejestracja: środa, 27 kwie 2011, 12:52
Krótko o sobie: Nie zawsze jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podziękowanie: 40 razy
Re: Regulatory drgranatta

Post autor: wiking »

Myślałem że temat ucichł, ale widzę że jest tak jak to mówią, uderz w stół a nożyce się odezwą. Jako że olałem już całą gwarancję to otwarłem ten super sprzęt i co zobaczyłem? Sami zobaczcie Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Wszystko poprzypalane, sondy pozakręcane śrubkami na silikonie, reszta poprzyklejana na gilach z jakiegoś kleju, otwory w obudowie wyłamane byle kleszczami a radiator to już tragedia, byle kawałek aluminium z przyklejonym triakiem który, ma wytrzymać 5,5kv :haha: . Wiem że poszły pieniążki w błoto ale nauka kosztuje

matek87
10
Posty: 10
Rejestracja: piątek, 30 gru 2011, 02:51
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: Regulatory drgranatta

Post autor: matek87 »

Witam i pozdrawiam. Korzystając z tematu chciałbym się dowiedzieć gdzie można kupić te regulatory od kolegi Drgranatt? Po drugie jakie wersje są do wyboru? Po trzecie czy działają one na grzałkach pod 360V czy tylko 230V ?Po czwarte jaka jest ich cena? Do piątku chciałbym coś zakupić, a czytałem dużo pochlebnych opinii na ich temat. I ostatnie pytanie. Ja będę potrzebował u siebie grzałki żeby móc zalać rurę tak lekko powyżej 5kW stad moje pytanie czy lepiej zastosować 2 grzałki np. 3kW i 2kW i pod jedna podłączyć regulator? Czy przy tych regulatorach to bez różnicy i może być jedna? Proszę o odp. Tu bądź na PW, i sorki za zaśmiecanie tematu nie wiedziałem gdzie napisać, a nowego tematu nie było sensu pisać.
Awatar użytkownika

jarek12341
150
Posty: 166
Rejestracja: niedziela, 5 lut 2012, 09:19
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Whisky Jack Daniel's
Status Alkoholowy: Konstruktor
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Regulatory drgranatta

Post autor: jarek12341 »

Co do fotek wyżej zgadzam się, słabo wykonane ale działa, nie poruszył nikt najważniejszego czyli braku min. progu grzania w regulatorze P....., czyli jeżeli zadamy na PID 78,3 to w momencie osiągnięcia tej temp mamy 0% a przy największym współczynniku 50 może ze 2% grzania a taki efekt powoduje destabilizację kolumny, powinna być funkcja autotunningu czyli uczenia się sterownika i samoczynne dopasowywanie wielkości kroku podawanej mocy, zapewne regulator Drgranatta posiada tę funkcję ponieważ widać w nim regulatory procesorowe, które mają taką funkcję wbudowaną. Jeżeli P...... nie może tego dokonać na swoim regulatorze fazowym to zrobiłby chociaż min. próg grzania i możliwy jego nastaw z menu np. 15% tzn. przy osiągnięciu temp. zadanej 78,3 moc pozostaje na poziomie 15% a przy spadku normalnie rośnie. Nie wiem czy już poprawił wykrywanie zera, które jeszcze w PRD3W+ powodowało przy mocy rzędu kilku procent w tym również zera migotanie światła w domu. W nowym roku będę posiadaczem regulatora sterującego przekaźnikami SSR, 10 elektrozaworami oraz zaworem PWM, coś podobnego jak na przy destylatorze z allegro za 12000 tylko jeszcze lepszego, będzie posiadał interfejs www. umożliwiający podgląd procesu a nawet widok z kamery z każdego komputera posiadającego połączenie internetowe, z funkcją w pełni automatycznej pracy tj. zasysanie towaru, rozgrzewanie, spuszczanie przegonu, destylacja, opróżnianie, ponowne napełnianie itd., praca do momentu wyczerpania zapasów :). Sterowanie zaworem PWM iglicowym LM, maszyna będzie prawie taka sama jak z allegro tylko z lepszym i funkcjonalniejszym regulatorem który może sterować mocą nawet do 18KW i dowolnym wsadem nawet 30% bez jakichkolwiek dodatkowych zmian ustawień, procesor jaki będzie zastosowany w regulatorze to prawdziwy kombajn obliczeniowy, więcej nie mogę zdradzić w fazie powstawania urządzenia. Jak tylko będzie gotowy dam znać, wstawię fotki oraz dokładny opis i oczywiście namiary na urządzenie.
Einfachheit ist das Resultat der Reife.”
Prostota jest rezultatem dojrzałości.
Friedrich Schiller

