Pierwssze granie

Otrzymywanie spirytusu z wykorzystaniem kolumn rektyfikacyjnych.

Autor tematu
Burasek
10
Posty: 13
Rejestracja: środa, 21 mar 2012, 14:18

Post autor: Burasek »

Witam wszystkich

Wczoraj po raz pierwszy grałem na kolumnie +18 zmywaków keg 30 l grzałka 2 KW, termometr w wypełnieniu.
Podchodząc do instrumentu aż ręce się trzęsły.
Zalałem keg 25 l wsadu odpaliłem grzanie i czekam.
Temperatura rośnie, odpalam wodę grzanie w dół i czekam, odbieram to co do wylania
Taki stan ok 40 min i tu cała moja teoretyczna wiedza prysła. Kolumna powinna ustabilizować się na temp. 78 st. u mnie 75.8 i ani drgnie a grzanie na max.
Zdjęcie0138_2.jpg
Na tak stabilnej kolumnie odbieram to co do grila ok 300 ml. potem ciągnę. Wyszło 3 l - 95 proc., jak na mój i sąsiada nos wyszła bardzo czysta ciecz bez obcych zapachów, jeszcze nie próbowałem ale jak rozrobię będzie test smakowy.
Zdjęcie0142_2.jpg
Może ktoś z szanownych forumowiczów ma pomysł dlaczego temp. wynosiła 75.8 może źle zamocowałem termometr (za głęboko go wsadziłem)

Pozdrawiam Burasek
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5374
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 664 razy
Kontakt:
Re: Pierwssze granie

Post autor: Zygmunt »

Ech, a milion razy było na forum, że termometr praktycznie nigdy przy stabilizacji nie pokaże 78.3. Aktualne ciśnienie, niedoskonałość termometru i pierdyliard innych czynników- wszystko to ma wpływ na pomiar. Ważne, żeby temperatura była stała! Jest stała? To dobierasz do skoku :)

U Ciebie czujnik jest jeszcze odpowiednio niżej w wypełnieniu, co też ma wpływ na odrobinę niższą temperaturę i co daje czas na reakcję.

Wyniki są dobre, więc trzymać się tego :)
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"

patryk3381
30
Posty: 35
Rejestracja: środa, 25 sty 2012, 13:12
Podziękował: 1 raz
Re: Pierwssze granie

Post autor: patryk3381 »

Witaj,

Może napisz coś o swojej kolumnie - średnica, wysokość ile, jaki odbiór na godzinę?? Prosimy o więcej szczegółów :)

pozdrawiam
Awatar użytkownika

szwistaq
300
Posty: 332
Rejestracja: czwartek, 4 lis 2010, 19:47
Krótko o sobie: Jak się bawić, to się bawić na całego.
Ulubiony Alkohol: Pigwówka, wino z dzikiej róży.
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: UK - DERBY
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Pierwssze granie

Post autor: szwistaq »

Jakiej długości masz chłodnicę i czy daje radę na kolumnie? Ja mam 60cm po pot stilu i nie wiem czy wyda taka chłodnica.
Obrazek
Awatar użytkownika

mossini
30
Posty: 44
Rejestracja: wtorek, 11 sty 2011, 17:40
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Pierwssze granie

Post autor: mossini »

A przypadkiem ten termometr nie jest za blisko głowicy?
Moim zdaniem powinien być w głowicy koło półek skośnych albo ok min 20 cm niżej niż teraz.
Kolumna: LM/VM, fi60, 130cm, Keg:30, 2kW+1,5kW, sprężynki, wziernik, SpirMaster
ODPOWIEDZ

Wróć do „Destylacja metodą reflux ratio”