Gotowe kolumny z Allegro. Proszę o radę

Pomysły na destylatory - do konsultacji.

Autor tematu
waskacz6
2
Posty: 4
Rejestracja: piątek, 23 mar 2012, 18:12

Post autor: waskacz6 »

Witam jak w temacie proszę mi powiedzieć co sądzicie o tych kolumnach sprzedawanych na allegro? Są tam kolumny niższe z dwoma lub jednym odstojnikiem. Widziałem również kolumny wyższe z zimnymi palcami. Chcę coś takiego kupić tylko za bardzo niema mi kto doradzić ponieważ znajomy ma ale samoróbkę. Chodzi mi o to którą kolumne wybrać jeżeli bedę chciał zrobić na wódkę z cukru lub przepędzić jakieś winko. I czy na takim samym destylacie jestem w stanie zrobić spirytusik? Pomóżcie mi proszę a ja się włączę do dialogu żeby spytać o szczegóły. Czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam wszystkich wytrawnych destylarzy 8-)
alembiki
Awatar użytkownika

pokrec
1850
Posty: 1896
Rejestracja: środa, 4 lut 2009, 23:18
Krótko o sobie: Lekko ześwirowany.
Ulubiony Alkohol: śliwki i jabłuszka, rzecz jasna. I wisienki...
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Droga Mleczna, Lokalna Grupa Galaktyk
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 78 razy
Re: Gotowe kolumny z Allegro. Proszę o radę

Post autor: pokrec »

Kolumn z odstojnikami i zimnymi palcami unikaj jak ognia. Celuj w coś klasy Aabratek, ew. Bokakob, kolumny typu LM ew. z opcją VM (kolumn VM na Allegro chyba nie ma jeszcze).
Poczytaj wątek:
http://alkohole-domowe.com/forum/post47316.html#p47316
I ogólnie rozejrzyj się po forum, bo nikt Ci tu szczegółowych rozwiązań na gotowo nie da. Trzeba poznać najpierw zasady działania.
ポーランド語が書けますちょっと。
得意は満月の仕業の酒です。
Spécialité: Chateau de Garage, serie: La Lune Pleine
Lux Lunae luceat nos!
Disclaimer: Moje uczestnictwo w tym forum ma charakter czysto edukacyjno poznawczy.

we125
400
Posty: 410
Rejestracja: niedziela, 15 sie 2010, 12:50
Otrzymał podziękowanie: 4 razy
Re: Gotowe kolumny z Allegro. Proszę o radę

Post autor: we125 »

, kolumny typu LM ew. z opcją VM (kolumn VM na Allegro chyba nie ma jeszcze).
Jest tylko w miedzi ,http://allegro.pl/destylator-miedziany- ... 78468.html.

wioli14
10
Posty: 12
Rejestracja: niedziela, 7 mar 2010, 14:20
Re: Gotowe kolumny z Allegro. Proszę o radę

Post autor: wioli14 »

Witam. Dlaczego ma unikać kolumny z zimnymi palcami? Ja posiadam taką od dwóch lat i pracuje mi się na niej bardzo dobrze. Po wymianie zmywaków na sprężynki uzuskuje psotkę 95+ .
Awatar użytkownika

pokrec
1850
Posty: 1896
Rejestracja: środa, 4 lut 2009, 23:18
Krótko o sobie: Lekko ześwirowany.
Ulubiony Alkohol: śliwki i jabłuszka, rzecz jasna. I wisienki...
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Droga Mleczna, Lokalna Grupa Galaktyk
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 78 razy
Re: Gotowe kolumny z Allegro. Proszę o radę

Post autor: pokrec »

No to masz egzemplarz, który w przedziwny sposób działa dobrze. Doświadczenia konstruktorów mówią, że zbudowanie poprawnie działającej kolumny ZP (i ogólnie kolumn CM) jest bardzo trudne i potrzebna jest spora dawka szczęścia. Kolumny LM i VM są dużo łatwiejsze w obsłudze i jak będa zbudowane poprawnie - działają "od kopa". No i ja, żebym na Aabratku, LM nie uzyskał 95+, to musze się sporo napocić, albo wyłączyć refluks. No i osiągam to na 10 razy tańszych zmywakach.
Pytanie: czy dostajesz z Twojej kolumny produkt, w którym nie czuć w ogóle "bimberku"?
ポーランド語が書けますちょっと。
得意は満月の仕業の酒です。
Spécialité: Chateau de Garage, serie: La Lune Pleine
Lux Lunae luceat nos!
Disclaimer: Moje uczestnictwo w tym forum ma charakter czysto edukacyjno poznawczy.
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5374
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 664 razy
Kontakt:
Re: Gotowe kolumny z Allegro. Proszę o radę