PZDR
Jaro
Awatar użytkownika

Autor tematu
drgranatt
1900
Posty: 1908
Rejestracja: poniedziałek, 13 lip 2009, 11:04
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Nemiroff Smorodina
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: 3-city
Podziękował: 127 razy
Otrzymał podziękowanie: 208 razy
Re: Regulatory drgranatta

Post autor: drgranatt »

jarek12341 pisze:W nowym roku będę posiadaczem regulatora sterującego przekaźnikami SSR, 10 elektrozaworami oraz zaworem PWM, coś podobnego jak na przy destylatorze z allegro za 12000 tylko jeszcze lepszego, będzie posiadał interfejs www. umożliwiający podgląd procesu a nawet widok z kamery z każdego komputera posiadającego połączenie internetowe, z funkcją w pełni automatycznej pracy tj. zasysanie towaru, rozgrzewanie, spuszczanie przegonu, destylacja, opróżnianie, ponowne napełnianie itd., praca do momentu wyczerpania zapasów :). Sterowanie zaworem PWM iglicowym LM, maszyna będzie prawie taka sama jak z allegro tylko z lepszym i funkcjonalniejszym regulatorem który może sterować mocą nawet do 18KW i dowolnym wsadem nawet 30% bez jakichkolwiek dodatkowych zmian ustawień, procesor jaki będzie zastosowany w regulatorze to prawdziwy kombajn obliczeniowy, więcej nie mogę zdradzić w fazie powstawania urządzenia. Jak tylko będzie gotowy dam znać, wstawię fotki oraz dokładny opis i oczywiście namiary na urządzenie.
Jak zrobisz już tę maszynę to zapodaj fotki i opis. Na pewno będzie wyglądać kosmicznie.
Ale dla nas wszystkich najważniejsze będzie to, jak będzie działać i z tego co piszesz wynika że załączysz aparaturę i na spacer.
"最不喜欢的粗鲁所持的以及各种各样的虚伪的混蛋。"
http://alkohole-domowe.com/forum/regulatory-drgranatta-t6000.html

Darp
20
Posty: 22
Rejestracja: poniedziałek, 12 gru 2011, 00:02
Re: Regulatory drgranatta

Post autor: Darp »

Jestem, jak do tej pory szczęśliwym, posiadaczem zestawu pod nazwą RM 55.3 wykonanego przez Andrzeja. Działa bez zarzutu od czerwca. Chociaż przyznam nie jest zbytnio zapracowany (regulator oczywiście :-) ). Ze współpracy z Andrzejem jestem bardzo zadowolony, tak z samego sprzętu, jak i przede wszystkim z rozmów i rad, jakie mi udzielił.
Pozdrawiam
DAP
Awatar użytkownika

Autor tematu
drgranatt
1900
Posty: 1908
Rejestracja: poniedziałek, 13 lip 2009, 11:04
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Nemiroff Smorodina
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: 3-city
Podziękował: 127 razy
Otrzymał podziękowanie: 208 razy
Re: Regulatory drgranatta

Post autor: drgranatt »

Przedstawiam szanownym kolegom moje nowe urządzenie. Zostało zrobione na zamówienie jednego z kolegów. Dla chętnych mogę zrobić identyczne.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"最不喜欢的粗鲁所持的以及各种各样的虚伪的混蛋。"
http://alkohole-domowe.com/forum/regulatory-drgranatta-t6000.html
Awatar użytkownika

jarek12341
150
Posty: 166
Rejestracja: niedziela, 5 lut 2012, 09:19
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Whisky Jack Daniel's
Status Alkoholowy: Konstruktor
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Regulatory drgranatta

Post autor: jarek12341 »

