Destylator garnkowy :)

O budowie destylatorów wszystko. Jak zbudować dobry sprzęt? Jakich materiałów użyć? Jak to połączyć w całość? To i wiele więcej...

Autor tematu
markus383
150
Posty: 186
Rejestracja: wtorek, 24 sty 2012, 10:59
Ulubiony Alkohol: piwo(szczególnie porter), whisky,
Status Alkoholowy: Piwowar
Lokalizacja: mazowsze
Podziękował: 41 razy
Otrzymał podziękowanie: 4 razy

Post autor: markus383 »

Witam.
Szukałem tanich rozwiązań, aby zbudować destylator i znalazłem takie rozwiązanie:
http://www.tipy.pl/artykul_1946,jak-zro ... oholu.html

Czy takie urządzenie będzie bezpieczne?? Chodzi mi o to, czy np. nie wybuchnie itp.??

Planowałem otrzymywać brandy i kiedyś ewentualnie whisky.

Pozdrawiam.
Mateusz
Awatar użytkownika

pokrec
1850
Posty: 1896
Rejestracja: środa, 4 lut 2009, 23:18
Krótko o sobie: Lekko ześwirowany.
Ulubiony Alkohol: śliwki i jabłuszka, rzecz jasna. I wisienki...
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Droga Mleczna, Lokalna Grupa Galaktyk
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 78 razy
Re: Destylator garnkowy :)

Post autor: pokrec »

Kolego, to jest metoda garnkowa.
Nie warto jej używać. Lepiej poświęcić kilka godzin, parę zł, z jakiegos szybkowara oraz 2 metrów rurki miedzianej i metra silikonowej zrobić najprostszy pot-still. Mozna nawet go zrobić z samej rurki silikonowej cienkościennej (1 mm grubości scianki, kilka metrów długości) zwiniętej w krąg bez załamań w plastikowym wiadrze po farbie i wypuszczonej przez otwórek - przepust przy dnie w sciance. Wiadro napełniasz wodą chłodzącą i wymieniasz ją na zimną, jak sie podgrzeje. Będzie O NIEBO lepszy. I do zrobienia w może godzinę.
Metodą garnkową otrzymasz berbeluchę niezdatną do picia (chyba, że Cię będzie baaaardzo suszyło). I zapomnij o robieniu tym brandy czy whisky. Nie da się. Znaczy - berbelucha o posmaku brandy, czy whisky wyjdzie, ale to wszystko.
ポーランド語が書けますちょっと。
得意は満月の仕業の酒です。
Spécialité: Chateau de Garage, serie: La Lune Pleine
Lux Lunae luceat nos!
Disclaimer: Moje uczestnictwo w tym forum ma charakter czysto edukacyjno poznawczy.

Autor tematu
markus383
150
Posty: 186
Rejestracja: wtorek, 24 sty 2012, 10:59
Ulubiony Alkohol: piwo(szczególnie porter), whisky,
Status Alkoholowy: Piwowar
Lokalizacja: mazowsze
Podziękował: 41 razy
Otrzymał podziękowanie: 4 razy
Re: Destylator garnkowy :)

Post autor: markus383 »

I z takiego pot-stilla można otrzymać whisky lub brandy(z soku z wyciśniętych jabłek)??
Do szybkowara nalać soku i na gaz??

Przepraszam za te pytania, ale jeśli chodzi o wyrób alkoholu to jestem mniej niż początkujący ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Budowa Aparatury”