Sprzęt Wednesa

Coś dla fanów szkła laboratoryjnego.

Autor tematu
wednes
10
Posty: 16
Rejestracja: czwartek, 5 sty 2012, 12:55

Post autor: wednes »

Witam.
Chciałem się pochwalić moim sprzętem. Zmontowałem wczoraj i puściłem mój pierwszy w życiu zacier. Wyszło trochę drożdżowate ale mocne. Ale tu nie o tym...

Poniżej dwa zdjęcia
Aparaturka składa się z kolby 5L z ChemLand-u, deflegmatora, i chłodnicy 600mm z długością której chyba lekko przesadziłem, ale mam pewność przynajmniej ze żadna cząsteczka nie ulotni się:)

Miałem i w sumie mam lekki problem z korkiem do kolby... wyciąłem z kostki korkowej korek ale przy intensywnym gotowaniu odsadza mi go dlatego przykręcony jest do wylotu kolby.

Jakby ktoś miał jakieś uwagi czy porady to śmiało.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
koncentraty wina

Marmur87
30
Posty: 41
Rejestracja: środa, 2 mar 2011, 18:38
Ulubiony Alkohol: Piwo
Status Alkoholowy: Piwowar
Lokalizacja: Rybnik
Re: Sprzęt Wednesa

Post autor: Marmur87 »

Kolba przystosowana do grzania? Bo widzę, że ceny w sklepie ChemLandu całkiem przyjemne dla oka ;). Chłodnicę i deflegmator też tam kupowałeś? Jak tak to możesz podać link do tego drugiego? Za cholerę nie potrafię wygrzebać ;)
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7333
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1694 razy
Re: Sprzęt Wednesa

Post autor: radius »

Do kolby kup korek silikonowy do balonów szklanych, powiększ trochę otwór, wciśnij końcówkę deflegmatora i będziesz miał szczelne i co ważne "bezzapachowe" połączenie z kolbą.
SPIRITUS FLAT UBI VULT

Autor tematu
wednes
10
Posty: 16
Rejestracja: czwartek, 5 sty 2012, 12:55
Re: Sprzęt Wednesa

Post autor: wednes »

Marmur87:
Kolba jest ze szkła laboratoryjnego boro-krzemowego typ 3.3. Kupiona w sklepie ChemLandu, dwa razy gotowałem już po kilka godzin i nic się nie stało.

Chłodnice kupiłem tez w ChemLandzie, zamówiłem 500mm, ale nie mieli i do wyboru dali mi 400 albo 600 w tej samej cenie. Wiadomo, ze wziąłem 600, ale ta 400 tez by spokojnie wystarczyła. Tylko do tej chłodnicy musiałbyś kupić Korek silikonowy biały 25 (23x27) i wywiercić w nim otwór i włożyć weń rurkę szklaną. Jest to wg. mnie najlepszym połączeniem deflegmatora z chłodnicą.

Deflegmator kupiłem na Allegro u sprzedawcy co się nazywał Zegar4, ale już nie widzę u niego deflegmatorów.

tylko zauważ że te ceny w sklepie internetowym ChemLandu są cenami netto. Jest to napisane chyba na stronie głównej.

radius:
Zamówiłem już taki korek na allegro, mam nadzieje tylko że się nie zwulkanizuje podczas grzania i nie poodkształca się.
Awatar użytkownika

klodek4
1450
Posty: 1474
Rejestracja: czwartek, 21 lip 2011, 15:50
Ulubiony Alkohol: dobry
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Lokalizacja: elda/alicante/, hiszpania
Podziękował: 369 razy
Otrzymał podziękowanie: 64 razy
Kontakt:
Re: Sprzęt Wednesa

Post autor: klodek4 »

No i wyklaruj troszeczkę tan nastaw :mrgreen:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Galeria destylatorów szklanych”