Cena?
Einfachheit ist das Resultat der Reife.”
Prostota jest rezultatem dojrzałości.
Friedrich Schiller

PZDR
Jaro

krzysboj
10
Posty: 15
Rejestracja: sobota, 1 gru 2012, 16:03
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Regulatory drgranatta

Post autor: krzysboj »

Witam temat dotyczy reg. Drgranatta więc o tym napiszę choć posiadam też reg. Pamela i własnej konstrukcji.
Regulator działa bardzo stabilnie ,pozwoliłem sobie nawet zerknąć do serca tej maszynki (oczywiście dyskretnie mam nadzieję że Pan Andrzej mi wybaczy) i przyznać muszę że jestem pozytywnie zaskoczony.
Powiem tak jest to konstrukcja bardzo przemyślana i wykonanie bardzo solidne, gratuluję oraz zazdroszczę twórczej inwencji.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika

Autor tematu
drgranatt
1900
Posty: 1908
Rejestracja: poniedziałek, 13 lip 2009, 11:04
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Nemiroff Smorodina
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: 3-city
Podziękował: 127 razy
Otrzymał podziękowanie: 208 razy
Re: Regulatory drgranatta

Post autor: drgranatt »

krzysboj pisze:...pozwoliłem sobie nawet zerknąć do serca tej maszynki (oczywiście dyskretnie mam nadzieję że Pan Andrzej mi wybaczy)...
:D Jeśli plomby gwarancyjne nie zostały naruszone to wybaczam...
"最不喜欢的粗鲁所持的以及各种各样的虚伪的混蛋。"
http://alkohole-domowe.com/forum/regulatory-drgranatta-t6000.html
Awatar użytkownika

AN-KA
150
Posty: 153
Rejestracja: środa, 12 wrz 2012, 15:48
Krótko o sobie: Siedzę w domu, więc mam duuuużo czasu......
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: RADOM
Podziękował: 23 razy
Otrzymał podziękowanie: 11 razy
Re: Regulatory drgranatta

Post autor: AN-KA »

W związku z tym, iż moja poprzednia wypowiedź w tym temacie została odrzucona przez "KIEROWNICTWO" forum, napiszę krótko:
regulator Kol. DRGRANATT`a działa bez zarzutu !!!!!! :), z niecierpliwością czekam na przesyłkę następnego urządzenia Kolegi ........
Pozdrawiam
AN-KA
Awatar użytkownika

Autor tematu
drgranatt
1900
Posty: 1908
Rejestracja: poniedziałek, 13 lip 2009, 11:04
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Nemiroff Smorodina
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: 3-city
Podziękował: 127 razy
Otrzymał podziękowanie: 208 razy
Re: Regulatory drgranatta

Post autor: drgranatt »

Witam kolegów,
Chciałem zaprezentować nową opcję regulatorów. Ten ze zdjęć jest z termometrami o rozdzielczości 0,1°C. Następne będą 0,01°C.
Regulator wyposażony jest w przyrząd pomiarowy, który wskazuje wg wyboru:
- napięcie sieci [V] z dokładnością do 0,01 wolta
- natężenie prądu [A] z dokładnością do 0,01 ampera
- pobieraną moc [W] z dokładnością do 0,1 wata
- zużycie energii [kWh] z dokładnością do 0,01 kilowatogodziny
- czas [h:min] z dokładnością do 1 minuty
Ponadto ten model posiada opcję wyłączenia grzania w momencie nagłego wzrostu temperatury mierzonej w wypełnieniu (może to zdarzyć się gdy zabraknie wody w układzie chłodzenia.

Następne modele będą mieć dodatkowo automatyczne załączenie elektrozaworu w układzie chłodzenia oraz automatyczne wyłączenie zasilania i zakończenie procesu w momencie osiągnięcia zadanej temperatury w zbiorniku.
Następny model już niebawem.