Post autor: Zygmunt »

Są tam kolumny niższe z dwoma lub jednym odstojnikiem. Widziałem również kolumny wyższe z zimnymi palcami.
Zimne place działają, jeżeli sa budowane w sposób przemyślany- niestety, żadne kolumna CM (czyli właśnie zimne place) z Allegro w taki sposób zbudowana nie jest, bo spawają ją goście od balustrad, którzy w dużej mierze powielają ten sam nieudolny projekt, wprowadzając swoje "modyfikacje". I tak te kolumny dorobiły się odstojnika (całkowicie zbędnego w kolumnach(, czy termometrów tarczowych (które sa nieporozumieniem- dokładność rozstrzelona jak nogi prostytutki). Oprócz w/w niekiedy maa jeszcze sitka na wypełnienie, drastycznie zmniejszające przepływ par, a niektóre potrafią mieć nawet zawory, które przy nieumiejętnej obsłudze mogą wywalić sprzęt w powietrze, zabierając ze sobą jakąś ścianę budynku i twarz operatora.
Wynika to wszystko z braku wiedzy- dla tych ludzi tekst "paaanie, dziadek pędził i cała wieś piła" jest wyznacznikiem jakości. Przez "tfurcuf" takiego rękodzieła nie-artystycznego dalej pokutuje mit, że w domu nie można zrobić dobrej klasy spirytusu.

Na Allegro masz do wyboru kilka dobrych projektów- szukaj Aabratka, lub destylatorów LM/VM.
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"

Rejtan
5
Posty: 9
Rejestracja: wtorek, 8 maja 2012, 20:49
Re: Gotowe kolumny z Allegro. Proszę o radę

Post autor: Rejtan »

Na Allegro masz do wyboru kilka dobrych projektów- szukaj Aabratka, lub destylatorów LM/VM.
Które na allegro są warte polecenia w tej chwili ? Czy np. http://allegro.pl/show_item.php?item=2321074302

Rejtan
5
Posty: 9
Rejestracja: wtorek, 8 maja 2012, 20:49
Re: Gotowe kolumny z Allegro. Proszę o radę

Post autor: Rejtan »

Dzięki. Ta miedziana kolumna pierwsza klasa, ale nie na moją kieszeń. Rozumiem ze to twoje kolego :respect:

W jednej napisałeś że odbiór do przerobienia, poważny błąd ? Czy dobrym pomysłem byłoby do tej ostatniej dobranie kega 50l z grzałkami i regulatorem. Chodzi mi o to ile jeszcze kosztów żeby stała gotowa do psocenia ?
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7299
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1694 razy
Re: Gotowe kolumny z Allegro. Proszę o radę

Post autor: radius »

@Rejtan, w tej kolumnie, o której piszesz jest po prostu za długa rureczka przed zaworkiem. Powinna być jak najkrótsza.
Po drugie zrezygnował bym z tak dużej średnicy na rzecz wysokości wypełnienia, 70 cm to trochę za mało. Minimum 100 cm wypełnienia, a średnica wystarczyłaby 60 mm.
No i by obniżyć koszty, można zrezygnować z chłodnicy Liebiga, nie jest konieczna.
SPIRITUS FLAT UBI VULT

Rejtan
5
Posty: 9
Rejestracja: wtorek, 8 maja 2012, 20:49
Re: Gotowe kolumny z Allegro. Proszę o radę

Post autor: Rejtan »

Czyli po prostu ta była by lepsza i tańsza. Zgadza się ? http://allegro.pl/destylator-bimber-aab ... 03136.html
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7299
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1694 razy
Re: Gotowe kolumny z Allegro. Proszę o radę

Post autor: radius »

Byłaby lepsza gdyby nie ten zaworek na odbiorze :o Przydał by się bardziej precyzyjny :P
SPIRITUS FLAT UBI VULT
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5374
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 664 razy
Kontakt:
Re: Gotowe kolumny z Allegro. Proszę o radę

Post autor: Zygmunt »

No i regulator:)
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"

Rejtan
5
Posty: 9
Rejestracja: wtorek, 8 maja 2012, 20:49
Re: Gotowe kolumny z Allegro. Proszę o radę

Post autor: Rejtan »

@Zygmunt, z tego co czytam na forum to o regulator już wiem gdzie się uśmiechnąć :)

Rejtan
5
Posty: 9
Rejestracja: wtorek, 8 maja 2012, 20:49
Re: Gotowe kolumny z Allegro. Proszę o radę

