Drugi termometr

O budowie destylatorów wszystko. Jak zbudować dobry sprzęt? Jakich materiałów użyć? Jak to połączyć w całość? To i wiele więcej...

Autor tematu
puzon
10
Posty: 15
Rejestracja: środa, 7 gru 2011, 14:21
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 1 raz

Post autor: puzon »

Witam. Jestem na etapie budowy kolumny.Wiem gdzie się montuje główny termometr. Co do miejsca montażu drugiego mam wątpliwości. Znalazłem na forum że ma to być 40cm nad kegiem ??? Moja kolumna ma 140cm, 60mm, system CM. Proszę o sugestie bardzie doświadczonych kolegów
Awatar użytkownika

pokrec
1850
Posty: 1896
Rejestracja: środa, 4 lut 2009, 23:18
Krótko o sobie: Lekko ześwirowany.
Ulubiony Alkohol: śliwki i jabłuszka, rzecz jasna. I wisienki...
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Droga Mleczna, Lokalna Grupa Galaktyk
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 78 razy
Re: Drugi termometr

Post autor: pokrec »

Ja mam Aabratka, fi 66 i pracuję na termometrach dwóch: metr nad kegiem oraz 5 cm pod szczytem wypełnienia (jeden zmywak). W czasie procesu pokazują identyczną temperaturę. Pod koniec, jak pogony się wspinają po kolumnie ten niższy zaczyna rosnąć, ten na szczycie się trzyma. To jest moment, kiedy należy zmienić odbieralniki i pilnować temperatury górnej. Jak i górna temp. podskoczy o 0,1 stopnia to ciągnę pogony do nastepnego odbieralnika.

Oprócz tego mam jeszcze termometr zaraz nad kegiem i na kolumnie, ale na nie prawie nie patrzę, są tylko informacyjnie.
ポーランド語が書けますちょっと。
得意は満月の仕業の酒です。
Spécialité: Chateau de Garage, serie: La Lune Pleine
Lux Lunae luceat nos!
Disclaimer: Moje uczestnictwo w tym forum ma charakter czysto edukacyjno poznawczy.
Awatar użytkownika

szabix
150
Posty: 184
Rejestracja: środa, 30 gru 2009, 15:01
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: Drugi termometr

Post autor: szabix »

@puzon jakie masz wypełnienie?

Autor tematu
puzon
10
Posty: 15
Rejestracja: środa, 7 gru 2011, 14:21
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Drugi termometr

Post autor: puzon »

Kupiłem kilka zmywaków, ale coś mi się nie podobają. Posłużą chyba jako wzór dla tokarza, zrobi może coś podobnego z "prawdziwej" nierdzewki ;)
Awatar użytkownika

szabix
150
Posty: 184
Rejestracja: środa, 30 gru 2009, 15:01
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: Drugi termometr

Post autor: szabix »

No to jest problem.
O ile orientacyjnie można oszacowac półkę dla zmywaków to dla wiórów ja się nie podejmuję. Tu potrzebne są testy dla różnych wysokości usypu.
Ogólnie to skłaniasz się w kierunku dość słabego wypełnienia i kłopotliwego systemu.

we125
400
Posty: 410
Rejestracja: niedziela, 15 sie 2010, 12:50
Otrzymał podziękowanie: 4 razy
Re: Drugi termometr

Post autor: we125 »

Mi tokarz powiedział że z rury nie da rady wytoczyć takich sprężynek jak zmywak . Z pręta by zrobił.

Brzydal
300
Posty: 328
Rejestracja: poniedziałek, 17 paź 2011, 13:51
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 9 razy
Re: Drugi termometr

Post autor: Brzydal »

@ Puzon jedyny sposób na sprawdzenie to doświadczalnie dla Twoich wiórów. Na początek włożył bym termometr na wysokości 2/3 to będzie gdzieś na 90cm i zobaczył jak się zachowuje przy stabilizacji Jeśli ma taka sama wartość to jest ok.
i
"Jeżeli w ogóle warto coś robić, to warto to robić dobrze" - Albert Einstein

Autor tematu
puzon
10
Posty: 15
Rejestracja: środa, 7 gru 2011, 14:21
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Drugi termometr

Post autor: puzon »

Mogę zrobić 3 wyjścia dla termopary, np 60, 80, i 100cm od kega i wybiorę optymalne.
To kwestia kawałka rurki. Niepotrzebne otwory można łatwo zaślepić.
Miałem robić CM ale zrobię chyba LM+VM, ma to jakieś znaczenie przy doborze miejsca na drugi termometr ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Budowa Aparatury”