PS. Nie wiem dlaczego ale na zdjęciach źle wyszły wskazania na wyświetlaczu sterownika E-ARC. :bezradny: W rzeczywistości wskazania są prawidłowe.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"最不喜欢的粗鲁所持的以及各种各样的虚伪的混蛋。"
http://alkohole-domowe.com/forum/regulatory-drgranatta-t6000.html
Awatar użytkownika

Autor tematu
drgranatt
1900
Posty: 1908
Rejestracja: poniedziałek, 13 lip 2009, 11:04
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Nemiroff Smorodina
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: 3-city
Podziękował: 127 razy
Otrzymał podziękowanie: 208 razy
Re: Regulatory drgranatta

Post autor: drgranatt »

Witam wszystkich,
Jak obiecałem przedstawiam mój najnowszy wyrób. Może być wyposażony w woltomierz albo przyrząd wielofunkcyjny mierzący napięcie, prąd, moc, energię elektryczną i czas.
Oprócz sterowania elektrozaworem przy odbiorze destylatu i wyłączaniem grzania przy szybkim wzroście temperatury posiada także opcję wstępnego rozgrzewania zbiornika z podtrzymaniem temperatury lub wyłączeniem grzania, sterowanie elektrozaworem wody w układzie chłodzenia oraz automatyczne wyłączenie zasilania w momencie osiągnięcia zadanej temperatury w zbiorniku.
Innymi słowy, po przejściu na odbiór pogonów spokojnie możemy iść spać lub zająć się innymi sprawami. Urządzenie wszystko wyłączy automatycznie.
Zasilanie 1-f lub 3-f.

Cena kompletnego urządzenia bez elektrozaworu wody (jego koszt około 20,-) wynosi 900-990 zł. w zależności od wyposażenia.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony piątek, 23 sie 2013, 13:52 przez drgranatt, łącznie zmieniany 1 raz.
"最不喜欢的粗鲁所持的以及各种各样的虚伪的混蛋。"
http://alkohole-domowe.com/forum/regulatory-drgranatta-t6000.html

liyo78
100
Posty: 146
Rejestracja: poniedziałek, 16 maja 2011, 09:41
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: własny wyrób
Status Alkoholowy: Specjalista ds. Wyrobu Alkoholu Domowego
Lokalizacja: mazowieckie
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podziękowanie: 11 razy
Re: Regulatory drgranatta

Post autor: liyo78 »

:klaszcze: Ładny sprzęcik :klaszcze:
Jak trochę go potestuję to postaram podzielić się wrażeniami, ale spodziewam się, że będzie super!
Sprzęcik zrobiony na moje zamówienie ponieważ miałem już dość posiadanego Pa.... ;/

robsons66
20
Posty: 22
Rejestracja: środa, 19 paź 2011, 09:04
Podziękował: 2 razy
Re: Regulatory drgranatta

Post autor: robsons66 »

Ile takie cudo?

liyo78
100
Posty: 146
Rejestracja: poniedziałek, 16 maja 2011, 09:41
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: własny wyrób
Status Alkoholowy: Specjalista ds. Wyrobu Alkoholu Domowego
Lokalizacja: mazowieckie
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podziękowanie: 11 razy
Re: Regulatory drgranatta

Post autor: liyo78 »

da się przeżyć ;)
Zwróć się do Andrzeja, powiedz co potrzebujesz, a on ci powie ile to będzie kosztować.
Awatar użytkownika

gary1966
450
Posty: 485
Rejestracja: czwartek, 20 sie 2009, 21:18
Podziękował: 138 razy
Otrzymał podziękowanie: 77 razy
Re: Regulatory drgranatta

Post autor: gary1966 »

Bardzo ładne Cacko :klaszcze:
Mam kilka pytań:
1. Czy regulacja realizowana jest na wszystkich grzałkach czy tylko na G1?
2. Czy jest jakiś ''zapas mocy" elementu wykonawczego, w zasilaniu 3-fazowym?
3. Czy wyłączniki G2,G3 są sterujące?
4. Jaka jest dokładność zastosowanych termometrów led, czas reakcji,wymiary sond, itd?
5. Czy w opcji są regulatory temperatury z rozdzielczością 0,01*C?
6. Czy elektrozawór do alkoholu, z zestawu, posiada uszczelkę do kontaktu z żywnością?
7. Czy w opcji jest inna obudowa, taka ładna jak parę postów wyżej chyba z ko?
Pozdrawiam i życzę udanych konstrukcji.
https://www.youtube.com/watch?v=Kuv7n0x3hko
https://www.youtube.com/watch?v=AHbHSXajgZA
Awatar użytkownika