Post autor: Rejtan »

Co powiecie jeszcze o tym egzemplarzu ? http://allegro.pl/destylator-aabratek-k ... 95639.html
Awatar użytkownika

wiking
450
Posty: 479
Rejestracja: środa, 27 kwie 2011, 12:52
Krótko o sobie: Nie zawsze jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podziękowanie: 40 razy
Re: Gotowe kolumny z Allegro. Proszę o radę

Post autor: wiking »

Takie sitko jako podparcie wypełnienia jest do bani, rurka odbioru jest za długa, brakuje termometru w wypełnieniu i w kegu, trochę przeróbek i będzie latało.
Awatar użytkownika

mtx
1400
Posty: 1410
Rejestracja: poniedziałek, 2 sty 2012, 02:50
Ulubiony Alkohol: Whiskey
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: Władysławowo woj.pomorskie
Podziękował: 516 razy
Otrzymał podziękowanie: 123 razy
Kontakt:
Re: Gotowe kolumny z Allegro. Proszę o radę

Post autor: mtx »

Jako, że temat jest w sumie ok. bo warto się dowiedzieć czegoś o tym co się sprzedaje,
co warto kupić a co nie...
Ale osobiście powoli mnie zaczyna irytować to, że wiecznie podajecie linki do tych samych
aukcjii, do tych samych sprzętów od tych samych sprzedawców no kurcze ile razy można pisać
o tym samym? Ludzie wysilcie się trochę i poszukajcie opisów kolumn z alledrogo na naszym
forum - jest tego od zaje... dużo... ;/

Ps. Rejtan - sprzęt z Twojego linku był co najmniej 3 razy (z tego co pamiętam) w ciągu ostatniego
miesiąca opisywany na forum - "firmę" MULTI-SPAW to chyba każdy tu zna i odpowiedzi chyba
zawsze były takie same "facet od ogrodzeń"...

Rejtan
5
Posty: 9
Rejestracja: wtorek, 8 maja 2012, 20:49
Re: Gotowe kolumny z Allegro. Proszę o radę

Post autor: Rejtan »

wiking pisze:Takie sitko jako podparcie wypełnienia jest do bani, rurka odbioru jest za długa, brakuje termometru w wypełnieniu i w kegu, trochę przeróbek i będzie latało.
Jak już temat poruszony, to czy to stosujecie do podparcia wypełnienia ?
http://allegro.pl/podparcia-do-sprezyne ... 91818.html

Rejtan
5
Posty: 9
Rejestracja: wtorek, 8 maja 2012, 20:49
Re: Gotowe kolumny z Allegro. Proszę o radę

Post autor: Rejtan »

Naprawdę się wysilam i sporo czytam od jakiegoś czasu. Wiem już ze najlepiej jakby było coś z miedzi i najlepiej klasyczny NS. Jakbym miał od razu 3000 zł to wiem co kupić na allegro np: http://allegro.pl/destylator-miedziany- ... 99982.html
Natomiast jeśli na początek man połowę tej kwoty to w grę wchodzi wersja uproszczona NS czyli AAbratek, tak ?

I teraz to już nie takie proste, wygląda to podobnie a jeden mówi że będzie ok ( po małych przeróbkach )drugi że to gość od ogrodzeń i to do niczego.

Jeśli chodzi o ten multi spaw to faktycznie czytałem niepochlebne opinie, ale to były wersje innych aukcji tzw. zimne palce.

Mam około 1500zł i chce kupić kolumnę, potrzebuje pomocy aby to nie były pieniądze wyrzucone w błoto i działało w miarę przyzwoicie od początku a pozwalało na pózniejsze modernizacje, ulepszenia.
Konkretnie co kupić i psocić ???
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5374
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 664 razy
Kontakt:
Re: Gotowe kolumny z Allegro. Proszę o radę

Post autor: Zygmunt »

www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7299
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1694 razy
Re: Gotowe kolumny z Allegro. Proszę o radę

Post autor: radius »

mtx1985 pisze:J... osobiście powoli mnie zaczyna irytować to, że wiecznie podajecie linki do tych samych aukcji, do tych samych sprzętów od tych samych sprzedawców. No kurcze ile razy można pisać o tym samym?
Dlatego, kiedyś proponowałem utworzenie osobnego tematu, gdzie podawane były by zdjęcia konkretnych aparatur, a te były by przez nas oceniane pod względem prawidłowej budowy, wykonania, kosztów itp...
Wtedy każdy, bez zbędnego zaśmiecania forum kolejnymi postami z zapytaniami, mógłby sobie obejrzeć sprzęt, poczytać opinie i wybrać to co mu pasuje cenowo i pod względem wykonania.
Myślę, że warto wrócić do tego pomysłu...
SPIRITUS FLAT UBI VULT
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5374
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 664 razy
Kontakt:
Re: Gotowe kolumny z Allegro. Proszę o radę

