Miedziana hybryda-LM/VM -podziękowanie psotnikom!

Temat dla tych, którzy chcą zbudować, bądź zakupić, kompletne urządzenia.

Autor tematu
hooch
5
Posty: 5
Rejestracja: niedziela, 5 lut 2012, 06:53

Post autor: hooch »

Witam wszystkich!
Jestem tu zupełnie nowy a wstąpiłem z powodu szukania informacji na temat: „Czym się kierować w wyborze destylatora” i znalazłem kopalnie doświadczeń i wiedzy.
Bardzo dużo jeszcze muszę się nauczyć ale jak na początek dowiedziałem się dostateczni dużo aby zdecydować. Zamówiłem miedzianą hybrydę-LM/VM. Właśnie się robi.
Dzięki Wam za to! Na pewno nie raz będę potrzebował rady więc do...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
promocja

Autor tematu
hooch
5
Posty: 5
Rejestracja: niedziela, 5 lut 2012, 06:53
Re: Miedziana hybryda-LM/VM -podziękowanie psotnikom!

Post autor: hooch »

Witam wszystkich!
Dotarł sprzęt szczęśliwie do Oslo! Miałem problemy ze szczelnością- sprzęt obił się po drodze, jednak droga daleka do Norwegi.
Pierwsze próby (nie łatwe) ale udane - produkt super 96%.
Ociepliłem ją tu na miejscu samodzielnie 19 milimetrowym kauczukiem.
Chce pokazać wszystkim jak teraz wygląda i spytać za razem jaki to powinno dać efekt na czas grzania.
Pierwsza próba- kolumna była ocieplona szara pianką, keg owinięty kocem. Czas do zalania 57 minut. Po ociepleniu kauczukiem 47 min. Czy to dobry efekt?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

drewko
30
Posty: 40
Rejestracja: sobota, 27 sie 2011, 22:14
Re: Miedziana hybryda-LM/VM -podziękowanie psotnikom!

Post autor: drewko »

Witamy kolegę. Sprzęt fajny. Mam pytanie: zdjęcia robione podczas procesu? Nie za mała trochę temperatura? Za duże chłodzenie i grzanie jest (tak mi się wydaje) patrząc na wskaźnik.
Ostatnio zmieniony czwartek, 12 kwie 2012, 10:53 przez Agneskate, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: styl, interpunkcja, ortografia
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5376
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 666 razy
Kontakt:
Re: Miedziana hybryda-LM/VM -podziękowanie psotnikom!

Post autor: Zygmunt »

Nisko umieszczony czujnik= niższa temperatura. Fajnie wygląda w tej piance.
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"

Autor tematu
hooch
5
Posty: 5
Rejestracja: niedziela, 5 lut 2012, 06:53
Re: Miedziana hybryda-LM/VM -podziękowanie psotnikom!

Post autor: hooch »

drewko pisze:Witamy kolege sprzęt fajny mam pytanie zdjęcia robione podczas prosesu?nie zamała troche temperatura za duże chłodzenie i grzanie mi się wydajepatrząc na wskażniku widząc.
Dzięki!
Zdjęcia zrobione oczywiście na samym starcie grzania!
Mam filmik z zalania (keg 80,5 st./ kolumna 78,1 st. C ) ale za dużo ma MB by go załączyć.


Posty scalone.

Zygmunt pisze:Nisko umieszczony czujnik= niższa temperatura. Fajnie wygląda w tej piance.
Czujnik umieszczony na 3/4 od keg-a. Jest czas na reakcje.
Mały termometr 73,1 st.C to keg, duży 21,2st.C kolumna, tuż przed wzrostem temperatury.

drewko
30
Posty: 40
Rejestracja: sobota, 27 sie 2011, 22:14
Re: Miedziana hybryda-LM/VM -podziękowanie psotnikom!

Post autor: drewko »

Co do temperatury to faktycznie jest inna. Nie pomyślałem o mocowaniu czujnika. Ja mam na górze i element do przerobienia. Co do ocieplenia kega to jeszcze nie mam kałczuku. Dobry rezultat daje, a nadaje się on pod taboret gazowy?
Ostatnio zmieniony czwartek, 12 kwie 2012, 10:58 przez Agneskate, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: styl, interpunkcja

Autor tematu
hooch
5
Posty: 5
Rejestracja: niedziela, 5 lut 2012, 06:53
Re: Miedziana hybryda-LM/VM -podziękowanie psotnikom!

Post autor: hooch »

Kauczukowe ocieplenie na taboret gazowy! - myślę że chyba się nie nadaje, ale nie jestem tego pewny.
Jest bardzo delikatne na uszkodzenia mechaniczne i w dodatku koszt zakupu pianki, kleju taśmy wykończeniowej oraz czyścika jest wysoki. Pisał na ten temat wcześniej kolega "cezary33" z naszego forum. Poszukaj w postach a na pewno znajdziesz tam odpowiedź.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Aparatury kompletne”