Autor tematu
drgranatt
1900
Posty: 1908
Rejestracja: poniedziałek, 13 lip 2009, 11:04
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Nemiroff Smorodina
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: 3-city
Podziękował: 127 razy
Otrzymał podziękowanie: 208 razy
Re: Regulatory drgranatta

Post autor: drgranatt »

Postaram się odpowiedzieć na powyższe pytania.
Ad1. W tym modelu regulacja jest tylko na G1 bo tak zażyczył sobie kupujący
Ad2. Nie rozumiem tego pytania
Ad3. Nie rozumiem tego pytania. Co to znaczy wyłączniki sterujące?
Ad4. Dokładność 0,0625°C, rozdzielczość 0,01°C, czas odświeżania 300ms, sonda ø6mm i długość 50mm
Ad5. Nie posiadam regulatorów temperatury z rozdzielczością 0,01°C
Ad6. Tak EPDM lub FPM
Ad7. Jest możliwość zrobienia obudowy z KO ale cena niestety za taką obudowę to 150-200 zł. :bezradny:
"最不喜欢的粗鲁所持的以及各种各样的虚伪的混蛋。"
http://alkohole-domowe.com/forum/regulatory-drgranatta-t6000.html
Awatar użytkownika

gary1966
450
Posty: 485
Rejestracja: czwartek, 20 sie 2009, 21:18
Podziękował: 138 razy
Otrzymał podziękowanie: 77 razy
Re: Regulatory drgranatta

Post autor: gary1966 »

Dziękuję za odpowiedzi, postaram się jeszcze raz sprecyzować moje pytania:
1.Czy możliwe jest zastosowanie obudowy klienta?
2.Ile kosztował by mnie regulator 3x3kw z regulacją każdej fazy, plus obudowa ko, reszta jak w modelu ze zdjęcia?
3.Czy przez wyłącznik G2 płynie prąd grzałki, czy np. cewki przekaźnika?
https://www.youtube.com/watch?v=Kuv7n0x3hko
https://www.youtube.com/watch?v=AHbHSXajgZA
Awatar użytkownika

Autor tematu
drgranatt
1900
Posty: 1908
Rejestracja: poniedziałek, 13 lip 2009, 11:04
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Nemiroff Smorodina
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: 3-city
Podziękował: 127 razy
Otrzymał podziękowanie: 208 razy
Re: Regulatory drgranatta

Post autor: drgranatt »

O, już teraz lepiej.
Ad1. Tak, jest możliwe ale trzeba uzgodnić wymiary i otwory montażowe
Ad2. Jest możliwość wykonania z regulacją każdej fazy ale odradzam ponieważ jest to zbyteczne, duże i o wiele droższe a nic nie korzystamy z takiego rozwiązania.
Ad3. Przez wyłącznik G2 i G3 płynie prąd grzałki
"最不喜欢的粗鲁所持的以及各种各样的虚伪的混蛋。"
http://alkohole-domowe.com/forum/regulatory-drgranatta-t6000.html

liyo78
100
Posty: 146
Rejestracja: poniedziałek, 16 maja 2011, 09:41
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: własny wyrób
Status Alkoholowy: Specjalista ds. Wyrobu Alkoholu Domowego
Lokalizacja: mazowieckie
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podziękowanie: 11 razy
Re: Regulatory drgranatta

Post autor: liyo78 »

Popieram Andrzeja odnośnie Ad2 -to rozwiązanie pozwala podpiąć grzałkę 3x2kW z czego jedna jest regulowana. Jak chcesz możesz podłączyć jedną na stałe a dwie pod ten regulator -wszystko zależy od twoich potrzeb. Ja osobiście prowadzę proces na jednej załączonej na stałe, a drugą reguluję. Trzecia wykorzystywana tylko do rozgrzewania nastawu, więc tak szczerze po co aż trzy regulowane?

kobuszki
100
Posty: 102
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 19:20
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 10 razy
Re: Regulatory drgranatta

Post autor: kobuszki »