Post autor: Zygmunt »

A ja założę się, że ludzie dalej będą pisać posty "czy taka jest ok?" :P
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7299
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1694 razy
Re: Gotowe kolumny z Allegro. Proszę o radę

Post autor: radius »

No, to mu się na PW poda linka do tematu a posta skasuje ;)
SPIRITUS FLAT UBI VULT

Rejtan
5
Posty: 9
Rejestracja: wtorek, 8 maja 2012, 20:49
Re: Gotowe kolumny z Allegro. Proszę o radę

Post autor: Rejtan »

radius pisze:No, to mu się na PW poda linka do tematu a posta skasuje ;)
No to do roboty, podawać tu te konkretne aparatury :D Żeby było co na tego PW podawać i kasować później.
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5374
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 664 razy
Kontakt:
Re: Gotowe kolumny z Allegro. Proszę o radę

Post autor: Zygmunt »

Na 1 wszej stronie tego tematu masz kilka linków, wszystkie aktywne.
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"
Awatar użytkownika

JerzyP
30
Posty: 35
Rejestracja: środa, 16 maja 2012, 21:15
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Gotowe kolumny z Allegro. Proszę o radę

Post autor: JerzyP »

To ja się podłącze i zapytam o taką firmę i ich produkty. Wydaje mnie się że sprzęt ok, ktoś użytkuje ?

http://stalowkasklep.sstore.pl/destylat ... -p-20.html

tomhas
250
Posty: 253
Rejestracja: poniedziałek, 12 lip 2010, 21:53
Podziękował: 126 razy
Otrzymał podziękowanie: 16 razy
Re: Gotowe kolumny z Allegro. Proszę o radę

Post autor: tomhas »

JerzyP pisze:To ja się podłącze i zapytam o taką firmę i ich produkty. Wydaje mnie się że sprzęt ok, ktoś użytkuje ?

http://stalowkasklep.sstore.pl/destylat ... -p-20.html
Znam firmę i polecam, sprzęt pierwsza klasa i dobra cena.
Jestem przekonany, że każdy się ze mną zgodzi.
Awatar użytkownika

JerzyP
30
Posty: 35
Rejestracja: środa, 16 maja 2012, 21:15
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Gotowe kolumny z Allegro. Proszę o radę

Post autor: JerzyP »

Ktoś ma jakieś uwagi co do wykonania, coś do poprawki, czy tak jak kolega pisze sprzęt pierwsza klasa do odpalania od razu ?

pit_b
50
Posty: 61
Rejestracja: środa, 4 kwie 2012, 12:14
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: centralna Polska
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Gotowe kolumny z Allegro. Proszę o radę

Post autor: pit_b »

Sprzęt ten robi nasz kolega z forum, który jest pasjonatem naszego hobby i o wszystko związane z jego wyrobami możesz go zapytać, na pewno dokładnie Ci odpowie.

maciejgackowski
2
Posty: 4
Rejestracja: piątek, 12 paź 2012, 14:39
Re: Gotowe kolumny z Allegro. Proszę o radę

Post autor: maciejgackowski »

radius pisze:
Dlatego, kiedyś proponowałem utworzenie osobnego tematu, gdzie podawane były by zdjęcia konkretnych aparatur, a te były by przez nas oceniane pod względem prawidłowej budowy, wykonania, kosztów itp...
I dałbym za taki temat nagrodę Nobla. :respect: Może psocenia się dopiero uczę ale zasady forum znam i przewertowałem je jak mogłem najstaranniej. Problem polega tylko i wyłącznie na tym że nie ma zdjęć i opisów a tylko linki do allegro, które w 90% zostały już przeniesione do archiwum. I nawet jak już wiem czym się różni aabratek od bokakoba, VM od LM, dlaczego ZP i CM są do D... to i tak nie jestem w stanie ocenić aparatury z allegro ani nawet producenta, jeśli widzę komentarze "za krótka rurka", "za duży wlew" "... to facet od balustrad" itp. a nie wiadomo co jest komentowane. I wtedy w trosce o moją kieszeń i przełyk mam ochotę pisać posty w stylu "czy taka jest ok ".
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7299
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1694 razy
Re: Gotowe kolumny z Allegro. Proszę o radę

Post autor: radius »