Podłączanie 2 lub 3 grzałek pod regulator nie ma sensu. Chodzi o najmniejszy krok podawanej mocy, o płynność regulacji. Przykładowo: przy grzałkach 2 kW jedna grzałka to 20 W, dwie lub trzy to odpowiednio 40 lub 60 W.
Awatar użytkownika

Autor tematu
drgranatt
1900
Posty: 1908
Rejestracja: poniedziałek, 13 lip 2009, 11:04
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Nemiroff Smorodina
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: 3-city
Podziękował: 127 razy
Otrzymał podziękowanie: 208 razy
Re: Regulatory drgranatta

Post autor: drgranatt »

kolego kobuszki,
Wyjaśnij nam albo chociaż mi co miałeś na myśli pisząc to:
Przykładowo: przy grzałkach 2 kW jedna grzałka to 20 W, dwie lub trzy to odpowiednio 40 lub 60 W.
"最不喜欢的粗鲁所持的以及各种各样的虚伪的混蛋。"
http://alkohole-domowe.com/forum/regulatory-drgranatta-t6000.html
Awatar użytkownika

gary1966
450
Posty: 485
Rejestracja: czwartek, 20 sie 2009, 21:18
Podziękował: 138 razy
Otrzymał podziękowanie: 77 razy
Re: Regulatory drgranatta

Post autor: gary1966 »

Odnośnie punktu drugiego:
-wolę np. aby każda grzałka grzała 1/3 mocy niż jedna na full.
-tak jak każdy z nas ma różne aparaty destylacyjne, mamy także różne zapotrzebowanie w różnych godzinach na prąd, regulacja na każdej fazie pozwoli mi dopasować się z moim hobby do powyższego [rozłożyć obciążenie na poszczególnych fazach] i uniknąć tzw. "wojny domowej"
-proszę kolegę drgranatta o wstępną kalkulację na pw mojej konfiguracji z pkt.2 będę przynajmniej wiedzieć w którym punkcie jest moje marzenie.
Dziękuję wszystkim i życzę ''dużo serca".
https://www.youtube.com/watch?v=Kuv7n0x3hko
https://www.youtube.com/watch?v=AHbHSXajgZA
Awatar użytkownika

Pretender
2500
Posty: 2993
Rejestracja: piątek, 11 lis 2011, 14:17
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centrum
Podziękował: 38 razy
Otrzymał podziękowanie: 251 razy
Re: Regulatory drgranatta

Post autor: Pretender »

Chodzi pewnie o min moc jaką można ustawić np 10% przy grzałce 2kW to 20W ale już przy dwóch to 40W.
Awatar użytkownika

Autor tematu
drgranatt
1900
Posty: 1908
Rejestracja: poniedziałek, 13 lip 2009, 11:04
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Nemiroff Smorodina
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: 3-city
Podziękował: 127 razy
Otrzymał podziękowanie: 208 razy
Re: Regulatory drgranatta

Post autor: drgranatt »

10% z 2kW to jest 200W a nie 20W :shock:
"最不喜欢的粗鲁所持的以及各种各样的虚伪的混蛋。"
http://alkohole-domowe.com/forum/regulatory-drgranatta-t6000.html

kobuszki
100
Posty: 102
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 19:20
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 10 razy
Re: Regulatory drgranatta

Post autor: kobuszki »

Regulujemy moc płynnie od 0 do100%. Najmniejszy krok/skok 1% to 20 W. Czyż nie tak?
Awatar użytkownika

Autor tematu
drgranatt
1900
Posty: 1908
Rejestracja: poniedziałek, 13 lip 2009, 11:04
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Nemiroff Smorodina
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: 3-city
Podziękował: 127 razy
Otrzymał podziękowanie: 208 razy
Re: Regulatory drgranatta

Post autor: drgranatt »

Niestety ale nie tak. Jak regulujemy moc płynnie (za pomocą potencjometru) to płynnie i nie ma żadnych skoków co 1, 5 czy 10%.
To o czym piszesz to regulacja skokowa przy użyciu enkodera lub za pomocą przycisków i najmniejszy skok regulacyjny jest wtedy co 1%.
"最不喜欢的粗鲁所持的以及各种各样的虚伪的混蛋。"
http://alkohole-domowe.com/forum/regulatory-drgranatta-t6000.html
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kontrola procesu destylacji”