Dlatego też w dalszym ciągu jestem za utworzeniem takiego tematu i, jak pisałem w innym temacie, wklejaniem zarichiwizowanych poprzez allegromat linków, do konkretnych aukcji.
SPIRITUS FLAT UBI VULT
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5374
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 664 razy
Kontakt:
Re: Gotowe kolumny z Allegro. Proszę o radę

Post autor: Zygmunt »

I wtedy w trosce o moją kieszeń i przełyk mam ochotę pisać posty w stylu "czy taka jest ok ".
Dlatego mamy taki temat:
http://alkohole-domowe.com/forum/sklep- ... -t974.html
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"
Awatar użytkownika

Przemo79
1
Posty: 1
Rejestracja: środa, 19 lis 2014, 23:06
Ulubiony Alkohol: swojska naleweczka taty
Status Alkoholowy: Producent Nalewek
Lokalizacja: PIOTRKOW TRYB
Podziękował: 1 raz
Re: Gotowe kolumny z Allegro. Proszę o radę

Post autor: Przemo79 »

Witam,
jestem nowicjuszem jeśli chodzi o destylację - bawię się trochę w domowy wyrób win.
Od jakiegoś czasu chodzi za mną zakup destylatora i powiem szczerze, że nie wiem co mam kupić.
Będę chciał robić nastawy owocowe (jabłka , winogrona, porzeczki , itp) może w późniejszym czasie z biegiem doświadczenia nastawy na zbożu.
Myślałem o zakupie takiej kolumny - http://allegro.pl/destylator-z-filtrem- ... 59423.html
ale jak poczytałem komentarze na temat zimnych palców i odstojników to trochę zgłupiałem.

Widziałem u kumpla mniej skomplikowane urządzenie (bez termometrów, kolumna zdecydowanie niższa, brak zimnych palców) a "napar" wychodził rewelacyjny :).
Moje pytanie brzmi czy taka aparatura nada się do amatorskiego wyrobu - jakie mogę mieć problemy przy destylacji?
Na forum przejrzałem trochę zestawów (pełna automatyka), ale kasa jest trochę za duża (:

aronia
1450
Posty: 1498
Rejestracja: środa, 7 sie 2013, 09:14
Status Alkoholowy: Producent Wódek
Lokalizacja: Podkarpackie
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowanie: 364 razy
Re: Gotowe kolumny z Allegro. Proszę o radę

Post autor: aronia »

Jak już przeczytałeś te "opinie" to czemu nadal chcesz w to brnąć? Jeżeli nie chcesz sam robić dobrego spirytusu to nie potrzebujesz jakiegoś super sprzętu(na którym można zrobić wszystko czyli od bimbru, przez smakówki do spirytusu), a wystarczy prostszy. Po pewnym czasie i tak zaczniesz szukać czegoś lepszego, bo będziesz chciał spróbować czegoś nowego.
Awatar użytkownika

Lootzek
850
Posty: 887
Rejestracja: środa, 19 wrz 2012, 00:23
Krótko o sobie: Psotnik, dłubacz i leń patentowany.
Status Alkoholowy: Destylator
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 97 razy
Otrzymał podziękowanie: 171 razy
Re: Gotowe kolumny z Allegro. Proszę o radę

Post autor: Lootzek »

Jest na forum szeroko omówiony miedziany destylator radiusa, są maszynki na nim wzorowane. Idealny do psot smakowych, a na takich Ci, jak piszesz, zależy. Poszukaj go w tematach (Miedziany destylator do zbożówek) jest ładnie opisane co i jak, możesz go nawet zbudować sam, bo lutowanie miedzi nie dość że jest proste, to jeszcze sprawi Ci kupę radochy fakt stworzenia takiego urządzenia samodzielnie, a podejrzewam że cenowo może wyjść nawet taniej :).
Awatar użytkownika

Emiel Regis
1700
Posty: 1723
Rejestracja: niedziela, 6 maja 2012, 10:18
Ulubiony Alkohol: własne nalewki, czerwone wytrawne
Lokalizacja: Picardie (Oise) Francja, Żywiec
Podziękował: 81 razy
Otrzymał podziękowanie: 253 razy
Re: Gotowe kolumny z Allegro. Proszę o radę

Post autor: Emiel Regis »

Temat zamykam jako nieaktualny (większość linków już nie działa). Proszę pytania o sprzęty z Allegro zadawać w dziale, który specjalnie po to utworzyliśmy;
http://alkohole-domowe.com/forum/sprzety-z-allegro.html
http://alkohole-domowe.com/forum/regula ... t8124.html
http://www.youtube.com/watch?v=xZb3jJE8pYM
Zablokowany

Wróć do „Projekty aparatur”